Да приготвим с Président храната, която събира семейството заедно!

  • 10 848
  • 539
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 660
От детството ми останал спомен за филия хляб намазана с лютеница и натрошено сирне отгоре.
Сега семейството ми харесва сирене  Président натюр или в баница, разядки, сандвичи и още каквото и да е .

# 76
  • Мнения: 942
филийка с домашна лютеница, поръсена със сиренце, сирена каша, сиренките на мама, тутманика, баницата и трайната на баба /като попара с масло и сирене/- с прекрасни спомени от детството
Иначе когато имахме крава, преди много години, бях се усъвършенствала в правенето на домашни - сирене, кашкавал и кисело мляко.

# 77
  • София
  • Мнения: 20 217
Любими традиционни рецепти у нас са баницата със сирене /често със спанак или коприва/, сирене по шопски, сирена в пергамент, тутманик, картофени кюфтета, чушки бюрек.
Ястията, които свързвам със спомените от детството са мекичките на баба, тиквеникът й, баницата с точени на ръка кори и едни специални бухтички с мед.

# 78
  • Мнения: 4 370
Българска баница със сирене, масло, може и спанак да се добави! Мммммм, вкусотия!

# 79
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Любими традиционни рецепти са баница, чушка бюрек. Баба правеше пържени мекици със сирене, тутманик. Понякога правя и аз.

# 80
  • Карлово
  • Мнения: 4 704
Сирене - гювече от едно време, както и картофени кюфтета със сирене.
Мариновано сирене със зехтин и подправки сега.

# 81
  • Мнения: 930
Детството: "Мечка" - това е крайшника на хляба, срязан по средата и в него сирене.
Любима традиционна рецепта със сирене: Катък /цедено кисело мляко, печена чушка, сирене, копър, чесън/.
Друго любимо: Чушки, пълнени с яйце и сирене.
Simple Smile

# 82
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Споделете кои са любимите традиционни рецепти на вашето семейство! Кои са ястията, които свързвате със спомените от детството ви? - От Северозападна България съм и баба правеше лютика - скълцани печени чушки, домати и потладжан със сирене и домашна питка.

А имате ли семейни рецепти с бяло саламурено сирене?
Гювече - салам, чушка, домат, яйце и плочка сирене отгоре. Страхотно!

# 83
  • София
  • Мнения: 60
Дърпана баница със сирене и печено сирене на жар.

# 84
  • Мнения: 21 332
Любимите семейни рецепти са : баница със сирене, чушки бюрек със сирене и сирене по шопски.

Рецептите, които свързвам с детството са : трахана със сирене и филия домашна лютеница със сирене.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 422
Мусака - винаги на почит вкъщи.
С моето детство свързвам яйца със сирене, брашно и мляко. Също много обичах макарони със сиренце, запържено олио с червен пипер - това ги прави бабчето.

# 86
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 922
Спомен от детството ми е филия с масло, лютеница и сирене, ммм.
Любими рецепти със сирене - баница със сирене или спанак и сирене, чушка бюрек, различни крем супи, в които задължително слагам сиренце, питка и тутманик със сирене. Вкъщи повече обичаме сиренето, отколкото месото и без него на масата не сядаме.

# 87
  • Мнения: 564
Обожавам сирена. Ям ги всеки ден! От детството ми е любима филия с масло, сирене и домат.

# 88
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 689
Любима на всички ни у дома рецепта е сирене по шопски.Може да го ядем без значение сезона!
Когато някой ме попита за любима хррана от детсвото ми веднага ми изниква в главата филия намазана с лютеница и наръсено сирене.....Heart Exl От топлия хляб който у дома се реже.Взимаш филията и бързо навън.

# 89
  • Мнения: 4 737
От детството ми - всякакви тестени неща със сирене.

Общи условия

Активация на акаунт