"Гап иър" преди/след университет/гимназия

  • 3 171
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 894
Актьорство, рок музика и прочие изпълнителски професии звучат много привлекателно когато си на 18 и мама и тати ти плаща сметките. Всеки мисли, че му трябват няколко години да му потръгне и после ще е успял и известен, ама не става така. Успелите са много малък процент. А човек и родители му не могат да направят реална оценка на таланта му. Та шанса за разочарование в бъдещето и много пропиляни възможности е огромен.

# 46
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Kasii имам опит с гап година. Това ти да измисляш с какво той да се занимава през рази година не си е работа и е безполезно.
В Англия е сравнително популярно. Единият вариант е да са влезли да учат в университет и да е с отложен старт. През тази година пътуват по света, работят да спестят за университет/пътуване, трупат впечатления и опит. Другият вариант е да са кандидатствали, но не успели да влезнат в университет и в тази година учат, кандидатстват, работят.
Това майка/баща да мисли какво ще прави младежа в тази година не си е работа.
Ако не е някои от тези варианти то това не е гап година, а просто са завършили средно образование и не продължават в университет.  Може по-нататък когато се изяснят а може и да не учат

# 47
  • Мнения: 11 908
Зависи и от финансовите възможности на семейството. До каква степен и какво може да финансира. Защото само с една гимназия хем да пътува, хем да събира, трудна работа.
Ако не са проблем финансите, аз бих постъпила така:
-имам познат зъболекар-пращам детето два месеца за без пари да оправя документация за здравна каса, да изварява инструменти, да привежда в ред чакалнята, да кажем два пъти седмично. През другото време работи като сервитьор за джобни и едновременно учи език(или подобрява на учения)
После го пращам при приятел адвокат. Ходи в съда да носи документи, взема входящи номера, носи писмени защити Допълнителните работи-пак същите.
После го пращам в автосервиз. Помага, чисти, мие, (не им разбирам на работите), пак си вървят "допълнителните.
Пращам го при приятел с малък магазин за хранителни стоки. Подрежда фактури, събира стоки с изтекъл срок, приема доставката на хляб.
Междувременно се записва в някаква доброволческа организация, дали да води деца на" зелено училише"(синът ми има много хубави спомени от батковците, които ги учеха през ваканциите на ориентиране, гребане и тн. Дали ще е да се почистват зелени площи,все нещо.
Така ще огледа много професии "на живо", ще види както интригуваща та, така и досадна та част.
Сега, ако има възможност, най-хубаво е да се прилепи към известен фотограф и да снима дивите животни в Африка, но ми се струва вече в сферата на (не здравите) фантазии.

# 48
  • Мнения: 1 456
Само да отбележа, че много внимателно чета постовете Ви! Благодаря!
За сега нямам какво да допълня, така че, само минавам, за да ви благодаря!

# 49
  • софия
  • Мнения: 4 985
Може ли да попитам защо са изтрити два предпоследни поста?

# 50
  • Мнения: 1 456
Изтрити? Не съм забелязала! Мхм! Какво пишеше?
А, да! Сега видях! Един мой пост към bboiko го няма ... защо? И аз питам?

Общи условия

Активация на акаунт