Да си сам на 30+

  • 14 808
  • 351
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 247
Как се чувствате сами на 30+?
И не сте срещнали вашата половинка?

Тя Любовта понякога отминава, не че не се е случила.

А вече, дали даден човек се чувства сам, и какво точно значи това за определен индивид - да е сам, не се знае. Има такива и във връзки, които са адски сами. Толкова много сами, че стигат до самоубийство.

# 31
  • Мнения: 466
Авторе, според мен имаш много грешна нагласа.
Магазинерки не можело, танци не обичал, в дискотеката нямало свестни, в университета нямало смисъл, приложения не харесвал...
Ми откъде да дойде тая жена, да падне от небето и да ти почука на вратата по еротично бельо?
Пасивен си, а това е огромен недостатък за един мъж. Всякакви мъже си намират жена - слаби, дебели, бедни, грозни, дори насилниците успяват поне времено да излъжат някоя.
Ама пасивните мъже си стоят сами, защото за всяко решение намират проблем.
Вземи се стегни малко и започни постепенно да разширяваш кръга си от познати, за да имаш някакъв шанс да попаднеш на жена, с която ще си паснеш.
И имай предвид, че ако сега ти е трудно на 40.ще ти е още по-трудно, защото до тая възраст повечето хора са обвързани, с деца и т.н.
Много ме дразнят хора, дето само мрънкят, без да правят нищо, за да подобрят положението си, независимо от полът им.

# 32
  • Мнения: 3 841
Аз не разбирам точно какъв е проблемът…
Млад си, образован си, необвързан, работиш..,
Каква е тази драма, какъв е този тъжен тон?
Животът е пред теб- изживей го! Много мислиш, дай го по-лежерно и нещата ще се получат!
Успех!

# 33
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
От една страна звучиш като някой, на когото му е достатъчно от живота да "седне пред телевизора" и, ако може, някоя (ама точната) да му принесе някоя благинка. От друга страна звучиш като заслужил по дефиниция голяма любов, но неполучил от тези жени интеересчийки. Ако ти не си отворен към хората (и жените вече влизат в това число), няма как те да са отворени към теб. Ако ти не им дадеш шанс, няма как и те на теб да дадат.

Ми, пропуснал си лудите 20, сега гледай да не пропуснеш и лудите 30. Но май точно това се стараеш да направиш. Животът не върви назад, а напред.
Действия трябват, не думи. Живей го този живот. Сега. Излез от зоната си на комфорт и спри да мрънкаш. Като не обичаш танци, измисли да правиш нещо, което обичаш. Ако не обичаш нищо, опитай се да пробваш нещо, което приемаш горе-долу, може да се изненадаш.
И наблюдавай жените, те дават сигнали, но ти трябва да действаш.
Не останаха вече МЪЖЕ, все чакат жените сами да си се свалят и да им пристават...

А относно хората, които си бутат гагата де не им е работа (най-близки роднини също влизат в това число, даже особено те), и настояват да се задомяваш - игнорирай и си гледай сладкото. Няма по-лошо да правиш нещо, защото така трябва и някой го очаква от теб, а не защото така искаш. (Е, като си намериш половинка, се налага и отстъпки да се правят, но до степен на личните граници и разбирания).

# 34
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850



По принцип не ми пукаше и бях забравил за този мой минус че съм си самичко.
Мен ме изгуби тук... Самичко?! Ехооо, мъж на +30 ли си или бебе?
Нещо ти е грешна самооценката, грешна ти е и нагласата. Според мен де иначе за теб всичко си ти е наред така като те чета.
Обаче, замисли се. Искаш помощ уж, питаш, пускаш тема, а на всичко, което ти дадоха като съвети и възможности, ти каза "не".
Освен това аз лично никак не съм привърженик на тази формула с двете половинки дето правят едно цяло. Докато чакаш и избираш перфектният друг човек, който да се напасне с теб и да те запълни, и животът ще си мине в търсене и неудовлетворение. Трябва да се рискува. Да се пробва, опитва, често да се излиза извън комфортната зона, иначе не виждам как ще се получат нещата... Но докато ти си самичкото детенце, капризно, своенравно и колебливо... няма да стане.

# 35
  • София
  • Мнения: 35 088
Автора чака да бъде наловуван, забравил, че той е ловеца. Не става така.

Мега досада с тия тиради по отминалите времена, носталгии, нагласи за жените. И това на 30…

# 36
  • Мнения: 14 838
Имам чувството, че чета нещо написано от жена, която се представя като мъж.
И аз.
А практическите съвети в темата на практика не работят след известен период без партньор. Целенасоченото натискане на средна възраст в непривична среда не е същото като подпийнал да си хванал някого във втори курс и да ви е завъртял животът в комплект.

# 37
  • Мнения: X
Авторе, за кои времена говориш, когато всички емоции и чувства били истински, а сега всичко е фалшиво?
Толкова ли много си живял, на толкова много години ли си, за да знаеш кое време е истинско и кое фалшиво?
А това с качествената музика вече ми е страшно изтъркано, какво, мислиш, че вече не се прави хубава музика ли, а изобщо търсил ли си, ровол ли се, за да видиш, че и сега има хубава музика или ти си караш само според твоите фантазии и ако нещата  не са като във фантазиите ти ги отричаш и отхвърляш.
Може да си добър и свестен мъж, но с това отричане на всичко, трудно ще намериш жена.

# 38
  • София
  • Мнения: 38 476
На улицата и в квартала не иска, на клуб не иска, онлайн не иска....
Ми тая жена от небето ли да ти падне?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 668

В нощните клубове какво хубаво може да ти се случи освен сещате се, за там съм резервиран и с презумцията че няма нищо свястно и не знаеш какво ще си натресеш,  там се ходи за друг тип лов.

Относно сайтове за запознанства също съм пас, там също ловът е ясен а какво ще си навлечеш мистерия.

Имам опит с подобен лов, не най богатия опит но достатъчен за мен и вече не ми е тръпка. И не съм тип който обича да загражда, нелепо и неприятно е.
Двама като се срещнат разбират още в началото съвместими ли са или не, няма никаква философия или пресилване и нещата стават от само себе си и по естествен начин.

Относно студентските опции изкарал съм си всички степени не виждам смисъл освен да се пилеят безсмислено време и средства. Работата, която имам е достатъчно тегава.


Може би не сте ме разбрали, липсват ми едни отминали времена, които можеби никога няма да се върнат, когато емоциите и чувствата бяха истински, и се правеше качествена музика.

Липсва ми онази тръпка която да преобръща стомаха ти и ума ти.

Сам, определено не самотен, обичам себе си имам повече време за себе си.

Самотен се чувствам за миг, когато някой ми натяква че си нямам никоя до мен.
И после ми минава до следващия път  когато пак някой не отвори тази тема и не ми скапа настроението.
Мрън, мрън ... Мрън!
Авторе. Пълен си с филми. Това трябвало, онова трябвало, тъй трябвало, иначе трябвало.
Не е това мислене на адекватен човек.
Никой не го интересува ти какво си мислиш, че трябва, как си мислиш, че е, какви оправдания, извинения, измислици си измисляш.
Просто го правиш.

Ако не ти харесва да "заграждаш", ще стоиш сам. С толкова много филми и навивания никоя няма да кацне директно на ...
Поне тренираш ли нещо мъжко, болка, дискомфорт. Нещо, дето да ти държи главата вдигната, да ходиш плавно и леко, да са ти широки раменете, да си натъртен тук, там. Нещо, заради което да тръгне някоя жена сама да те сваля. Иначе кое да ти хареса? Мрънкането?
Корем имаш ли? Махни го.
Тренировките ще въведат и в покой ума ти, който е пълен с глупости. Едни дървени философии, безмислени мисли. Мъжът мисли конкретно, за да реши и действа. Такива паратики цикли са убийствени за мъжкото и за действието.

Ти СИ самотен. Но не си го признаваш. Залъгваш се с упойващи занимавки от рода на игри и 18+ съдържание. Което действа точно като наркотик. Приспива ти дискомфорта, и те вкарва в цикъл на зависимост.
Няма как иначе, ако ти се каже нещо, да се скапеш ей така, от нищото. То лъжа било, че си самотен, ама изведнъж като ти кажат и започваш да го вярваш.

Проблемът ти е много сериозен.
Ако "се мобилизираш" и живееш по старому, ще получиш още от същото, че и по-зле. Нещата деградират с времето.

Освен това, не ми звучиш на 30+, а по-скоро на 40-. Което наистина трябва да те накара да се разбързаш.
Спри цигари, алкохол, компютри, всичко. В къщи да си само за да спиш.

Надценяваш се и искаш жена, която не е за теб. По-скоро "с пресилване" ще трябва да станат нещата. Тези, които си мислиш, че заслужаваш, не те искат. Поне не и в сегашното ти състояние. Можеш ли да го промениш?

# 40
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами аз съм сама от 31 до 45г и ми е толкова свободно, че не искам и да чуя за мъж. И не съм самотна.
Самотата е друго. Нея може да я чувстваш и като си във връзка.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 476
Мрън, мрън. Не искам на лов!
Абе я ми обясни откъде ще долети тази фея?
Как си го представяш, честно?
Въобще как живееш с този подход към хората около теб?
Аз примерно, непрекъснато се старая умишлено да разширявам кръга си от приятели. Професията ми предразполага, но и аз самата все гледам да се заговоря с някого, да науча нещо ново...

# 42
  • Мнения: 25 597
Имам чувството, че чета нещо написано от жена, която се представя като мъж.

И аз. Има нещо специфично женско в разсъжденията и описаното поведение.

Но мъж или жена, стана въпрос, че приятелите са семейни. Е, тези техните жени нямат ли свободни приятелки, сестри, братовчедки, колежки... Все жени от твоя социален кръг. С една ще те запознаят, с втора, с трета... Току-виж с някоя си допаднете. Пък може и нещо повече да се получи.
Или ако си жена – същото важи и за мъжете на приятелките.
Щом има проблеми със запознанството с нови хора, нека и приятелите помогнат, нали са за това?

# 43
  • Мнения: 15 524
Как се чувствате сами на 30+?
И не сте срещнали вашата половинка?

Да си сам и да си самотен са две различни неща. Може да си сам и да не си самотен, както и обратното. Лично аз, ако върна времето назад, бих си останала сама поне до 35 Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 552
По мои наблюдения над необвързаните ми приятелки 30+ най-често се запознават с мъже покрай работата си, общи компании, общи познати, екскурзии и интернет, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт