Има ли възстановяване

  • 2 910
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 675
Някои напълняват, други отслабват от тези лекарства, но те действат предимно на възприятията от емоционална гледна точка, както и дават умствена и физическа енергия (пила съм за кратко преди време).
Всеки сам си решава дали да "участва" в Живота с допинг или не. Но познавам хора, които взимат такива, но постоянно говорят за воля, за успехи, които изобщо не отдават на тях...
защо го възприемате като допинг и защо мислите, че волята и успехите се постигат в резултат на лекарствата. Те са седатиф, за връщане на фабричната настройка, пък постиженията идват спрямо капацитета. Много е трудно болен човек, да игнорира заболяването си. Не казвам невъзможно, казвам трудно както за него така и за близките му хора, с които страдат заедно.
Ако говорим за диабет и високо кръвно малцина биха били тези, които дават съвети да не се пият регулиращи хапчета (макар, че съм чувала и такива).
Не споря по въпроса с никого тук.
Излагам гледна точка.

# 16
  • Мнения: 887
Страдам от депресия от 12-13г възраст. Научих се да я прикривам дотолкова, че да се справям със задълженията си, битката се води "задкулисно", но енергията, която остава, е малко. Последното няма как да не личи напълно и е "двойник" на мързел, негативизъм и т. н. А и точно капацитета е потиснат също следствие на гореспоменатото.
Това е моя избор и случай.
Познавам хора, които от години са на такива хапчета. Едната също от пубертета. Хвалеше се колко уверена и т. н. е станала за разлика от тогава, понеже преподава на деца на нейни бивши съученици и как те си мислели, че ще склони да повишава оценки или извинява отсъствия и т. н., както навремето е била "услужлива".
Другата ми е колежка. Дай й само да говори за воля. Пие някакви лекарства след лошо преживяване преди години. Пие и хормон, за него е казвала, че понякога го пропуска (нарочно казва, не знам защо, вероятно да не привиква) и с това обяснява разсеяност, грешки, мързел и т. н. За другите хапчета естествено не говори, но те са много по-вредни и вероятно тях ги "пропуска" по-често. Е, тогава е като буреносен облак, мен ме слага в джоб, но иначе не спира да ми слага етикети, да ми говори за оптимизъм, воля, характер и т. н.

# 17
  • Мнения: 5 675
Виж противоречието в думите си, Лили.
Ти си страдала, опитала си с хапчета и по своя преценка на развитието на личната ти ситуация си решила да ги спреш, за да се бориш, както сама казваш с живота без допинг.
 Никой не иска това от теб, да участваш без "допинг", това е твое решение.
Както от човек, болен или с недъг, примерно без крака, някой би изисквал да е без помощни средства за придвижване. Никой няма да каже той има предимство, защото е в количка, не се уморява.
Обаче с изказването си, ти агитираш друг човек със сходен на твоя проблем да се мъчи без лекарства. Надявам се, че разбираш какво казвам.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 14:16 от ☀️🌙🌬️🔥💧❤️🙏

# 18
  • Мнения: 887
Разбирам. Не е имало развитие на личната ми ситуация (състояние), просто трябваше да се справя със задача, която не беше по силите ми, а беше жизненоважна.
Сравнението с помощни средства за придвижване не е точно. То трябва да е между двама трудноподвижни, единия с количка да казва на другия с патерици/бастуни, че е по-бавен, че по-бързо се изморява. Добавяме в картинката и това, че увреждането е невидимо. Тогава и здравите ще казват на този с патериците, че е личен избор как да върви, колко е хубаво да тича и т. н.
Не се изразявам добре по принцип, надявам се да става ясно какво искам да кажа. Не агитирам. Поста ми е до голяма степен "афектиран" от приказките за воля и характер, които се повтарят отвсякъде - и от здрави, и от такива на лекарства.

# 19
  • Мнения: 5 675
Струва ми се, че би ти било полезно да разбереш, моята позиция, че няма значение дали дефицитът е видим или невидим за другите.
Че волята няма нищо общо с това дали си здрав или на лекарства.
И изобщо какво значение би имало за мен какво мисли Пенка за мен, ако има възможен вариант да туширам мой дефицит.
И понеже говорим за антидепресанти в ситуация на суицид, не вярвам който и да е разумен човек да каже браво, ти се справи с тази криза, жив си но играеш нечестно, защото се лекуваш.

# 20
  • Мнения: 887
Когато е невидим за другите, няма обяснение за всичко, до което води той. Това искам да кажа.
Депресията не винаги е "криза", кризата е нещо силно, но временно, има и "хронична".

# 21
  • Мнения: 5 675
Ок, говорим за едно и също но с различни думи.
Защо трябва обяснение за другите.

# 22
  • Мнения: 887
Относно другите, постоянната критика влияе малко или много. Вероятно при мен е и от това, че когато ме "хвана" не знаех нищо за серотонин, допамин, не съм подозирала за "вътрешна" причина. Съществуваше само обяснението (интерпретацията) от родители, приятели, познати.
И не е само това. Личното удовлетворение и самочувствието също. Самочувствието пред самия себе си имам предвид.

# 23
  • Мнения: 5 675
Не разбрах последния коментар.

# 24
  • Мнения: 887
Не мога да го кажа по друг начин. Кое не е ясно, за да отговоря конкретно?

# 25
  • Мнения: 4 745
А защо не искате живота си? Разбира се, че може да живеете жизнерадостно и  пълноценно, просто открийте какво лично вас ви прави щастлива, на този етап, постигнете го и му се наслаждавайте. И ако ви тъпчат с антипсихотици, се опитайте да се справите без тях, че съсипват сериозно органите.
Този коментар би трябвало да се изтрие от модератор като глупав и опасен !

https://strahbg.com/ Този сайт дава полезни и практически насоки как да анализираш трезво състоянието си и какви конкретни стъпки да предприемеш,както и лична история -проба-грешка ...изключителен труд....
Успех! Hands Pray

# 26
  • Мнения: 3 250
Нелогично?
Не се лекувай, за да не надебелееш! Бъди красив, слаб труп!
Ех, че пръчка!

# 27
  • Мнения: 42
Как да си помогне човек сам? Просто искам да свърши болката, а изход не виждам. Направих грешката да споделя с близки и приятели. На семейството ми му отне 3 години да ми повярва, че нещо при мен не е наред. Виждам, че на тях не мога да разчитам. Приятелите ми казаха, че това са глупости. Имам чувството, че не мога да общувам правилно с другите.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Отново ти давам същия съвет-да участваш в група по семейни констелации.Сам можеш да си помогнеш чак, когато получиш яснота.Ако досега не си чувала или се чудиш какво е, има една книга "Не всичко започва от теб", тя би могла да хвърли малко светлина.

# 29
  • Мнения: 42
Отново ти давам същия съвет-да участваш в група по семейни констелации.Сам можеш да си помогнеш чак, когато получиш яснота.Ако досега не си чувала или се чудиш какво е, има една книга "Не всичко започва от теб", тя би могла да хвърли малко светлина.
Това не е ли псевдонаука?

Общи условия

Активация на акаунт