С шапка, шал и ръкавички, навън са ЮЛСКИТЕ душички!

  • 10 490
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Здравейте!
Честито на днешните месечинки - Дамяна, Калина, Виктор, Боряна! Много здрави и щастливи!
Честито на всички именковци! Със здраве да си носят името!

Диди, писах ти ЛС, но забравих да спомена, че ти си избираш дали снимките да са ти на матирана или гланцирана хартия.
Narina, става въпрос за този сайт - http://happy-foto.net/index.php
Това за обувките е много вярно - скъпи са, но пък всяко дете си стъпва по различен начин и е добре обувките да са новички. Но покупката он-лайн не ми се струва удачна - няма гаранция, че ще "паснат".
Аз за ясла все още  не съм мислила. Но мися, че при нас не е чак толкова изострен проблема с местата.
Maira, с работата май не ти остава много време за нет  Tired. Как се справяте, Ясмин свикна ли?
Момичета, я кажете пасатор с пластмасов накрайник върши ли работа за пюренцата на бебчовците? Изобщо не съм в час с особеностите и използването на този вид ел.уреди, а трябва да си купим, понеже тази седмица ще захранвам с домашно пюренца, а робота ни няма пасираща функция.
Айде, чао от мен! Изпратих татито на разходка с Вяра, а аз отивам да  wash hang newsm79 1dishes

# 46
  • Мнения: 1 184
Здравейте и от мен.
  bouquet Честит Имен ден на всички именници! Да са живи и здрави.
  bouquet Честити месечинки - Дамяна, Калина, Боряна, Виктор! Да растат здрави и весели деца.

Аз да ви питам пак за захранването /дано не отегча някой/. Някой вари ли зеленчуците на микровълнова??? Как - с малко водичка, колкото да ги покрие или повече??? И изобщо какво ви е мнението за варенето на микровълнова? В машината ми за варене на пара става много бавно, за това ми се искаше да използвам микровълновата. Извинете ме ако сте обсъждали вече темата. Не успях да намеря нищо по въпроса. Благодаря предварително.

# 47
  • Мнения: 97
Здравейте
и от нас ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ЕВРОЧЛЕНСТВО!!!
Чак сега успях да се включа, че бяхме насам-натам по празниците и нямах достъп до ПиСито.

Честито на именниците днес и на всички пораснали бебоци!
Много са хубави юнаците и принцесите на общата снимка под елхата! Да са много здравички и умерено палавички, да правят мама и тати щастливи!
По празниците ние ходихме да видим бабите из прованса. Ама трудно се адаптираме на ново място, с много не толкова познати хора. Та Вики все мама търсеше.
И ние почнахме захранването. Първо дадох тиква, след 4 дни оризова каша, после ябълка, а сега давам тиква с картоф. Само последното не го харесваме. Но на всичко прави бр-р-р и основно пюре има навсякъде освен в устата.
Абе, вашите кърмачета искат ли още да сучат след като видяха, че има и друго освен млякото на мама? На нас това ни е проблем. Справяме се само нощем в полусънено състояние. Иначе се отказва много бързо да суче и търси друго за ядене.
elip тиквата я сварих на микровълновата с малко вода и я прекарах през една ситна цедка. Стана финна кашица, а после я смесих с малко кърма.
Рени, ние също се лющим доста. Кожата по коремчето и по крачетата е бяла и суха. Педито каза, че сигурно е нещо, което аз ям (тогава още не бях захранила) и ме накара да откажа всички алергенизиращи храни (т.е. шоколада, защото аз друго не ям!). От три седмици внимавам какво ям и въобще не близвам шоколад, ама няма ефект.
Ели, и аз съм съгласна с Лала за обувчиците. В крайна сметка заради едната пестеливост не трябва да осъкатяваме децата си. Казват, че прохождащото бебе било най-добре да тренира босо или с чорап когато може, за да чувства по добре земята под краката си в началото.
foquita , аз не мисля да купувам лятна количка. Сега съм с Чиполино Кампионе, която не е много зимна и ще карам с нея докато проходи, а после ще му взема колело с дръжка за бутане. Така направихме с баткото и съм доволна. Но е неудобен вариант, ако бебето трябва да спи през деня.
За дрешките - аз дадох всичко от първия си син на зълва ми, а после тя ми ги върна и аз ги дадох и на сестра ми. Сега сестра ми ми ги върна с някой допърнения. Мога да ви кажа, че почти нищо не съм купувала, а гардеробите са ми пълни и дрехи за Виктор не ми липсват. И аз ще ги запазя, за да ги дам пак на някой, на когото му трябва. Така звучи, сякаш си обличам детето в дрипи, ама всичко е много запазено (то и по снимките си личи!)

Айде да свършвам, че ще ме линчувате!

# 48
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
Брей,много именици днес бе ooooh!
Хайде да са ни живи и здрави: Иван на мarine, Иван на trifonova_a, Иван на valshebnica, Йоанна на RAVIA, Йоана на IvelinaM, на самата IvelinaM, Калоян на pearly, Калоян на Nita, Ивон на mim_pl, Яна София на foquita /два имени дни-много хитро Wink/, Яна на Betta! И на майката на Ели, мама ИвиЧка, мама Ivka76 и на всички мами,на които не им знам имената,а са ни именички  bouquet /да почерпят/ Mr. Green Whistling А Евана празнува ли? newsm78
Иначе аз със захранването не си задавам толкова много въпроси, нито пък по акитата чак толкова се заглеждам. Те сега много ще се променят като започнем да даваме разнообразна храна, и от растежа на зъбките и така нататък. Няма нужда от толкоз гледане.
Няма ами Peace

Мен не ме е срам да употребявам носени дрешки, после ги връщам и готово. Whistling Нашите засега ги събирам, но все по-често мисля за Продавалника Thinking
Пепи, нашият пасатор е с пластмасов накрайник Peace А робота няма ли чопър /т'ва,дето сипваш вътре и мели/? newsm78 С него е още по-лесно.
elip, аз не съм варила в МВ, на котлона в тенджера ми е достатъчно лесно. Но не виждам проблем в МВ да се вари, само че незнам как точно става номерът Thinking
sunnycat, и при нас желанието за цица намаля след захранването. Бързо разбират бебчовците, че има и много други вкусотии, освен млекцето. Аз и преди казах, дойде ли време за каша, цица да не видим Naughty Докато не дам кашата,мира няма.
Аз пък винаги съм знаела,че прохождащите деца задължително! трябва да са с обувки,дори и в къщи. Преди съм питала разни майки,защото децата са им с обувки в къщи, вместо пантофки ли, а те са ми казвали точно това. А миналия месец педито го потвърди. Даже се чудя,дали има проблем като я оставям Дая в проходилката само с терлички или пантофки? newsm78 Все пак се обляга на тях.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравейте!
Честито на всички именници и днешните месичинковци!  bouquet Да са живи и здрави и много щастливи! baloni
Тотко най-накрая откри, че има крачета - два дни голям зор беше да си ги вкара в устата, но накрая успя newsm44 и сега му е много интересно - само с това се занимава. И на мен също, защото големия не го е правил.
Във Варна времето е супер  Nature Sunny и ние си направихме една голяма разходка. Искам да кажа на мамите от Варна, че ние всеки ден излизаме и на някой ако му трябва компания може да ни звънка.  bouquet

# 50
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Честито на всички именници! Да сте живи и здрави, а дечицата да са послушни и весели!!!

П.П някой веднъж беше публикувал други емотикони я да каже от къде се взимат и как се слагат?! newsm78
не казвам
Един от адресите е това http://www.emotikoni.startirai.com/index.html избираш снимка, десен бутон на нея view image, копираш адреса и го слагаш между скобите като както се вкарва снимка! Ако не си разбрала пиши на ЛС! Peace
Пърли, да ти е жив и здрав сладура! Hug Искам и аз на парти, ама нъцки Tired
Пепи  Hug  bouquet
Аз не разбрах много добре за пасатора Thinking- то и нашия е с пластмасов накрайник и долу има едно ножче! Ако става въпрос за това- върши! Peace Друг е въпроса, че на капризчо не му харесват пюренцата! Crazy
И ту времето беше много хубаво!
Преди малко Алекс си заглави пръстчето в една тъпа играчка и малко си обели кожичката и плака! Cry

# 51
  • Мнения: 1 298
Здравейте.Днес времето беше много слънчево тук  Heart Eyes

Честити месечинки на Дамяна, Калина, Виктор, Боряна!
Честито на празнуващите именници !

Пасаторът ми е с метален накрайник.За тях знам че са по-добри за приготвяне на врели ястия и даже направо за паСиране на врящо ядене.Иначе свекито имаше с пласмасив и веднъж правих картофено пюре и се счупи отдолу .  Whistling
Ама предполагам че зависи от марката.И пластмасовите вършат работа  Wink

Елип аз бях писала че готвя пюретата в МВ.Точно както си описала.Нарязвам на шайби и сварявам и йенско стъкло за 15-20мин. После пасирам  Peace

# 52
  • Мнения: 1 298
A дрешките си ги складирам в найлонови торбички и в баба ми  Peace Че тук само тях няма  ooooh!
Не ми се дават че са ми скъпи  Heart Eyes т.е. свидни.

Диди  Laughing много готин сайт.

Утре ще ходя до болницата да видим какво ще кажат докитата за тия наши сухи ръчички.Що само на ръцете е така  Thinking

# 53
  • Мнения: 2 653
Рени, и аз като Синеочка ще те посъветвам за Мустела.Веднъж ползвах Бочко и и се зачери дупето.И от тогава не правя експерименти.Те са по-скъпи от останалите, но са и икономични също.И най-вече са си медицинска козметика и ги има само по аптеки.Но при всяко дете е различно, затова като останеш доволна от някой продукт , не го сменяй.
Нарина, справка за транзакциите можеш да направиш в банката си.Те ще ти издадат такава.Мисля, че няма такса за теглене само ако си теглиш от банкомат  на съответната банка.
Лала, Моята Софи е така- веднъж изяжда всичко - друг път не ще въобще.Почвам да си мисля, че се влияе от мен, защото става въпрос за една и съща храна.
з пазя повечето дрешки за следващото .Малко съм против износване на чужди дрешки, защото съм чела , че с дрехите се предава енергията на детето.Може да са глупусти, но не вземам.
Ние си имахме съседче в блока на 2 месеца, но си замина за Италия и сега нямаме бебета около нас.Само Ева на Кети и Калоян на Пърли, но те са малко по-далечко.
Сега се сещам да честитя на Калоянчовците и на всички други именници празниците!ДА са много здрави!
Къде се загуби бременлийката ни?Толакова ми стана радостно за нея.Направо и завиждам.

# 54
  • Мнения: 590
Честити месечинки, честито и на всички, които имат имен ден!
 Днес времето беше страхотно, направо пролет. НАН, името на моето бебе е само Ева, но е слято с на  mgizdova и се е получило Евана. Ако можеш да го коригираш.  Аз дрешките си ги пазя.Моята приятелка ми е дала от нейното бебче и сега ги пазя всичките, тя мисли да има второ, така че ще и ги дам. После за моето второ живот и здраве и така. От вчера пасирам всичко с пасатора, лепкаво не лепкаво Ева си го харесва. Даже вече не иска мляко откакто яде пюрета.  Да ви попитам, който ползва шишета на чико с какви биберони сте? С една дупка пускат много малко, за след 4 месеца са с 3 и Ева се дави с тях.

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Сега ни дойде нета и бързам да почерпя по случай Именния ден на нашето тати.Да ни е жив и здрав и все така добър мъж и тати!!!



И да се оплача че татито замина в командировка в София и ние с малчо сме сами Cry,като не съм свикнала да се разделяме,ми е много криво Sad Sad Sad


Честито на всички месечинки и Именници.Да са живи и здрави
  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 444
  Честито на всички месечинковци и именици! smile3525
Хей,за два дни много сте изписали...не ви ли свърши мастилото? smile3532 Е ,хайде и аз да се разпиша...
Да попитам: - Вие всеки ден ли като къпете бебоците си, им миете главичките? Ние  мием на два дни главичката , пък и сега е зима все пак,а и до скоро нямахме парно... ooooh!
   Betta ,  не съм виждала други снимки на Янето ти, наистина си приличат. Само мъжът ти дано да не се казва Жоро.   Praynig                           Joy                                               

# 57
  • Мнения: 2 481
Didi мерсажжжжжжжжжж!

# 58
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 077
НАН, името на моето бебе е само Ева, но е слято с на  mgizdova и се е получило Евана. Ако можеш да го коригираш.
Ми ще не си казала по-рано бе,мила? Ще го коригираме в първия удобен момент Peace Не се притеснявайте,пишете ми на лични за неточности Peace

# 59
  • Мнения: 324
Честито на всички именници и всички месечинки!
Да почерпим и ние:  Wine Glass  cheers  Popcorn  cook  cook
Аз досега съм ползвала пасатор с пластмасов накрайник и съм пасирала с него врели неща и нищо му няма. Но сега специално за Калоян си купихме нов, с метален накрайник. Още не съм го ползвала, но предполагам че ще е същия.
Хайде лека и безревлива, че сме кисели.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт