Има ли възстановяване

  • 2 791
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте! От близо 3 години ходя на психотерапевт. Работили сме върху самонараняване и мисли за самоубийство. Уж бяхме отработили нещата, но отново отключих същия проблем. Реших да пробвам с нов психотерапевт, защото имам чувството, че старият се изчерпа. Има ли хора сред вас, които са се измъкнали от този ад и как? Млада жена съм, без мъж и деца и искам да живея пълноценен живот. Възможно ли е да си жизнерадостен човек след преживяно такова нещо? Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 700
А защо не искате живота си? Разбира се, че може да живеете жизнерадостно и  пълноценно, просто открийте какво лично вас ви прави щастлива, на този етап, постигнете го и му се наслаждавайте. И ако ви тъпчат с антипсихотици, се опитайте да се справите без тях, че съсипват сериозно органите.

# 2
  • Мнения: 3 250
Едни самоубийство не съсипва ли повече органите?

# 3
  • Мнения: X
Аз съм така от 20 години с периоди на отпускане и влошаване. Имам доста дълги периоди на добруване, после пак регрес. Много зависи от колко време сте в това състояние, колкото по-дълго, толкова по-дълго. Някои проблеми нямат окончателно решение, а се бориш с тях цял живот. Приела съм си състоянието. Пробвайте антидепресанти и не се влияйте по възможност от писанията срещу тях по форуми. Пълно е с многознайковци... Не е лесно да се живее по този начин.

# 4
  • Швейцария
  • Мнения: 1 764
При мисли за суицид, задължително антидепресант. С това шега не бива. Пия антидепресант от 8 години и се чувствам прекрасно. Съжалявам само, че не съм го започнала по-рано, а се мъчих години наред заради хорските приказки и съвети на лаици.

# 5
  • Мнения: 3
Здравейте. Аз имам много голям опит с тревожните разстройства,фобии,депресии. Не съм психолог,не взимам пари,но имам не по-малък опит от професионалист. Можете да ми пишете на Лс. Да разкажете,аз ще разкажа също. Ще преценя и кажа кое е най-доброто решение за вас според мен.


Здравейте! От близо 3 години ходя на психотерапевт. Работили сме върху самонараняване и мисли за самоубийство. Уж бяхме отработили нещата, но отново отключих същия проблем. Реших да пробвам с нов психотерапевт, защото имам чувството, че старият се изчерпа. Има ли хора сред вас, които са се измъкнали от този ад и как? Млада жена съм, без мъж и деца и искам да живея пълноценен живот. Възможно ли е да си жизнерадостен човек след преживяно такова нещо? Благодаря предварително.
[/quote]

# 6
  • Мнения: 170
Един съвет, каквото и да става - не четете нищо в интернет за състоянието Ви. Прекарвах часове четейки мнения на хора с моята "диагноза" и не ми се отразяваше добре.

При мен всичко се отключи след емоционален срив на работа, от там започна ходенето на мъките.  НО има живот и след депресията и тези мисли, на мен ми отне 8 години за да се стабилизирам.

Добрият психотерапевт е всичко, ако един вид терапия не Ви действа - опитайте друга, не се плашете и от стигмата над определени медикаменти.

# 7
  • Мнения: 3 250
Много хора с тежки психични заболявания намират за какво са се държат, за да живеят.
Мислят си, че по този начин всичко изглежда като при останалите.

# 8
  • Мнения: 5 593
А защо не искате живота си? Разбира се, че може да живеете жизнерадостно и  пълноценно, просто открийте какво лично вас ви прави щастлива, на този етап, постигнете го и му се наслаждавайте. И ако ви тъпчат с антипсихотици, се опитайте да се справите без тях, че съсипват сериозно органите.
Aбсолютно тъп коментар, на човек, който хал хабер си няма!
Авторке, ако все още не сте посетила психиатър и не ви е назначено адекватно лечение побързайте. Работата с психолог е по-скоро патерица за собственото ви израстване.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Мисля, че констелации биха осветлили проблема, освен това не е лошо да се направят изследвания и да се види за някакви дефицити, които евентуално водят до такива мисли, защото всичко се случва и на биохимично ниво. Не мога да препоръчам нищо конкретно, но виждам, че много хора се обръщат за хормонални проблеми към Детокс център и правят подробони изследвания.

# 10
  • Мнения: 700
А защо не искате живота си? Разбира се, че може да живеете жизнерадостно и  пълноценно, просто открийте какво лично вас ви прави щастлива, на този етап, постигнете го и му се наслаждавайте. И ако ви тъпчат с антипсихотици, се опитайте да се справите без тях, че съсипват сериозно органите.
Aбсолютно тъп коментар, на човек, който хал хабер си няма!
Авторке, ако все още не сте посетила психиатър и не ви е назначено адекватно лечение побързайте. Работата с психолог е по-скоро патерица за собственото ви израстване.


Абсолютно не сте виждали на какво приличат хората, пиещи хапченцата, изписани от психиатър. На нищо не приличат, не само че с нищо не променят нещата медикаментите,  ами хората стават и плондери за броени месеци от тях, така че си създават и сериозни физически проблеми. Никой лекар не е магьосник, никое хапче не е магическо, всичко реално зависи от мисленето и усилията на дадения  човек. Истинският психиатър ще зададе същия въпрос. Жалко, ако си мислите, че има вълшебни хапченца. Няма такива.

# 11
  • Швейцария
  • Мнения: 1 764
Не съм чувала за депресия да се дава антипсихотик. Дава се антидепресант. И да те светна Руми, от него се отслабва. Но явно ти си много напред с материала, щом на човек с мисли за самоубийство му даваш съвети да си намери нещо, което го прави щастлив. Интересно как депресивен ще се чувства щастлив. Ако не беше толкова опасно да се дават подобни съвети, щеше да ми е смешно.
Аз, ако не бях потърсила помощ от психиатър, отдавна нямаше да ме има...

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 22:44 от JennyBG

# 12
  • Мнения: 5 593
А защо не искате живота си? Разбира се, че може да живеете жизнерадостно и  пълноценно, просто открийте какво лично вас ви прави щастлива, на този етап, постигнете го и му се наслаждавайте. И ако ви тъпчат с антипсихотици, се опитайте да се справите без тях, че съсипват сериозно органите.
Aбсолютно тъп коментар, на човек, който хал хабер си няма!
Авторке, ако все още не сте посетила психиатър и не ви е назначено адекватно лечение побързайте. Работата с психолог е по-скоро патерица за собственото ви израстване.


Абсолютно не сте виждали на какво приличат хората, пиещи хапченцата, изписани от психиатър. На нищо не приличат, не само че с нищо не променят нещата медикаментите,  ами хората стават и плондери за броени месеци от тях, така че си създават и сериозни физически проблеми. Никой лекар не е магьосник, никое хапче не е магическо, всичко реално зависи от мисленето и усилията на дадения  човек. Истинският психиатър ще зададе същия въпрос. Жалко, ако си мислите, че има вълшебни хапченца. Няма такива.
аз пия и антиосихотик и антидепресант, и да качила съм килограми. Ако това е цената я плащам.
Защо въобще се включвате в темата, като давате вредни съвети.
Понякога става дума за биохимични процеси, които с хапчетата се подпомагат.
Целта е човек да се стабилизира и да премине кризата. Никой не е казал, че лекарството е завинаги, да има и такива случаи но и много други , в които лечението продължава няколко месеца и се стабилизира.

# 13
  • Швейцария
  • Мнения: 1 764
Те психотиците се прибаваят към антидепресанта ако имаш и други екстри като ПА и тревожност. И аз пия и качих килограми, но се чувствам добре и не ми пука. А да наричаш болен човек плондир говори само за този, който го казва....
И да, депресията е биохимичен процес, който няма нищо общо с това ти какво си мислиш. Липсва серотонин и други невротрансмитери. Един депресивен не може да бъде щастлив, каквото и колкото да си мисли. На него просто му липсва серотонин. Може да няма никакви проблеми в живота и пак да се самоубие. При тежка депресия човек дори не може да стане от леглото, нито да функционира нормално. Та килограмите са му последният проблем.

Последна редакция: пт, 09 юни 2023, 23:18 от JennyBG

# 14
  • Мнения: 864
Някои напълняват, други отслабват от тези лекарства, но те действат предимно на възприятията от емоционална гледна точка, както и дават умствена и физическа енергия (пила съм за кратко преди време).
Всеки сам си решава дали да "участва" в Живота с допинг или не. Но познавам хора, които взимат такива, но постоянно говорят за воля, за успехи, които изобщо не отдават на тях...

Общи условия

Активация на акаунт