Невъзможната любов и стратегия за изход от ситуацията

  • 5 279
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Уф, морална цялост.
Много си отчаяна.
Наивна, лековерна и да не продължавам. Опитай се да се справиш първо с твоите комплекси.
Бедна, дебела, грозна?
От къде на къде те е толкова грижа за неговите жени и деца?
Вие да не сте от една религия, дето позволява на мъжете по няколко женици, паралелно и официално?

# 61
  • Мнения: 3 231
Ами ще полудее жената, авторката вече веднъж е минала през семейството преди три години като любовница, децата са били тогава на две и на четири, сега пак. Кой знае и колко други е имало.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 873
Като чета как си възпитава децата, нещата ще стават само по-зле за теб. Не докато пораснат, цял живот няма да има внимание за теб. За какво си му изобщо на този мъж, секс, слугинаж? Ако цениш себе си и живота си, не би се примирила да си нищо.

Иначе мъжът явно е доста заможен щом може да осигури бившата с огромно имане. Това му дава и доста власт и изобщо не бих му се, връзвала на приказките толкова лесно.

# 63
  • Мнения: 654
Няма голям смисъл да се анализира цялата история. Решението е взето, според мен е и правилно. Оттук натататък имаме една жена, приключила връзка (има ли значение поради каква причина), която трябва да продължи живота си. Мисля, че в това трябва да се съсредоточим. Сега, авторке, е напълно нормално да скърбиш за провала на взаимоотношенията, но и това ще мине. Трябва си време да преминеш през всичките етапи. Изтрий го този отвсякъде, каквото и да си мислиш, няма никаква причина да остава в живота ти, дори като приятел или партньор в някакви начинания. Абсурдно е на този етап. Нищо няма да стане, ако пропускаш събирания, където може да го видиш. Не е сега моментът да показваш, че си над нещата. Намирай си други занимания, чети, филми гледай, излизай с приятели възможно най-често. Ще се справиш. Но не трябва да позволяваш той да присъства по някакъв начин и да ти мъти водата.

# 64
  • Мнения: 1 257
Smile морална цялост Smile Действията на този човек спрямо теб са толкова далече от всякакъв морал и ценности, че не знам колко заблуден трябва да е човек, за да не го вижда. Иначе за себе си той е ОК - оправял се е досега, очевидно пак ще се оправи.

Жената ако не е освидетелствана официално, всичко са пълни балалайки Simple Smile Тя си ходи по екскурзии, скатава се от грижи по децата и си живее добре явно. Де да бяха всички луди като нея Simple Smile

А майката на жената как потвърди, че тя е невменяема? ПО телевизията, във фейсбука ли? Simple Smile

Simple SmileHands Plus1 Сигурно е обнародвала медицинската експертиза в Държавен вестник.

Последна редакция: ср, 17 май 2023, 08:26 от АнаИва

# 65
  • Мнения: 18 635
Това са някакви "ол тайм хитс" на манипулаторите - бившата е луда, принуди ме да се съберем, не си поглежда децата, аз я позлатих след развода, а тя... а аз какъв самороден къс злато съм...

# 66
  • Мнения: X
Уф, морална цялост.
Много си отчаяна.
Наивна, лековерна и да не продължавам. Опитай се да се справиш първо с твоите комплекси.
Бедна, дебела, грозна?
От къде на къде те е толкова грижа за неговите жени и деца?
Вие да не сте от една религия, дето позволява на мъжете по няколко женици, паралелно и официално?




Мили дами, ако ще сте нападателни, поне вдигнете малко летвата за да е интересно, за Василена / ако ти пратя мерки на тялото си, състояние и индекс на красота и имушество, пак не си в състояние да кажеш нещо смислено, АнаИва, Държавен вестник, сериозно ли? Вече веднъж писахте и двете тъпотии, няма да ви отговарям, нито е конструктивно, нито е забавно.

обърна се много темата за бившата жена - за мен състоянието и, за което знам е номер едно причина да не мога да си представя да тръгна към семейство с мъжа, защото, както правилно е коментирано, влизам не само с него, а и с още 3ма човека в отношения..


@The_Misery / Няма голям смисъл да се анализира цялата история / да, отстрани, съгласна съм, но много ми помогна целия анализ и вашите коментари, дори и много да са в един и същ тон. Това е, повтаря се едно и също и накрая го вдявам някак си, с разум, но вече дори и със сърце. Отношенията са двупосочна улица, той не е в състояние да ДАДЕ на никой в момента, реално, има желание, но виждам, че не се получава, трябва да си оправи нещата и тогава да търси партньорка.

@eleaa / аз го измислих това за другия живот, за да ми бъде по-лесно на онзи момент. Причината да страдам е моят характер и емоционалност. Не знам доколко дори той има общо, други хора биха били по-дебелокожи.

@FrauDanna / Защо си причиняваш това?  / дам … държа се все едно имам три крака, едно око и две глави, да се забъркам в това. Ми няма да си го причинявам.. Аз го и реших. Сега съм близо до изхода (pray)

@Ms.Gorgeous / личен егоизъм ДА здравословен личен егоизъм, започвам от днес

@Танграта / благодаря че се включи в темата Heart

Не може да се изключи да ме подлъгва … много правилно си написа,а аз на него съм му удобна. Той деца има. Домакиня, гледачка за децата и любовница няма. / ЙЕС …..

ДА / Не е изобщо трябвало да влизаш във връзка с такъв човек. Предварително отсяваш сериозни. Т.е., не "сериозен" като този, а сериозен, да се разбира "КЪМ ТЕБ", с намерения, пръстен, бъдещи деца и тн./ Правилна позиция, в началото не тръгнах към него с идеята за това, но после го исках точно от него, просто не е трябвало да тръгвам, играчка-плачка.

За финанси / не мисля че ще ни стигнат реалистично за 4 деца с две думи. Материалния аспект сега може да изглежда незначителен фактор на фона на желанието да сме заедно, но …. Сиренето в магазина е с пари или как беше.

Какво точно искаш от живота, нормално и като минимум? / от мъжа семейство и партньорство
Какво семейство, колко деца (твои)? / 2
Колко деца (твои) този мъж може да ти даде? / големият въпрос, а както си писала, може да ме подлъгва и едно да говори, трето да мисли, уж иска 2 с мен.


За темата / получи се нещо между пазар-базар на обсъждане с малко нападки, но с мнооого повече смислени и добронамерени коментари, не всички които трябва да ме хвалят, изобщо не е това целта. Супер интересно е да се види как зад всеки коментар прозира личността, мога дори да си ги представя и то доста точно. Така че с две думи абсолютен успех и благодаря, вече имам по-добра и ясна стратегия за себе си.

Мисля, че се каза всичко, което има да се каже .. ще ви напиша днес моята стратегия за справяне със ситуацията, за да завърша темата Heart

Последна редакция: ср, 17 май 2023, 09:34 от Анонимен

# 67
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма нападки, всичко, което се пише е вярно и няма хора на различни мнения.
Жертвоготовност по непознати не е добродетел (освен в изключения, които не са случая). Това е равносилно на ниска самооценка и стремеж към приемане.
При това внимание към сегашните деца, много ме съмнява наистина да поиска други 2. Изненадан съм, че го е казал. Но вероятно не го мисли сериозно.
И кога ще се случва това, той като стане на 50?
И другите деца завършват гимназия/частно училище и поискат да следват в скъп университет, колеж.
Може и наистина да има пари, ама дали има пари за теб и твоите деца.
Очевидно е сериозен, ама не и към теб. Очевидно (уж) е морален, ама не и към теб. Той може и да е богат (ама пак не и към теб).

А и най-вече, щом НЕ ИСКА да се занимава (с теб), (негови думи), това е най-голямата червена лампа, която може да има. И то сега, когато не създаваш никакви грижи. А после!? Ако легнеш бременна или болна, и не работиш, тогава ще има ли време?
Независимо дали има или няма време (за теб), е безцеремонно да се говори по този начин. Независимо дали е оправдано, в самата дефиниция, това е обратното на "създаване на семейство".
Това е все едно фирма в ликвидация, няма пари за нови служители, а ти да се натискаш да работиш там и да казваш, че са много морални. Ми хубаво, ама те закриват бизнеса. Нямат позиции за наемане.

С 2 думи, абсурдно е да му се вярва. И това с 2те нови деца, е много малко вероятно да е истина. Интересно, ако задълбаеш в тази посока, дали ще каже "почваме ги", или ще каже "не ме занимавай". Това ти е отговорът.

# 68
  • Мнения: 1 257
Мили дами, ако ще сте нападателни, поне вдигнете малко летвата за да е интересно, за Василена / ако ти пратя мерки на тялото си, състояние и индекс на красота и имушество, пак не си в състояние да кажеш нещо смислено, АнаИва, Държавен вестник, сериозно ли? Вече веднъж писахте и двете тъпотии, няма да ви отговарям, нито е конструктивно, нито е забавно.

Още по-малко конструктивно е да четеш и да благодариш само на мненията, които ти харесват и съдържат "емпатия" и потупване по рамото. Дали се усещаш обаче, как за втори или трети път в темата, розовата маска на романтика и морална висота, която се опитваш да представиш, се пропуква, и отдолу лъсва точно това, за което писах в началото - злоба и жлъч? Satisfied Колкото и да обвиваш историята с високопарни думички и празно философстване, става дума за това, че един женен мъж те държи с фантасмагории на къс повод само за секс, и предпочита да посвети времето и енергията на децата си и на "проблемното" си семейство, вместо на млада госпожица с висок индекс на красота и имущество Smile Вместо да продължиш живота си с достойнство, без да се обръщаш назад, изливаш тука дълги тиради да убеждаваш напълно непознати хора колко красиво и стойностно е било всичко. Не е, колкото и пъти да го повториш. Другаде е тъпотията в случая.

# 69
  • Мнения: 3 841
Ти не си видяла какво е нападка!:)))
Всички тук се опитват да ти отворят очите, нито те познаваме, нито живеем твоя живот!
Станалото, станало- спри да задълбаваш и газ напред!
Не ми отговори- имаш ли ухажори други ,приятели, с които да прекарваш време?

# 70
  • Мнения: X
Ти не си видяла какво е нападка!:)))
Всички тук се опитват да ти отворят очите, нито те познаваме, нито живеем твоя живот!
Станалото, станало- спри да задълбаваш и газ напред!
Не ми отговори- имаш ли ухажори други ,приятели, с които да прекарваш време?

приятели имам, но не са повечето тук, срещаме се по екскурзии по държавите и това са приятни неща, които ми предстоят скоро и са част от стратегията за подобряване на положението ми психически

ухажори и заинтересовани мъже имам, и на живо и по социалните канали, но не ги харесвах или не ги виждам към този момент бях фокусирана само върху един мъж, не общувах, не флиртувах около година
не съм видяла някой, който да кажа, този ми е по-интересен от настоящия
досегашните връзки (2 сериозни) са били прекъсвани по моя инициатива, не съм страдала за тях толкова, не съм имала отношения с по-зрял мъж, всички са били на 30 като мен плюс една година максимум, това също е фактор, зрялост и стабилност на характера и на живота (финанси нямат общо, с въпросния мъж имаме сходни доходи, той не е супер богат или нещо от сорта) в началото му се възхищавах за нещата които е постигнал в кариерен план (не съм му подчинена в работата, но сме в сходни сфери и за мен работа/кариера е доста важна в живота ми)

относно нападки / Мненията са сходни, но няма как да се съглася с несправедливост или обиди ->

Отчаяна / естествено, че съм отчаяна, иначе нямаше да я има темата, дори не разбирам как може отчаяна да е обида, пишеш във форум с непознати и си изливаш душата, да отчаяна си - днес, утре може да се оправиш, ако предприемеш правилните стъпки.

# 71
  • Мнения: 21 586
Авторке, щом си с добър външен вид и финансово състояние, нямаш никакъв проблем да си намериш мъж по твой вкус, свободен и отговарящ на твоята визия за бъдещето ви.
Не мисля, че ще ти бъде много трудно да приключиш тази връзка и не ти е необходима стратегия - едно просто слагане на край и спиране на всички контакти ще ти свърши чудесна работа. Въпреки многократното деклариране на силни чувства, сродни души, дълбоко удовлетворение от връзката между два индивида, според мен у тебе не се забелязва истинска и силна любов към този мъж. Както знаем от класиката, любовта е дълготърпелива,  не търси своята изгода, не се дразни, не е злопаметна. Какво виждаме при теб - за разлика от нас, ти вярваш, че жена му е опасна луда, но първосигналното ти желание е ти да не бъдеш застрашена, което всъщност е много слабо вероятно. .Отношенията с децата му - които според мен са съвсем нормални и мминимума обгрижване при толкова малки деца  гледаш неодобрително и през лупата на своя интерес да не бъдеш ощетена от финанси и внимание. Тоест, здравословният егоизъм, който толкова ти хареса като препоръка, при тебе си е налице.
Може би имаш някакво желание да притежаваш този мъж, но от друга страна първото и основно изискване - да приемаш непредубедено децата му при тебе го няма. Така че,  оттам нататък връзката е обречена и всякакво философстване излишно.

Съсредоточи се в друг кръг от приятели, които нямат нищо общо с двама ви, защо не и по-млади хора около твоята възраст.  Аз предполагам, че този мъж с лекота ще се обзаведе с нова булка, но явно няма да си ти.

Последна редакция: ср, 17 май 2023, 11:45 от Iris04

# 72
  • София
  • Мнения: 4 668
Щом за цялата година разчиташ на седмица ваканция, да се видиш с приятели/ки, (може и да ти подобри моментното психическо състояние), но това не е systainable, не е изобщо достатъчно за живот. Т.е. емиграцията не ти понася, т.е. изобщо не работи (за теб)!
Ще бягаш, ще бягаш (от реалността). Като станеш на 40+ емигрантка, без приятели и мъж, тогава какво?

Няма "по-интересен" в случая.
Сравнението е невалидно, защото въпросният господин НЕ ОТГОВАРЯ на базовите критерии. Т.е. той отпада от сравненията.
Измежду другите сравнявай, това ти е нивото.
Хубави, лоши, красиви, грозни, богати, бедни, безработни, каквито.
Няма време за експерименти.
От тях отсяваш който е със сериозни намерения и това е. Всеки иска "да му е интересно", ама няма за всички.
Не мисля, че си в позиция ти да преследваш мъже. А ти това искаш. (ни на възраст, ни на външност, ни на характер си, нито имаш време да се учиш)
Трябва да избираш от тези, които преследват теб. Този не е от тях.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 873
Авторке, на 30+ колко години имаш да загубиш по някой, с когото нямаш бъдеще? На 40+ някой може да ти се струва по-зрял от твоята камбанария, но той всъщност просто е по-обигран. Колко да е зрял с две деца от луда жена, с които спят в едно легло и им оставя те да са "шефовете". Мисли малко.

# 74
  • Мнения: 3 841
Леа, концентрирай се върху работата, ухажорите и приятелите…

Общи условия

Активация на акаунт