Салата

  • 15 079
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
gato,  благодаря за рецептата Wink
В най-скоро време мисля да я пробвам, само искам да питам това червено цвекло мога ли да го заменя с някаква ряпа, че по принцип не го понасям Confused:  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 493
alma,
това за възраста ми е адски познато мила. Аз вече не му казвам какво има в ястието и гледай как всичко яде и харесва.
Имаме едни познати на които мъжът не яде домашна кокошка. Аз толкова си играх да я панирам и не казах,че е домашна и знаеш мила как си изяди всичко човечеца  Sunglasses

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бъни, пък моя любим, ако има представа, колко пъти съм му пробутвала таратор без чесън...  Twisted Evil  Пита дали има чесънче: "Ами сложих, да" Flutter . И яде, доволен. Не можело таратор без чесън, на нищо не приличало. Ами яде го. Как да стискам чесън, пък после да ходи насам-натам да мирише на хората, чеснов. Ще го дресирам аз.  Crazy
Хареса ми салатата на nad_tab и ще му я направя, пък ще спестя обяснения, има ли наистина ябълки вътре или просто майонезката е подсладена. Outta Joint

# 33
  • Мнения: 163
САЛАТА със СИНЬО СИРЕНЕ /преработка от Иван Звездев/


грах
царевица
печен пипер /нарязан ха ситно/
броколи и/или карфиол
или каквато и да е друга комбинация от зеленчуци

дресинг
100 гр. намачкано синьо сирене
200 гр. заквасена сметана Данон /заради това че е гъста/
50-60 гр. майонеза
2-3 суп.лъжици кисело мляко
1 счукана скилидка чесън
1 ч.л сос Уочестър
2 суп.лъжици лимонов сок
сол
черен пипер

Аз лично ползвам някой от многобройните варианти на замразени зеленчуци и добавям само печения пипер, защото дава един леко опушен ефект на салатата. Та бланширам зеленчуците и след като изстинат добавям дресинга. Салатката обича студенко и затова я съхранявам в хладилника до сервиране.
Салатката иска много ракия и/или водка за компания когато я сервирате.

# 34
От мен една салата с миди Simple Smile

1.маруля 2-3 бр. зависи от големината
2.миди 300-400гр.
3.зелен лук около 4 стръка
4.моркови 3бр. средно големи настъргани на ситно
5.чесън на вкус (аз слагам 5-6 скилидки)не пресован ,а ситно нарязан
6.малко черен пипер
7.зехтин (може и олио)
8.лимон 1бр но големичък да е

Марулята се нарязва възможно най ситно след което се слагат другите продукти ,като се овкусява със сол зехтин и лимон.

Дано да ви хареса на нас ни е любимата за ракийка Laughing

# 35
Цитат на: belalim
Предлагам ви една салата, която може да се прави през всеки сезон и е много вкусна. Вчера я направих по следния начин: сварих 1 кг. картофи и ги настъргах на ренде в продълговат съд, отгоре сложих натрошено сирене, после майонеза, настръгана прясна краставица, пак майонеза, сирене и отгоре картофи. Салатата завършва с настърган кашкавал и нарязан на ситно магданоз. По желание може да се сложи и копър. Пробвайте, няма да съжалявате:)!

Е те с това чудо снощи омаях мъжо. МНОООГО му хареса, и на мене също. Само дето пресполовихме запасите от ракия Confused  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт