Номинации за най-голяма муня (тема 6)

  • 98 293
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • here and now
  • Мнения: 4 229
На работа съм искам да си ходя. Водя разговор, в който коментираме една цифра, която аз упорито твърдя, че е часа на компютъра. След около минута, когато се смени се усетих.

# 31
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Поръчах пица от Доминос, обърках адресите.
Вместо в София където се намирам, дадох адресът ни в Пловдив. Без да искам едно под друго са, за мой късмет брат ми живее у нас в момента, звъннах и му казах да чака 3 пици. Всичко точно. Обадиха ми се за пиците в Пловдив, брат ми ги взе, след 40 минути пристигнаха и нашите.Joy

# 32
  • Мнения: 1 539
Такива реплики наистина само жена може да ги изтърси по адрес на друга жена.
Обикновено мъжете са джентълмени – и да си мисли „баба“, казва „майка“, ако си мисли „майка“, казва „сестра“. И много правилно. Simple Smile
Сега, дали са по-благородни, по-хитри или са яли повече чанти по главите, не знам, но е факт, че ги умеят комплиментите към чужди жени, дори да са на възрастта на бабите им. Simple Smile
В моя защита от моя опит като бях 20 годишна (сега съм на 51 години )
наистина се бърках за години и момче/момиче ли е?
Вече като видя бебе питам как се казва и по името се мъча да отгатна пола.
Майка ми ме е родила на 23 години и съм второ дете, а тя стана баба на три внучета на 47,50 и 52 години и
понеже е слабичка изглеждаше даже още по-млада пред тази жена.
Извиних се на жената, даже се оказа позната на комшийката от етажа и тя така ми разказа
как си мечтаели за момиче и си е желано дете.

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 11:49 от lite16

# 33
  • София
  • Мнения: 69
Една случка преди десетина години. Поредица от празнични дни, ще ходим на гости в родния ми град. Пътьом минаваме през прабабата в Пловдив и спим там. Стигаме до крайната дестинация, малко градче от така известния  "триъгълник на смъртта". Детето, към двегодишно, прецапва мократа баня и трябва да му сменим чорапите. Дрехите му в отделен сак, тук дрехи, там дрехи - няма ги. Забравили сме ги в Пловдив, а ние сме с мокрещо се на кръгъл час човече само с дрехите на гърба му.
Измолваме от братовчедка ми един чифт чорапи, няколко номера по-големи, и търсим спасителен вариант. Палим колата да се връщаме в Пловдив за багажа, но все пак минаваме през един детски магазин. И о, чудо, работи в празничните дни. Пред очите на смаяната продавачка купуваме няколко пълни комплекта дрехи за хлапето и спасяваме положението. Още съм благодарна на тая жена, която работеше на празника.

# 34
  • София
  • Мнения: 19 249
Ние веднъж отиваме на пазарджишката Варвара, обаче мама муня забравила не само бански на детето, но и всякакви гащи, освен тези на дупето му. Та и ние ходихме в село Семчиново, ако не бъркам, и там имаше някакъв минимол с детски гащи

Последна редакция: пт, 19 май 2023, 11:10 от Cuckoo

# 35
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
И аз съм водила детето на почивка на море само с гащите на дупето му. Simple Smile Купихме нови. Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 9 551
Хора, преразказвате един от повтарящите ми се кошмари - често сънувам, че съм отишла някъде, а съм забравила
 багаж. Laughing И вероятно в един момент ще ми се случи в действителност, защото когато си Муня, това е неизбежно.

# 37
  • here and now
  • Мнения: 4 229
Едни от най-яките бански на детето купихме от Пазарджик, някакъв китайски магазин, на път за Велинград. С Хело Кити бяха, няколко години изкараха. Котето вече не се виждаше, а банския растеше с нея.
Моето от съвсем малко си събира само багажа, тогава аз го приготвях.

# 38
  • София
  • Мнения: 69
Друга мунщина по същия маршрут. Стигнали сме благополучно с целия багаж, изкарали сме празниците и ще си тръгваме. Мъжете товарят багажи, правят няколко курса, защото трябва да се запасим с провизии, все пак майка ми прави най-хубавите кисели краставички на света. ММ оставя ключовете на таблото, затварят всички врати и колата се заключва. Резервният ключ на 400 километра, авто ключари в таз дълбока провинция няма. Свекървата изпада в истерия, на другия ден са на работа. Аз умирам от смях,защото съм в майчинство и не ми дреме.
Доста време се въртяха около колата. Баща ми като стар рибар издърпа ключалката с едно телче през прозореца.

# 39
  • Мнения: 3 113
   Голямата щерка като беше на три, веднъж спонтанно решихме с баща й да се разходим до едно любимо място на около 60 км. Август месец, жега, бяхме навън, детето само по гащи, сандалки и рокличка с презрамки. В колата повърна и се омаза цялата. Спряхме на една крайпътна чешма, изпрах рокличката и мъжът ми я върза на антената на колата. Докато стигнем беше изсъхнала и я облякохме пак Simple Smile.
   А миналото лято отидох на почивка в Гърция с три чифта гащи и без новия бански, който бях купила специално за там. Куп още други неща не бях взела. Важното е, че си бях взела седем парфюма! Това е, защото все се хваля, че си приготвям багажа за половин час и това обикновено е сутрин, преди тръгване. Но тогава точно... Нещо не ми е било ден Simple Smile.

# 40
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Хора, преразказвате един от повтарящите ми се кошмари - често сънувам, че съм отишла някъде, а съм забравила
 багаж. Laughing
Два пъти сме го правили, първия път се сетихме навреме, на Околовръстното и беше багаж на бебе и се върнахме. Втория път, го разбрахме, когато стигнахме във Варна...за първи път решихме всеки да си опакова багажа в отделен куфар и този на ММ остана в Сф.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 395
Винаги, когато пътувам, забравям а) бельо б) обувки в) дрехи за спане (защото  вкъщи спя с домашен потник, а на почивка трябва да има нещо повече за пред децата). Винаги едно от трите забравям. Веднъж обаче бях на събитие по работа и с колежка в хотелска стая. Бях забравила дрехите за спане. Умрях от ужас, после спах по бельо - това по филмите дето се будят по сутиен не може да е реално, няма по-неудобно нещо!

# 42
  • Мнения: 496
   Голямата щерка като беше на три, веднъж спонтанно решихме с баща й да се разходим до едно любимо място на около 60 км. Август месец, жега, бяхме навън, детето само по гащи, сандалки и рокличка с презрамки. В колата повърна и се омаза цялата. Спряхме на една крайпътна чешма, изпрах рокличката и мъжът ми я върза на антената на колата. Докато стигнем беше изсъхнала и я облякохме пак Simple Smile

Дядо ми ми е разправял, че неговите родители са били хора на пътешествията с мотор и постоянно са обикаляли България и са спели на палатка. Редовно са си сушили дрехите на мотора, той кара, тя зад него с вдигнати ръце държи мокрите дрехи. Нямам спомен, обаче, защо са си носели и чаршафи, но веднъж какво станало, че прабаба ми изпрала на ръка и чаршафа (👀), и него са го сушили така, представям си каква гледка са били 😂
Помня само прадядото, тя беше починала още преди да се родя.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 551
Историята на svee ми извика спомен от една моя командировка преди около 20 години. Тогава моята колежка, с която бяхме в една стая се оказа със забравени дрехи за сън. Беше се сетила само бельо и костюмите да си вземе, защото в последния момент стягала багаж. А, сешоар също носеше с приставка за къдрици, ама той е жизнено важен и първо него сложила, защото на конференция не можело да се изтъпанчи с лоша коса. Тя се скъса да ми се извинява, че ще спи по гащи и сутиен, а на мен ама грам не ми пукаше, че ще спи по бельо. Вероятно нямаше и да я забележа как е легнала, ако не ми се беше извинила 147 пъти преди това.

Това с мотора и чаршафа си го представих ярко. Много яко! Laughing Ама как не е паднала тази жена ! Аз на мотор не съм се качвала, но все ми се струва, че ако не се държиш някъде, ще отлетиш по пътя. Сигурно е защото съм шубе.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 395
Същата тази история продължи с най-срамния момент в живота ми. Сутринта се събудих от силен и продължителен шум. Този от собствените ми газове 🤮 Колежката в момента се обличаше в стаята 🙄 Виждах я за втори път, от друга страна е... И до ден днешен контактуваме спорадично по работа и всеки път за този случай си мисля...

Общи условия

Активация на акаунт