🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 61]

  • 36 139
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
Casper
Билети за влака онлайн не може. Само от билетни каси. Имате възможност за закупуване отиване и връщане. Два месеца е предварителната продажба.
За локация настаняване в Сиркеджи.
С детето е хубаво да посетите музеят на Рахми Коч.

# 46
  • Мнения: 243
В групата има ли фенове на сериала  Ямата? Много бих искала да се разходя по улиците от този филм. До колкото знам, е сниман в квартал Балат, но емблематичното кафе не намирам къде е. Ще се радвам, някой ако знае, да сподели.

# 47
  • София
  • Мнения: 346
Привет,
Не мога да намеря информация кога отваря увеселителният парк Виаленд/Исфанбул?
Пътуваме на 8ми април и то с децата специално…
Някой може ли да помогне ?

# 48
  • София
  • Мнения: 13 137
Привет,
Не мога да намеря информация кога отваря увеселителният парк Виаленд/Исфанбул?
Пътуваме на 8ми април и то с децата специално…
Някой може ли да помогне ?
Не знам кога отваря, но от отзиви в темата знам, че повечето атракции са свързани с вода и е желателно да се ходи в топлите месеци. През април още е студено и дори да го отворят, ще работят много малко атракции.

# 49
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!

За Великден ще ходим в Истанбул с организирана екскурзия. Ще бъдем с детето, което е на 12 години /момче е/.
Аз и мъжът ми сме били веднъж преди повече от 20 години, детето никога не е ходило. Не знам в кой хотел ще сме  и къде се намира. Предполагам, че ще е на място, на което се намират повечето хотели, които ползват фирмите.

Мислим да ползваме само част от екскурзиите, които ни предлага туроператора. Може ли да ми предложите по-малки обекти за посещение, които да можем да съчетаем заедно с екскурзиите, които ще запишем от фирмата.

Например, видях, че има малък железопътен музей, който се намира на гара Сиркеджи. Друг подобен обект ми се струва кулата Галата.

Този аквариум, който е с тунел и се намира в МОЛ за колко време се разглежда и колко време отнема пътя до там? Не си спомням къде се намираше водохранилището, в което някога съм ходила.
Новото пристанище, на което спират круизни кораби далече ли е и как се стига до него?  

Ако можете ми препоръчайте и други по-малки обекти, които да не са далече, за да можем да ги съчетаем  с обекти, които ни се предлагат от фирмата.

Благодаря предварително!

# 50
  • Мнения: 7 867
Jana след кула Галата продължавате по бул. Истиклял и може да посетите  Музея на илюзиите , а после и на восъчните фигури, които може да са интересни за момчето, пък и за вас.
Лесно ще ги намериш в гугъл мапс и ще се ориентираш как да стигнете до там.

Провери Мол Форум да не би да ви е в програмата на тръгване за България, защото обикновено ТА го рекламират като бонус от фирмата . Stuck Out Tongue Winking Eye

# 51
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 452
Гусинка,
Баш ни е Густо😘/ то от Филибето идИ /,де
Ама,за хубаво ☺️.
Сега.
Съгласна съм със Сиенчето,от Сюлемание има хубав визаж ☺️,тъй за твоя снимков матрял.
Също Eiger тий дала за Галата къмто Халич и метрото/ моста.

Аирче
AIR,
Ади бакалъм,бон вояж и сабалян рано по ино кайве и чай и симит за мени,и прегръдки на Истанбул ❤️
Рипортвай ут горещите точки😘

Пепелче
Туй дето дади ,Фъръна
Язе бях там😆
Дордя найда Нафталина...
Тъй де,амчи как.
То лесно,как няма,ще се справиш😘

Голям смях в групата от Фейса.
😆
Един обикалял,голям град му се сторило Истанбул,ДАЖЕ и метро ползвал😜.
Дет имаме една роднинсъ,ма туй истина ви казвам,и ще търсят апартамент,и вика на сина си- братчед ми-"Кире,ми то Даже и санитарен възел има😆😆"

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 22:44 от redemi

# 52
  • Мнения: 1
Предстои ми пътуване до Истанбул и добре, че ви чета, за да знам да не тръгвам около Великден.

Лалетата само в два парка ли са засадени?

Четох пътепис, споделен тук и останах с такова впечатление.
Ще бъда в Шишли.
Основният парк е Емиргян, но лалета има в много паркове. В Азия основният е Гьозтепе. Там има сцена, програма и павилиони като в Емиргян. В другите паркове са само лалета. Най-достъпният е Гюлхане, който е до двореца Топкапъ. Всяка година общината обявява в кой парк колко лалета са засадили. Потърсих, но засега намирам само информация за миналата година. Преди пандемията правеха и килим от цветя на площад Султанахмет.

Пепелче,  bouquet

# 53
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
В групата има ли фенове на сериала  Ямата? Много бих искала да се разходя по улиците от този филм. До колкото знам, е сниман в квартал Балат, но емблематичното кафе не намирам къде е. Ще се радвам, някой ако знае, да сподели.

Ето го:
 https://www.google.com/maps/place/Dostlar+Kahvesi/@41.0357384,28 … %2Fg%2F11f38bt0bk

# 54
  • София
  • Мнения: 13 137
Както винаги кликнах на линка, макар нищо да не ми говори това кафене и забелязах, че фериботът вече не спира на пристанище Балат. Пристанище Фенер остава единствен вариант за посещение на църквата Свети Стефан. Досега давахме съвет да се види първо откъм водата, защото е на средата между двете пристанища.

# 55
  • Мнения: 274
В сайта на Шехир Хатлъръ фигурира Балат ( корабчета по линията Юскудар - Еиюп).
Както винаги кликнах на линка, макар нищо да не ми говори това кафене и забелязах, че фериботът вече не спира на пристанище Балат. Пристанище Фенер остава единствен вариант за посещение на църквата Свети Стефан. Досега давахме съвет да се види първо откъм водата, защото е на средата между двете пристанища.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 137
В сайта на Шехир Хатлъръ фигурира Балат ( корабчета по линията Юскудар - Еиюп).
Както винаги кликнах на линка, макар нищо да не ми говори това кафене и забелязах, че фериботът вече не спира на пристанище Балат. Пристанище Фенер остава единствен вариант за посещение на църквата Свети Стефан. Досега давахме съвет да се види първо откъм водата, защото е на средата между двете пристанища.
Радвам се, че е така! Не съм проверявала. Доверих се на картата на Гугъл. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 16
Пак съм аз Smile
Първо да благодаря и тук на Peterky за насоките, които ми даде и той. Simple Smile

И да се похваля, че днес взех и билетите за влака. Бях леко притеснена за тях, понеже прочетох тук, че имаше проблем със системата, разписанията и нежеланието на служителите да работят. Хотелът ни е резервиран още от декември месец (имаше разни оферти Black Friday) и сега като гледам какви цени излизат, добре че го платихме още тогава. Та, с две думи, организацията по транспорта и спането е готова и мога спокойно да си чета и разучавам.
 
И за да не е само фукане Relaxed ви пускам линк на две кафенета / сладкарници в Кадъкьой, на които попаднах и май не съм виждала някой да е споменавал.
Първото е за суфлета, с много симпатичен интериор.

https://www.google.com/maps/place/Sufl%C3%B6r+Kad%C4%B1k%C3%B6y/ … %2Fg%2F11fmvdbwrf

Второто, освен в Кадъкьой, може да намерите и в района около кулата Галата, и ми се струва подходящо за изненада на рожденници.

https://www.bonnenuit.com.tr/

# 58
  • София
  • Мнения: 262
Jana след кула Галата продължавате по бул. Истиклял и може да посетите  Музея на илюзиите , а после и на восъчните фигури, които може да са интересни за момчето, пък и за вас.
Лесно ще ги намериш в гугъл мапс и ще се ориентираш как да стигнете до там.

Провери Мол Форум да не би да ви е в програмата на тръгване за България, защото обикновено ТА го рекламират като бонус от фирмата . Stuck Out Tongue Winking Eye

Да, МОЛ Форум ни е в програмата на връщане, но май ще имаме само 2 часа. Не знам дали ще ни стигнат. А и до колкото разбрах там няма тунел. Затова попитах и за другия аквариум.

Благодаря за предложенията!

# 59
  • Мнения: 1 720
Не съм в момента в София и не мога да намеря по интернет дали е възможно закупуването на билет за влака София-Истанбул и обратно за сред две седмици. Някой запознат ли е има ли онлайн продажби?

Общи условия

Активация на акаунт