Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 44

  • 35 398
  • 774
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 518
Ние искаме цялостно първият ред навсякъде да е с Итонг, не само под дограмата, затова ни бяха съмненията.
Скрит текст:
Скрит текст:

# 31
  • Мнения: 6 276
Ами тогава защо търсите Акустик, а не Термо? За външни стени особено е далеч по-подходящ, не пречи и за вътрешни да се ползва. Топлопроводимост има 0,09.
При nelina_london е така, те не помня кой ползваха.

# 32
  • Мнения: 518
Ами тогава защо търсите Акустик, а не Термо? За външни стени особено е далеч по-подходящ, не пречи и за вътрешни да се ползва. Топлопроводимост има 0,09.
При nelina_london е така, те не помня кой ползваха.

Такива са ни заложени(Акустик) , но между Термо и Комфорт разликите са минимални и ще използваме тези, които имаме в наличност(Д400) . За якоста на натиск, при Акустик е 5, а комфорт 2.5, все пак една тухла керамична тежи , мисля, че беше около 13 кг.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
Viktoriq ,това за "неносещи" стени ,не трябва да те притеснява.В темата има и инженери ,нека се изкажат ,но самата стена ,няма да носи бетон .
Ние сме използвали D700 ,това бе сметнато по-проект -с по-голяма товароносимост ,но с по-лош коефициент откъм енергоефективност .
Както казах ,нашият проектански екип е одобрил ползването на по-ниските класове Итонг да първи ред зидария ,под и над дограма .
Якостта е странно нещо .Ако разгледате един енергоефективен керамичен блок (поротерм,Младост...) ще видите ,че якостта в N/mm е 2 пъти по-голяма от най-здравия Итонг ,обаче ако тръгна да монтирам нещо  тежко, окачено  с дюбели в   стената ,предпочитам да е в Итонг ,вместо в кухите тухли ,заради плътността .

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
galenaa, това което съм чувала за тях е, че тракат когато има вятър.
За този модел?
За сега не съм имал проблем с тройната клапа на термобокс, защото са с магнити и предотвратява този тип проблеми. Поне при мен.

galenaa, аз ползвам само клапата им: https://www.amazon.de/-/en/Backflow-Thermobox-Retention-Diameter … 679223132&sr=8-26

Тя се доставя до България.

На ваше място щях да си избера самостоятелно въздухопровод, както и декоративна решетка, която да пасва като вид/цвят, вместо комбинирания продукт. Вероятно ще трябва да режете като дължина тъй или иначе.

Аз лично слагам шумопоглъщащ материал отвътрешната страна на въздуховода: https://soundstore.bg/zvukoizolaciya/515-zvukoizolaciya-silent-coat-sa-15.html
по този начин почти никакъв шум не влиза отвън, когато клапите са отворени.

Имайте предвид, че въпросните клапи (т.е. и вашия избран продукт) изисква "opening pressure > 65 Pa", което означава да е вързан към приличен по сила абсорбатор (не става за естествена вентилация).

# 35
  • Варна
  • Мнения: 515
galenaa, това което съм чувала за тях е, че тракат когато има вятър.
За този модел?
За сега не съм имал проблем с тройната клапа на термобокс, защото са с магнити и предотвратява този тип проблеми. Поне при мен.

galenaa, аз ползвам само клапата им: https://www.amazon.de/-/en/Backflow-Thermobox-Retention-Diameter … 679223132&sr=8-26

Тя се доставя до България.

На ваше място щях да си избера самостоятелно въздухопровод, както и декоративна решетка, която да пасва като вид/цвят, вместо комбинирания продукт. Вероятно ще трябва да режете като дължина тъй или иначе.

Аз лично слагам шумопоглъщащ материал отвътрешната страна на въздуховода: https://soundstore.bg/zvukoizolaciya/515-zvukoizolaciya-silent-coat-sa-15.html
по този начин почти никакъв шум не влиза отвън, когато клапите са отворени.

Имайте предвид, че въпросните клапи (т.е. и вашия избран продукт) изисква "opening pressure > 65 Pa", което означава да е вързан към приличен по сила абсорбатор (не става за естествена вентилация).
Ей, колко полезни съвети. Благодаря на всички, сърдечно благодаря, че откликвате! Ще обмислим всички варианти и наесен вече ще сме подготвени за студения сезон.Flowers Bouquet

# 36
  • Мнения: 549
Здравейте,
За тези от вас с подово - каква е дебелината на изолацията на подложката (тази черната, на която се намотават тръбите) за подовото?

# 37
  • Мнения: 562
galenaa, това което съм чувала за тях е, че тракат когато има вятър.
За този модел?
За сега не съм имал проблем с тройната клапа на термобокс, защото са с магнити и предотвратява този тип проблеми. Поне при мен.

galenaa, аз ползвам само клапата им: https://www.amazon.de/-/en/Backflow-Thermobox-Retention-Diameter … 679223132&sr=8-26

Тя се доставя до България.

На ваше място щях да си избера самостоятелно въздухопровод, както и декоративна решетка, която да пасва като вид/цвят, вместо комбинирания продукт. Вероятно ще трябва да режете като дължина тъй или иначе.

Аз лично слагам шумопоглъщащ материал отвътрешната страна на въздуховода: https://soundstore.bg/zvukoizolaciya/515-zvukoizolaciya-silent-coat-sa-15.html
по този начин почти никакъв шум не влиза отвън, когато клапите са отворени.

Имайте предвид, че въпросните клапи (т.е. и вашия избран продукт) изисква "opening pressure > 65 Pa", което означава да е вързан към приличен по сила абсорбатор (не става за естествена вентилация).
Част от работата ни е кухненската вентилация, но за външни пазари и там е абсолютно забранено да се ползва дъкт с лайнинг за абсорбатор. Проверете регулациите за България дали го позволяват.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 914
И аз се учудих, защото в проектите винаги се задават метални тръби ,поради опасността от натрупване на мазнини в тръбата ,които биха улеснили запалването и .С вътрешна облицовка изобщо няма да отговаря на условията на ПБ .

# 39
  • Мнения: 6 294
Здравейте,
За тези от вас с подово - каква е дебелината на изолацията на подложката (тази черната, на която се намотават тръбите) за подовото?
Нашата е фибран 3 см дебелина. Върху нея не е слагано от черната. Майсторът сам си нареди кръговете върху фибрана.

# 40
  • Мнения: 6 276
3 см е при нас, но според мен на 2-ри етаж би могло да се ползва и по-тънката, ако нямате височина или излиза много по-евтино.

# 41
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здравейте,
За тези от вас с подово - каква е дебелината на изолацията на подложката (тази черната, на която се намотават тръбите) за подовото?
На първия етаж сме с 10 см XPS, а на втория с 5 см. И ние не сме слагали от черната подложка - изпълнителите върху XPS-a си намотаха кръговете и си хванаха тръбите в него.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 515
И аз се учудих, защото в проектите винаги се задават метални тръби ,поради опасността от натрупване на мазнини в тръбата ,които биха улеснили запалването и .С вътрешна облицовка изобщо няма да отговаря на условията на ПБ .
Със сигурност е така, но предвид факта, че сме в къща и пътят на тръбата е около 1 м до изхода, няма да ползваме тази шумоизолация. На този етап я обмисляме, защото сега не е належащо, предвид топлото време. Наесен ще я монтираме и тогава ще дам отзиви дали, и доколко изолира достъпа на студен въздух.
Благодаря още веднъж, нямаше да го открия това изделие, а мъжът ми го търси на българския пазар от две години вече! Всъщност той търсеше електрическа такава клапа.

# 43
  • Мнения: 303
3 см е при нас, но според мен на 2-ри етаж би могло да се ползва и по-тънката, ако нямате височина или излиза много по-евтино.

Въобще не излиза МНОГО по-евтино, разликата е пренебрежима в цената, но не и в ефекта. Топлина се губи не само към долен етаж, но и по термомостовете към външна стена, особено ако има и балкони. Безсмислена икономия от тип евтини на триците.

# 44
  • Мнения: 6 276
3 см е при нас, но според мен на 2-ри етаж би могло да се ползва и по-тънката, ако нямате височина или излиза много по-евтино.

Въобще не излиза МНОГО по-евтино, разликата е пренебрежима в цената, но не и в ефекта. Топлина се губи не само към долен етаж, но и по термомостовете към външна стена, особено ако има и балкони. Безсмислена икономия от тип евтини на триците.
Говорим за подложка за подово, кой какво е сложил и аз отговарям. Нито им следя цените, нито правя разбор на топлозагуби и термомостове от подова плоча на ВТОРИ ЕТАЖ за какъвто пиша, че евентулно може да се ползва 1.5. На познати точно тънка подложка е сложена . Не разбирам защо ме цитирате?!

Общи условия

Активация на акаунт