Баба Зима вънка вие, а в коремчето на мама АВГУСТОВСКО сърчице бие

  • 12 095
  • 287
  •   1
Отговори
# 90
Честита Нова Година  bigdance2 на всички бъдещи майчета. Пожелавам ви да сте здрави и щастливи през новата година и през август всички да  гушкаме здрави бебета.baby
На новите момичета добре дошли 55, много е хубаво, че ставаме все повече.

Иначе моята нова година премина в леглото. Много ми се спеше и ми беше доста лошо. Тези дни на няколко пъти за малко да Sick. Не мога да се храня като хората, гладна съм, но щом ми замирише на ядене и ми се гади. Вече нямам търпение да дойде сряда и да видя какво ще каже доки, дали всичко е наред. Praynig
Сега  отивам да  smile3524

# 91
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
ЧНГ и от мен/нас....всяко ваше желание е моето пожелание!

# 92
  • Мнения: 3 595
Честита Нова Година! Желая тя да е изпълнена само с хубави новини, усмивки и детски смях, за някои отсега, а за други гушкайки първото си бебче през август!

# 93
  • Мнения: 257
Честита нова година на всички бъдещи мамчета!Нека бременноста ни бъде щастлива и пълноценна и през август да родим живи и здрави пухкави бебоци!

# 94
  • Мнения: 2 242
Честита Нова Година   bouquet!

Крайно време е и аз да се разпиша в темата – термина ми е на 6 август, но от първата бременност знам че това е доста относително. На Зори термина беше 2 май а се роди на 9 април Flutter. Ами живот и здраве, ще чакаме с нетърпение, пък дано поне зодията сме улучили. Този път подходихме много планирано  Blush  Whistling – понеже мама е Лъв, тати Овен, каката Овен.... а дано бебо да е Лъв за баланс (че с тез рогатите няма оправия hahaha Hug)

Толкова за сега от мен - последните седмици са ми кошмарни (гадене, виене на свят, ниско кръвно...) и не успявам да се застоявам много пред компа....ех а със Зори за цялата бременност ми е прилошавало само няколко пъти.... този път май ще е момче  Mr. Green нали са глезанчовци  Wink

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 10:36 от Slavi

# 95
  • Мнения: 3 595
Слави леко бременеене   love001

# 96
  • Мнения: 1 037
Честита Нова Година!Желая ви много сбъднати мечти,здраве и успехи! Heart Eyes

Ей Слави,радвам се да те видя тук!  bouquetАко не ме помниш,аз съм от май-ските мами,макар и детето ми да се роди април!И аз съм със същия термин!Дано да е лъвче бебчето,и аз на това се надявам,защото аз съм лъв,но ....Божа работа.Особенно това ,че ще раждам планово секцио....дали ще се навие лекаря да изчакаме поне до 24.07 newsm78

# 97
Добре дошла   bouquet
Мъжа ми е лъв и това ми е любима зодия Mr. Green

# 98
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Честита Нова Година и от мен   Hug Много, много щастие ви желая и разбира се - здраве!
Добре дошли на новите мамчета   bouquet
Най-накрая и аз да седна на компа, в момента малко ми просветна, но знам, че ще е за кратко  #2gunfire Нямаше край това гадене, придърпване и т.н.
ех а със Зори за цялата бременност ми е прилошавало само няколко пъти.... този път май ще е момче  Mr. Green нали са глезанчовци  Wink

Slavi, аз пък със сина си нямах никакви проблеми, никакво гадене и неразположение  Peace
Valkata, и моят мъж е Лъв  Peace

# 99
  • Мнения: 2 663
привет, момичета, днеска никакви ви няма....
Я ми кажете къде мислите да си проследявате бременността?
Аз както миналата така и сега ще ходя и на частно и на ЖК по каса.Гинеколога ми се казва д-р Гунев и съм страшно доволна от него, раждането ми беше песен, благодарение на него не ми правиха епизотомия, чудесен човек освен професионалист.
Само дето се чудя къде да ходя по каса.Ще раждам в Мд, но на консултация там няма шанс да ходя!

# 100
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
привет, момичета, днеска никакви ви няма....
Я ми кажете къде мислите да си проследявате бременността?
Аз както миналата така и сега ще ходя и на частно и на ЖК по каса.Гинеколога ми се казва д-р Гунев и съм страшно доволна от него, раждането ми беше песен, благодарение на него не ми правиха епизотомия, чудесен човек освен професионалист.
Само дето се чудя къде да ходя по каса.Ще раждам в Мд, но на консултация там няма шанс да ходя!

Що, аз знам, че и там работят с НЗОК? Или не всички лекари?

# 101
  • Мнения: 2 663
привет, момичета, днеска никакви ви няма....
Я ми кажете къде мислите да си проследявате бременността?
Аз както миналата така и сега ще ходя и на частно и на ЖК по каса.Гинеколога ми се казва д-р Гунев и съм страшно доволна от него, раждането ми беше песен, благодарение на него не ми правиха епизотомия, чудесен човек освен професионалист.
Само дето се чудя къде да ходя по каса.Ще раждам в Мд, но на консултация там няма шанс да ходя!

Що, аз знам, че и там работят с НЗОК? Или не всички лекари?
Ако ме питаш за МД - Да, работят, миналта бременност в 6-7 месец се записах там , защото ми беше по-удобно всичо да ми е на 1 място и за 3 ходения ми стопиха нервите.Сестрата се държи в зависимост от настроението си или те обижда или ти се смее. #2gunfireЧакаш като луд, защото тоя е познат или оня е познат,  всеки си минава пред теб ( не говоря за бременни , ами за нормален си преглед, носят подаръци и т.н.) , без грам да го е ения ,че тогава беше минус градуса дори и вътре, а все пак става дума за бременни жени #Cussing out...Принципно в МД познавам доста лекари, а главната акушерка ми е много близка, тя е израждала и мен и сестра ми, но не си позволявах да се възползвам от това, седях и си чаках, все пак не съм само аз бременлийка.На последното ми ходене за 45- дневния болничен се обадих да ме придружат и гадната сестра отново се държа с мен като с някаква натрапница и чак ме накара да се чувствам виновна ,че не и нося нищо...казах и в очите каквото мислех и я посъветвах да си намеря друга работа, защото има проблем с общуването и грам не става  за сестра или акушерка. smile3513
Ето това нещо ме влудява в държавните болници- нямат елементарно отношение, гледат те само в ръцете, няма никакъв ред и отношението отговаря на рушвета. #2gunfire #2gunfire #2gunfireСъщото беше и като лежах за задържане на 5 -ия етаж.Едната акушерка отказа да се грижела за мен във ВИП стая, защото тя, представи си, не  можела да обикаля из цялата болница само заради мен ( ВИП-а е точно на другия край на болницата от манипулационната и другите стаи).Като взе 50 лв идваше по няколко пъти да ме пита как съм и имам ли нужда от нещо #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out
И това е нищо, такива случаи има още, само дето не ми се иска да си спомням, защото ако ги видя пак тия кучки съм способна да им избода очите smile3515 newsm61.'айде да съм някаква лигла с хиляди претенции и да чупя стойки да се сържат така( макар  да нямат право, това им е работата все пак) само дето аз си трая, чакам си търпеливо, не притеснявам, сама си взимах яденето, само си връщах чинийте и т.н. единствената им грижа беше да ми сменят системата и да ми бият инжекция веднъж дневно, научих се сама да си нагласям капката и т.н. А бе нямам думи....спирам защото се ядосах

Иначе ак остава дума за Гунев , знам че преди не работеше по каса и за болнични ме прати в ЖК

Последна редакция: вт, 02 яну 2007, 13:20 от konstans

# 102
Отвратително е да се срещаш с такова отношение, особенно по време на бременността, когато трябва да сме спокойни и позитивно настроени smile3515. Особенно в болниците и от страна на лекари и сестри, а уж на тези хора това им е професия, мисля си че всичко това е следствие първо на манталитета на нацията като цяло, само не мога да си обясня да не би хората който работят в частните клиники да нямат проблеми и лоши дни? newsm12 , но досега там не са се отнесли нито веднъж грубо към мен smile3521
Вярно е че в държавните болници тук там има изключение, но трябва ли да търсим иглата в купа сено?
 Май ни остава само да се молим нещо да се промени, ако не за нас то поне за нашите деца newsm62

# 103
  • Мнения: 3 388
Здравейте момичета, хайде и аз да се присъединя във вашата групичка  Grinning

Ако всичко се развива добре, ще си имаме първо бебче през август. Термина ми е на 28-ми.  Имах положитени тестове още 4 дни преди датата на евентуалния цикъл, а след това доки потвърди събитието. Имаме си и първа снимка на точицата, която, доколкото разбирам е доста голяма за 5 седмица- 9мм.

Успешна бременност на всички  Heart Eyes Hug  bouquet

# 104
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Konstans, много гадничко звучи това, което разказваш. А като си помисля, че и аз мислех там да се записвам на ЖК..........Е, и без това предпочитах да е нещо на близо. Кажете някой добър гинеколог в близост до Младост-ите, PLS. И да работи с НЗОК по възможност, че ще ми излезе соленко иначе.

Общи условия

Активация на акаунт