На море в Турция - тема 79

  • 64 856
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 278
MayBach съжалявам че тогава не направих снимки но бях много ядосана ,имахме една нощувка в стаята.Бяхме 2018г и ми се губят подробности.

# 271
  • Стара Загора
  • Мнения: 519
Имаме резервирана почивка в периода 29.08.-05.09 в Сиде и вече взех да съжалявам за избора си. Притесняват ме горещините, трябваше октомври да запазим, но мъжа ми тогава трудно би излязъл в отпуска...
2ма възрастни без деца сме.Преживяваа ли се жегата? Умрели има ли?

Здравейте, ние седем лета винаги почиваме от 23-24-25 август до към 01-02-03 септември (както се пада деня на тръгване), не е толкова горещо, не сме умрели Smiley SmileySmiley, водата в морето е много топла (както я харесваме)! Вечер не ти трябва връхна дреха, за нашето семейство времето (периода) е чудесно! Приятна почивка!

# 272
  • Берлин
  • Мнения: 4 510
Аз пък препоръчвам Aquaworld Belek. Отлично място за хора с двигателни проблеми. Живея в Германия и тук достъпността е перфектна, но се изумих миналата година колко добре е помислено за хора с колички. Отзив за хотела има някъде от октомври миналата година.

# 273
  • на село
  • Мнения: 834
Пишете на хотела, има си специални столове за баня. Макар че, ако сте в стая за хора с ниска подвижност, би трябвало да си има.

# 274
  • Мнения: 52
Роже или друг, ако има впечатления 🙂 ползвахте ли местна агенция за land of legends? Мислим утре да отидем и ще купя билетите онлайн, но ако има по-добра цена от 100$ на възрастен, ще погледна. Някой с впечатления от тази година? Ние отиваме заради Маша и мечока 😁

Ходихте ли до Легендите?
Интересуваме дали е много навалицата, чака ли се дълго на опашки за атракционите? Ние сме в Белек началото на юли и се чудя как ще е времето и навалицата, ако ще плащам 350 евро за двама възрастни и две деца и ще се налага да се редят с часове за да се качим на някое забавление то не си заслужава. Отделно трябва да се предвидят пари за храна и вода, а по това което пишат немците по групите цените са бая високи!

Здравейте, чака се по атракционите, но има възможност да купите талон за предимство- преминавате преди всички. Ако сте любители пързалки, водни съоръжения и всичко си заслужава парите. Все пак няма всяка година да ходите. Храната е пици, сладолед, сандвичи- като тук в подобни аквапаркове. Весела ваканция!

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Не знам вътре колко са цените,но от вън в шопинг зоната  голяма пица на пещ с картофи и кола са 160 лири.Което мисля ,че не скъпо .

# 276
  • Мнения: 71
Здравейте!В неделя се върнахме от дълго чаканата почивка в selectum for two side ,бившия haven breach.Хотел с Adults Only 16+ концепция, 5*.Двама възрастни сме ,търсехме тишина и спокойствие,хубави гледки ,и хубав плаж.От това открихме само хубава гледка от стаята,но на последния етаж,което си има своите недостатъци.Хотела е с нов мениджмънт от този сезон,нямаше никакво инфо до последно преди заминаването ни.След ранното ставане на 10.06,чакането за трансфери,повече отэ2 часа обикалянето по хотели стигнахме в хотела в 13.30.Полета беше в 8 сутринта,купихме пакета от Караджъ турс.Стаята не беше готова,като обясних,че искам стая на по-висок етаж.Басейна започва  2-3 метра от сградата на хотела и звучеше доста силно музика.Поканиха ни да обядваме и да се върнем на рецепция.Храна много,разнообразна,риба на скара,готвено,много десерти.Това е най-силната част на хотела.В 14.30 още не беше готова стаята,чакахме на рецепция,стана ми тъпо.15 минаваше когато ни дадоха стая на втория етаж,точно над колоната на басейна!!!Отказах категорично,върнахме се на рецепция ,единствената друга възможност било на последния етаж.Хубаво.....ниски тавани,схлупено,балкона не е изцяло покрит,дострояван етаж,така изглеждаше.Стана дълго....музиката от басейна се чуваше в стаята...на затворена врата...поносимо.Плажа е на 200-300 метра по една пътека....3 метра преди морето и повече и вътре докъдето можеш да стигнеш камънак,пробвах да вляза без обувки....мислех,че ще си остана там,ни напред,ни назад!!Ужас!Невъзможно без аква обувки.На 2 метра от брега ми беше водата до шията.Ходихме два пъти до плажа за една седмица!Не става!Другия голям недостатък,вечер от 21.30 преди плажа започва някаква програма ,музика обичайно,после преминава в дискотека.....до след 23.30.Няма заспиване!Освен това музика кънти и от съседните два хотела....главата ти става квадратна!Мъчихме се да заспиваме на затворена врата...щото климатизацията шумна....после се будихме сварени през нощта...та отваряхме вратата.Та така,на нас не ни хареса!Желанието ми за тишина и хубав плаж беше убито.Нямаше гонещи се и пищящи деца.....но другото май е по-зле!Хубави почивки на всички!Оставам да чета вашите отзиви в търсене.....

# 277
  • Мнения: 263
Да напиша и аз няколко реда за Club hotel turan prince world. Посетихме хотела за 5-ти път, като последният беше преди 5 години. Децата останаха най-доволни, което беше и целта. След обявените цени за това лято, трябваше да направим компромис с хотела, за това решихме да запазим Туран Принц. Пътувахме с 2 деца, които бяхме сигурни, че ще се забавляват в този хотел, както и стана. Писах преди време, че с бакшиш на рецепцията ни дадоха фамилна стая в основната сграда с много хубава гледка. По случайност беше на първия етаж и много близо до стълбището, което се оказа адски удобно. Чистотата отново беше на ниво, много чист и поддържан хотел, като цяло. Храната беше доста еднообразна, имаше много манджи всякакви и скара и риба всеки ден. Разбира се, че имаше и в изобилие и по всяко време пържени картофи и спагети Grinning Алкохола беше местен, не много качествен, но го преглътнахме. Турската ракия само беше йени. Имаше хубаво кафе Старбъкс, но само срещу заплащане, а от ол инклузива беше нескафе от машина. Сладоледа и луна парка работят 16:00-18:30ч, което не беше зле, защото жегата беше поносима. Вероятно ще е много неприятно август месец в 16ч децата да ходят да се препичат на лунапарк. Морето беше студено, но накрая се постопли, басейните и те се стоплиха.

# 278
  • Мнения: 639
Здравейте, нещо актуално за Aquasis De Luxe Resort & SPA - Ultra All Inclusive, Дидим. Заминаваме след 3 дни и ако има нещо "интересно" бих била щастлива да го споделите.

# 279
  • Мнения: 123
Ако хубаво кафе наричате Старбъкс Simple Smile по-добре не препоръчвайте нищо.

# 280
  • sofia
  • Мнения: 701
Ако хубаво кафе наричате Старбъкс Simple Smile по-добре не препоръчвайте нищо.
                   
Ами вие препоръчайте нещо. Някой се е постарал да напише отзив, уважавайте труда му. Малко хора пишат, повечето са тук само да се информират наготово.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 21:01 от Tюркоаз

# 281
  • Мнения: 263
Кафето на Старбъкс беше сравнително добро, а смея да твърдя, че разбирам от кафе, защото съм голям почитател!100 пъти по-добро от нескафе от машина.  За това и обърнах внимание на него в поста си.  Аз го обичам чисто, гъсто и късо без захар и точно такова го правеха. Вариации имаше от обикновено експресо до всевъзможни бъркочи.

Последна редакция: пн, 19 юни 2023, 13:57 от viliiianka

# 282
  • Мнения: 155
Здравейте! Благодаря за информацията! Може ли да споделите как е плажа? Става ли веднага дълбоко и има ли камъчета по брега и плиткото? Надявам се пясъкът да е ситен и хубав.

Да напиша и аз няколко реда за Club hotel turan prince world. Посетихме хотела за 5-ти път, като последният беше преди 5 години. Децата останаха най-доволни, което беше и целта. След обявените цени за това лято, трябваше да направим компромис с хотела, за това решихме да запазим Туран Принц. Пътувахме с 2 деца, които бяхме сигурни, че ще се забавляват в този хотел, както и стана. Писах преди време, че с бакшиш на рецепцията ни дадоха фамилна стая в основната сграда с много хубава гледка. По случайност беше на първия етаж и много близо до стълбището, което се оказа адски удобно. Чистотата отново беше на ниво, много чист и поддържан хотел, като цяло. Храната беше доста еднообразна, имаше много манджи всякакви и скара и риба всеки ден. Разбира се, че имаше и в изобилие и по всяко време пържени картофи и спагети Grinning Алкохола беше местен, не много качествен, но го преглътнахме. Турската ракия само беше йени. Имаше хубаво кафе Старбъкс, но само срещу заплащане, а от ол инклузива беше нескафе от машина. Сладоледа и луна парка работят 16:00-18:30ч, което не беше зле, защото жегата беше поносима. Вероятно ще е много неприятно август месец в 16ч децата да ходят да се препичат на лунапарк. Морето беше студено, но накрая се постопли, басейните и те се стоплиха.

# 283
  • Мнения: 263
Плажът е пясъчен, но не фин пясък, а малко по едър, който също става за замъци и формички. Входът на морето, а и самото морско дъно е с камъчета, задължително си вземете аква обувки, за да ви е комфортно. Може и без, но  ще ви е много неприятно боцкането на камъчетата. И да, сравнително бързо става дълбоко, може би 4-5 крачки навътре в морето, дълбочината е приблзително 100м-150м.

# 284
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Бихте ли разяснили при полетно разписание: дата 09.07., час на излитане 01:45 (+1) какво означава? Написаха ми от агенцията, че това означавало реално полет на 10.07. (в 01:45), но пак не съм сигурна дали правилно съм разбрала. Вярно ли е това? Касае се за час на връщане към България от Анталия и се чудя ако това е вярно, как да запълним времето до трансфера, което се очертава да е около 10 часа, след чек-аута на хотела. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт