Армения

  • 5 302
  • 135
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 337
Ентусиазирано си купихме и ние билети за Ераван за 1-4 март 2024 и днес виждам, че полет на 4- ти в 23:45 няма...явно ще го променят, но нямам уведомителен е-мейл. В kiwi ми излиза полет на 5-ти в 00:30 часа, което е приемливо, но на сайта на wizz липсва информация . Дано не отпадне пътуването, защото се настроихме за тази интересна страна.

# 121
  • Мнения: 3 320
Ентусиазирано си купихме и ние билети за Ераван за 1-4 март 2024 и днес виждам, че полет на 4- ти в 23:45 няма...явно ще го променят, но нямам уведомителен е-мейл. В kiwi ми излиза полет на 5-ти в 00:30 часа, което е приемливо, но на сайта на wizz липсва информация . Дано не отпадне пътуването, защото се настроихме за тази интересна страна.
Сайта е бъгав, излиза си в аппа.
Ще летите няма страшно.

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Нашия обратен полет от 23.45 вече е в 0.15. Получих няколко мейла, но ние летим идната седмица.

# 123
  • Мнения: 337
Нашия обратен полет от 23.45 вече е в 0.15. Получих няколко мейла, но ние летим идната седмица.
В приложението ми излиза, че е планиран за 0:30, но не успявам да ребукна, а на web нищо не излиза......всичко им е бъгаво на wizz
Дано всичко е наред и Ви желая приятно пътешествие!

Последна редакция: вт, 28 ное 2023, 23:29 от Kepeva

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Прибрахме се пълни с впечатления, като общото е, че все едно бях германец в България през 90-те Simple Smile  Основни съвети.
1. Купете си драми предварително от България, поне за първите дни. В градския транспорт, таксита и т.н. не приемат карти.
2. Удобен градски транспорт от летището - автобус 100 и маршрутка 201 до центъра. Маршрутката се движи на половин час.
3. В Google maps има маршрут само на метрото, но не и на ГТ. Всички маршрути ги има в YandexGo - изтеглете приложението, оттам може да се поръчва и такси. Цените са най-добри и предварително знаете колко ще платите.
4. Не разчитайте на точните часове на автобусите.  Кога ще дойдат е божа работа. На спирките няма табла дори с номерата на автобусите. Затова предвидете повече време за обратния полет, в центъра стават задръствания и не чакайте последния момент.
Ереван е силно контрастен град - с прекрасен лъснат център. Но само крачка встрани картината вече е друга. Който не е бил в ромска махала - препоръчвам район Конд. Това е историческият център на Ереван, който има своето очарование и в който продължават да живеят хора - в бараки, с външни тоалетни, с пристроявания, надстроявания и сбирщайн от всякакви строителни материали.
5. Препоръчвам: ресторант "Лаваш" - очарована съм от храна и обслужване, имахме рожденик, поздравиха го подобаващо, подариха бутилка от тяхното вино Simple Smile Фирма https://hyurservice.com/ - записахме се на две екскурзии, прекрасни бяха с екскурзоводи на ниво. Тази семейна сладкарница, която използва само натурални продукти: https://www.facebook.com/SoHoPatisserieChocolaterie/
Като цяло - хубава храна, много топли хора, интересен и много различен град.
Бяхме отседнали в апартамент Airbnb точно до една от основните забележителности - Каскада.
Скрит текст:
В Армения все още може да се намери това съкровище за всяка майка - живачен термометър!

Последна редакция: пн, 11 дек 2023, 10:07 от Tintina

# 125
  • Мнения: 27
Здравейте, рисковано ли е от сега да се вземат билети за началото на април? Много благодаря!

# 126
  • София
  • Мнения: 3 101
Здравейте, рисковано ли е от сега да се вземат билети за началото на април? Много благодаря!

Ако дестинацията ме интересува и билетите са на добра цена бих купила.
Но, не бих резервирала нищо по пътуването без право на отказ.
Принципно зимно и лятно разписание на Уиз се променя в края на март.

# 127
  • Мнения: 27
А ако Wizz отменят полетите или сменят датата какво следва, защото имаме точно определени дати в които можем да пътуваме и харесах билети за тях, а от това което прочетох има такъв риск?
Също така ме интересува Април добър период ли е за посещение на Армения?
Бихте ли препоръчали да се отседне в столицата и от там да се пътува или да се отсяда на различни места по пътя, тъй като ми се иска да пообиколим?
Много благодаря Simple Smile

# 128
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Какво и къде искате да пообиколите? Ереван е столица, по-лесна е комуникацията, по-лесно е настаняването, но пак има достатъчно трудности с градски транспорт, маршрути, разписания.
Относно отмяната на полета - ако го отменят, Уиз ви връщат парите, ако не желаете да букнете друг полет, така че риск за вас няма.
Търсете си настаняване с възможност за отмяна на резервацията.

# 129
  • София
  • Мнения: 1 952
А как стои въпросът с наемането на рент а кар и паркирането в центъра на Ереван проблемно ли е?

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 6 196
Паркиране и каране в центъра на Ереван е нещо безумно.
Не бих си го причинила с наемането на рент-а-кар. Такситата са евтини, транспортът е 50 ст. и е пълно с шофьори, които правят екскурзии и могат да те закарат навсякъде.
Много от забележителностите се намират в планински райони, с тесни пътища със завои. Ако не познаваш пътя, шофирането може да е опасно.

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 15:29 от Tintina

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 852
Здравейте почитатели на Армения! Честита Нова година, с пожелание за здраве и нови пътешествия до непознати места! Heart Eyes
Вече два месеца от както сме се върнали от пътуване до Ереван, но все още съм под впечатленията за тази девствена страна, в която животът е спрял в миналия век, Ладите и Жигулитата контрастират със скъпите джипове, особено в ежедневните нощни задръствания, както и красивите червени сгради в центъра, и на 200 метра историческия квартал с неугледните постройки, скъпите кафета и безбройните коли и микробуси с табели за екскурзии. И тъй като ползвахме услугите на туристическа фирма https://hyurservice.com/en за две екскурзии, които запълниха напълно два от трите ни дни, времето ми се стори за първи път малко....имах нужда поне от още един ден, защото се оказа доста уморително.
Относно въпросите, Tintinа е отговорила почти на всички, но аз да споделя своите впечатления.
1. Метеорологичните условия в Ереван, са същите като в БГ, така че м.април може и да е прохладно, както беше при нас в началото на ноември.
2. Wizz промениха само часовете на полетите, но като сме далеч от София, висенето на летището е неминуемо.
3. Апартамент наехме от Букинг, оказа се на 250 м от р-нт Лаваш, на 100 м от Новото авеню и 200 м от пл.Република. Най-удобното е, че 99% от предложенията в Букинг са без кредитна карта и с безплатна отмяна ден или два преди датата и на достадостъпни цени - 150 евро за 3 нощ. за 3-ма. Изключителен домакин, отзивчив и без да създава проблеми. Събитията /по-точно стачките/ вече бяха спрели, но площада все още се охраняваше от жандармерия. Бяхме на около 15 мин бавен ход до офиса на тур. фирма, защото тръгването беше от там.
4. Маршрутки не ползвахме, защото с такситата излиза по-бързо. Купих карта за телефон за 2800 драми и след като инсталирах Яндекс, поръчката на такси беше безпроблемна. А разстоянията са доста големи и за да се печели време просто е наложително, в противен случай ще си отвисите по спирките, на които няма никакво разписание.
5. Наемането на кола е безумие, защото в града е страшно да се курмува, а към езерото Севан и по-нататък има много завои. Никакви правила не се спазват, а и с тези готови екскурзии с удобни автобуси, интернет през цялото време, екскурзовод и осигурен обяд - всичко за около 25-30 евро и шофиращия ще може да се наслади на пътуването.
6. Относно валутата - купих около 40 000 драми на първо време, а там сменях евро в което и да е чейндж бюро. Курса навсякъде е еднакъв. В магазини  и заведения се плаща с карта без проблем.
Армения ми остана в сърцето, макар и бедна, с непознатата си, но впечатляваща  история,  любезните и добри хора. И си припомнете руския / за който го знае/ защото това е езикът на който се комуникира. Изучават го задължително от 2-ри клас в у-ще, така че и младите го знаят.
А ако имате нужда за 3 дневна програма и история на забележителностите, мога да ги изпратя на лични.
Оставам на разположение за въпроси!

Последна редакция: вт, 02 яну 2024, 17:48 от Аniksi

# 132
  • София
  • Мнения: 3 101
А ако Wizz отменят полетите или сменят датата какво следва, защото имаме точно определени дати в които можем да пътуваме и харесах билети за тях, а от това което прочетох има такъв риск?
Също така ме интересува Април добър период ли е за посещение на Армения?
Бихте ли препоръчали да се отседне в столицата и от там да се пътува или да се отсяда на различни места по пътя, тъй като ми се иска да пообиколим?
Много благодаря Simple Smile
Случва се и тотално да премахват дадена дестинация, но не вярвам с Ереван да се случи това, ако не възникне някакъв конфликт в района.
Може да преместят часовете или дните, но ден напред или назад едва ли ще е огромен проблем за пътуването. Затова и посъветвах да се правят резервации с право на отмяна/промяна.

За април не знам дали е добър, все лятото съм била там.

За мен е много по-удобно да се отседне в столицата и да се правят дневни трипове до различни места.

Кола под наем - няма проблем, но пътищата наистина са зле и трябва да се шофира с повишено внимание.

# 133
  • Мнения: 1 117
Охх като ви чета, сериозно се замислям дали да не отида пак там това лято, толкова ми хареса.

Не бих се занимавала с кола- много по-лесно е с Hayr за екскурзиите, а в града пеш, такси или градски транспорт.

rosekalina - ако отменят билетите без причина, трябва да ти върнат парите или най-малко ваучер за същата стойност или друг полет. Ако имаш само една единсвена възможност може би е по-добре да изчакаш още малко с риск цените да станат по-високи.

# 134
  • Мнения: 3 320
Паркиране и каране в центъра на Ереван е нещо безумно.
Не бих си го причинила с наемането на рент-а-кар. Такситата са евтини, транспортът е 50 ст. и е пълно с шофьори, които правят екскурзии и могат да те закарат навсякъде.
Много от забележителностите се намират в планински райони, с тесни пътища със завои. Ако не познаваш пътя, шофирането може да е опасно.
При 4 човека разликата от кола под наем+гориво е х2 спрямо организирана екскурзия/и

Извънградско си е направи пусто, няма трафик.

Общи условия

Активация на акаунт