Отговори
# 15
  • Мнения: 14 987
Имах предвид, че тя може да си постави условия и те да се навият, но ще я шутират веднага, щом се появи някой нископлатен. Което не е точно поставяне на условия.
Иначе точно това е логиката - когато работата може да се върши от някой уж неспециалист, който е в затруднено лично положение и му извиват ръцете - то се наема такъв човек и се плаща по-малко. Пълно е с такива обяви; аз лично, преди да почна на сегашното място, отидох на няколко интервюта така. Уж ниски позиции, които не изискват опит, а на място се оказва, че не позицията, ами заплатата е ниска, а пък опитът се окачествява като 'силно препоръчителен' в опит да не изглеждат пълни кретени.

# 16
  • Мнения: 32 099


Arielle, каква е логиката да обучат някого и да го разкарат и да вземат поредния,  който да обучат?
За каква длъжност става въпрос?

Докато си на обучение ти плащат смешна заплата и това в продължение на 3 години.
Изтече ли този срок автоматично ставката ти се вдига и трябва да ти плащат регулярна заплата, което те не искат.
За това си търсят все нови "обучаващи" кадри.
Да, има и такива жалки фирми.
Но мисли от друга гледна точка. Ако си получила знания и умения, които си искала и които са ти от полза не губиш.
И ако ще ти дадат шанс за работа в друга, нормална фирма, която няма такова отношение към служителите си, то не се колебай.
Иначе може да се оглеждаш за друга работа, имаш време. Но пък ако ти намекнат нещо за постоянен договор, просто си знай цената. Искай достатъчно. Даже да има и в договора някакви клаузи за регулярно повишаване на заплатата. Да си вържеш гащите.
Може да не го направят и сигурно няма, но да им е гадно Grinning

# 17
  • Мнения: 7 423
Какви условия ще поставя? В Германия почти навсякъде има Tarifvertrag, то е ясно колко ще получава. Само много квалифицирани професии или шефски позиции могат да преговарят, в известни граници.

# 18
  • Мнения: X
Ариел,как се  "подмазват"работодателите в Германия?🤓

# 19
  • Мнения: 3 448
Ариел,как се  "подмазват"работодателите в Германия?🤓

Толкоз фалшиво, та чак да ти се доповръща.
Изведнъж спират да ти крещят и да те овикват, почват да ти говорят "умалително" все едно си някакво бебе.
Даже, не могат и да го изиграят както трябва.


П.С. Ясно е, че договора е тариф. А пробният период? Вероятно при нов договор пак ще има такъв и преди изтичането на 6те месеца много лесно ще могат да ме освободят (ако се появи заместник).

# 20
  • Мнения: 7 423
Естествено, че ще имаш Probezeit.

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Не мисля, че човек е в позиция да поставя условия, когато става дума за нискоквалифициран труд.

Аз вече няма да съм нискоквалифицирана, защото завършвам обучението си там. От там насетне мога да отида да работя навсякъде съответно да искам повече пари.
Те от своя страна се надяваха да дойде поредният чужденец, на "обучение" за малко пари и да ме разкарат набързо, ама не стана така както си го мислеха.
Никой не дойде, аз си избутах обучението и така или иначе ще трябва да ми плащат наравно с другите.

Дотук добре. Сега остана само да не ти се завърти главата и да се вземеш на сериозно. Ако работата ти харесва и са склонни на някакви отстъпки, искай си малко повече в сравнение с останалите. Подчертавам, малко повече. Не много, защото няма да те огрее. Ако подпишеш постоянен договор, след 6-9 месеца лекичко започваш да се оглеждаш и настрани.
От мои познати живеещи и работещи в Германия съм чувал подобни неща. Значи е разпространено това с "обучението".

# 22
  • Мнения: 12 864
Ариел, не реагирай емоционално. Ти самата имаш ли други опции? Ако да, какво ти се предлага - има ли по-добри условия и повече пари?
Всеки си гледа интереса, ти своя, те техния. От наличното избери най-доброто. И ако това е сегашната ти работа, защо не?

# 23
  • Мнения: 1 600
По-добре си потърси друга работа. Щом не сте се разбирали тези ще си върнат лошото отношение веднага щом преподпишеш и после като се появи нов стажант ще те изгонят.

# 24
  • Мнения: 3 448
По-добре си потърси друга работа. Щом не сте се разбирали тези ще си върнат лошото отношение веднага щом преподпишеш и после като се появи нов стажант ще те изгонят.

Да, вчера ми казаха, че договора ще е "срочен" за максимум 6 месеца.
На зор са, ама при тези условия нямам намерение да подписвам.

# 25
  • Мнения: 12 864
Значи само искат да отложат раздялата... Наистина не сте си допаднали.

# 26
  • Мнения: 2 926
Ако нямаш по-добра алтернатива в момента дали ще търсиш сега или след 6 месеца е все тая. Кажи, че щом е краткосрочен договора искаш повече пари, което е обичайно нещо и виж на колко ще се навият. Ако не изпускаш фруга оферта и ти дадат 30-50% повече си е добра опция.

# 27
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Да, вчера ми казаха, че договора ще е "срочен" за максимум 6 месеца.
На зор са, ама при тези условия нямам намерение да подписвам.

Защо да не подпишеш? Искай малко повече пари и съответно свиваш платната и работиш по-леко. След 6 месеца живот и здраве ще му мислиш. През тия 6 месеца може да търсиш и други предложения.

# 28
  • Wonderland
  • Мнения: 702
По-добре си потърси друга работа. Щом не сте се разбирали тези ще си върнат лошото отношение веднага щом преподпишеш и после като се появи нов стажант ще те изгонят.

Да, вчера ми казаха, че договора ще е "срочен" за максимум 6 месеца.
На зор са, ама при тези условия нямам намерение да подписвам.
И аз не бих подписала за шест месеца. Като са на зор - да го направят безсрочен. Да се оправят, след като се гаврят така с хората - това заслужават.

# 29
  • Мнения: 41 391
Да се действа на пук (това заслужават) не е добра стратегия. Трябва да си прецени кое е най-изгодно за нея. Ако в момента има опция - да ги отсвири. А ако няма такава, тогава да подпише за да има доходи докато търси нова работа.  А и на интервютата да не се показва като безработна. Зависи само какво предизвестие и дават, там да се бори.

Общи условия

Активация на акаунт