Частни училища - информативно-дискусионна тема - 58

  • 49 632
  • 787
  •   1
Отговори
# 765
  • софия
  • Мнения: 4 985
Пфууууу математик да не си в днешно време…
Вече !?
Какво вече?!

# 766
  • Мнения: 9 706
Вижда се с просто око кой ходи на уроци и кой решава напред. Не се правете на треснати.
И да, в пети клас дете от класа на моето се беше похвалило, че е минало материала за 9-ти клас и започва състезателната математика за същия клас.
На моето не му давам да учи напред, макар в училище да дават задачи с нещо непреподадено, за да видят кой как ще се сети, засега изглежда се справя.
Аз съм учила напред едно време, отчитам го като грешка на родителите. На алгоритъм и маймуна можеш да научиш, разбирането на алгоритъма е нещо друго. Факт, някои от учените в малките класове алгоритми ги схванах в унито какво означават и ги наместих в общата картина.

# 767
  • Мнения: 5 898
Spensa Nightshade, ама това вече го минахме, като етап в разговора. Никой не се прави "на треснат".
И като се е похвалило това дете, какво? Драма някаква?

# 768
  • Мнения: 9 706
Вече казах каква е "драмата" принципно.

# 769
  • Мнения: 744
Едва ли има някакъв принципен проблем в изпреварващото образование, освен ако “Учителите го виждат и това “горе” ги кара да работят според него, да изискват според него и още по-бързо и нагоре. А самото училище и без това до първата трета на втори срок е преподало всичко, после затвърждава и след класните работи на втора срок
и без това си планува да преподаде ключови неща от първия срок на следващата година… И изначалният план на училището си е добър, но “напомпаните” с частни уроци деца подлъгват, че то може бързо и още…”

# 770
  • София
  • Мнения: 2 780
Нова тема?
Фенси, или напускаш, или се хващаш на хорото. И като започнеш  "с помпене" да изпреварваш "напомпаните", те пък започват да се "помпят" още повече и така...се завърта колелото. Хахаха, не мога да повярвам какво изречение сътворих Joy

# 771
  • Мнения: 5 898
Вижда се с просто око кой ходи на уроци и кой решава напред. Не се правете на треснати.
И да, в пети клас дете от класа на моето се беше похвалило, че е минало материала за 9-ти клас и започва състезателната математика за същия клас.
На моето не му давам да учи напред, макар в училище да дават задачи с нещо непреподадено, за да видят кой как ще се сети, засега изглежда се справя.
Аз съм учила напред едно време, отчитам го като грешка на родителите. На алгоритъм и маймуна можеш да научиш, разбирането на алгоритъма е нещо друго. Факт, някои от учените в малките класове алгоритми ги схванах в унито какво означават и ги наместих в общата картина.

Изобщо не виждам къде си казала каква ти е драмата, че дадено дете прави нещо или се хвали, че го прави.
Единствено подозирам, че визираш, че детето в 5 клас наизустява деветокласните модели. Но си мисля, че не подозираш, че може всъщност това дете да е талант и за нормално развиващите се да не е ясно как все пак разбира моделите.
Та каква е драмата, че някое дете Х е напред с материала?

Проблем е, ако е политика на учителите и училището.

# 772
  • Мнения: 1 007
Това с напомпването не е практика за ЧУ, детето ми е състезател по математика, учи в частно училище, в което въобще не равняват нищо по него, не се хвали с нищо и си гледа него си. Никой не ходи на уроци, за да изпреварва останалите, ходят на уроци, тези, които изостават или ще кандидатстват нещо специфично.
За да не е спам в Британика на пробен тест за първи клас учителката бие по масата и крещи … така или иначе беше само от интерес , но са истински скандални. От брат и сестра много харесват сестрата с аргумент, че е усмихната 😂, страшни критерии.

# 773
  • Мнения: 5 639
По Остап Бендер😀 извинявай

# 774
  • Мнения: 9 706
Вижда се с просто око кой ходи на уроци и кой решава напред. Не се правете на треснати.
И да, в пети клас дете от класа на моето се беше похвалило, че е минало материала за 9-ти клас и започва състезателната математика за същия клас.
На моето не му давам да учи напред, макар в училище да дават задачи с нещо непреподадено, за да видят кой как ще се сети, засега изглежда се справя.
Аз съм учила напред едно време, отчитам го като грешка на родителите. На алгоритъм и маймуна можеш да научиш, разбирането на алгоритъма е нещо друго. Факт, някои от учените в малките класове алгоритми ги схванах в унито какво означават и ги наместих в общата картина.

Изобщо не виждам къде си казала каква ти е драмата, че дадено дете прави нещо или се хвали, че го прави.
Единствено подозирам, че визираш, че детето в 5 клас наизустява деветокласните модели. Но си мисля, че не подозираш, че може всъщност това дете да е талант и за нормално развиващите се да не е ясно как все пак разбира моделите.
Та каква е драмата, че някое дете Х е напред с материала?

Проблем е, ако е политика на учителите и училището.
Лична драма нямам. Затова е в кавички горе. Просто споделих опит.

Това дали е талант си знаят родителите. Моделите се заучават. Никакъв проблем не съм имала да решавам задачите като дете, т.е. да разпозная задачата и да получа верен отговор, при все, че никакъв талант не съм.

От учителя си зависи дали ще работи според нивото на тези деца или на масата. По-амбициозните се изкушават.

# 775
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Няма угодия. Ако са тъпи, училището не става, ако учат като китайци не става, ако има кетъринг той не става, ако няма пак, ако са щастливи концепцията не става, но ако са нещастни - също.
И все чуждите деца не ги правят нещата като хората...

# 776
  • Мнения: 124
Няма угодия. Ако са тъпи, училището не става, ако учат като китайци не става, ако има кетъринг той не става, ако няма пак, ако са щастливи концепцията не става, но ако са нещастни - също.
И все чуждите деца не ги правят нещата като хората...

Невероятно обобщение на темата и родителските терзания, размисли и страсти.  Проблема никога не е в нашия телевизор.  Винаги трябва да се гледа чуждата паничка и да се цъка с език.  Недай си боже някои да има конкретни цели и амбиции различни от масата и да ги преследва. 

Аз призовавам към повече интроспекция и поглед към бъдещето.  Може би образованието и нужните/полезните умения ще се променят кардинално?

Лейка впечатляващо съотношение постове:харесвания  Почти 5:1 за 8к поста, добра метрика за стойност Simple Smile

# 777
  • София
  • Мнения: 455
КО 12600 BGN. От 5 ти клас, мисля.

# 778
  • Мнения: 254
От вчера се чудя за нещо, за което не намирам никаква актуална информация. По какви  критерии (освен може би социален) се дава държавно финансиране/стипендии  за ПУК и първи клас в Питагор?

# 779
  • Мнения: 5 898
На сайта им има правилата за предходните випуски ясно разписани.

Общи условия

Активация на акаунт