Достатъчно ли правя за детето си ?

  • 8 693
  • 361
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 023
Напук на популярното клише, майката няма как да е на работа по 24 часа, ако иска да е пълноценна като родител. Трябва да има време за сън, почивка, приятели, един театър, кино, спорт или каквото я влече.

# 61
  • Мнения: 5 073
Преди да заключат темата да ви посъветвам да се свържете с консултант по детски сън. Понякога това да се наспиш много помага за сваляне на напрежението и познавам много доволни семейства.

Иначе горните мнения за тропане по масата и изискване жената да се погрижела за мъжа си… не знам, това го прави само ако си готов да се разделите на момента. Сигурно за някои жени може да помогне, но ако мъжът ми ми приложи такава стратегия, разделяме се на секундата. Абе направо не ми стига въображението мъжът ми нещо такова да ми каже.

Ще му дам да прочете темата.

# 62
  • Мнения: 6 898
Ама кой я е карал да учи докато има бебе?! Това тв си хо е избрала, знапи се предполага, че е решила, че може да справи. А ако не може, защо автора да страда заради нея,че тя не може?

# 63
  • Мнения: 3 023
Мая, понякога човек не преценява адекватно силите и времето си или предизвикателствата на родителството. Това е човешко, случва се. Въпросът е да намерят решение, което да работи за всички.

# 64
  • Мнения: 32 523
Само че такива неща като да родиш и после да решиш да учиш е нещо, което трябва да се обсъди с половинката.
Аз така разбирам нещата. Щото това дете само не може да се гледа.
И не е редно ей така да прехвърляш отговорността си на родител на друг. Тоест това е трябва да е общо решение.
Има решения бол - чистачки и детегледачки. Ама се обсъжда, не се налага еднолично.

# 65
  • Мнения: 25
Само забравих да спомена,че тя вече има 1 бакалавър и 4 магистъра, това и е 5-ти магистър.... Както и да е заключвайте темата моля.

# 66
  • Мнения: 7 157
Пързаляш ли ни?

# 67
# 68
  • Мнения: 12 950
Няма значение колко научни степени има и на колко години е, щом има толкова. Simple Smile
Въпросът е да си направите общо сметката какво и как можете заедно, като семейство, а не единият да овиква другия и този друг да е вечно виновен.
Авторе, докато темата не е заключена, тя е отключена, това е положението.

# 69
  • Мнения: 18 891
И три докторантури без съмнение.
--------------------

Лято, хванали са сюжетната линия "жена ми е мързелива" и пускат теми под индиго. Като има читатели, ще се намерят и писатели.

# 70
  • Мнения: 6 898
Ами кофти си избрал авторе, сори.

# 71
  • Мнения: 25 899

А, не бе... Simple Smile

Аз обаче така и не получих отговор на въпросите си. Тази жена чувства ли се обичана, доклатена ли е?
Има значение.

# 72
  • Мнения: 7 157
Малко на пързалка ми бие темата.
Иначе и аз да се включа. Защо някои от нещата изобщо се правят и то при дете на тази възраст? Седнете и си направете по-добро разпределение на задачите. Майката е явно от тези, които постоянно учат, но не могат да се оправят в реалния живот и да си намерят работа. Сетила се, че пак й се учи, ок, но поне обсъдихте ли предварително? И дори да изключим някои от нещата, които ти правиш и смятам са абсолютно излишни, майката е добре да е по-дейна. Ако информацията не е преувеличена, то майката е мързелана, която не допринася много за семейството. И ти си спал като си си избирал жена.

# 73
  • INFJ
  • Мнения: 9 732
Скрит текст:
Аз обаче така и не получих отговор на въпросите си. Тази жена чувства ли се обичана, доклатена ли е?
Има значение.

А дали искат да я обичат и доклащат, ако наистина се държи толкова зле? Представям си някой да ме овиква 24/7, последното, което ще искам с него, ще е близост...

# 74
  • Мнения: 7 157
То пък какво да й обичаш на тази жена? Ни като майка върши кой знае какво, ни има нормално отношение към мъжа си. Ако историята не е преувеличена, авторът заслужава медал, че изобщо я търпи.

Общи условия

Активация на акаунт