Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 63

  • 18 286
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 638
Още сутринта хвърлих, жалко, не ми дойде на акъла как да поправя. Ще свикна с маслото. Благодаря.

# 76
  • Мнения: 32 273
Долче, харесаха ми. Ще взимам. От магазина за месо в квартала.
И не са скъпи.
2 броя за 2,20 някъде.

# 77
  • Мнения: 27 752
Eee, чакайте сега...😃 Идеята не е да използваме непрекъснато мазнини все едно сме на яйчен фаст и на всяко яйце да се "полага" по определено количество масло.🙂 На око слагам аз, но категорично не слагам 30 грама зехтин за 3 яйца (примерно).🙂 Предпочитам да сложа по-малко мазнина и после да добавям още, ако реша (след готвенето).
Крист, имаш ли везна? Ако да, много бързо ще свикнеш колко грама горе-долу е едно резенче масло.🙂

# 78
  • На север
  • Мнения: 1 377
Е то само аз тук я слагам към кой да е писано? И да тук се ходи при личния лекар. Аз 1000 лв за частен ендокринолог нямам тук, а и като цяло не са особено добре с медицината та и ендокринолог да е малко съм скептична.  Направление за държавен 9 год ми се отказва, защото не съм била явно спешен случай с моята ИР. В Бг ходих сега на ендокринолог (аз всяка година като се прибера ходя и пускам изследвания) и останах доволна. Той знае за Саксендата и каза да си я слагам. Това са мнения на лекари. Чакам още да чуя мнението на личния ми тук за инсулина ми. Ако каже че е от нея я спирам. Но има и нещо друго аз взимам и лекарства със специална рецепта от които се качва и които влияят на инсулина, но те са ми до живот. Тъжна тема ми е и не искам да говоря за това. Не искам и да споря. На тема Саксенда аз в тази тема няма да пиша повече.
Днес до сега чистих в нас и направих страшна тренировка (4 часа чистене). Ядох това от снимката за закуска и обяд, пих едно кафе с мляко и сега изядах за вечеря една филия протеинов хляб с консерва риба с доматен сос (имаше 4 гр въглехидрат). И приключвам за днес понеже не ми се яде. Ще ви снимам утре изварата като я купя. Тя няма нищо общо с българската. Все взимах нискомаслена. Сега ще взимам високомаслена тогава. Не го знаех това.
За яйцата аз наистина ядох по 3 на ден с малко зехтин на тиган, извара, месо и салата със зехтин (1 лъжица), сирене и кашкавал. Но тези три яйца бяха всеки Божи ден за поне месец, че може и повече и хоп холестеролът ми стана зле (лошият). Но може и да е до организъм. А може и грешка да е било при изследването. Не веднъж тук лабораторията посочва едно, в Бг друго. Пресен пример пратих за Алата. Лека вечер от мен.
 

Божичко колко удивителни... този пост дори не беше към тем отправен, не разбрах какво толкова те засегна пък сега.
Дискутират се много и най-различни неща в темата, а не само каквото ти кажеш или не кажеш.
Не са едно и също, от една група са двете. И ако действително личен лекар я предписва тая Саксенда а не ендокринолог, по-добре че тук не е като там. Много по-добре.

Някой да има мнение за д-р Ангелина Недялкова в София? (Ендокринолог е)

# 79
  • Мнения: 33 428
Вчера в магазина видях мъж и жена.. Хора, те бяга огромни. Сигурно по 150 кг минимум. Познайте в количката им с връх 80 % какви продукти бяха...
Сладолед и 4 вида, чипсове, нутела, вафли.. Какво ли не. Най-лошото от всичко беше, че караха детето им да си избира още неща. 😕
Аз бях на фаст, последен час. Викам си "на правилен път съм, колкото и да ми е тегаво на моменти"..

# 80
  • Мнения: 2 638
Имам везна, Долче. Ще меря. То, някак копривата една мазничка беше, абе, не ми се получи. Вече на супа ще я правя.

# 81
  • Мнения: 32 273
Ураганче, на мен пък ми става гот в такива ситуации. Смисъл, малко ми е тегаво за тия хора, но не съвсем. Всеки решава как ще се храни.
Сещам се, че и аз бях такава и се радвам, че вече не съм и в количката рядко ми присъстват пакетирани храни.
Освен ако не взема нещо за почерпка на работата.


Ох, наплюсках се с палачинки. Направих ги от 4 яйца, ама м размер. Малко овче кисело мляко, крема сирене малко, много малко, бадемово и лешниково брашно и някакви смлени ситно ядки. То и то си е като брашно. Та на око са ми брашната,  колкото да се сгъсти. От това 6 палачинки излязоха.
Плънката на моите бяха от парченца кашкавал и сирене. Ама на едната турих домати, на другата кисели краставички, на третата само сирене и кашкавал. И трите вида си ми допаднаха.

Последна редакция: нд, 23 апр 2023, 20:27 от Елора

# 82
  • Мнения: 13 415
Много познато, за съжаление. С дългогодишен приятел живеехме до скоро близо един до друг. Случваше се като се запъти към Кауфланд примерно, да отидем заедно с неговата кола, че беше сравнително далеч. Съответно пазаруваме заедно и виждаме кой какво е натоварил, често даже и в една и съща количка да не търкаляме две една до друга из магазина. Ами то трагедия, хич не беше трудно да си отделя моите покупки за да ги сложа на лентата. Фафли, кроасани, безалкохолни, бял хляб, незнамсикакво... ужас не ами ужасен ужас. То почти нямаше истинска храна в неговите покупки. Я забърсал малка кутия яйца, я не. Плюс някакъв колбас, да го пържи заедно с яйцата. В олио, разбира се. А моите обикновено - месо, масло, яйца, зеленчуци, подправки, чай, кафе. Накрая той оставя повече пари на касата от мен само за тия залъгалки и тепърва ще си купува храна да се наяде. И този човек убедено ми говореше как не можел той да се храни като мен, то много скъпо излизало. Достатъчно близък приятел ми е, че да ми иде да го ритна понякога. Има нужда от режим, според мен още преди дълги години е била спешна. Ама не.
Скрит текст:
Яде си глупостите и просто си купува по-широки гащи. И вече май не си купува дрехи извън сезона им, защото на няколко пъти се случило докато им дойде сезонът, да не му стават вече. Хем ми е жал, хем ме е яд, хем ми иде да го ошамаря ами не ми е наблизо вече.
На случайни хора не е моя работа какво има в количката. Но за близките ми много ми става болно и на моменти не мога да се сдържа. А с него се имаме от повече от 20 години.

# 83
  • Мнения: 32 273
Да, за близки и на мен ми е гадно.
За останалите, не съм такъв емпат.

# 84
  • На север
  • Мнения: 1 377
Така сме ние с мъжа ми норвежец. Като се събрахме беше 70 кг, но спортуваше много и след диета заради спорта. Спря спорта по здравословни причини. Сега носи ХХL… яде само фастфууд, никакви  плодове и зеленчуци. Пие по 2 литра безалкохолно. Не пие вода. Колко съм говорила. Лекари и те…Ядосвам се понеже и много здравословни проблеми се появиха. Карали сме се. Ето днес поръча пица пак. То е само пица, бургери, кебапи, сладко, чипсове и сосове на всичко. Отказах се. Мъчно ми е, защото е сериозно болен, но не можеш да помогнеш на някой който не иска помощ. И вече не му меля на главата. Само ако даде чипс на детето. Тъжно, но нищо не мога да направя вече.

# 85
  • Мнения: 32 273
Така сме ние с мъжа ми норвежец. Като се събрахме беше 70 кг, но спортуваше много и след диета заради спорта. Спря спорта по здравословни причини. Сега носи ХХL… яде само фастфууд, никакви  плодове и зеленчуци. Пие по 2 литра безалкохолно. Не пие вода. Колко съм говорила. Лекари и те…Ядосвам се понеже и много здравословни проблеми се появиха. Карали сме се. Ето днес поръча пица пак. То е само пица, бургери, кебапи, сладко, чипсове и сосове на всичко. Отказах се. Мъчно ми е, защото е сериозно болен, но не можеш да помогнеш на някой който не иска помощ. И вече не му меля на главата. Само ако даде чипс на детето. Тъжно, но нищо не мога да направя вече.

Напълно те разбирам. И майка ми така не иска да си оправи храната. Аз за нея съм нагледен пример какво съм постигнала с килограми и здраве и се прави на три и половина.
Е, тя поне не яде като мъжа ти, но пак яде много глупости. Иначе има дни уж яде добре и после почва да се излага.
Говоря, меля и от години. Аз съм досада и не спирам. Е, не винаги, ама понякога не издържам.
Като преди няколко дни си вечеря купа леща със салата. Не е по моя режим, но що годе бива. И 11 часа сладолед с банан.
Вчера пак вечеря уж що годе. След 2 часа попара с козунак.
И влязох и  казах - засрами се, как не те е срам, после лошо ми е, боли ме корема. И тя се разфуча, ама на мен не ми дреме.
Иначе ме хвали пред познатите си как съм отлабнала.
Купила съм книгите на Фънг и сега и дудна да почва да чете. Ама не е почнала. Вика, мда може и дотук.

# 86
  • Мнения: 14 972
А мм, който, няма никакви здравословни проблеми, и преди да отиде за профилактични изследвания, яде вечерта компот и сладко от боровинки с бисквити🥴, на другия ден имаше кз 5,4, колкото моята на режим.
Но това е малко встрани от каквото искам да кажа.
Той яде от всичките ми супи и манджи, пак си яде хляб и някакви сладки работи, плодове. Но.
Сам си спря захарта в кафето, неизбужно започна да яде повече салати и по- малко глупости. И дори започна да твърди, че спи по- добре и има повече енергия.
Аз действам подмолно 😀
Като отвори хладилника, и отвътре е скучно. И лека- полека се приспособява.

# 87
  • Мнения: 33 428
И на мен по принцип не ми пука кой какво има в количката, но чух жената да казва, че са взели 4 вида сладолед и тогава обърнах внимание 🙄 Те бяха зад мен.
Казвала съм ви за брат ми. Вече ме заболя устата да му говоря и да не чува 🙄

# 88
  • Мнения: 32 273
То сега като се замисля и моя брат се умори с мен 10 години да обяснява да спра сладкото.
Ама нищо повече не казва. Защо да го спра, какво да ям?
Всъщност помня, че каза да ям месо, яйца, сирене и салати.
И аз бях в потрес. Ама как така, защо, ми то това е вредно, аз съм вегетарианец /със спорадични пристъпи на ядене на месо/
А тук във форума също спорех, но ми  се обясняваше. Та и аз почнах да чета.
То това е трябвало да направи брат ми. Да ми обясни нещата за кз, инсулин, що е то протеин, въглехидрат.
Ако от първата тема ми ми видите мненията, няма да познаете, че съм аз.Grinning

# 89
  • Мнения: 13 415
Някой път няма как подмолно, когато човек твърдо е решен че ще си яде каквото си иска. Разправях ви за тия няколко месеца в Канада на какво се нагледах... ми не може да си биеш инсулина и да си пиеш шепите с най-разнообразни лекарства и да се оправдаваш пак с тях да ядеш по сто пъти. Нито пък да мажеш филии бял хляб с масло всеки ден или да се цупиш като дете на пържолата и салатата на вечеря и след два часа да ядеш МакДоналдс.
Дърт мъж, да не помислите че за малко момченце иде реч. И не се подвеждайте по инсулина, тип 2 е диабетът но много напреднал вече. Иначе всички го знаят коооолко е болен и как се мъчи, горкият. Ама с пълна уста се оплаква, де.
Скрит текст:
Първите дни се опитваше явно да ме впечатлява и по-често ядеше каквото и аз, поне за вечеря. Едната сутрин КЗ му паднала чааак  до по-нормални нива, щял да падне по стълбите че слязла на 5,5. Докторът го питал какво е правил че да постигне това - ам ядох по-често каквото и Натка. Получих поздрави от доктора, нищо че не знае коя е Натка Laughing Случката не се повтори де, продължи да си яде боклуците ежедневно. Сакън да не вземе да му мине, нали. Единствените неща дето съм го видяла да се ограничава сам, са такива от които му страда храносмилането. Ама и тях не винаги де, те са му просто още един повод да охка и пъшка какъв болен човек е. Постоянно дъвче някакви като тебешир им викам, против киселини. После се оплаква че трудно храносмилал. Рефлукс имал, незнамсикакво... Ми ще имаш, как няма? Туй шкембе по цял ден си седнал прегънат над него, разхождаш се само до гаража да пушиш и до ВЦто и сядаш обратно. Тия дето сте били бременни знаете как подпира голям корем и как пречи на всичко. Ама вие сигурно не сте седяли като квачки нонстоп, че да ви причини чак това.
Тактично оставих една книга по тия теми, хем писана като за американци Grinning Бях си я купила да се разсейвам, пък имаше и рецепти в нея като за там. Съмнява ме да я е подхванал, хем той търси някой да му каже на готово какво да прави, ако му обясняваш само кима любезно и си го мести (евентуално) в другия крачол.

Общи условия

Активация на акаунт