Подготовка за малкия човек - тема 23

• 36 198
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
Не си заслужава Оли според мен. Новият модел е с махащ се механизъм, но той май е още по-скъп. Аз нашият го взех от Амазон, на супер оферта, и не ме е яд, но определено не бих препоръчала. Десетки играчки има на пазара с подобни функции и на 1/3 от цената.

За кошарите съм писала назад, ако ви се търси. На същото мнение, като инферия съм - сгъваемата си е лефтерна (имаме уж хубава такава за път). А какво му е неудобното на дървеното легло не разбирам? Не е ли матракът това, което определя удобството?

# 736
  • София
И ние бяхме с баткото в икейска бяла за вкъщи и сгъваема за път. Сега отново ще сме със същата. Да, заклещваше се , но сложихме икейския обиколник и не е имало проблем след това. Платнената мен лично ми е ужасна, шуми като се върти детето, нестабилни са. Ама всеки си решава.

Оли не знам дали си струва,аз бих го сложила в някой списък за погача/подарък от колеги/приятели.

# 737
  • София
Зависи каква мека. Нашата също нашумяваше, но сега има изцяло от плътен мек плат, каквато ще вземем и не издава абсолютно никакъв шум. Напълно стабилни са. Клатил я е, висял е от външната страна само на ръце, блъскана е, скачано е в нея, хвърлял се е с глава напред и какъвто маймунджилък се сетите. Нито веднъж не я е мръднал от мястото й, тя си има стопери/спирачки. Ако същите неща правеше с дървена щеше редовно да сме в Пирогов да го шият, но си обяснявам, че беше свикнал с мекото и си позволяваше затова да прави тези неща.
А че изглежда като походно легло - ние точно затова взехме много дебел основен матрак и се изравнява с височината на нашето легло (+/- 1 пръст е разликата). Тези с падаща преграда са си на нивото на леглото ни като мерихме.

После при прехода с голямо легло към 1г и 3-4м имаше 3-4 пъти леко удряне на главата в горната табла докато свикне, но нищо сериозно.

Сега се сетих, че за белия шум Йоана от “Мамо, спи ми се” беше показвала някаква джаджа с много добри отзиви, но не е тип детска играчка, а точно машинка. И обясняваше общо взето какво да се гледа в тези машинки и как да се избере подходяща. Колко разбира не мога да кажа (за самите джаджи), но като консултант по сън предполагам де е интересувала.

# 738
  • София, България
И ние сме с дървена кошара. Не е модулна, само кошара 60/120. Спа в нея до около 3 години и половина, после отиде на голям креват Simple Smile Беше от тези на Design Baby с една решетка и три табли. Първата година решетката беше изцяло махната и кошарата долепена до моя креват. Така смятам да действаме и този път. Детето се научи да си стои в кошарата, а аз си го обслужваш спокойно. После сложихме решетката и махнахме 1-2 ламела, за да бъркам вътре с ръка Simple Smile

Не харесвам меките кошари, защото да супер ниски, трябва да се навеждам ниско долу, ако е в труден период на спане (като сме пътували или се е налагало да спим в другата ни стая) се е случвало буквално да заспивам на ръба на меката кошара докато го галя или нещо друго. Аз си държах детето да си спи в неговия креват.

# 739
Аз взех Чиполино мерида, сгъваема. Много е хубава, лен материя с бежов цвят. Нямам място за дървена, а и не ми харесват.

# 740
  • Вестерос
Моето пък бебе от първата седмица е с Оли и само с него за нощен заспива. На музичките. За мен си заслужава. Като новородена ѝ пусках водата или белия шум, помагаше

# 741
  • София
За такъв тип неща бих препоръчала, ако има от къде/кой да се вземе на заем и да се пробва. После да се реши дали да се купува. Не че е ужасно скъпо (не е и евтино де), но може така да се затрупат вещи

# 742
Момичета въпросното Оли колко мелодии има, ние го имаме но има само две меродии ,+ туптене на сърце и вода. Питам че се чудя да не сме попаднали на менте??? Сякаш очаквах повече от това бухалче 😃

# 743
  • Вестерос
Има три мелодии песни, вода, бял шум и туптене + лампа

# 744
  • до най-прекрасния мъж
Вкъщи сме с дървена кошара с три табли и решетка, правена е по поръчка, защото мястото ни не пасва за нищо готово. За път взехме Чиполино Мерида с падаща преграда, но ме е яд, че не взех вариантът лен. Наистина платът шуми, но тя не прави особена разлика, спи добре и в двете кошари. Така или иначе травъл кошарата си е травъл кошара и се ползва само за път или гости у баба, тоест не е ежедневна. В дървената сложихме обиколници, когато детето беше на 8 м, сега съм оставила само този откъм дългата страна и откъм главата, откъм решетката и краката ги махнах, за да й е по-широко.

# 745
  • София
Аз взех Чиполино мерида, сгъваема. Много е хубава, лен материя с бежов цвят. Нямам място за дървена, а и не ми харесват.
+ 1. С абсолютно същата кошара сме, с матрак Пиер кардин, долепила съм кошарата до нашето легло и е мега удобно. Не виждам смисъл от дървено тромаво легло като така и така до към 2 год едва ли ще иска да спи в него, мисля направо от тези монтесори леглата да взема след това. А и това легло на Чиполино от Лен е супер, защото не е шумолящо и стои красиво, нищо общо с онези легла от хотелите.
Да дам мнение и за Оли. Имаме новия вариант, взех минито, защото го носим с нас навсякйде. Пускам белия шум задължително за приспиване, другите мелодии също. Зарежда се с usb кабел, вътре устройството се вади и се пере спокойно играчката в пералня. Много е готино, после ще го подаря или продам, не съжалявам изобщо за покупката, НО съм ЗА само за новата версия, да не говорим, че старата ми е направо грозна 😀а и е на батерии.

# 746
  • Вестерос
Нашето е старата, зарежда се с юсб. Но не се вади. Голямото е. За 10 месеца е заредено един път е началото.

# 747
Момичета през зимата а и късната есен как обличахте бебчета на три-четири месеца, когато излизахте с количка навън.

# 748
  • София/Севлиево
Термопанталон, чорапогащи,боди с дълъг ръкав и блуза ,яке,шапка,шал, ръкавици, ботуши или ританки и боди и отгоре космонавт.Ама и двамата много не съм ги изкарвала през първата им зима...

# 749
Термопанталон+чорапогащник+космонвт не е ли твърде много? Или говорим за -10, например?

Общи условия

Активация на акаунт