Удобството на една връзка

  • 7 570
  • 141
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте! Историята на кратко - Аз съм жена на 30г, с мъжа ми сме заедно от 10 години и имаме дете на 4. Имаме общ дом, работа и общо взето без сериозни проблеми. Това не пречи да се караме и така при едно последно каране той реши, че го играе сърдит и аз също се разсърдих и си говорехме малко 20-тина дни. Когато се караме, той ми обяснява как вече не се обичаме, как като забогатее ще си хване 20-годишна, а мен кой ще ме вземе като съм с дете. Аз знам, че вече не сме влюбени и повечето доводи, които си давам да сме заедно са свързани със собственото ми удобство - харесва ми домът ни, на детето му е добре,  не съм притеснена финансово, мога да работя по-малко и да имам време за други неща, сексът е добре. Но ми липсва емоцията, скучно ми е, малко като криза на средната възраст на 30. Та при последното скарване реших да проверя колко пък да не ме харесват и си изтеглих един от апповете. И там се харесах с един мъж - то, разбира се, е необвързващо и абсолютно несериозно, но събуди нещо в мен. Само съм си писала, което също може да се приеме за изневяра, той иска да се виждаме като се върне в България, а на мен хем ми се иска, хем не мисля, че си заслужава да си губя удобството за едното... И сега чуденката ми дали си губя времето и се залъгвам, седейки във връзка само за удобството? Дали изпускам момента, докато съм все още млада да си поживея, а не да чакам време, в което мъжът ми ще ме зареже за 25 годишна? Или си мисля глупости заради единия нагон?

# 1
  • Мнения: 9 706
Рано сте се взели и сега осъзнавате ''пропуснатите ползи''. И без апо-ве бих го оставила да се наслади  на 20-годишните.

# 2
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Със или без нов любовник, няма да търпя някой да ме мачка, обяснявайки ми, че ако не е той, ще умра сама. Нарцис.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 652
Не бих стояла с мъж, който ми говори така.

# 4
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Здравейте! Историята на кратко - Аз съм жена на 30г, с мъжа ми сме заедно от 10 години и имаме дете на 4. Имаме общ дом, работа и общо взето без сериозни проблеми. Това не пречи да се караме и така при едно последно каране той реши, че го играе сърдит и аз също се разсърдих и си говорехме малко 20-тина дни. Когато се караме, той ми обяснява как вече не се обичаме, как като забогатее ще си хване 20-годишна, а мен кой ще ме вземе като съм с дете. Аз знам, че вече не сме влюбени и повечето доводи, които си давам да сме заедно са свързани със собственото ми удобство - харесва ми домът ни, на детето му е добре,  не съм притеснена финансово, мога да работя по-малко и да имам време за други неща, сексът е добре. Но ми липсва емоцията, скучно ми е, малко като криза на средната възраст на 30. Та при последното скарване реших да проверя колко пък да не ме харесват и си изтеглих един от апповете. И там се харесах с един мъж - то, разбира се, е необвързващо и абсолютно несериозно, но събуди нещо в мен. Само съм си писала, което също може да се приеме за изневяра, той иска да се виждаме като се върне в България, а на мен хем ми се иска, хем не мисля, че си заслужава да си губя удобството за едното... И сега чуденката ми дали си губя времето и се залъгвам, седейки във връзка само за удобството? Дали изпускам момента, докато съм все още млада да си поживея, а не да чакам време, в което мъжът ми ще ме зареже за 25 годишна? Или си мисля глупости заради единия нагон?
Докато той очевидно само приказва, ти действаш, а има балкан разлика от приказки до действия. Един чисто приятелски съвет от мен: не започвай нещо, което не можеш/искаш да завършиш.
Ако съм на негово място и те хвана с това, ще ти помогна във взимането на решението дали искаш да си с мен или не...

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
Т.е. стига да не действа, има право да говори каквото му дойде на акъла, без последствия за връзката им?

# 6
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 100
И без апо-ве бих го оставила да се наслади  на 20-годишните.
Мхм сигурно.

Със или без нов любовник, няма да търпя някой да ме мачка, обяснявайки ми, че ако не е той, ще умра сама. Нарцис.
💯

# 7
  • Мнения: 46 518
Докато той очевидно само приказва...
Той не само приказва. Той упражнява психически тормоз в/у нея.

littlelate, забрави за всички останали мъже. Потърси съвети на психолози какво трябва да направиш при психически тормоз.

# 8
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Т.е. стига да не действа, има право да говори каквото му дойде на акъла, без последствия за връзката им?
Ако не е станало ясно, в никакъв случай не го защитавам.
Ако някой ми говори така, ще се погрижа повече да не говори така (по един или друг начин), а няма да търся "опции" докато съм във връзка. Дори това НЕ може да служи за оправдание за изневява, дори когато става дума за нереализиран (все още) опит за такава, както в настоящия случай.

# 9
  • Мнения: 748
Не бих стояла с мъж, който ми говори така.

И аз. Това е ужасно поведение - да мачкаш другия и да се опитваш да му внушиш, че никой няма да го обича, че винаги ще е сам, ако не си ти до него, защото видиш ли имал дете. Елементарен човек, много, който я унижава и се има за много повече от нея. Бих ви посъветвала да си помислите искате ли наистина новата емоция, вие лично, не защото той не се отнася добре с вас, не защото ви подценява, не за да му правите напук на него и да доказвате, че жена на 30 г. с дете не означава край на всичко друго, извън детето. Авторке, удобства се изграждат отново, но там където няма любов и уважение не знам откъде ще дойдат. Не се оставяйте така да се подиграват с вас, независимо дали ще решите да се видите с друг мъж или не. Поведението на човека вас не е ок, освен ако в състояние на афект принципно не е от този тип хора, които говорят врели-некипели. Тогава по ще се съглася, просто не може да се контролира, не че желанието му е да ви нарани. По принцип ли като е ядосан си говори така или има умишлен стремеж да ви омаловажава като човек?

# 10
  • Мнения: 408
Момиче, тея Интернет щуротии са само на думи. Бий си два шамара. изтрий цялата кореспонденция и го блокирай тоя докато не си направила някоя беля и не си съсипала живота.

Две подобни истории гледах с мои близки. Страшни последици, грозни и грандиозни разводи. Децата са най-потърпевши.

Всяка връзка има спадове и пикове. Приеми, че сте в спад. Ще мине! Ще дойде по-добро! Като е гневен човек казва много неща, които не мисли.

По-скоро  инвестирай в разпалването на сегашната си връзка.  Посмекчи тона. Направи някоя отстъпка и ако има ответ нещата ще живнат.

С дългите връзки е така, не обръщай внимание на нагона. Гледай си  хубавото семейство, дом и дете.

Вземи си един студен душ и изтрезней!

# 11
  • София
  • Мнения: 35 104
Той мъжа ѝ казал не става и тя - абе, чакай да видя.
Идеални сте си, лика- прилика.

# 12
  • INFJ
  • Мнения: 9 359
На нея й обясняват, че никой няма да я вземе, нея я тормозят, обаче тя ще смекчава тона и ще решава проблемите?

Именно когато е ядосан човек, си проличава емоционалната му интелигентност. С какво ми помага мисълта, че е бил ядосан, когато ме е обиждал? С какво ми помага това, че намирам оправдания за поведение, което ме мачка и тормози?
За такива неща трябва да има последствия, иначе няма да се променят никога. И решението много, много рядко се крие в свеждането на глава, напротив, един примитивен човек ще започне да се държи още по-зле, защото вижда, че няма последици, когато прекрачва границите.

# 13
  • Мнения: 25 616
Дали изпускам момента, докато съм все още млада да си поживея, а не да чакам време, в което мъжът ми ще ме зареже за 25 годишна? Или си мисля глупости заради единия нагон?

Интересно, защо не си поживя преди 10 години, ами се сети сега? И кой очакваш да ти гледа детето, докато си поживееш?
Освен ако под „живеенето“ нямаш предвид само „секс с различни мъже“ – там детето може и да не ти пречи, вярно е. „Да си поживееш“ час, два най-много. После вкъщи при детето.
Ама ако под „живеене“ имаш предвид кръчми, дискотеки и уикенди за двама, първо си осигури кой да ти гледа детето, че жена с дете не може да е волна и безгрижна пеперуда както преди детето.

# 14
  • Мнения: 408
На нея й обясняват, че никой няма да я вземе, нея я тормозят, обаче тя ще смекчава тона и ще решава проблемите?

Именно когато е ядосан човек, си проличава емоционалната му интелигентност. С какво ми помага мисълта, че е бил ядосан, когато ме е обиждал? С какво ми помага това, че намирам оправдания за поведение, което ме мачка и тормози?
За такива неща трябва да има последствия, иначе няма да се променят никога. И решението много, много рядко се крие в свеждането на глава, напротив, един примитивен човек ще започне да се държи още по-зле, защото вижда, че няма последици, когато прекрачва границите.

Какъв тормоз? Ти женена ли си, ако да, от колко време? Не можеш да хвърляш пешкира при всяка трудност в брака? Тука каквото и да се каже всички развеждате.

Общи условия

Активация на акаунт