НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 143

  • 35 697
  • 501
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Никол, не се отчайвай! 🌸 За начало трябва да влезеш в кетоза. Веднъж влезеш ли, нито глад ще изпитваш, нито настървение към въглехидрати. Дай си време 2 седмици и ще свикнеш, но трябва кетоза. При мен това работи безотказно. Аз също мислех, че не мога без ВХ, но има и живот, и неизчерпаема енергия, и плосък корем, без ВХ 😜

Последна редакция: вт, 23 май 2023, 22:57 от Анонимен

# 256
  • Мнения: 480
Благодаря ви много за куража и темата! Ще опитам пак и дано се оправи този пусти инсулин. Баща ми е на 56 и цял живот пие по 2 литра пепси на ден. Еми от една година е с диабет тип 2 и кръвна захар 14-15. Лекарите се чудят как е жив... та ако не се стегна иназ ще съм така. 😮‍💨😭

Пп: чудя се дали да не започна противозачатъчни. Първо заради факта, че не искаме второ дете засега, а второ, защото съм чела, че повлияват добре СПКЯ. Някой да знае нещо по темата? Наистина ли се влияят добре яйчниците ако се пият 5-6-7 месеца против. ?

Последна редакция: вт, 23 май 2023, 21:46 от Nikol_Triova

# 257
  • Мнения: X
Не съм много веща, но ще споделя опита си. Аз съм вече 17 години на противозачатъчни таблетки заради липса на цикъл. След две бременности поликистозата ми е по-добре. Лекарите ме съветват и трета да има. 😁 Това бил най-ефикасният лек при СПКЯ. Имах предписан метформин, който приемах преди забременяване и известно време след раждане, но в последствие го спрях. СПКЯ, ИР, диабет и т.н. са взаимосвързани. НВВМХ е нашият режим.

# 258
  • Мнения: 27 432
Поликистозните яйчниците имат връзка с високия инсулин.

# 259
  • Мнения: 2 275
И печеливш режим за здраве е.... палео:
https://www.lanutrition.fr/et-le-gagnant-des-regimes-sante-est-le-paleo
И конкретно за холестерол, кръвна захар и възпаления.
Да кажа и моето мнение за кето: в повечето случаи не е необходимо. Добре е за кратко време или от време на време и при наистина тежки заболявания, когато просто няма друг избор.
В зеленчуците си има въглехидрати.

# 260
  • Мнения: 5 051
Никол, аз съм с поликостоза и от опит ти казвам, че този режим е най-хубавият и ефикасен лек. Оралните контрацептиви само маскират проблема, не лекуват. А пица и хляб ще ти се ядат, докато са ти високи захарта и инсулина. То е една спирала. Като го смъкнеш, няма да то се ядат вече.

# 261
  • Мнения: 739
Здравейте,  имам нужда от помощ. След преглед при ендокринолог, се установи ИР, със захар 4.96, инсулин 23.5 и HOMA 5.2, сутрин, на гладно. Изписа ми хапчета и диета. Хапчетата са сиофор 500, а диетата-без въглехидрати.  Аз в началото не исках да ги пия и започнах диета. Изкарах 1 седмица без хляб, сладко, картофи и т.н. и повече не можах. Опитвам се, мъча се, не става. Искам си пуканки, искам си хубав пълнозърнест хляб или пица. И сега се чудя дали да почвам хапчетата, защото воля явно нямам. Имам бебе на 7 месеца и ми е толкова лудница, че направо не издържам без въглехидрати.  Някой от вас пие ли тези хапчета? Има ли ефект?

Здравейте
Няма вълшебни хапчета. Тс такива с които да яде и всичко пиейки ги И да се подобряват показателите.
Няма такива . Хапчетата могат да помогнат в началото докато организирате режима си на хранене, прием нй па-марщо хрона, малко въглехидрати и тн.
Аз започнах с Rubelsus например. Пих ги 2-3 седмици и те ми помогнаха да намаля изкл много порциите приемана храна. Да изкл разни продукти които иначе обожавам от менюто си. Минах на ниско въглехидратен режим на хранене. Разбира се не мога както някои хора със силна воля да се откажа изведнъж от всички любими храни и напитки но се опитвам да ги заменям и изваждам постепено от менюто си .
Пица си провя с питка пълнозъртеста лаваш. По зоната съм гледала разни видеа и рецепти.  Също си провя пица с блоат от тиквички. Като и сложа 4 вида сирена си става перфектно. Има страшно много идеи видео рецепти в нета вкл и за десерти . И аз съм с ИР

# 262
  • Мнения: 12 611
За пица съм признала така нареченото 90-секундно хлебче, само че сместа разнесена на дъното на чиния а не в чаша. Пак става за нула време, а като е готово може да гарнираш и запечеш да стане на пица.
Това също не е за всеки ден, де, то никое от като печивата не е. Но гладни не сме останали, дори напротив.

# 263
  • Мнения: 27 432
Честит празник на всички!
Днес съм на фаст мин. 36 часа, много ходене
и слънчасване.🙂
Храната вчера беше: закуско-обяд с три варени яйца с малко зехтин и мини чия пудинг (извън кадър); вечеря- супа фалшиво шкембе (с гъби кладница и малко моркови, на живо беше с много хубав оранжев цвят🧡), мусака от пуешка кайма, тъмни тиквички, лук, корен от магданоз и запечени яйца, малко кисело мляко за сосче и червени маслинки:


С корена от магданоз имах чувството, че има и картоф в манджата...
Пекох и кокосови солени курабийки, но съм прекалила със солта.😅 Вероятно ще се превърнат в "галета" за паниране, като ги сменя или пък ще си правя солено "мюсли".😆

Метнала съм да се пече във фрайъра едно малко парченце пилешко филе (от вчера стоеше с подправките в плик в хладилника), ще видим ще стане ли нещо, което да замества филе/салам в сандвичите на детето.🙂

Последна редакция: ср, 24 май 2023, 18:24 от dolce miele

# 264
  • Мнения: 480
Благодаря ви! А някой с мнение точно за този мио инозитол, че е намален?

# 265
  • Мнения: 5 051
На мен лично 500 мг ми се виждат малко. Инофолик за сходна цена дава 2 гр.

# 266
  • София
  • Мнения: 1 350
Здравейте.
Искам да разкажа моят опит с Кето диетата на Keto forever на Женя Желязкова, за да се знае, че тази диета крие здравословни опасности. Имам едни 2-3 килограма, които боря вече 3-та година, заради менопаузата. Качвам ги , когато не ми дойде цикъла 2-3 месеца, после ги свалям трудно. Слушах от колежките ми за Кето диетата. Взех да чета за нея и ми попадна реклама във фейсбук на Keto forever. Цял живот съм яла картофи, ориз, боб, леща,сладко веднъж седмично и т.н. Закупих диетата за 97лв. реших, че това е по-добрия вариант от това да чета темите за Кето и от там да взимам рецепти. Видя ми се по-сериозно, пък и дамата описваше в сайта си, че ще имам постоянен контакт с нея по Вайбър.
Започнах диетата, за 3 дни смъкнах мечтаните 3кг., После върнах 1кг. Разбира се имах 4-5 дни главоболие и отпадналост, за което бях чела(Кето грип). Спазвах стриктно всичко без прегрешения 13 дни. На 7-мия ден вече нямах главоболие, но бях много отпаднала и нямах сили . Писах и, тя ми отговори след 2 дни ,че е нормално да съм отпаднала и да пия Кока кола без захар.След 2-3дни  почнах сутрин с кафето да получавам сърцебиене, после и през деня също получавах. Сърцебиенето продължи като се увеличаваше всеки ден, краката ми се люлееха понякога, бях парцал. Ходех на работа,прибирах се и лежах по цяла вечер.3 стълби да изкача и ми ставаше лошо и пак сърцебиене.
 Женя Желязкова обаче се оказа, че си отваря вайбъра веднъж седмично. Бях я питала кое е Кето хляб , защото го имах в менюто, но без рецепта и тя 5 дни не отговори. Затова реших, да не я питам и за сърцебиенето, защото няма да получа отговор. Пиех си кока-колата, която не ми помагаше. На 13 ден сърцебиенето ми стана целодневно, беше ми зле и претрепервах.
Писах на Женя и имах късмета, че е четвъртък, за да ми отговори, защото последно ми отговори миналият четвъртък.,😭 Тя ми каза да ям сложни бобови и да и пиша след 1ч., щяла съм да се оправя .Имала съм голяма липса на въглехидрати и трябвало да ги засилим, от това съм получила инсулинова резистентност и сърцебиене. Да пия магнезии и витамин В. Аз магнезии си пия всеки ден по принцип. Изядох 200гр. нахут, пих 2 витамин В6 ,но след 1ч.30м. не се оправих и и писах вече обезпокоена, дали да ходя до спешното.Тя ми отговори,че ако искам да отида, но да не го отдавам изцяло на диетата. Дойдоха ми гости и ме разсеяха и явно нахута подейства и се подобрих след 2-3 часа.
Иначе ядох през деня хляб, сладко,чипс, но нищо не ми помагаше,все ми беше зле. Писах и,че съм по-добре, но ще спра диетата и да ми каже как да се захраня. Разбрахме се да се чуем и да говорим на следващия ден за това. 3 дни не писа да видим как съм и да каже за захранването. Написах и, че съм недоволна от нея, а тя ми отговори, че какво е трябвало да направи, за да съм доволна, да дойде и да ми измери кръвното и пулса ли? Аз съм искала от нея диагноза, а тя не била лекар. Пълни глупости- питах я дали са нормални моите симптоми от диетата, за да знам дали да ходя на лекар? А на въпроса за захранването така и не ми отговори. Пазя чата с нея, ако някой не вярва да го покажа. Трябваха ми 8 дни, за да вляза във форма, все имах сърцебиене от време на време.
Оказа се, че и друга дама е зарязала така грозно без да и кажа натам какво да прави. Видях коментар в Инстаграм на недоволната дама и аз написах също, че и аз съм недоволна, но тя ме блокира.
Сравнявайки нейната диета с други Кето, нейните количествата на продуктите са много малки .
Диетата също ме удари и в нервите в последствие, притесних се да ме ми е станало нещо. Доста се уплаших от състоянието си, започнах всеки ден да ям картофи, ориз.
Идеята ми е, че тази нейна диета е опасна за здравето и оставаш без реален надзор.
Ако правите диети ги правете с диетолог под строг надзор, с изследвания, защото аз едва не се озовах в спешното.

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 22:39 от stefina

# 267
  • София
  • Мнения: 5 644
За първи път чувам за тази Желязкова. Ще взема и аз да се пиша диетолог. Крайно време е да изкарам малко пари от това, което съм изчела досега.

# 268
  • Мнения: 2 275
За първи път чувам за тази Желязкова. Ще взема и аз да се пиша диетолог. Крайно време е да изкарам малко пари от това, което съм изчела досега.
И аз. И аз.
Защо ли нямам никакво съчувствие?
Знам,знам. Зла съм.
Ние тук не сме на диета. Това ни е храненето, пише го в заглавието.
За кето постоянно се говори,че не е необходимо за едното отслабване и да се пази за тежки заболявания, наистина тежки.
А на 100 килограмовия диетолог нямам никакво доверие.Не знам защо. А и 120 килограмовата лекарка смених.
Масленките на nosugar
https://nosugar.bg/maslenki/?fbclid=IwAR3rPYge8Ns4rVUuY6v8k66J_z … tzmQc_yW8NqvCrpm8

Обикновено ги правя с смляно ленено семе и бадемово брашно, но сега сложих какво ми е под ръка: кокосово брашно 2 л, ленено семе (смляно с черен кимион), млени орехи и бадемово брашно,  шепа тиквени семки.

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 14:05 от tania6

# 269
  • Мнения: 7 723
stefina, напиши един примерен ден от диетата
няма как да има авторско право,
така по- малко хора ще се излъжат
аз се убедих, че тия т.нар. диетоложки изпращат едно и също на всички, нищо и индивидуално няма в подхода

и на глад, и на нулеви вх не съм стигала до сърцебиене, трябвало е да отидеш на лекар веднага

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 15:33 от Herzen

Общи условия

Активация на акаунт