Мами с термин март 2023 тема номер 9 и вече бебчета валят, валят!

  • 25 741
  • 605
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 671
Аз слагам по корем още от както сме се прибрали от болницата за по 1-2мин. Минахме при ортопед миналата седмица и каза, че ебперфектен и много жилав. Слагам го и подпрян на възглавница от 10 дни, че все иска да наблюдава Joy

# 586
  • Мнения: 1 507
Скъпи мами, имат ли вашите бебчета още проблеми с коликите? Тази нощ Сами 2 часа рева и крещя, щяхме да полудее. Гушкахме, люшкахме, давахме капки, нищо не успокоява. Накрая сложихме 1 бутилка със затоплена вода, уж леко го облекчи или просто беше уморен.

# 587
  • Мнения: 190
С първото давах малко вода след кърмене/АМ, за да се избегнат гъбички.

# 588
  • Мнения: 359
Здравейте! Аз вода давам ,въпреки че сме изцяло на кърма, но бебка не всеки път пие , а и аз и давам по много малко , колкото да си изплакне устичката. Ние утре ставаме на 2 месеца , вече имаме първа ваксина и съм много доволна,че тя не вдигна температура 😊
Как са вашите бебчета ? Колко тежат ?
Моята ми се струва ,че наддава много бързо 😅преди два дни я претеглиха и за 18 дни е наддала 830 грама
Изписаха ни 3.235 сега тежи 5.340
Родена 49см. сега е 57см.

# 589
  • Мнения: 1 577
so close , при нас коликите се превърнаха в някакво диво пръцкане. И така реално "колики" няма, но се чува в цялата стая много силно пръцкане, от което бебчо често се буди с рев 🤷 Мои племенници, близначета - момиче и момче, знам че момиченцето до 4 месец е имала колики/стомашен дискомфорт 🤷 явно си зависи и от детенцето... С нетърпение чакам 4-ти месец да спрат коликите... И да започне регресията на съня 😆😆🙈

Алисе , браво на бебка🥰 ние утре сме на ваксината против менингит, очаквам да е поне 5.3/5.4 бебчо ... Но той наближава 3-ти месец ...

Как сте с недоспиването мамчета? Аз взех да пия двойно еспресо сутрин 🙈😆 но май и тройно ми трябва 🥴

Скъпи мами, имат ли вашите бебчета още проблеми с коликите? Тази нощ Сами 2 часа рева и крещя, щяхме да полудее. Гушкахме, люшкахме, давахме капки, нищо не успокоява. Накрая сложихме 1 бутилка със затоплена вода, уж леко го облекчи или просто беше уморен.

# 590
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 556
И аз съм чувала, че до трети, четвърти месец може да има колики.
Lucie, нашия бебо от самото начало пръцка много, ама много шумно. Мм беше в шок, как е възможно такова малко човече, да издаде такъв звук, за сметка на това баща ми е извънредно горд Grinning

Аз за сега не мога да кажа, че недоспивам... Паднало ни се е "добро" бебе и успяваме да спим, аз даже и по обед спя с него обикновено.
Кафе не смея да пия заради кърменето, някак си ме е страх да не му разваля спокойствието...

Иначе мисля, че Мер беше писала за повиването... И аз да каже, че съм изключително доволна от Антистрес пелената, направо върши чудеса!

# 591
  • Мнения: 359
Lucie и при нас е същото , много пръцкане и се събужда точно заради това . В началото и аз бях много доволна,бебка спеше нощно време , но от седмица насам се събужда често , не мога да се наспя. Мама беше тук помагаше с домакинството, но си тръгна и сега ми е много трудно.
Кафе не смея да пия много , защото кърмя .

# 592
  • Мнения: 522
Здравейте, момичета! Чета, но все не успявам да пиша. При нас коликите са някакъв ужас. Действам само с метода на Карп и има ефект. Днес си взех раница и нямам търпение да разхождам куче с бебе Grinning
Относно погачата, аз ще я правя сега в събота. Матео е на два месеца почти, но 40тият ден се падна на Лазаровден и нямаше никой в София. По празниците правихме първо пътуване до родните места. Беше супер! Не бях излизала ит София от много време и това пътуване ми се отрази много добре.

# 593
  • Мнения: 985
Здравейте, мамита! Ние горе долу се наспивам, за жалост не мога да спя когато и той спи и започвам да се уморявам. Имаме и някакви други леки неясноти вкъщи и това ме напряга допълнително. Майка ми почна работа и през деня за сега мъжа ми е с мен, а ако излезе оставам сама. Свекърва ми идва вечер за къпане и остава при нас, но за деня не,  казах и  че трябва да свикваме сами. Иначе нз как щях да издържа на напрежението вече.
Иначе малкия последните дни ака един - два пъти дневно, но памперса е пълен. Май е нормално да е така,но ме притеснява че много се напъва, става червен като домат и плаче докато ака. Снощи от 3 до 6 сме се дондурка ли, защото беше неспокоен, мислехме, че са колики, но щом се изака се успокои и заспа сладко сладко. Иначе консистенцията си е нормална, не е твърдо. На смесено хранене е, като повече на адаптирано мляко, защото кърмата ми е малко. Даваме за сега само биогая капки, от болницата ги изписаха профилактично за колики те. При вас имали нещо подобно?

# 594
  • Мнения: 334
Момичетаа 🌷 един въпрос?  вече гукате лии 🤔 Малкия и е вече месец и започна да си приказва
😆😆😆

# 595
  • Мнения: 522
Здравейте, мамита! Ние горе долу се наспивам, за жалост не мога да спя когато и той спи и започвам да се уморявам. Имаме и някакви други леки неясноти вкъщи и това ме напряга допълнително. Майка ми почна работа и през деня за сега мъжа ми е с мен, а ако излезе оставам сама. Свекърва ми идва вечер за къпане и остава при нас, но за деня не,  казах и  че трябва да свикваме сами. Иначе нз как щях да издържа на напрежението вече.
Иначе малкия последните дни ака един - два пъти дневно, но памперса е пълен. Май е нормално да е така,но ме притеснява че много се напъва, става червен като домат и плаче докато ака. Снощи от 3 до 6 сме се дондурка ли, защото беше неспокоен, мислехме, че са колики, но щом се изака се успокои и заспа сладко сладко. Иначе консистенцията си е нормална, не е твърдо. На смесено хранене е, като повече на адаптирано мляко, защото кърмата ми е малко. Даваме за сега само биогая капки, от болницата ги изписаха профилактично за колики те. При вас имали нещо подобно?
И при нас е така. Много е трудно акането и с голямо напъване. Ака по веднъж на ден. Да не говорим за коликите, че паник атаки получавам от темата.

# 596
  • Мнения: 334
Здравейте, мамита! Ние горе долу се наспивам, за жалост не мога да спя когато и той спи и започвам да се уморявам. Имаме и някакви други леки неясноти вкъщи и това ме напряга допълнително. Майка ми почна работа и през деня за сега мъжа ми е с мен, а ако излезе оставам сама. Свекърва ми идва вечер за къпане и остава при нас, но за деня не,  казах и  че трябва да свикваме сами. Иначе нз как щях да издържа на напрежението вече.
Иначе малкия последните дни ака един - два пъти дневно, но памперса е пълен. Май е нормално да е така,но ме притеснява че много се напъва, става червен като домат и плаче докато ака. Снощи от 3 до 6 сме се дондурка ли, защото беше неспокоен, мислехме, че са колики, но щом се изака се успокои и заспа сладко сладко. Иначе консистенцията си е нормална, не е твърдо. На смесено хранене е, като повече на адаптирано мляко, защото кърмата ми е малко. Даваме за сега само биогая капки, от болницата ги изписаха профилактично за колики те. При вас имали нещо подобно?
И при нас е така. Много е трудно акането и с голямо напъване. Ака по веднъж на ден. Да не говорим за коликите, че паник атаки получавам от темата.
В такова случай ,за да не се мъчи малкия съм купила и имам винаги вкъщи Melilax , предполагам знаете ,че е като акордеонче и е за бебета и деца ,слагаш му го и до две минути максимум е готов . Не обичам да го гледам да плаче и да е кисел и почвам по метода на изключване. При нас винаги работи за сега този мелилакс .

# 597
  • Мнения: 203
Мони, мисля че не е хубаво да се прави погача в събота- само споделям не е задължително да ти влияя.
Моята мадама от днес я мъча на гърдите. Страх не страх сложих я , задавя се няколко пъти, но вече като че ли има повече сила и се надявам да успеем двете. Дали трудно е , но зная че си струва. Да не казвам колко по-бързо се нагълтва- лакома е.
Когато видя че я боли корем понякога правя масаж на коремчето, гушкам като плаче и започнах по веднъж дневно да комбинирам БиоАмика с Еспумизан.

# 598
  • Мнения: 1 577
funn, защо не пробваш някаква форма на бебеносене. За съжаление мисля, че трябва да видиш на вас какво ще ви пасне - слинг, носилка, май тай, там каквото друго има, но точно днес където писах по-рано, коликите на нашето бебче преминаха в зверско пръцкане, от което той се буди и плаче. Е днес след млякото в 18:00 го паркирах в ергобейбито, вечеряхме, разтребвахме, зяпахме телевизия, той си зяпка, оригва се , след това го изкъпахме и хопс - произведе прекрасна "доставка" в памперса (точно СЛЕД БАНЯ 😆😆🙈🙈), но сега спи вече 40 минути без да мръдне,
Не винаги успявам да направя програмата така, обикновено сутрин се бебеносим, но за мен има страхотен положителен ефект. Поне за нашето бебе.

Здравейте, мамита! Ние горе долу се наспивам, за жалост не мога да спя когато и той спи и започвам да се уморявам. Имаме и някакви други леки неясноти вкъщи и това ме напряга допълнително. Майка ми почна работа и през деня за сега мъжа ми е с мен, а ако излезе оставам сама. Свекърва ми идва вечер за къпане и остава при нас, но за деня не,  казах и  че трябва да свикваме сами. Иначе нз как щях да издържа на напрежението вече.
Иначе малкия последните дни ака един - два пъти дневно, но памперса е пълен. Май е нормално да е така,но ме притеснява че много се напъва, става червен като домат и плаче докато ака. Снощи от 3 до 6 сме се дондурка ли, защото беше неспокоен, мислехме, че са колики, но щом се изака се успокои и заспа сладко сладко. Иначе консистенцията си е нормална, не е твърдо. На смесено хранене е, като повече на адаптирано мляко, защото кърмата ми е малко. Даваме за сега само биогая капки, от болницата ги изписаха профилактично за колики те. При вас имали нещо подобно?

# 599
  • Мнения: 985
Lucie, добра идея ми даваш. По принцип сега като е така го гушкаме и се успокоява. Само дето вече гърба ме боли 😀, а знам че няма да мине за два дни... И нашия пръцка доста ☹️. Като има някой около мен е добре, редуваме се, но след седмица като остана сама още повече ще ме боли, от сега го усещам.

Общи условия

Активация на акаунт