Защо искате деца ?

  • 58 337
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 379
Ние вече имаме 2-3 познати семейства с по 3 деца, образовани хора, отговорни, то всъщност при едните е тенденция, бащата и майката също има по 2-ма братя и сестри. Ами готино е, хората са сплотени, помагат си много, по-големите деца помагат за по-малките и т.н ами въпрос на избор. Някои хора и много да имат, материално и т.н не им е до това, за други и малкото е достатъчно…

# 1 471
  • София
  • Мнения: 12 946
Скрит текст:
Апартамента на мъжа ми е с 2 стаи и кухня. Сега къщата където ремонтирам ще е с 3 стаи + всекидневна с бокс. Т.е. спокойно мога да побера 2 деца /ако пък оправя и избата за живеене направо мога много да се плодя/. За мен 2 деца от един пол е ОК в една стая, но момче и момиче по не. Макар, че ако човек няма, какво да се прави. /Предполагам си личи от далеч, че не съм делила една стая с друг/. При позната скоро ще са 3 деца в апартамент като на мъжа ми.
За Индия скоро гледах, че там се опитват да намалят раждаемостта. Там прилагат стерилизация, предимно на жените, защото мъжът може да загуби силата си.
Скрит текст:
Проследяваха част от живота на млад мъж опитващ се да вземе държавна позиция вече 7-8 години, защото е преснижно и ще помага на семейството си. 300 000 мъже кандидатстваха за 7-8 000 позиции. Даже веднъж имало бунтове от мъже неприети на работа. Даваха изглед от учевна стая, където мъжете бяха рамо до рамо залепени и не можеха да се качат до стаята, задръстили коридорите и стълбите. Един пък баща имал 9 момичета, защото всеки път опитвал за момче. Накрая осиновили момченце.

За мен живеем във времена на бързи промени и на много влияния. От една страна са моите родители, ценящи семейството, децата, живели в други времена, след това сме ние - гледаш да осигуриш максималното на детето, джентъл парентинг и какво ли още не, което само те кара да изпушиш по бързо и създава глезени деца и последно точно тези глезени деца, които все още искат да имат всички удобства без въобще да се пънат.

Ненормалници. Другата крайност в действие, съчетана с богата доза сексизъм. Лошото е, че рано или късно това ще дръпне света назад, защото ние не си пазим нашето.

Иначе напълно разбирам стремежа да се осигурят максимално добри условия за бъдещите деца, но в това отношение също се изпада в крайности. Прекалено се разглезихме и лошото е, че това ще доведе до кофти времена, в които днешните ще се струват на бъдещите поколения като някаква приказна утопия.

# 1 472
  • София
  • Мнения: 2 632
Сега в Китай въвеждат политика на 2 деца точно с цел да се намали застаряващото население. Пределят като голям проблем в момента, че едно дете ще има повече интеракция с възрастни хора отколкото с други деца. Има и голяма разлика в броя на мъжете и жените, понеже в Китай се счита, че момчетата продължават рода, наследяват и т.н. Често бременни с момичета са абортирали, даже по няколко пъти преди да родят 1 дете - момче.
Сега пък в САЩ нараства и вълната на трационната съпруга /trad wife/. Жена, която си стои в къщи и гледа повечко деца, чисти, готви, а мъжа работи и издължа семейството.
Раждаемостта спрямо смъртността не е супер точен показател, защото преди поколението на баща ми са имали повече деца, които сега са възрастни и съответно смъртността е висока. В един момент обаче ще има изравняване. Няма да изчезнем де.
Извинявай, не е от сега политиката за две деца. През 2016 някъде позволиха второ дете. Преди няколко години, не знам колко точно, позволиха и трето.  А преди и две си бяха позволени, но трябваше и майката, и бащата да нямат брат, или сестра.
А който искаше повече от 2 - няма проблем, но се заплащаха някакви  огромни суми като данъци и само много богатите можеха да си позволят колкото си искат деца. А иначе по затънтените села паланките е невъзможно да се контролира броя, там си раждат колкото искат. Просто нямат документи за самоличност.

# 1 473
  • София
  • Мнения: 12 641


Иначе напълно разбирам стремежа да се осигурят максимално добри условия за бъдещите деца, но в това отношение също се изпада в крайности. Прекалено се разглезихме и лошото е, че това ще доведе до кофти времена, в които днешните ще се струват на бъдещите поколения като някаква приказна утопия.
В България още не сме достигнали до това ниво и не се притеснявам. На други места обаче растат пълни инфантили от десетилетия.

# 1 474
  • Мнения: 379


Иначе напълно разбирам стремежа да се осигурят максимално добри условия за бъдещите деца, но в това отношение също се изпада в крайности. Прекалено се разглезихме и лошото е, че това ще доведе до кофти времена, в които днешните ще се струват на бъдещите поколения като някаква приказна утопия.

Дам, ето крайност - рожден ден на дете като бал 😂
На уроци по Нз си какво от 3 годишно, стаята на бебето за 15 000 лв и т.н и т.н. И после в отговор - е то е мн скъпо да имаш деца, знаеш ли какъв разход е, ами да разход е, но зависи как си представяш нещата.
Мисълта ми е, има нещо сбъркано вече в представите на хората …

# 1 475
  • Мнения: 3 159
Не претеднирам, че политиката на Китай за 2 деца е от скоро, не съм чела точно от кога е. Просто в момента все повече се опитват да я наложат силово, точно както и политиката за 1 дете преди.
Познати правиха кръщене като сватба със десетки гости.
Мисля, че всеки иска и неговотго дете да е част от всичките тези скъпи неща. Големи партита за РД с балони, украси. При нас последния РД на детето беше в супер тесен кръг и с малко украса на една маса, торта и почерка. Но като гледам какво правят хората, чак да ме е срам да кача снимки на такова скромно тържество.

# 1 476
  • Washington,USA
  • Мнения: 938
Вие правите партита за РД?!😂

# 1 477
  • France
  • Мнения: 13 071
Филомена е съгласна с казаното от Бояна Wink

Въобще не ме притеснява отрицателният прираст. Това са нормални процеси. Съвсем различни неща ме плашат.

# 1 478
  • София
  • Мнения: 12 641


Дам, ето крайност - рожден ден на дете като бал 😂
На уроци по Нз си какво от 3 годишно, стаята на бебето за 15 000 лв и т.н и т.н. И после в отговор - е то е мн скъпо да имаш деца, знаеш ли какъв разход е, ами да разход е, но зависи как си представяш нещата.
Мисълта ми е, има нещо сбъркано вече в представите на хората …
Това с баловете открай време е така, но не при всички. Скъпо е човек да има дете обаче. От детегледането в първите години, после в София поне по мое време беше невъзможно да се вредиш за държавна градина. После като детето боледува нали също  някой трябва да го гледа. Всичко това са пари. В училище пък започват уроците, които като гледам са годишно на цената на частно училище, особено в някои класове. Отделно спорт, храна, лекари, дрехи, книги и то става...

Рождените дни са най-малкия проблем, макар и там цените да къртят, поне не е задължително да се поканят 30-50 човека. Празнували сме и в къщи с 3-4 приятелчета, в клуб два-три пъти и то като по-голям 9-10 годишен.

# 1 479
  • Мнения: 3 467
Стимули от държавите също липсват, както писахме вече назад, за тях далеч по-евтино е да си внесат вече готови възрастни индивиди с различна култура и ценности пред това да стимулират тяхното си население да ражда.
В момента чета за второ нападение над германски политик за няколко дни. Да пълниш държавата си с емигранти и да се мислиш за недосегаем е супер глупаво.
Както някой назад писа на политиците не им пука, те си живеят с охрана (не всички де). Ще им запука обаче като ги застигне народната "любов".

# 1 480
  • France
  • Мнения: 13 071
И емиграцията не ме притеснява. Също е съвсем нормален процес от зората на историята.

# 1 481
  • Мнения: 5 336
Като писах за базови условия и нормална семейна среда, нямах предвид всичко възможно материално да е предварително подсигурено. По-скоро да имаш жилище и работа (стаж), както и приемливи отношения с другите членове на семейството. А не да си нежелана снаха, която е работила без осигуровки и няма право на нормално майчинство, и с мъжа ти да сте се набутали в детската му стая.

# 1 482
  • Мнения: 104
Стимули от държавите също липсват, както писахме вече назад, за тях далеч по-евтино е да си внесат вече готови възрастни индивиди с различна култура и ценности пред това да стимулират тяхното си население да ражда.
В момента чета за второ нападение над германски политик за няколко дни. Да пълниш държавата си с емигранти и да се мислиш за недосегаем е супер глупаво.
Както някой назад писа на политиците не им пука, те си живеят с охрана (не всички де). Ще им запука обаче като ги застигне народната "любов".

Понеже съм чувала такива мнения и също съм в Германия - на каква база трябва да се случва емиграцията според теб?
Търсене на специалисти, които са нужни, звучи добре, но те също може да са от друга култура?

# 1 483
  • София
  • Мнения: 12 946
Емиграцията е проблем, когато внася несъвместими с нашите ценности и увеличава престъпността. Нито ме радват гледките на забулени жени, нито разстящите случаи на изнасилвания и появата на групови такива. Ако това е резултатът, значи емиграцията не е осъществена правилно. А когато в даден момент се промени балансът (което е неминуемо поради разликите в раждаемостта, въпрос на математика), свободата и правата, на които сме свикнали, ще започнат да изчезват. Но тогава ще е късно за реакция.

# 1 484
  • София
  • Мнения: 12 641
Като писах за базови условия и нормална семейна среда, нямах предвид всичко възможно материално да е предварително подсигурено. По-скоро да имаш жилище и работа (стаж), както и приемливи отношения с другите членове на семейството. А не да си нежелана снаха, която е работила без осигуровки и няма право на нормално майчинство, и с мъжа ти да сте се набутали в детската му стая.
И материалното има някакъв необходим минимум, без който не е ок. И изобщо нямам предвид стая за всяко дете, което намирам за лукс, често излишен. Но е необходима и материална сигурност, хора се развеждат, овдовяват, хубаво е и тези неща да се мислят като се ражда.

Колкото до емиграцията, в много западни страни се гнусят от определени дейности и тях ги извършват емигранти, много често и български. Нормално. И ние от години внасяме персонал в туризма, например.

Общи условия

Активация на акаунт