Майски бебета

  • 8 981
  • 354
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
Привет 🙂Как сте, как са бебоците? Днес бяхме на консултация.Всичко е ок, бебка расте 🙂Сложиха първите две ваксини + Ротавирусната. Поплака си бая, като боднаха кълчоците.Сложихме лепенките, и сега спи. Довечера след банята, пак ще ги сложа.Все още я тормозят коликите, взе доста да любопитства, да се усмихва и да гука 🙂

# 16
  • Мнения: 299
Привет 🙂Как сте, как са бебоците? Днес бяхме на консултация.Всичко е ок, бебка расте 🙂Сложиха първите две ваксини + Ротавирусната. Поплака си бая, като боднаха кълчоците.Сложихме лепенките, и сега спи. Довечера след банята, пак ще ги сложа.Все още я тормозят коликите, взе доста да любопитства, да се усмихва и да гука 🙂
Здравей,
Ох моя юнак от вчера ми разказа играта. Не иска да спи, само мрънка без нищо. При нас коликите отдавна си отидоха, гукаме и си открихме ръчичките. Ако не са ни в устата, ще са все пред очите му. Ние днес сме на ваксини и съм на прага на паник атака, защото все още е кисел и не знам какво ме очаква следобед.
Иначе при вас има ли вдигане на температура?

# 17
  • Мнения: 324
Здравейте и от нас. 😊
След няколко дни правим два месеца и ще разберем колко е пораснал дребосъка. Бебчо е изцяло на кърма и много се надявам да му стига и да е качил още. Заради кърменето обаче нямам възможност да се отделя за по-дълго от него.
Ваксинацията е насрочена за след две седмици, като ще получи и ротавирусната ваксина.
Ние планираме да направим една почивка в планината следващия месец.
Ще ходите ли на море или планина с бебетата?

# 18
  • Мнения: 166
Снощи малката имаше температура, беше и неспокойна.Няколко пъти мерих Температурата, и то с 2 термометъра. Единият показваше 38, другият около 38.Петя, при вас как беше 🙂 И аз с удоволствие бих отишла на планина, ама друг път 🤣

# 19
  • Мнения: 299
Снощи малката имаше температура, беше и неспокойна.Няколко пъти мерих Температурата, и то с 2 термометъра. Единият показваше 38, другият около 38.Петя, при вас как беше 🙂 И аз с удоволствие бих отишла на планина, ама друг път 🤣
Ние току що се връщаме, днес ни я сложиха +ротавирусаната. Педиатъра каза, че не би трябвало да вдига, но ако е до 37,5 да не давам нищо,но аз си взех ефералган за всеки случай.
Иначе явно много добре си хапваме, вече сме 5,200 кг., 59см.- качил е 1,100 за един месец. Другите мерки също са в норми. Но педито каза да спрем и храненето в 3:00ч,голяма мъка ще е 😴😞

Ох и на мен ми се ходи на почивка, ама друг път....🤷‍♀️🙄
Иначе ние сме от малък град и скоро ходихме до Варна, която си ни е делеч. Пътувахме без проблеми, разходихме се, напазарувахме си, но мисля че не сме още за почивки 😂

# 20
  • Мнения: 324
Даде ли панадол за температурата или нещо друго? И с какво я измервате?
Снощи малката имаше температура, беше и неспокойна.Няколко пъти мерих Температурата, и то с 2 термометъра. Единият показваше 38, другият около 38.Петя, при вас как беше 🙂 И аз с удоволствие бих отишла на планина, ама друг път 🤣

# 21
  • Мнения: 166
Дадох Панадол,не ми се искаше но все пак беше вечер.С ел.термометър мерих температурата.Щях да ви питам вие какви ползвате🙂Не знам кой от двата измерваше правилно, бая гореща ми се струваше малката.Та и за това дадох панадола. Приемам препоръки за термометри, имам 1 от баткото и 1 купен май от Лидл.

# 22
  • Мнения: 324
Ползвай си го него. Дадох 100 лева за термометър за чело и се оказа пълен боклук. За 10 лева купих електронен за подмишницата и измерва правилно. Имаме и живачен вкъщи, но знам че се мери в дупето. Знам колко неприятно беше това в моето детство и няма да го тормозя с това. 😁

Дадох Панадол,не ми се искаше но все пак беше вечер.С ел.термометър мерих температурата.Щях да ви питам вие какви ползвате🙂Не знам кой от двата измерваше правилно, бая гореща ми се струваше малката.Та и за това дадох панадола. Приемам препоръки за термометри, имам 1 от баткото и 1 купен май от Лидл.

# 23
  • Мнения: 299
Ползвай си го него. Дадох 100 лева за термометър за чело и се оказа пълен боклук. За 10 лева купих електронен за подмишницата и измерва правилно. Имаме и живачен вкъщи, но знам че се мери в дупето. Знам колко неприятно беше това в моето детство и няма да го тормозя с това. 😁

Дадох Панадол,не ми се искаше но все пак беше вечер.С ел.термометър мерих температурата.Щях да ви питам вие какви ползвате🙂Не знам кой от двата измерваше правилно, бая гореща ми се струваше малката.Та и за това дадох панадола. Приемам препоръки за термометри, имам 1 от баткото и 1 купен май от Лидл.
Аз пък се убих да търся по нашите аптеки от тези лентички термометри за челото и няма... То не знам де колко ще измерват вярно, но на мен ми е мъка под мишницата. Иначе и моя е електронен за 10 лв.

# 24
  • Мнения: 324
За тези лентички ли става на въпрос?
https://m.bazar.bg/obiava-41462213/lenti-za-chelo-termometri

# 25
  • Мнения: 299
Същите 😉

******
Момичета дали е нормално да ме боли още операцията? Имам операция от апандисит, но беше преди 15-16 год и съм забравила колко време може да наболява....
Не усещах никакви болки или дискомфорт, но от седмица нещо не я чувствам Ок.... Гледам я в огледалото, но не виждам да е подута или възпалена външно.

*******
Момичета вие какво ползвате за нослетата на бебчовците? Аз първо бях със Стеримар, но ми беше трудно впръскването. Сега ползвам Тетрисал, но има ефект за 20 мин и пак се запушва.

Последна редакция: нд, 16 юли 2023, 21:20 от Петя Димитрова 634045

# 26
  • Мнения: 101
До мамите, чиито бебчета вече са ваксирани с ваксините за двумесечна възраст: ние сме с повишена сънливост и драстично намален апетит. При вас имаше ли такава реакция и колко време продължи?

# 27
  • Мнения: 218
До мамите, чиито бебчета вече са ваксирани с ваксините за двумесечна възраст: ние сме с повишена сънливост и драстично намален апетит. При вас имаше ли такава реакция и колко време продължи?
1 ден беше сънлив + диария, на следващия ден беше необичайно нервен.

# 28
  • Мнения: 299
До мамите, чиито бебчета вече са ваксирани с ваксините за двумесечна възраст: ние сме с повишена сънливост и драстично намален апетит. При вас имаше ли такава реакция и колко време продължи?
При нас беше 1 ден сънлив, хапваше си, но после повръщаше след всяко хранене. На втория ден от ваксината беше доста нервен.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 130
И при нас беше много сънлива на следващия ден. А за яденето.... Не знам дали е от ваксината, или от жегите, не иска да яде. Едва се храним.

Има ли бебета, които не гукат? Много съм се побъркала на тази тема.
Издава някакви единични звуци много рядко, но определено нямаме гукане. Имаше някакъв период, в който й се чуваше малко повече гласчето, но сега не чувам нищо.

Общи условия

Активация на акаунт