Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 66

  • 14 953
  • 742
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 959
И на мен газираната вода някакси повече ми утолява жаждата, гледам все да имам. Помня че гледах обяснение за това наскоро защо така, ама явно не съм го запомнила, а помня че звучеше логично...

Защото в повечето газирани води добавят сол.

# 76
  • Мнения: 32 364
Освен разрязана, искам и рецепта.
Ох, кремчето много съблазнява Joy

# 77
  • Мнения: 7 271
Долче, здрава, шастлива и все така позитивна да си! 🍀❤️

Честита рожденичка и на BFF, всичко най-добро пожелавам!

# 78
  • Мнения: 33 435
Долче,  и аз я чакам разрязана😍. Очи пълни, ръце празни 😂

# 79
  • Мнения: 4 615
Долче,  и аз я чакам разрязана😍. Очи пълни, ръце празни 😂
Хо-хо-хо!
Аз съм обаче - очи пълни, ръце пълни Trollface
Нали ви бях казала, че ще опъвам палатка около Долчето, с виличка в ръка да ме познае.
Резултатът - бях гостена с уникалната торта на Долче, грижливо сложена в кутийка, дори с виличка вътре.
Мога да кажа, че вкусът й е страхотен. Тъй като от пловдивската жега, се беше разтопила в кутийката, докато се прибера, аз грижливо си я облизах с език до последната капка крем.
Yum

# 80
  • Мнения: 27 844
Шарпи, радвам се, че тортичката ти е харесала!🙂 По рецепта трябваше и в крема, и в шоколадовата основа да сложа 80% шоколад и по 12! с. л. подсладител или захар, т.е. 24 с.л. общо🤪, а и още количество шоколад за ганаша! Аз използвах шоколад 60%, а за крема 2 пакетчета ванилова захар и съвсем малко еритритол, около 2 с.л. може би (да не ми седи само за украса пакетът) и от това идва цялата сладост в тортата.🙂
И моите ръце са пълни.😃 Благодарение на Шарпи си имам и аз уредчето от Декатлон💙 и много му се кефя! По-компактно е от онова, което имах преди, а и с по-голямо съпротивление, та ще е и по-ефективно. Отделно Шарпи ме изненада и с тази красота❤ (на живо е в пъти по-прелестно цветето):


После с дъщеря ми бяхме на детски рд, където хапнах бургер (само кюфтето и чедъра), панирани пилешки филенца, мини брускети с моцарела, песто и черита, както и с прошуто крудо+ малко торта (парчетата бяха малки, което беше добре). Изпих и доста газирана вода. На моменти ми прилошаваше, от сутринта /още на празен стомах/ беше така, чак към края на рождения ден се сетих, че вероятно е, защото чакам МЦ!😄 Иначе смятах само да опитам по малко от пилешките филенца и брускетите, но само от солено се оправям, когато ми се гади...😷 Като се върнахме, дремнах малко...
Ето ги обещаните снимки на разрез (Елора,😉):



Скрит текст:

 
Рецептата ще пусна по-късно.🙂

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 03:03 от dolce miele

# 81
  • Мнения: 14 979
Майко мила, аз, дето и преди не обичах много торти, омекнах отвътре 🥰.
Такава торта ще направя, в твоя чест, че и ще е скоро .
Перфектна.
И онази " дебеланка " я опитала .
Гаднярки такива 🤪❤️

# 82
  • Мнения: 4 615
Прекрасна, прекрасна торта! Сега виждам и колко е красива в цялостен вид. Ами ще използвам чуждица от съседите, колкото и да не ги обичам - "Машала!"

# 83
  • София
  • Мнения: 5 959
Долче, ЧРД със закъснение. Много здраве и щастие ти пожелавам.
Явно, ти си нашата кулинарка. Тортата е прекрасна. Цветето на Шарпи също.

Аз съм се нагласила за тази торта, естествено с модификации. Плънката без захар, а с кокосов крем. Глазурата без захар, а с настърган черен шоколад.
https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_3332.html?fbcli … 9uQeFy1Nm7eDRoc5k

# 84
  • Мнения: 32 364
Ох, малеее, много вкусна изглежда.
Нещо такова ще правя за моя рд.
Експеримент и дано да е успешен.
Блата от смлени ядки, за лека сладост обмислям да ги смеля с накиснат сушен плод някакъв, малко количество.
Крема мисля да е от заквасена сметана, брашно от рожков, смлян банан и ябълка.
Оф, дано стане хубаво.
А и ганашче ще спретна. За отгоре. Купих днес сметани - заквасена и за ганаша. В петък ще е я правя вечерта.
И се чудя. Има форма за торта. Обаче чудя се дали да не сложа чия в крема. Да обере течността от плодовете и малко да желира. Дали ще се получи? Малко ме е страх като отворя после и да не се разлее.
От лидъла днес и сьомгов бургер взех два. Ей така, ръката ми се пресегна, не ме слушаше и оп  у количката.

Видях една сметана на пилос в прочем. Пише уипинг
Всъщност два вида

Скрит текст:



Има ли тук някой да я е пробвал. Защото на съдържанието не пише уж да има захар. А иначе била за сладкарски изделия.
Моля който е опитвал да каже неподсладена ли е?

Иначе за ганаша взех готварската малката от 200 мл.

# 85
  • Мнения: 13 586
Пише така за да се различава от по-ниския процент масленост, която не може да се разбие на крем а става само за готвене. За разбиване 30 процента е минимумът. Ако е подсладена, ще си пише.
Аз и за готвене вземам по-маслената, ние тук нали не се плашим от масленост Grinning
Тези дето си показала, едната май е просто по-стар вариант на опаковката а не че са различни двете.

# 86
  • Мнения: 14 979
В момента е с оранжева премяна тази сметана.
Не оставам без нея 💜.
Слагам в кафе, крем- супи, в задушени зеленчуци. Идеална е за готвене. Не съм разбивала, но май се разбива.
Елора, за чията не знам, но на млади години правех парфе , беше модерно, в такава разкачаща се форма и слагах желатин, за да се държи. Нито помня рецепти, нито нищо, но така правехме младите булки от входа 😀.

Аз чакам репептата и съм се наточила, само умувам какви са съставките.

# 87
  • Мнения: 835
Долче
Тортата е прекрасна и но вид и в разрез. Наредена за рецепта и аз естествено 😃
Цветето е прекрасна цъфти си целогодишно .

Направо "завидях " на Шарпи за кутийката с торта🤣
Без малко да оближа телефона 🤣
Аз тук също от Лидл взимам сметана но нашата е в кутийки като от кисело мляко и пише Double cream. Задължително се разбива с миксер . И не е подсладена.

Елора
В торта не съм слагала чия. Незнам дали ще се пжлучи. Но за да не се разтече слагам желатин. Използвам торти с ринг. Аз много торти правя почти за всеки РД, празник.  Не купувам готови те и не ми харесват тукашните  едни сухи, сухи сухи

# 88
  • Мнения: 32 364
Значи викате няма сладко.
Тоест готварската не се разбива, но тези се разбиват за крем, не са подсладени и клиента си добавя.
Това е супер.

Ох, за желатин се сетих и имам, ама едно време като ядях парфета, много не ме радваха. Едни такива странни.

Все пак може ли упътване  как се приготвя желатина.
На опаковката пише едно, в нета друга.
Ако ми е студен крема, трябва да го сложа в топла вода. Или може и в студена, разтварям и само прибавям.
И колко да сложа.

# 89
  • Мнения: 4 615
Тази вечер аз си спретнах свински каренца със зеленчуци и гъби. Гъбите са реколта на половинът, лично брани от него миналото лято. Тази година предстои новата реколта.

Тайс, според небцето ми, тортата много наподобява десертчето Баунти. Ама е по-хубава от него. Хареса ми много, че не е с някаква натъртваща сладост, както и не е пък съвсем несладка. Много умерена сладост е докарала. Има със сигурност кокосови стърготини, кокосово масло и шоколад. За другото не знам, Долче ще каже. Ако може и макросите и калориите да сподели, да си ги въведа в калкулатора, да ударя тотала, с колко съм се освинила днес.
И накрая да ви покажа една весела чашка, която случайно видях в магазина и веднага грабнах.

Общи условия

Активация на акаунт