Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 164
tuti, аз понякога ходя при д-р Мурад в Клиника Нова...

Здравей, S.G.C.! Аз също от скоро ходя при нея. Доволна съм от отношението, внимателна е. Но мислиш ли че е подходяща за нашите проблеми? Или трябва да се насоча към клиника за репродукция и специалисти от там? Макар, че четох че клиника Нова има специалисти и май се занимават и с това. Но Мурад май е само АГ...

# 61
  • Мнения: 946
Ох, след днес не знам дали да ви я препоръчвам. По принцип тя се води репродуктивен специалист и даже знам, че работи в някоя от репродуктивните клиники във Варна, но лично нямам впечатления за нея като репродуктивен специалист, аз ходех при нея преди да разбера за нашите проблеми, които са свързани с мъжки фактор. Но днес какво ми се случи при нея, направо още ме държи.

Скрит текст:
Преди години ходех при нея за стандартни неща и винаги е била мила, пускала ми е всякакви изследвания и изглежда компетентна. Миналата седмица също избрах нея за да ми пусне микробиология и цитонамазка, които ми трябват за да започна инвитро в София (за да не се разкарвам до София и да мога да използвам ДЗО-то, като да уточня, че няма как по-рано да отида, защото си има срок в който тези изследвания трябва да се направят за процедурата). Та отивам аз и ѝ казвам изрично, че изследванията ми трябват спешно за инвитро и дали могат да са готови до края на тази седмица. Тя каза, че няма проблем. Освен това аз не съм от Варна и помолих да ми ги изпратят онлайн, но тя категорично отказа, нямало такава възможност, само лично. Добре обаче тя няма свободни часове за тази седмица и още тогава докато бях при нея ѝ казах, че не мога да си запиша час за тази седмица, как да си взема изследванията. Тя каза ела без час, няма проблем, ще ти ги дам. Вчера реших да звънна в клиниката, за да проверя все пак дали са готови изследванията, за да не се окаже, че днес се разхождам излишно до Варна. За мое разочарование, клиниката ми казва, че те нямало как да знаят и ме препращаха като луда да звъня по някакви лаборатории, които освен друго ми казаха също, че нямало как да ми изпратят изследванията онлайн. За пръв път разбирам, че пациент няма право на достъп до собствените си изследвания. Та отивам днес без час и каква беше изненадата ми когато и лекарката и сестрата започнаха да ми се карат, че съм дошла без час, не можело така да си позволявам, тази практика трябвало да се прекрати, трябвало да чакам за когато има свободен час и всякакви такива. От регистратура също ме гледат лошо. И за да е пълна картинката ме питат къде ми е едното изследване и дали съм си занесла пробата. Аз не знам за какво става дума, защото на мен не са ми давали нищо сама да си изследвам. Та се оказва, че не са ми дали пробата и кой знае къде са я забутали. Но честно казано не ме интересуваше вече какво е станало с нея, исках просто да си тръгна възможно най-бързо. Та така, извинявам се за дългия пост обаче толкова разстроена се чувствам днес, не ми стигат нервите покрай инвитро, но и така да се правят на луди някои лекари след като лично видях миналата седмица как още една жена беше дошла без час за изследвания. Все пак за здраве говорим, не всичко е графици и пари. Репродуктивните като д-р Станулов, Стаменов и много други сигурно имат по 50 пациенти на ден и им пишат, но пак намират да са мили и да обслужат всеки, който могат.

ПП. Д-р Станулов ми беше препоръчал д-р Румяна Янева за изследванията, но и за нея не успях да си запиша час навреме.

# 62
  • Мнения: 95
ПОДАРЕНИ

Здравейте! Не знам, дали е разрешено и дано не е проблем, имам останали Prefert Gel Вагинален гел за зачеване - 6 апликаторчета от 8. Ако някоя иска да й ги подаря и би ги използвала нека ми пише. Не знам дали при мен подействаха те или чудото се случи, но аз чакам декемврийско подаръче и не се бях сетила по-рано да ги предложа. Желая от сърце на всички ви да видите двете чертички и да изкарате поне по една лека и безпроблемна бременност с щастлив финал ❤

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 23:42 от Thekitten

# 63
  • Мнения: 124
Това там е практика, само в началото е любезна! Медицинската и сестра е ужасна!
Ох, след днес не знам дали да ви я препоръчвам. По принцип тя се води репродуктивен специалист и даже знам, че работи в някоя от репродуктивните клиники във Варна, но лично нямам впечатления за нея като репродуктивен специалист, аз ходех при нея преди да разбера за нашите проблеми, които са свързани с мъжки фактор. Но днес какво ми се случи при нея, направо още ме държи.

Скрит текст:
Преди години ходех при нея за стандартни неща и винаги е била мила, пускала ми е всякакви изследвания и изглежда компетентна. Миналата седмица също избрах нея за да ми пусне микробиология и цитонамазка, които ми трябват за да започна инвитро в София (за да не се разкарвам до София и да мога да използвам ДЗО-то, като да уточня, че няма как по-рано да отида, защото си има срок в който тези изследвания трябва да се направят за процедурата). Та отивам аз и ѝ казвам изрично, че изследванията ми трябват спешно за инвитро и дали могат да са готови до края на тази седмица. Тя каза, че няма проблем. Освен това аз не съм от Варна и помолих да ми ги изпратят онлайн, но тя категорично отказа, нямало такава възможност, само лично. Добре обаче тя няма свободни часове за тази седмица и още тогава докато бях при нея ѝ казах, че не мога да си запиша час за тази седмица, как да си взема изследванията. Тя каза ела без час, няма проблем, ще ти ги дам. Вчера реших да звънна в клиниката, за да проверя все пак дали са готови изследванията, за да не се окаже, че днес се разхождам излишно до Варна. За мое разочарование, клиниката ми казва, че те нямало как да знаят и ме препращаха като луда да звъня по някакви лаборатории, които освен друго ми казаха също, че нямало как да ми изпратят изследванията онлайн. За пръв път разбирам, че пациент няма право на достъп до собствените си изследвания. Та отивам днес без час и каква беше изненадата ми когато и лекарката и сестрата започнаха да ми се карат, че съм дошла без час, не можело така да си позволявам, тази практика трябвало да се прекрати, трябвало да чакам за когато има свободен час и всякакви такива. От регистратура също ме гледат лошо. И за да е пълна картинката ме питат къде ми е едното изследване и дали съм си занесла пробата. Аз не знам за какво става дума, защото на мен не са ми давали нищо сама да си изследвам. Та се оказва, че не са ми дали пробата и кой знае къде са я забутали. Но честно казано не ме интересуваше вече какво е станало с нея, исках просто да си тръгна възможно най-бързо. Та така, извинявам се за дългия пост обаче толкова разстроена се чувствам днес, не ми стигат нервите покрай инвитро, но и така да се правят на луди някои лекари след като лично видях миналата седмица как още една жена беше дошла без час за изследвания. Все пак за здраве говорим, не всичко е графици и пари. Репродуктивните като д-р Станулов, Стаменов и много други сигурно имат по 50 пациенти на ден и им пишат, но пак намират да са мили и да обслужат всеки, който могат.

ПП. Д-р Станулов ми беше препоръчал д-р Румяна Янева за изследванията, но и за нея не успях да си запиша час навреме.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 164
S.G.C., Mariya M, благодаря за мненията! Аз те първа тръгвам по тази мъка, да търсим причината, но поради годините ни, нямаме много време и не ми се иска  да губя такова, но явно няма как и без това.
П.С : Някой минал по пътя изследване на спермограма във Варна? Препоръки за доктор ( доколкото разбирам трябва да е уролог- андролог) и клиника? Може и на лично да не спамим темата! Благодаря ви предварително!❤️

# 65
  • Мнения: 241
Здравейте , бъдещи и настоящи мами ! 😊☀
Не съм се включвала от доста време , но това не означава че не ви следя ☺.
Не знам дали ме помните , но съм в групата от  3 години .
3 години наситени на различни емоции …..

Идвам с хубава новина Simple Smile на 23-ти Май се роди ( нормално ) нашият син Калоян . 52см 3850 гр .
Е вече не съм толкова спретната отдолу 😃 , ако ме разбирате 🤣😅 .

Искам да благодаря на тази група , защото ако не беше тя ….. бях изгубена , бях безсилна на моменти , бях …….
Ако ви кажа колко вечери съм си лягала четейки вашите коментари , беше се превърнало в моята мини традицийка ( рутина ) лягам и се потапям в моят свят , в който не само аз водя тази битка .. ❤ и това ми даваше сила да продължа .
Ето моята история буквално в две изречения :
3 години = забременяане от един опит , но в 8г.с . спряло развитие .
След това се откриха : 
- хашимото
- тромбофилия 
Забременях отново след 10 месеца по време на карантина на мен и мъжът ми дотук добре , но в 14 г.с се оказа че бебето има анималия и трябваше да се махне ……
Като становище ОТ КОВИД Е .
За шокът няма да говоря , за купищата изследвания също които последваха,  парите , за страхът  ….. и за надеждата която ме напусна , че някога ще стана майка .

Минаха се 8 месеца , месеца в които бях и горе и долу и добре , че беше мъжът ми , работата , 2 - две мои приятелки и вие , за да повярвам отново . Страхувах се от положителен тест , защото не исках пак да минавам по пътя на разочарованието …. вече достатъчно бях вървяла по него и се бях уморила .

Искам да ви благодаря , за всеки един коментар , за всяка една нова тема , за всеки един съвет , и за НАДЕЖДАТА .
Благодаря и на So close , че ме насочи към Др. Станулов , който ме успокои и ми каза :
- Момиче , ти си напълно здрава !
Ще станат нещата   , просто се успокой и ще видиш 💙
И така и стана 💙🐰 .

Искам да ви пожелая успех в тази не лека битка….
НЕ СТЕ САМИ ! ❤

А сега ви замерям с едни наакани памперси

ПС
 ( Абе, много акат бебетата 😃 не бях подготвена за това )

# 66
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Честит Калоян и бързо възстановяване, Жасминче!

Много акат докато са основно на мляко, почнат ли пюретата се нормализират нещата, а после ако знаеш как скачат с наакани дупета да се разхождат 🤦🏻♀😂 Всичко си има чар, да знаеш Simple Smile

# 67
  • Мнения: 1 046
Жасмин, помним те, разбира се, честит голям юнак! People Baby
Пожелавам ти бързо възстановяване, а той да расте здрав и щастлив и много да ви радва!
През много болка и страх сте минали, докато се сбъдне вашата мечта, но ето, че си заслужава!
Грабя от памперсите и трупам при прашеца по-рано в темата за август.

# 68
  • Мнения: 2 609
Жасминче 😍 Честит да е Калоян! А на мама бързо възстановяване...и спретнатост 😅 Откривам и себе си в описанието на миналата ти рутина. Пожелавам ти от сърце много семейно щастие! ❤️❤️❤️😊
Взимам си изобилно от памперсите 😁

# 69
  • Мнения: 1 166
Честит Калоян, Jasmin! Да расте много здрав и щастлив! Blue Heart
Взимам си от памперсите, нищо че си имаме още от тях вкъщи!

# 70
  • Мнения: 219
Jasmin честита радост!🎈🎈🎈 Бързо възстановяване и много много щастие за напред!🎇

Новини като твоята дават лъч надежда в тъмния тунел! 🍀🍀🍀

# 71
  • Мнения: 946
Jasmin, Честито момченце! Blue Heart Бъдете живи и здрави и се наслаждавайте всеки възможен  миг един на друг.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 049
Честита радост, Жасминче! Прибирам памперси доволно!

# 73
  • Мнения: 292
Честит финал, Жасминче! Blue Heart
Грабвам една шепа с памперси!

Дами аз съм с въпрос.... На 28. 05 ми беше хистерото, така като на рецепцията момичето ми каза да пропуснем този месец опитите и се доверих, но преди няколко дни доктора ми писа, за да види всичко дали е наред и го питах относно опитите, и ми разреши...
До тук добре не съм правила тестове този месец, но О я чувствам вчера се обичахме а сега са ми дните за опити... По принцип по време на О чувствам една лека болка в корема, но сега е леко придърпване и не съм сигурна дали е от хистерото нещо.... Или просто си е О. Честно казано малко ме притеснява дали не е трябвало да изчакаме още малко

# 74
  • София
  • Мнения: 5 520
Видях,че се мятат наакани памперси и си викам да намина 😁
Чакам цикъл и съм на нисък старт за чаканата овулация .

Момичета,пиете ли кафе и по колко?
Jasmin , честит бебешор! Много здравичък да е и да ви радва!
 
S.G.C. ,неприятна ситуация ... добрите лекари се претрупват с пациенти ,претоварват се ,изпушват ...

geri93 , попринцип се изчаква,но не знам какво ти е правено,а и щом докторът е разрешил ,той знае по-добре от тези на рецепция.
v_gs аз след цитонамазка всеки път зацапвам.От това е сигурно и при теб.
mlqs , мелатонин можеш да си вземеш и без това е с ползи по време на бебеправенето.Или пробвай Рескю капките на д-р Бах ,имат си специално night серия.
Голдън , Шантал ,криво е като направиш някаква такава асоциация,но неминуемо се случва.
Голди,опитвай се да гледаш напред,мисли си за следващия месец,ангажирай се с нещо ,не се обръщай.Имало е да става,това ти е бил пътят до твоето детенце и е трябвало да го преживееш.



По отношение на фондовете,аз съм към Уника,много странен пакет.Имам 700 лв дентално лечение ,а за бременност 150-200 лв и за раждане ми покрива около 200 лв.
Иначе сега си го ползвам като ми се наложи,но като сметнат ,че нещо отива към репродуктивната медицина и не ми го възстановяват. Моите лекари не работят безкасово с допълнително здравно към Уника.

Последна редакция: сб, 03 юни 2023, 08:52 от *Bubble*

Общи условия

Активация на акаунт