Парфюмни размисли и страсти - 282 март 2023 г.

  • 45 691
  • 543
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 110
Минах през шоурума на парфиум.бг и пробвах двете нови Мансери. Денси, благодаря за описанията. Много ми харесаха и двата - усещам ги несинтетични за разлика от другите Мансери и Монтали, които съм опитвала. Тонка Кола ме изненада колко добре се развива в топло време - много буквална и свежа миризма на кола. И газираното усещане е там даже.  Fig extasy също е много естествен мирис, който върху моята кожа след първоначалната зеленина е хубав тамян и истинска дъвка (зрънцата смола). Има леко мъжки уклон наистина, но определно мога да го нося.

# 436
  • Мнения: 3 144
С тези описания на смокини ме изкушавате и аз да се пусна по пързалката. 😂

Кой смокинов аромат препоръчвате за абсолютни новаци по отношение на тази нотка?

# 437
  • Мнения: 2 054
Казвам това за Fig extasy, за да не се поведе някой да го купи насляпо. Определено не е за насляпо, освен за големи фенове на зелени смокинови аромати. На мен ми мъжкарее, но аз не обичам зелени аромати хич.

# 438
  • Мнения: 1 110
С тези описания на смокини ме изкушавате и аз да се пусна по пързалката. 😂

Кой смокинов аромат препоръчвате за абсолютни новаци по отношение на тази нотка?

Ирис, във Fig extasy, който обсъждаме, според мен, въпреки името, не е особено подчертана смокинята. Аз не съм познавач на тази нотка, сигурно ще получиш и по-добри предложения, но за хубава, лятна смокиня намирам Fico di Amalfi. Не е траен, но като се полея с нея, получавам 1-2 часа смокиново, созополско блаженство Simple Smile
https://www.fragrantica.com/perfume/Acqua-di-Parma/Acqua-di-Parm … -Amalfi-1687.html

# 439
  • Мнения: 3 144
Благодаря, Lemon Verbena! 💚 Точно Созопол си представям.

# 440
  • Мнения: 30 965
Казвам това за Fig extasy, за да не се поведе някой да го купи насляпо. Определено не е за насляпо, освен за големи фенове на зелени смокинови аромати. На мен ми мъжкарее, но аз не обичам зелени аромати хич.
Насляпо абсурд, но обичаш ли зелени смокини и въобще е задължителен за проби.
Фико ди Амалфи има неприятна бръснарска нотка е аз не мога да го нося, въпреки страстната любов към смокини.
За мен се започва с проба от Филосикос. Познаваш ли него, знаеш какво е истинска смокиня в парфюм и после равниш по него другите.

# 441
  • Мнения: 1 001
Приятелчета, моля ви да ми помогнете с избор на пролетен парфюм.

Искам нещо, което да мирише на току що нацъфтели дръвчета и цветя. Да не е прекалено розесто, че 60% от парфюмите ми са с рози.

Загледах Daisy Marc Jacobs и Carat Cartier.. някаква сляпа покупка мисля да направя, така че всякакви нишове и скъпотии се изключват автоматично от класацията. Освен ако не са налични за проба някъде в София 😈

# 442
  • Мнения: 18 228
"Карат" при мен почна разкошно, креместо... и скоро стана на някаква суха чубрица или кой знае какво, което ми навя тази асоциация. Както бях запленена, бързичко загубих интерес.

# 443
  • Мнения: 551
С тези описания на смокини ме изкушавате и аз да се пусна по пързалката. 😂

Кой смокинов аромат препоръчвате за абсолютни новаци по отношение на тази нотка?

Mauboussin Une Histoire d´Homme Irresistible
е приятен, но мъжки Simple Smile

Българският 8130 SZPL може да се пробва в магазин Шипка в София. Закупилите го могат да коментират повече за трайност, профил и т.н., но от пробата в магазина ми се стори сочен и млечен, но сякаш не се разви много.

# 444
  • Мнения: 6 915
Всеки път като чистя прозорци с тоя концентрат на Керхер ме измъчва въпроса на кой аромат от миналото прилича. Някой ползвал ли го е, ще ми помогне ли да се сетя?

# 445
  • Мнения: 637
Днес успях да пробвам новият Angel Elixir - на блотер страшно много ми приличаше на Alien Goddess, даже помислих, че нещо съм объркала шишетата...
На ръката ми, обаче, чак такава прилика не намирам... ама то и изобщо нищо не намирам в самия аромат.🙄 Просто монотонна, неопределена, накъртваща сладост.
Честно, не разбирам идеята на този парфюм.
Може пък в топло време да разкрие някакви дълбоко скрити прелести, ще го пробвам пак.

За сметка на това, съвсем неочаквано много, много харесах нещо непопулярно, бих казала и ретро като аромат, Radiant Mirage Estee Lauder. Абсолютна противоположност на всички сладости, заляли пазара.
Чист, дървесен, кристален, в него няма секс и прелъстяване, не бих го носила на среща, но е толкова спокоен, толкова прохладен, свеж... такава почивка за сетивата от масата сладки аромати.
Пръснах го само на хартия, че не исках да  става бой на парфюми върху мен, но при първа възможност ще го пробвам и на кожа.
Ох, не мога да спра да си душа блотера! 🩵
Снимките са от сайта на Хародс, като, за мен, втората олицетворява парфюма перфектно.


# 446
  • Мнения: 7 414
Аризона, чуден е  Radiant Mirage Estee Lauder.
Харесвам го отдавна и си го взех есента. Но не очаквах да е толкова тих и нетраен. Даже питах в бутика, където го взех, нормално ли е. Те нямаха обяснение.

Иначе това е едно страхотно пачули. Виждам го малко по-топло зелено от снимките, дето постна. Топло-зелени кристалчета  - това ми е асоциацията. Когато го ползвах от отливка, имах чувството, че ме сгрява.

Във фрагрантика го сравняват с Перлите на Лалик. За мен Radiant Mirage
е по-сух и кристален. Докато в Перлите има много влага, усойност, хем повече цветност - цветя, съхранявани в мазе. Simple Smile)

Последна редакция: сб, 25 мар 2023, 22:40 от Селма

# 447
  • Мнения: X
Radiant Mirage е наистина прекрасен, ако Перлите и на Fashion Decree имаха дете, това щеше да е то - , хладно пачули до розови и жасминови храсти.
Другият много добър аромат от серията е Paradise Moon - кожен османтус, страхотен шик.
Препоръчвам и двата за тест, направо са глътка свеж въздух сред морето от лепкава, дизайнерска сладост. За съжаление, Делириум приключиха с тази линия на EL, поне от сайта всичко изчезна.

# 448
  • София
  • Мнения: 970
С тези описания на смокини ме изкушавате и аз да се пусна по пързалката. 😂

Кой смокинов аромат препоръчвате за абсолютни новаци по отношение на тази нотка?
Към вече дадените предложения бих добавила следните:
1. https://www.fragrantica.com/perfume/Molinard/Figue-Eau-de-Parfum-41700.html - много хубава моно смокиня, зелена, без да е твърде натегната и прашна, носи се лесно и за парите си е чудесна. Simple Smile
2. https://www.fragrantica.com/perfume/Carthusia/Capri-Forget-Me-Not-16238.html - във Фрагрантика е въведена само parfum концентрацията, но аз харесвам повече EDP варианта (в снимка на потребител е щракнат той, с черно по кутията и черна капачка) - ЕДП притежава мекота и въздушност, които липсват в парфюма, той е "сгъстен", иначе композициите като ноти са идентични според сайта на марката. Започва с прекрасна свежа мента, която постепенно отстъпва и дава път на зелена, млада, съвсем леко подсладена смокиня. Изключително слънчев, мил и терапевтичен е този парфюм за мен, носи усещане за лекота, безгрижие и шарена сянка през лятото. Simple Smile

В графа фотореалистична смокиня - сенчеста, хладна, зелена - любимецът ми е https://www.fragrantica.com/perfume/Profumum-Roma/Ichnusa-3891.html. Philosykos може да е образецът за зелена смокиня според популярното мнение, но никога не успях да го нося, смятам, че стои по-добре на мъже, на моята кожа е прекалено небалансиран - много горчив, дървесен, дращи по гърлото направо. Относно автентично пресъздаване на аромата няма две мнения, автентичен е в максимална степен. Simple Smile

# 449
  • Мнения: 1 364
Здравейте!
Моля за съвет…търся парфюм за подарък на мъж на 32 г., с класически вкус според мен. Като гледам наличните парфюми у тях - Fahrenheit Dior, Armani Code, Energizer (или нещо подобно се изписваше). Това се сещам, но е като цяло по комерсиални аромати и марки, ако мога така да се изразя 😀

По принцип съм взела Channel le bleu edt от Parfumi shop на добра цена, мисля че са ок там шанелите, но все нещо не ми дава мира дали не мога да намеря нещо по-добро и на оферта ☺. Все още мога да го върна.

Разглеждам в Нотино различни оферти и се колебая между:
Guirlain Habit Rouge edt
Armani - Stronger with you или Code
D&G - The One

Приемам и други предложения Simple Smile
Предварително благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт