Глиобластом - тема 2

  • 25 813
  • 450
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 23
Поздрави и от мен!

Имахме тежки дни около Коледа и Нова година - бърза помощ няколко пъти, отказаха да го вземат, а беше за реанимация. Тъжно и болно ми е дори да го разказвам  ... Пак се борим сами ...

Пиша схемата ни за намаляване на дексаметазона:
Тате беше на 8 мг - една таблетка сутрин и една преди 17:00.

Дексаметазонът се намалява по схема: на 5 дни дозата се намалява наполовина. Ние започнахме от 8мг и така 5 дни, после 5 дни - 4 мг (махнахме вечерната), 5 дни - 2 мг(1/2 таблетка сутрин) и спирате. По тази схема бяхме в Токуда.
Тате направи гърч и се върнахме на 4 мг сутрин.

Не съм почитател на даването на съвети за лечение, но познавам отчаянието и липсата на информация.

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 22:44 от oldsummer

# 361
  • Мнения: 43
Поздрави и от мен!

Съжалявам, че не сте добре и сами в този критичен момент,но това е нашето здравеопазване,отношение към болния и близките нула.Затова хората отиват навън,отношението е човешко,не че нямаме добри лекари,но свършват си работата и до тук.Дано сте по-добре,прегръдка

Имахме тежки дни около Коледа и Нова година - бърза помощ няколко пъти, отказаха да го вземат, а беше за реанимация. Тъжно и болно ми е дори да го разказвам  ... Пак се борим сами ...

Пиша схемата ни за намаляване на дексаметазона:
Тате беше на 8 мг - една таблетка сутрин и една преди 17:00.

Дексаметазонът се намалява по схема: на 5 дни дозата се намалява наполовина. Ние започнахме от 8мг и така 5 дни, после 5 дни - 4 мг (махнахме вечерната), 5 дни - 2 мг(1/2 таблетка сутрин) и спирате. По тази схема бяхме в Токуда.
Тате направи гърч и се върнахме на 4 мг сутрин.

Не съм почитател на даването на съвети за лечение, но познавам отчаянието и липсата на информация.

# 362
  • Мнения: 23
Благодаря! Знам, че само вие ме разбирате. Жив е - само това мога да кажа(със сонда за хранене, катетър и на кислород), но е жив и това ни стига. Свикнах вече да се радвам и на най-малкото, знам колко бързо тая болест ограбва всичко, а на нас тя не остави много.

# 363
  • Мнения: 23
Тате отлетя, момичета! Тялото му се предаде. Остава ми надеждата, че духът му е освободен от оковите на глиобластома и сега е на по-добро място! Благодаря ви за подкрепата и разбирането в трудните моменти. Желая на всички борещи се сили и кураж и си пожелавам да се намери скоро лекарство в памет на всички преминали пред тоя ад.

# 364
  • Мнения: 221
Съболезнования, да почива в мир душата му. А на вас спокойствие, че е на по-добро място и без болки.

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Съболезнования!Не мога,да се сдържа..Плача и се моля да са на  по добро  място  без болка!
Загубих сестричка и майчина от тая гад...

# 366
  • Мнения: 10
Мама тази вечер се превърна в ярка звезда, която да бди над нас!

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Мама тази вечер се превърна в ярка звезда, която да бди над нас!

# 368
  • Мнения: 616
Съболезнования момичета!
Съжалявам за всичко, през което преминахте.
Светъл път на душите им и покой без болка и тъга...
А ние тук- да ги помним и да се борим и живеем достойно в тяхна памет.

# 369
  • Мнения: 43
Искрено тъгувам заедно с вас ,момичета героини.Нашите хора сега са заедно и са свободни,здрави и благодарни за всичко,което се опитвахме да направим.Бъдете много силни в следващите не по-малко тежки дни.Прегръщам ви

# 370
  • Мнения: 220
Съболезнования!
Дано да са на едно по-добро място, където няма болка. Всичко е преходно, след време отново ще бъдете заедно, вярвайте, тази мисъл ще ви даде поне малко утеха.

# 371
  • Мнения: 284
И моята майчица отлетя на 21.01. Само 10 минутки след като стана на 60 години. Мъката ни е голяма и сълзите не спират.

# 372
  • Мнения: 221
Съболезнования и на вас за загубата. Да почива в мир майка ви.
  Искам да попитам залежа ли се майка ви, спеше ли много. Мъжа ми също не е добре вече, почти през цялото време спи, унесен е, на моменти губи ориентация, шепти, маха с ръце, като му се обадя, казва че сигурно е сънувал нещо. Казва че не го боли нищо, но постоянно спи, залита и краката почти не го държат. Много съм притеснена, но не мога с нищо да помогна и се измъчвам.

# 373
  • Мнения: 284
Моята майка си отиде за точно три месеца. Първи гърч на 21.10 и втори на 24.12.След втория тялото и отказа и само главичката си мърдаше.Нищо не я е боляло. Говора и беше провлачен. Не може и да се храни. Само пасирано ядеше и то по 5-6 лъжички. Към края вече не можеше и да гълта и за 3-4 дни си замина.

# 374
  • Мнения: 221
Извинявайте, че ви върнах към лошите спомени.

Общи условия

Активация на акаунт