Изследване на ХОРМОНИ – 26 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 36 979
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните ми. В инвитро процедура на естествен цикъл съм и това са ми изследванията при наличие на фоликул 13 мм на 3ти ден и 17 мм на 5ти. Чудя се дали показателите са за яйцеклетка с добро качество. АМХ ми е ниско - 0.52. Имам ИР, която боря.
 

# 76
  • София
  • Мнения: 36 142
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните ми. В инвитро процедура на естествен цикъл съм и това са ми изследванията при
Скрит текст:
наличие на фоликул 13 мм на 3ти ден и 17 мм на 5ти. Чудя се дали показателите са за яйцеклетка с добро качество. АМХ ми е ниско - 0.52. Имам ИР, която боря.
 
Здравей!
Това са доста големи размери за Ф. на 3-5 ден от МЦ. Да не би да е ЗФ от миналия МЦ?
Какъв е коментара на лекаря?
ПП.
Ако е ЗФ - той няма да овулира, а ще претърпи обратно развитие ( ако не се превърне в киста)

Последна редакция: нд, 09 юли 2023, 22:01 от denis©

# 77
  • Мнения: 97
A как би се отразило това на опитите ни за бебе ?

[quote author=denis© link=topic=1565603.msg46667019#msg46667019 date=1688654222]
Здравей, denis. Прикачвам изследванията на ММ. От няколко дни има подагра криза, вече отшумява. От 3 м пие
Скрит текст:
хапчета за кръвно (хипертония)доста ниски дози, за пикочната М@лурит. На 38 г. За първи път отива на ендокринолог. Има и автоимунно кожно заболяване от повече от 10 г. Pleva(пара псориазис). Миля за мнение, че е чак в понеделник на лекар, а се е шашнал. Благодаря предварително!
Здравей!
Инсулинът е висок... показва ИР - тя може да е причина, или една от причините, за по-високи нива на холестерола.
КЗ също е висока - трябва  да внимава с храненето и приема на алкохол, вино, бира... ( каквото там обича да пие и което повишава допълнително КЗ).
За АЛАТ-а малко са високи стойностите  - лекар трябва да прецени... възможно е да е от заболяването, прием на медикаменти и т.н.
Да внимава с храненето, да спортува...


Здравей, Денис
Направих си изследвания, които ми
Скрит текст:
назначи индокриноложката заради ЛХ, който беше малко висок на 4-ти ден от цикъла, но като гледам всичко е наред и не знам какво друго може да се изследва вече. Може ли съвет


Здравей!
Добре са, не виждам проблем. Имай предвид, че НОМА индексът не показва винаги ИР, или ако е висок - има ИР, но ако е нисък, вероятността е 50:50, може да няма, но може и да има.


Здравейте отново, все още не съм била на ендо, но гинеколога ми пусна и хормони. Моля за мнение.
Скрит текст:

Здравей!
Добре са. Не виждам проблем.
Малко е висок Е2, не е проблем - просто го имай предвид. Може да е и нещо инцидентно.


Здравейте.  Моля за коментар за хормоните ми .
Скрит текст:
Имам запазен час при ендокринолог, но е след седмици
.
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е нисък - показва Хипофункция на ЩЖ... просто да го имаш предвид, особено ако правите опити за бебе.
Антителата са добре, няма Хашимото.



Здравей,  Денис! Може ли да коментираш резултатите! Объркана съм от инсулина на гладно. На 27 юни си правех
Скрит текст:
профилактични изследвания:

Занесох ги на ендокринолог,  назначи ми обременяване с глюкоза и това са резултатите


Както виждаш,  разликата е огромна. Възможно ли е,  причината да е, че преди първите изследвания вечерях само таратор?
Другото, за което искам да попитам,  са щитовидните хормони. F4 ми е на долна граница,  но според ендокриноложката всичко е наред.  Откри ми и възелче 1см, но каза, че понеже хормоните са ми добре, само ще го следим.
Благодаря предварително!
Здравей!
Показват ИР - и при първото и при следващото изследване... КЗ и при двете е висока - показва, че не се храниш правилно. Инсулинът е хормон и може да варира, особено ако не си на подходящо хранене и то, поне за известен период от време.
Дали, причината е само таратор?! - според мен, едва ли... макар, че кис. мляко повишава инсулина и трябва да се избягва.
ТСХ е Ок., но Т4 показва че си с Хипофункция на ЩЖ и е добре да вземеш мерки... за да ти е по-лесно да контролираш ИР.
Феритинът е много нисък - трябва да приемаш желязо... Хемоглобинът е много нисък - още малко и отиваш в ЖДА... консултирай се с Хематолог.
ФК може да е по-висока.


Благодаря за отговора. А тя ми изписа да пия добавка с Мио-инозитол, защото според нея яйчниците ми са поликистозни(особено левия). Това го видя на ехограф. Но не знам дали да го пия, зощото тестостерона ми е в норми? Има ли странични ефекти?
[/quote]

# 78
  • София
  • Мнения: 36 142
A как би се отразило това на опитите ни за бебе ?
Скрит текст:
Здравейте.  Моля за коментар за хормоните ми .
Скрит текст:
Имам запазен час при ендокринолог, но е след седмици
.
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е нисък - показва Хипофункция на ЩЖ... просто да го имаш предвид, особено ако правите опити за бебе.
Антителата са добре, няма Хашимото.
Хипофункцията на ЩЖ ( най-общо, защото много зависи и от степента и) не е пречка за зачеване, но може да е пречка за имплантацията ( защото влияе на Пролактин, синтеза на Прогестерон и напр., на някои андрогенини ....) и износването ( т.е. като създаде някакъв проблем, който да се отрази на нормалното развитие на бременността... аборт в ранна фаза, преждевременно раждане, прееклампсия......), да е причина ( по-точно тя се свързва или вероятността да ги има при нея е много голяма)  за различни генетични мутации и в резултат, най-общо, защото не е само това Simple Smile - така известната Тромбофилия, която създава риск за имплантацията и износването.
Т4 е хормона, който е много важен за нормално, правилно развитие на ембриона в най-ранна бременност... ако там се появи проблем ( ако е нисък и не достига и за ембриона) - може да е причина за аборт. На по-късен етап е важен за нормалното соматично и интелектуално/ментално развитие на плода ( до 20г.с.)
Ако Хипофункцията на ЩЖ е  по-напреднала степен - причинява по-сериозен хормонален дисбаланс, което рефлектира на самата О. и дори на качеството на яйцеклетките ( в дългосрочен план... напр. ако има ИР и т.н.).
Друга връзка - че тя се свързва с много и различни дефицити на витамини и минерали - от там по-ниски нива напр. на АМХ ( това пък е връзката с кач-во на яйцеклетките и ЯР... което в дългосрочен план, намалява)
И т.н. и т.н. Simple Smile - най-хубавото е, че може лесно да се контролира... и да се намалят различни рискове, вкл. и при опитите за бебе

# 79
  • Мнения: 32
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните ми. В инвитро процедура на естествен цикъл съм и това са ми изследванията при
Скрит текст:
наличие на фоликул 13 мм на 3ти ден и 17 мм на 5ти. Чудя се дали показателите са за яйцеклетка с добро качество. АМХ ми е ниско - 0.52. Имам ИР, която боря.
 
Здравей!
Това са доста големи размери за Ф. на 3-5 ден от МЦ. Да не би да е ЗФ от миналия МЦ?
Какъв е коментара на лекаря?
ПП.
Ако е ЗФ - той няма да овулира, а ще претърпи обратно развитие ( ако не се превърне в киста)

Докторката каза, че може да е задържан и пусна хормоните през 2 дни и премери размера на фоликула. Каза, че е добър и не е задържан. Извадиха яйцеклетката от него на 7ми ден и я оплодиха. На следващия ден ембриолозите казаха, че има оплождане и добре се е активирала. Предстои да разбера как се развива. Аз съм с къс мц - 26 дни. По принцип тези размери фоликул имам с 2 дни по-късно. И съответно пункция на 9ти - 10ти ден. Но този път всичко беше още по-рано и се зачудих изобщо изгърмях ли този опит..

# 80
  • Мнения: 162
Денис, благодаря за коментара!
За феритина и хемоглобина утре съм на хематолог. Ще занеса и резултатите от обременяването с глюкоза на ендокриноложката. Притесняваме, че въпреки ниското F4, каза, че проблем не вижда и няма да предприеме нищо. Може би  трябва да търся второ мнение!

# 81
  • Мнения: 97
Благодаря много за изчерпателния отговор .
Как се коригира това ? С хапчета ли ?
И ако е с хапчета те дали пречат да се пият докато жената е бременна?


A как би се отразило това на опитите ни за бебе ?
Скрит текст:
Здравейте.  Моля за коментар за хормоните ми .
Скрит текст:
Имам запазен час при ендокринолог, но е след седмици
.
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е нисък - показва Хипофункция на ЩЖ... просто да го имаш предвид, особено ако правите опити за бебе.
Антителата са добре, няма Хашимото.
Хипофункцията на ЩЖ ( най-общо, защото много зависи и от степента и) не е пречка за зачеване, но може да е пречка за имплантацията ( защото влияе на Пролактин, синтеза на Прогестерон и напр., на някои андрогенини ....) и износването ( т.е. като създаде някакъв проблем, който да се отрази на нормалното развитие на бременността... аборт в ранна фаза, преждевременно раждане, прееклампсия......), да е причина ( по-точно тя се свързва или вероятността да ги има при нея е много голяма)  за различни генетични мутации и в резултат, най-общо, защото не е само това Simple Smile - така известната Тромбофилия, която създава риск за имплантацията и износването.
Т4 е хормона, който е много важен за нормално, правилно развитие на ембриона в най-ранна бременност... ако там се появи проблем ( ако е нисък и не достига и за ембриона) - може да е причина за аборт. На по-късен етап е важен за нормалното соматично и интелектуално/ментално развитие на плода ( до 20г.с.)
Ако Хипофункцията на ЩЖ е  по-напреднала степен - причинява по-сериозен хормонален дисбаланс, което рефлектира на самата О. и дори на качеството на яйцеклетките ( в дългосрочен план... напр. ако има ИР и т.н.).
Друга връзка - че тя се свързва с много и различни дефицити на витамини и минерали - от там по-ниски нива напр. на АМХ ( това пък е връзката с кач-во на яйцеклетките и ЯР... което в дългосрочен план, намалява)
И т.н. и т.н. Simple Smile - най-хубавото е, че може лесно да се контролира... и да се намалят различни рискове, вкл. и при опитите за бебе

# 82
  • София
  • Мнения: 351
Здравей, Денис
Минах на гинеколог преди седмица и всичко е точно и няма проблем, а днес минах на ендокринолог, изписа ми хормон в най-ниска доза. Имам малък възел около 3мм./дано изчезне/ гледа ме на ехо, каза, че не е нищо страшно. Ама аз съм си паника. Реално всичко това е ново за мен и звучи страшно. И малко се притеснявам за пиенето на хормона, защото изчетох сума ти глупости по интернет/да ме питаш защо си го причинявам/, но предвид, че целя бебче ще го пия.  Предполагам, че хапчетата ще регулират хормоните.
Възможно ли е пиенето на фолиева киселина и Омега 3 да повлияят на смъкването на хормона? Ще пиша и в темата за iherb за препоръка за Омега 3, тъй като ми свършва.
Можеш ли да препоръчаш още какви изследвания да пусна, за което не се сещам аз в момента.
Иначе имам нови пуснати хормони месец след това :
Скрит текст:
Предишното TSH e 5.030 (на 31 май/ A това е новото правено на 05 юли/.

Благодаря ти предварително за мнението ти Simple Smile

# 83
  • София
  • Мнения: 36 142
Скрит текст:
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните ми. В инвитро процедура на естествен цикъл съм и това са ми изследванията при
Скрит текст:
наличие на фоликул 13 мм на 3ти ден и 17 мм на 5ти. Чудя се дали показателите са за яйцеклетка с добро качество. АМХ ми е ниско - 0.52. Имам ИР, която боря.
 
Здравей!
Това са доста големи размери за Ф. на 3-5 ден от МЦ. Да не би да е ЗФ от миналия МЦ?
Какъв е коментара на лекаря?
ПП.
Ако е ЗФ - той няма да овулира, а ще претърпи обратно развитие ( ако не се превърне в киста)

Докторката каза, че може да е задържан и пусна хормоните през 2 дни и премери размера на фоликула. Каза, че е добър и не е задържан. Извадиха яйцеклетката от него на 7ми ден и я оплодиха. На следващия ден ембриолозите казаха, че има оплождане и добре се е активирала. Предстои да разбера как се развива. Аз съм с къс мц - 26 дни. По принцип тези размери фоликул имам с 2 дни по-късно. И съответно пункция на 9ти - 10ти ден. Но този път всичко беше още по-рано и се зачудих изобщо изгърмях ли този опит..
Ок. - дано да успеете Simple Smile


Денис, благодаря за коментара!
За феритина и хемоглобина утре съм на хематолог.
Скрит текст:
Ще занеса и резултатите от обременяването с глюкоза на ендокриноложката. Притесняваме, че въпреки ниското F4, каза, че проблем не вижда и няма да предприеме нищо. Може би  трябва да търся второ мнение!
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на Хематолога, моля.
За Ендокринолог - да е от клиника по репр. медицина или да работи с такава.
Ако все пак не назначи медикамент... веднага след зачеване трябва да се проверят ТСХ, Т3 и Т4.


Благодаря много за изчерпателния отговор .
Как се коригира това ? С хапчета ли ?
И ако е с хапчета те дали пречат да се пият докато жената е бременна?
Скрит текст:
A как би се отразило това на опитите ни за бебе ?
Скрит текст:
Здравейте.  Моля за коментар за хормоните ми .
Скрит текст:
Имам запазен час при ендокринолог, но е след седмици
.
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е нисък - показва Хипофункция на ЩЖ... просто да го имаш предвид, особено ако правите опити за бебе.
Антителата са добре, няма Хашимото.
Хипофункцията на ЩЖ ( най-общо, защото много зависи и от степента и) не е пречка за зачеване, но може да е пречка за имплантацията ( защото влияе на Пролактин, синтеза на Прогестерон и напр., на някои андрогенини ....) и износването ( т.е. като създаде някакъв проблем, който да се отрази на нормалното развитие на бременността... аборт в ранна фаза, преждевременно раждане, прееклампсия......), да е причина ( по-точно тя се свързва или вероятността да ги има при нея е много голяма)  за различни генетични мутации и в резултат, най-общо, защото не е само това Simple Smile - така известната Тромбофилия, която създава риск за имплантацията и износването.
Т4 е хормона, който е много важен за нормално, правилно развитие на ембриона в най-ранна бременност... ако там се появи проблем ( ако е нисък и не достига и за ембриона) - може да е причина за аборт. На по-късен етап е важен за нормалното соматично и интелектуално/ментално развитие на плода ( до 20г.с.)
Ако Хипофункцията на ЩЖ е  по-напреднала степен - причинява по-сериозен хормонален дисбаланс, което рефлектира на самата О. и дори на качеството на яйцеклетките ( в дългосрочен план... напр. ако има ИР и т.н.).
Друга връзка - че тя се свързва с много и различни дефицити на витамини и минерали - от там по-ниски нива напр. на АМХ ( това пък е връзката с кач-во на яйцеклетките и ЯР... което в дългосрочен план, намалява)
И т.н. и т.н. Simple Smile - най-хубавото е, че може лесно да се контролира... и да се намалят различни рискове, вкл. и при опитите за бебе
Коригара/контролира се с медикамент, назначен от лекар - Ендокринолог. Този медикамент, е от полза, както за майката и бременността, така и за нормалното развитие на бебето ( през бременността).

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 16:08 от denis©

# 84
  • Мнения: 4 605
Здравейте,
Гинекологът ме прати да изследвам пролактин, анти-мюлеров хормон и хламидия.
Правени са на трети ден от месечния цикъл. Докторът ми каза, че няма значение кога ще ги пусна. Пролактинът ми се струва много висок. Как ви се струва на вас? Лежах в лабораторията 20-30 мин преди да ми вземат кръв. Не съм правила секс скоро. Беше ни забранено. Гърдите не са стимулирани предходните дни. Надявам се да не пропускам нещо. На 36 години съм.


Дописвам. Имам аборт преди 27 дни, ако това има значение.

# 85
  • Мнения: 97
Благодаря.  В края на месеца имам час при ендокринолог ще говоря по темата .
А това означава ли че трябва да спем с опитите за бебе сега ? Или ако зачена и почна хапчета малко след това няма да е проблем?

Скрит текст:
Здравей, Денис,
моля за коментар на хормоните ми. В инвитро процедура на естествен цикъл съм и това са ми изследванията при
Скрит текст:
наличие на фоликул 13 мм на 3ти ден и 17 мм на 5ти. Чудя се дали показателите са за яйцеклетка с добро качество. АМХ ми е ниско - 0.52. Имам ИР, която боря.
 
Здравей!
Това са доста големи размери за Ф. на 3-5 ден от МЦ. Да не би да е ЗФ от миналия МЦ?
Какъв е коментара на лекаря?
ПП.
Ако е ЗФ - той няма да овулира, а ще претърпи обратно развитие ( ако не се превърне в киста)

Докторката каза, че може да е задържан и пусна хормоните през 2 дни и премери размера на фоликула. Каза, че е добър и не е задържан. Извадиха яйцеклетката от него на 7ми ден и я оплодиха. На следващия ден ембриолозите казаха, че има оплождане и добре се е активирала. Предстои да разбера как се развива. Аз съм с къс мц - 26 дни. По принцип тези размери фоликул имам с 2 дни по-късно. И съответно пункция на 9ти - 10ти ден. Но този път всичко беше още по-рано и се зачудих изобщо изгърмях ли този опит..
Ок. - дано да успеете Simple Smile


Денис, благодаря за коментара!
За феритина и хемоглобина утре съм на хематолог.
Скрит текст:
Ще занеса и резултатите от обременяването с глюкоза на ендокриноложката. Притесняваме, че въпреки ниското F4, каза, че проблем не вижда и няма да предприеме нищо. Може би  трябва да търся второ мнение!
Ще чакам да споделиш, какво е мнението на Хематолога, моля.
За Ендокринолог - да е от клиника по репр. медицина или да работи с такава.
Ако все пак не назначи медикамент... веднага след зачеване трябва да се проверят ТСХ, Т3 и Т4.


Благодаря много за изчерпателния отговор .
Как се коригира това ? С хапчета ли ?
И ако е с хапчета те дали пречат да се пият докато жената е бременна?
Скрит текст:
A как би се отразило това на опитите ни за бебе ?
Скрит текст:
Здравейте.  Моля за коментар за хормоните ми .
Скрит текст:
Имам запазен час при ендокринолог, но е след седмици
.
Здравей!
ТСХ е добре, но Т4 е нисък - показва Хипофункция на ЩЖ... просто да го имаш предвид, особено ако правите опити за бебе.
Антителата са добре, няма Хашимото.
Хипофункцията на ЩЖ ( най-общо, защото много зависи и от степента и) не е пречка за зачеване, но може да е пречка за имплантацията ( защото влияе на Пролактин, синтеза на Прогестерон и напр., на някои андрогенини ....) и износването ( т.е. като създаде някакъв проблем, който да се отрази на нормалното развитие на бременността... аборт в ранна фаза, преждевременно раждане, прееклампсия......), да е причина ( по-точно тя се свързва или вероятността да ги има при нея е много голяма)  за различни генетични мутации и в резултат, най-общо, защото не е само това Simple Smile - така известната Тромбофилия, която създава риск за имплантацията и износването.
Т4 е хормона, който е много важен за нормално, правилно развитие на ембриона в най-ранна бременност... ако там се появи проблем ( ако е нисък и не достига и за ембриона) - може да е причина за аборт. На по-късен етап е важен за нормалното соматично и интелектуално/ментално развитие на плода ( до 20г.с.)
Ако Хипофункцията на ЩЖ е  по-напреднала степен - причинява по-сериозен хормонален дисбаланс, което рефлектира на самата О. и дори на качеството на яйцеклетките ( в дългосрочен план... напр. ако има ИР и т.н.).
Друга връзка - че тя се свързва с много и различни дефицити на витамини и минерали - от там по-ниски нива напр. на АМХ ( това пък е връзката с кач-во на яйцеклетките и ЯР... което в дългосрочен план, намалява)
И т.н. и т.н. Simple Smile - най-хубавото е, че може лесно да се контролира... и да се намалят различни рискове, вкл. и при опитите за бебе
Коригара/контролира се с медикамент, назначен от лекар - Ендокринолог. Този медикамент, е от полза, както за майката и бременността, така и за нормалното развитие на бебето ( през бременността).

# 86
  • София
  • Мнения: 36 142
Здравей, Денис
Минах на гинеколог преди седмица и всичко е точно и няма проблем, а днес минах на ендокринолог, изписа ми хормон
Скрит текст:
в най-ниска доза. Имам малък възел около 3мм./дано изчезне/ гледа ме на ехо, каза, че не е нищо страшно. Ама аз съм си паника. Реално всичко това е ново за мен и звучи страшно. И малко се притеснявам за пиенето на хормона, защото изчетох сума ти глупости по интернет/да ме питаш защо си го причинявам/, но предвид, че целя бебче ще го пия.  Предполагам, че хапчетата ще регулират хормоните.
Възможно ли е пиенето на фолиева киселина и Омега 3 да повлияят на смъкването на хормона? Ще пиша и в темата за iherb за препоръка за Омега 3, тъй като ми свършва.
Можеш ли да препоръчаш още какви изследвания да пусна, за което не се сещам аз в момента.
Иначе имам нови пуснати хормони месец след това :
 Предишното TSH e 5.030 (на 31 май/ A това е новото правено на 05 юли/.


Благодаря ти предварително за мнението ти Simple Smile
  Здравей!
Дозата е ниска, трябва да се увеличи... ТСХ трябва да падне под 2.0, а Т4 да е по-висок (19-20)
Нищо страшно, не се притеснявай - радвай се, че откри проблема и че може да направиш нещо по въпроса.
Това е важно не само за зачеване и износване, но и за твоето тяло (всички органи и системи, вкл. мозък, мисловна дейност, памет ...), психиката, съня и т.н.
Хипофункция на ЩЖ, означава намалена функция, а това се дължи на факта, че не синтезираш достатъчно тироидни хормони... и с медикамента просто попълваш нивата до оптималните... за да може ЩЖ да функционира оптимално, функцията и да е нормална ( не намалена).
Не, с добавки няма как да се повлияят нивата, но ти си спазвай протокола при Хипофункция на ЩЖ - това ти е само от полза.
Всички базови хормони са посочени в нулевия пост на темата - желателно е да се направят всичките... + изследванията за дефицити на витамини и минерали. При Хипофункция на ЩЖ, има доста дефицити - добре е да се попълнят и да се следи, да не се изчерпват депата.

# 87
  • София
  • Мнения: 351
Благодаря, Денис. Да, имах късмет, че го хванах. Иначе аз тепърва почвам да пия хормона, едва вчера ми го изписаха Simple Smile И това, че е паднал малко е...не се знае кво. След 4 седмици ще съм пак на преглед и ще видим отново хормоните как са. Дано влезне в ритъм това тяло. Определено ще изследвам витамините. В крайна сметка здравето ни е най-важно, всичко останало е вятър работа.
Благодаря ти, че помагаш. Наистина си полезна и окуражаваш паниките като мен. Бъди здрава Revolving Hearts

# 88
  • Мнения: 10
Здравейте,момичета! Бих била благодарна ако коментирате моя резултат от изследванията☺на 25год съм

# 89
  • Мнения: 162
Денис, здравей!
Споделям за хематолога - назначи ми вливка с Фиринжект. Според него желязото в депата е на изчерпване и ако не се вземат мерки за попълването им, ще падне и хемоглобина и желязото. След месец нови изследвания,  за да види какъв е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт