Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 61

  • 20 040
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 780
Да се разпиша и аз в новата тема. Толкова много сте изписали за един ден 😁 да се представя и аз, за да добиете представа. На 36 години съм, 160 см висока и съм около 90 кг. Преди първата бременност тежах около 57-60 кг. Винаги съм била с плосък корем и голямо дупе. Ханша ми беше около 103, талията 67, та при мен съотношението е било 0,65. Сега няма смисъл да меря, и корема и задника ми са огромни.
Днес беше втори ден без никакъв въглехидрат и без захар. Не съм гладна, но имах главоболие и малко ми се виеше свят по едно време. Все пак съм намалила храната, та сигурно е нормално.

Чакай малко. Как така талия 67, пък ханш 103. Талията е като на доста слаба жена, а ханша на много пълна.
Ама всеки с фигурата си.
Ти не си ли прясно родила. Недей чисто кето. Просто балансирай.
Как така без въглехидрат? Никаква салата ли не яде, само протеин и мазнина ли. Не е хубаво.
Нормално е  да ти е лошо при рязко спиране на В, вика му се кето грип.
А правилния режим не става с намаляне на храна, а с промяна на вида и качеството на храната.

Абе я да питам. Талията разбрах къде се мери. Ама ханша къде го мерите. Аз през пъпа. Или бъркам?

Нати, вярно е, режима си помага.
Ама това с брат ми беше когато не бях още на режми. Та чесъна е велик природен зеленчук.

# 16
  • Мнения: 27 584
Долче, при мен всякакви водни гадове са просто едно голямо НЕ.
Знам, не пропускаш да го отбележиш.😝 Жабите обаче не са от семейството на рибите (доколкото ми е известно, аз не съм опитвала жаби). Аз пък още от малка дъвчех капсулите с рибено масло с кеф. Като не ги искал брат ми, аз съм молела майка ми да ми ги дава на мен...🤣
Елора, КАК мериш ханш през пъпа?!🤔🤔

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 21:58 от dolce miele

# 17
  • Мнения: 12 891
Елора, талията - където е най-тясното място, където си го намериш ти. Ханшът обратното - около дупето там, където измериш най-широкото.
Долче, жабите са малко като пиле... ама и те ми имат тоя дъх дето всички водни гадове го имат. Иначе не е лошо жабешко бутче, ама то бъзикня да го ядеш - то по-малко месо има от пилешко крилце. Щом живее във вода - не е моето, за съжаление нямам успешен опит да ги проям до сега. А съм се мъчила много, знам че има много ползи. Няма да е в този живот.

# 18
  • Мнения: 4 527
За рибите и всичко дет плува, и аз съм като Натка. Tired Face
Долче, по въпроса за 6-те кила, то най-напред бях свалила 8 ама като нямах по-изявена мускулатура и не се харесвах. Като започнах да тренирам, качих 2 кг, но на мускул, обиколките ми се запазиха и кожата се постегна. Та и чисто физически с по-изявена и тренирана мускулатура се чувствам много по - добре.
Чесън аз също много обичам и редовно ям. Ей сега със зелето изядох една връзка пресен. И аз внимавам за кръвното, че съм с ниско. Не е ставало фал за сега.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Ау, как на много пълна жена да е ханш 103?!

Ханшът не е през пъпа, а през долната изпъкнала част на задника. Манекенският стереотип е 90, 13 отгоре не е много пълна.

# 20
  • София
  • Мнения: 225
Елора, ами така. Всички дънки ми бяха опънати на задника и много широки на талията. Фигурата ми е тип Джей Ло. Но пък с поли и рокли изглеждах  много добре.
Ядох микс зелени салати с репички и на обяд и вечерта. Но до преди 3 дни, ядях картофи, ориз, кексове... Така че за мен си е все едно не съм яла въглехидрат...
Аз много обичам риба и всякакви морски дарове и се радвам, защото са много полезни, а и разнообразяват храната.

# 21
  • Мнения: 27 584
Тук съм била 54 кг/160 см, ханш около 98-100 см, талия около 64-65 см (не помня точно, но дъщеря ми на 9-10 г беше с талия 60 см, а е слаба) и с "още няколко кг за сваляне"- според тогавашните ми разбирания.😃 Като се има предвид, че палтото е от твърда материя, с подплънки на раменете, в джобовете имаше разни обемни неща като телефон тип мида, пакетче с носни кърпи и др., а и ми е хлопало около талията и малко около мишниците...😅 По-малкия размер палто обаче не беше ок на ханша. И въпреки това, не мисля, че тогава съм била точно с телосложение тип Джей Ло.

П. П. Те и дънките ми бяха широки тогава, защото ми ставаха и на 60-63 кг (бяха много еластични).

Последна редакция: вт, 21 мар 2023, 07:54 от dolce miele

# 22
  • Мнения: 14 966
Тук са най- хубавите мадами 💜.
Дано ми остане време да пусна и аз сравнителен материал.
С дългия ми живот, имам какво да покажа 😀.
Долче, много хубав тоалет

# 23
  • Мнения: 31 780
Ох, явно съм зле с меренето.
Значи при пъпа е талията. Даже малко по-високо.
Явно си нямам на идея ханша къде се мери.
Значи талията малко над пъпа дето е тясно, пък ханша под пъпа, на корема, там дето ми се струва най-широко.

# 24
  • Мнения: 27 584
Тайс, мерси за тоалета (много се надявам някой ден пак да си го нося🥰), но като мерки съм доста далеч от онези времена, уви...Запазила съм само като съотношения бюст/талия/ханш, но с много см нагоре...😐
Елора, аз меря две талии по принцип (най-тънката част, но и през пъпа). Принципно най-тънката част е талията, другото го меря за мен си (но има отношение към това дали е плосък или не коремът, та го следя).

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Елора,

# 26
  • София
  • Мнения: 225
Ето ме и мен на 60 кг, макар че килограми, см, всичко е много относително.

# 27
  • Мнения: 31 780
ОМГ
Благодаря Магдена Joy
Значи талията явно я знам. Па ханша бил почти при интимната зона. Аз съм мерила просто корема. Там дето е най-много. Значи аз пак ще си го меря, щото мен това ме интересува. Ханша не ме вълнува. Че той тогава ханша няма общо с коремната зона.
Оф каква  съм голяма патка заспала.
И аз съм дебела тогава Joy

Значи не съм 0,86, а 0,79
Ама пак не съм доволна, още трябва.

# 28
  • Мнения: 14 966
Отказала съм се да се меря, откакто не можах да си измеря размер за наколенки от Декатлон 🤣. Хората написали, уж мерих,  но така и не установих кой размер трябва да си взема, и още съм без наколенки, гърча си коленете на гимнастиката по пода от простотия.
Все си мислех, че за ханша се захваща дупарата отдолу- нагоре, като дете баба ме водеше на шивачка и такъв спомен имам.
Коралче, пожелавам ти пак такава да станеш!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 486
Няма с коремната област ханшът, има общо със задника само. Wink

Общи условия

Активация на акаунт