Какво да правя?

  • 5 230
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 047
Никой не обърна внимание на твърдението, че родителите са предложили на дъщерята да си доведе гаджето и да живеят сите заедно. Очевидно, те изобщо нямат намерение някога да я пуснат да се изнесе и не стои въпросът какво ще правят, когато тя завърши, почне работа и има свой дом..

# 91
  • Мнения: 658
Навремето ми разказваха как родителите на една позната нарочно й правили живота в къщи ад, за да я изгонят и да вземе решение да се омъжи за приятеля си. Някакви супер задръстени архаични хора.

Интересно ми е, каква домакинска работа върши сестра ти?

# 92
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Икономическият/ финансов въпрос изглежда водещ. Като студентка може да потърсиш почасова работа или даже и да минеш на задочно обучение, а да работиш повече, за да имаш свои доходи и така и някаква самостоятелност.

Някои родители са доста обсебващи и с възрастта все повече искат да са с децата си и да се обвържат с тях едва ли не завинаги. Може би мислят и кой ще ги гледа на старини. Ако си малката дъщеря, не е изключено да канят и бъдещия зет у вас с подобни намерения/ разбирания.

В Бг все още не го знаем и не го учим, но свободата по целия свят означава и голяма отговорност. За да се почувстваш свободна, трябва да поемеш отговорност за себе си като започнеш от издръжката си. Несвободата/ зависимостта винаги е по-лесна, изисква по-малко усилия, но доста често е подтискаща и наранява хората.

Съзряването изисква и осмислянето на тези неща, изисква и решения, които да се изпълняват и за които да се носи отговорност...

# 93
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Икономическият/ финансов въпрос изглежда водещ. Като студентка може да потърсиш почасова работа или даже и да минеш на задочно обучение, а да работиш повече, за да имаш свои доходи и така и някаква самостоятелност.

Чукча чете ли? Как ще учи акушерство задочно? Искаш ли завършил задочно акушерство да изражда твоя близка? Че те от втория семестър имат практики. За какво да ходи да се гърчи на нископлатена, почасова работа, освен на нощни и дневни дежурства? След само година или две ще започне работа, която е доста търсена и платена.

Да идела да работи за да може да иде да домакинства в дома на гаджето, освен да я таковат там! ЖДНБ. На 20г работех за моя квартира, където да си съхранявам парфюмчетата и дрешките, за да излизам, да пътувам, да уча. Парцалът няма да избяга.

Това гадже като толкова я иска с него, да и предложи да я издържа поне!

# 94
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Така е жените с професии, които изиксват практики и домашни и поекти,  не могат да си намерят работа задочно. Може тук там нещо да падне, но не очаквай да успееш да се издържаш. Може дори да ти пропадне образованието.  Да не говорим че не искат да те вземат работодателите, като чуят, че ще има седмици в които ще си на училище.

Не си разваляй рахата момиче. Г-н Принц да си мръдне малко мозъка и ресурсите ако иска редовен секс вкъщи. Сиренето не е без пари.

Последна редакция: чт, 25 май 2023, 22:31 от PriMadonna

# 95
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Не съм прочел, че учи акушерство, извинявам се.

Имам познат, който прекъсна медицина, за да работи и да бъде самостоятелен. После я довърши.

Животът предлага всякакви решения. Избор винаги има, може би няма само след фатален край, но никой не се върнал да разкаже.

Доколкото разбрах, момичето е притиснато от родителите си, още е смятана за малко момиче, което е длъжно да седи в клетката на дома.

Момчето - приятелят й, за мен има легитимното право да я иска при и за себе си. Т.е. - за мен става дума за съзряване, порастване и поемане на отговорност. Седене в полите на мама няма как да помогне за това.

Аз не съм феминист, но не смея да препоръчам на момичето да замени една зависимост - към родителите си, с друга - към приятеля си. Може да се чувства неудобно и да започне да си фантазира, че е притискана и от него. А това ще унищожи връзката.

Разбра се, ако му има пълно доверие, ако напр. й е бил първият мъж в живота и може да му "принадлежи", може да се разберат/ договорят за временна издръжка от негова страна, напр. за 1-1,5 година, за да завърши тя и да започне работа. Това ще бъде някакъв опит, които съдържа известни рискове, но пък подсилва желанието на момичето за някакъв собствен живот, евентуално съчетан ис любовта...

# 96
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
След всичното това писане, така и не се разбра този приятел колко е сериозен, най-вероятно не е. Тя сега си е намерила първо гадже и и харесва да си правят секс.
Сигурно е млад мъж, без кой знае какви ресурси, такаче няма да я дундурка докато учи.

# 97
  • София
  • Мнения: 3 906
Не ми излиза математиката - на 20 няма как да е трети курс. 12-ти клас завършва на 18 или 19 според зависи в коя половина на годината е родена. Трябва да е 2002-2003 набор, за да сега на 20 и това означава първи или втори курс.

# 98
  • Мнения: X
Ако е взела 2 години за една в училище… има и такива случаи.

# 99
  • Мнения: 29 324
Може да е почнала от 6-годишните. Имам позната, която беше завършила на 17 г. , така че не е невъзможно на 20-21 г. да е трети курс.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 906
Нещо прискърцва за мен историята. Единици са взимащите две учебни години за една календарна. Пък с тези задължителни предучилищни класове също е рядко някое дете да не е със своя набор в училище. Не е невъзможно, ама не звучи убедително.
Да не би всеки ден да ѝ напомнят, че трябва да пусне прахосмукачка и да обере праха, пък девойката да се скатава при гаджето?

# 101
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Не ми излиза математиката - на 20 няма как да е трети курс. 12-ти клас завършва на 18 или 19 според зависи в коя половина на годината е родена. Трябва да е 2002-2003 набор, за да сега на 20 и това означава първи или втори курс.

Дъщеря ми и най-добрият приятел ма сина ми завършиха гимназия на 17г, като той можеше и на 16 да завърши, защото майка му много го занимаваше, на 3г знаеше таблицата за умножение, да пише на 2 азбуки и искаха да прескочи 2 класа за да не му е скучно, но майка му реши да е един за да е с връстници. Аз тръгнах на училище година по-рано.

Да не се захващаме за 1 година!

# 102
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Няма значение на колко е и кой курс е !
Въпроса е какво да прави да слугува или да ходи ппи гаджето .
Иначе имах съученичка тръгнала на 6 г с кака си

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 22:48 от nasito8988

# 103
  • Мнения: 1 047
Аз също тръгнах на 6 и съм родена през лятото. Завърших два месеца преди да стана на 18. На 20 бях точно в трети курс.

# 104
  • София
  • Мнения: 3 906
Обикновено по-ранното завършване на училище се споменава веднага, защото хората са свикнали някой да прави такива бързи проверки за достоверност.
Ако е вярна историята, девойката има още една година да учи, щом сега е в края на трети курс. Да си наляга учението, а гаджето ще изтрае още 12 месеца да я дели с родителите.

Общи условия

Активация на акаунт