Паническо разстройство - 57

  • 23 561
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 247
Всеки ден веднъж- сутрин след ставане по 1 асентра.

# 76
  • Мнения: 970
Препоръчайте нещо за безсъние без рецепта
Мелатонин

# 77
  • Мнения: 70
Някой да усеща пулсирането на сърцето като лежи наляво? И между гърдите това пулсиране това от тревожност ли е ?

# 78
  • Мнения: 39
Някой да усеща пулсирането на сърцето като лежи наляво? И между гърдите това пулсиране това от тревожност ли е ?
Да аз съм така от няколко дни. Без значение как съм застанала имам висок пулс и си усещам сърцето как бие. Може да смучиш валидол на мен ми помага.

# 79
  • Мнения: 70
Някой да усеща пулсирането на сърцето като лежи наляво? И между гърдите това пулсиране това от тревожност ли е ?
Да аз съм така от няколко дни. Без значение как съм застанала имам висок пулс и си усещам сърцето как бие. Може да смучиш валидол на мен ми помага.
Взимам Дулсевиа 60

# 80
  • Мнения: 1 236
Вдигнах есцитила с половинка, да видим.
То не се трае.

Венчо, ти ли беше вдигнала АД или се бъркам?

# 81
  • София
  • Мнения: 483
Аз също вдигнах стимулотона, от днес по 2 хапчета. Пет дни бях на 1 и 1/2.
Ти само тревожност ли имаш или и депресията се обажда?

# 82
  • Мнения: X
Доста хора тези дни сме със силна тревожност. Аз гледам да наместя някак приемите на хапчетата с пси, че да ме държат през целия ден и да спя през нощта. Намалявам флуанксола (засега съм на 1т/ден). АД го спрях по схема и замених с Релаксофитол + магнезий (преди лягане). Бетаблокерът намалих на 1/2т и лексотана на 1/4т. Дано устискам.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз така и не мога да се ориентирам кое  е депресия, кое тревожност, кое разстройство?

# 84
  • София
  • Мнения: 483
Депресията е много коварно създание. Малко е трудно да се хване в началото, но най-общо казано първо започваш да губиш интерес към обичайни ежедневни дейности, които по принцип правиш и се стига до това да загубиш нацяло желание за живот и да искаш единствено да умреш, в тежките случаи. Особено лесно се хваща, ако загубиш интерес към неща/хобита, които преди са ти доставяли голямо удоволствие и изведнъж получаваш пълно безразличие към тях. Също много характерни са загубата на сън, невъзможност да спиш или спиш по 2-3 часа макс, загубата на апетит, свалянето на килограми, проблеми с гастро-интестиналния тракт. Макар че тези неща ги има и при тревожностите, при депресията са много ясно изразени.
В нета има тестове, които човек сам може да си направи за силата на депресия, тревожност и т.н.
Примерно това е тест за депресия: https://strahbg.com/?page_id=846
Още един тест за депресия: https://strahbg.com/?page_id=850
Това е тест за тревожност: https://strahbg.com/?page_id=855

# 85
  • София
  • Мнения: 5 247
Благодаря, Енио! Не съм правила тестове.  Ще ги мина!

# 86
  • Мнения: 1 236
Аз също вдигнах стимулотона, от днес по 2 хапчета. Пет дни бях на 1 и 1/2.
Ти само тревожност ли имаш или и депресията се обажда?
Депресията само се обажда, но тревожността е нетърпима.

Анонимен, така е, даже вчера мъжът ми имаше някакви леки симптоми на тревожност, а той не е с ПР.
Сигурно от смяната на времето, темп. се повишиха и мозъците ни взеха да мислят, че е пролет.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 550
Jein531, от колко време си на Дулсевия 60? Добре ли ти понася като цяло?

Elinor7, да, аз вдигнах Стимулотон на 1 и 1/2, обаче без голям ефект вече две седмици. Стискам палци да ти повлияе добре и бързо новата доза. В момента при мен депресията надделява в някои дни, в други тревожността е по-силна, но и физическите болежки мн ме тормозят и ще пробвам да мина на Аритави (дулоксетин) 30 мг за около месец и ако ми понесе, ще мина на 60 мг.
Тези от вас, които пият или са пили дулоксетин, споделете как сте/били с него?

Последна редакция: нд, 26 фев 2023, 01:38 от vencho82

# 88
  • Мнения: X
Аз също вдигнах стимулотона, от днес по 2 хапчета. Пет дни бях на 1 и 1/2.
Ти само тревожност ли имаш или и депресията се обажда?
Депресията само се обажда, но тревожността е нетърпима.

Скрит текст:
Анонимен, така е, даже вчера мъжът ми имаше някакви леки симптоми на тревожност, а той не е с ПР.
Сигурно от смяната на времето, темп. се повишиха и мозъците ни взеха да мислят, че е пролет.
Някои сме и с хипохондрия и става веселба.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 247
Направих и 3те теста. Излиза , че страдам и от двете. Stuck Out Tongue Winking Eye Имам средна към тежка депресия и лека тревожност. Честно да ви кажа, не виждам как на тези въпроси ще излезе някой здрав. Но разбира се, че има хора със здрава психика. Аз понеже страдам и не мога да си представя, че има здрави.
Както пише Анонимен- веселба.

Общи условия

Активация на акаунт