Лятото е време за мечти, успешни опити и две черти. ~бебеправене 417~

  • 27 328
  • 781
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 84
АА, аз вчера 1 път пръсках гранофурин, че много ме заболя по едно време гърлото.
Според тестовете, овулацията ми е била вчера   и съответно действахме.
Дали гранофурина ще навреди нещо?

Тубоцинът е силен АБ за туберколоза. Just to let you know Simple Smile

Тантум верде пръскай.

# 766
  • София
  • Мнения: 5 549
АА, аз вчера 1 път пръсках гранофурин, че много ме заболя по едно време гърлото.
Според тестовете, овулацията ми е била вчера   и съответно действахме.
Дали гранофурина ще навреди нещо?

Тубоцинът е силен АБ за туберколоза. Just to let you know Simple Smile

Тантум верде пръскай.
Според мен не,то е рано,дори и да е станало още не е имплантирано дори.

# 767
  • Мнения: 84
Ох, дано да, изобщо не му обърнах внимание на състава...
Педиатърката все го изписва на синът ми още от малък и си мислех, че няма толкова силни съставки...

АА, аз вчера 1 път пръсках гранофурин, че много ме заболя по едно време гърлото.
Според тестовете, овулацията ми е била вчера   и съответно действахме.
Дали гранофурина ще навреди нещо?

Тубоцинът е силен АБ за туберколоза. Just to let you know Simple Smile

Тантум верде пръскай.
Според мен не,то е рано,дори и да е станало още не е имплантирано дори.

# 768
  • Мнения: 22
Бабъл при съмнение за Б аз пръскам Тантум верде и си правех гаргара с Невен

Дрийм изпращам ти цялата положителна енергия, която имам и ще стискам палци да ни зарадвам с + тест! 🍀💖💖💖

Аз бях при Мекенян - изписа ми еу… нещо си, след малко ще отида да го взема и от утре го започвам. Някой друг, който го пие и е има бременност - колко време след като сте започнали приема му сте имали бременност 😅 Много се моля това да реши моята ситуация 🙏🍀 И да си споделя - нещата с нашия роднина са доста зле и ми е доста мъчно тези дни. Сигурно съм лош човек, но ако стане нещо се надявам да е след О, защото иначе ще я изпуснем (въпроса е дали ще съм на челна позиция в списъка на Ада с тези мисли 🤦🏻♀)

Аз го пия вече 2-3 месеца заради Хашимото, ТСХ ми беше станало 4, а другите хормони бяха много ниски. А антителата са стойности извън обхвата на измерване😂 При бременност даже имам инструкции кое кога да изследвам, както и да вдигна дозата веднага при положителен тест. Чакам с нетърпение😁
Иначе ние ще направим и една консултация в Турция, притеснено ми е много тези дни. Все се надявам да стане чудо😁

# 769
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 906
Сиси, еутирокса ти е за общото състояние на организма, отношението му към бременността е на втори-трети план.

Пинк, едно пръскане не е проблем, споко. Като повечето лекарства Simple Smile

# 770
  • Мнения: 268
Да, еутирокс е. Ясно, ами дано падне тсх 😁 и се наредят нещата. Пожелавам на всички ни да сме с + тестчета! 💖🍀🍀🍀

# 771
  • Мнения: 97
Момичета ние започнахме опитите.  Но защото ми е завишена глюкозата днес ходих на трикратен профил с обременяване с глюкоза.  И резултатите много ме шашнаха ...
Ходих до личен лекар тъй като ендокриноложката ми днес е с пълни часове и чакам за друг ден .
Личният ми каза ,че със строга диета и движение няма страшно и да продължаваме опитите . Аз обаче се притесних много . 😔 Някой с опит по темата?


# 772
  • Мнения: 320
Момичета много съм притеснена
Предстои втора консултация с Маринчев,обаче все пак
Опитвам се да бе го мисля,мисля как да се разсеям но корема ми ена топка
Тсх от 2.2 през зимата гони 2.6 сега
Глюкозата на гладно е 4,85
Инсулина е 4,4 при горна 24

# 773
  • Мнения: 1 245
MIKEY_THE-MOUSE, като цяло без трикратен инсулин, резултатите от изследването са непълни според мен. При теб виждам пуснат само инсулин на гладно.
Относно самата КЗ - спази ли условията за провеждане на изследването - без храна и напитки различни от вода след 20ч предния ден или поне 12ч преди изследването? Гликираният ти хемоглобин също е леко висок, но е доста по-добре от днешната ти стойност, което ме навежда на мисълта, че кръвната ти захар на гладно днес е изключение. На първи и втори час стойността на КЗ също оптимално трябва да е по-ниска, но пак казвам - без стойности на инсулин на 1ви и 2ри час не е много информативно.
Иначе и да имаш ИР, не е проблем за опитите, но трябва да ограничаваш въглехидратите ако се окаже, че имаш (лекар ще каже тук, ако може да определи на база това изследване). Може да ти назначат и някакъв метформинов препарат, ако смятат, че е нужен. По принцип при инсулиновата резистентност проблем е високия инсулин, който скапва качеството на яйцеклетките, но твоя (поне на гладно) изглежда добре. След това при бременност е важно да се следи КЗ, заради потенциален гестационен диабет.

regina , твоите КЗ и инсулин са перфектни по мое мнение, даже май толкова нисък инсулин не съм виждала.

Гранофурин различни видове ли има? Аз имам някакъв вкъщи, но е с различен състав. Ще трябва да му проверявам съставките една по една - коя какво е.

# 774
  • Мнения: 2 635
Инсулиновата резистентност влияе върху качеството на Я, не се стряскай само трябва да ти уцелят точно лекарствата. И малко режим но в никакъв случай кето защото той стопира О. 🙂

# 775
  • София
  • Мнения: 11 803
Как кето ще стопира Овулация??? Кето по Узунов може да стопира, иначе кетото си влияе екстра на жените с ИР.

Мики съгласна с 2402, липсва инсулина, но и кръвната захар говори че отивате към диабет. Как са кг? Спазено ли е вечерта преди изследването без храна след 20:00? Без тежки въглехидрати?

# 776
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 906
Мхм, кетото неслучайно се препоръчва при жени с СПКЯ, защото подпомага овулацията.
Но кето примерно е противопоказно при проблемна щитовидна, там е по-добре нисковъглехидратното хранене. Мисля че 120гр нетни въглехидрати трябваха минимум на ден, за да не е проблем за щитовидната. Което ме връща назад, понеже май така си отключих хашитоксикозата преди 4г.

# 777
  • Мнения: 97
MIKEY_THE-MOUSE, като цяло без трикратен инсулин, резултатите от изследването са непълни според мен. При теб виждам пуснат само инсулин на гладно.
Относно самата КЗ - спази ли условията за провеждане на изследването - без храна и напитки различни от вода след 20ч предния ден или поне 12ч преди изследването? Гликираният ти хемоглобин също е леко висок, но е доста по-добре от днешната ти стойност, което ме навежда на мисълта, че кръвната ти захар на гладно днес е изключение. На първи и втори час стойността на КЗ също оптимално трябва да е по-ниска, но пак казвам - без стойности на инсулин на 1ви и 2ри час не е много информативно.
Иначе и да имаш ИР, не е проблем за опитите, но трябва да ограничаваш въглехидратите ако се окаже, че имаш (лекар ще каже тук, ако може да определи на база това изследване). Може да ти назначат и някакъв метформинов препарат, ако смятат, че е нужен. По принцип при инсулиновата резистентност проблем е високия инсулин, който скапва качеството на яйцеклетките, но твоя (поне на гладно) изглежда добре. След това при бременност е важно да се следи КЗ, заради потенциален гестационен диабет.

regina , твоите КЗ и инсулин са перфектни по мое мнение, даже май толкова нисък инсулин не съм виждала.

Гранофурин различни видове ли има? Аз имам някакъв вкъщи, но е с различен състав. Ще трябва да му проверявам съставките една по една - коя какво е.


Ендокриноложката пусна изследванията . Не знам защо не е добавила и това . Видя инсулина на гладно и не го е пуснала сега . Ще я попитам другия път . Всичко спазих. Над 12 часа глад .
Личен лекар днес също не засегна това за инсулина . Видя този от предните дни и каза добре е инсулина и  да мина на строга диета . Означава ли сега това ,че обременяването с глюкоза днес беше напълно пропиляно? Хайде ново 20 ... 😪
Как кето ще стопира Овулация??? Кето по Узунов може да стопира, иначе кетото си влияе екстра на жените с ИР.

Мики съгласна с 2402, липсва инсулина, но и кръвната захар говори че отивате към диабет. Как са кг? Спазено ли е вечерта преди изследването без храна след 20:00? Без тежки въглехидрати?

Всичко беше спазено . Килограмите ми са 45 в момента.  Слаба съм . Личен лекар днес каза ,че не може да се говори за диабет и че с диета и достатъчно движение всичко може да влезе в норми .
Все още не съм посетила ендокринолог.  Очаквам да ми пише за час ... не си намирам място .

# 778
  • София
  • Мнения: 11 803
Виж, може и стрес да е. 45кг са ниски и е странно такива стойностти. Спокойно, не се шашкай, консултация с ендокринолог и тогава ще го мислиш

# 779
  • Мнения: 1 315
MIKEY_THE-MOUSE, като цяло без трикратен инсулин, резултатите от изследването са непълни според мен. При теб виждам пуснат само инсулин на гладно.
Относно самата КЗ - спази ли условията за провеждане на изследването - без храна и напитки различни от вода след 20ч предния ден или поне 12ч преди изследването? Гликираният ти хемоглобин също е леко висок, но е доста по-добре от днешната ти стойност, което ме навежда на мисълта, че кръвната ти захар на гладно днес е изключение. На първи и втори час стойността на КЗ също оптимално трябва да е по-ниска, но пак казвам - без стойности на инсулин на 1ви и 2ри час не е много информативно.
Иначе и да имаш ИР, не е проблем за опитите, но трябва да ограничаваш въглехидратите ако се окаже, че имаш (лекар ще каже тук, ако може да определи на база това изследване). Може да ти назначат и някакъв метформинов препарат, ако смятат, че е нужен. По принцип при инсулиновата резистентност проблем е високия инсулин, който скапва качеството на яйцеклетките, но твоя (поне на гладно) изглежда добре. След това при бременност е важно да се следи КЗ, заради потенциален гестационен диабет.

regina , твоите КЗ и инсулин са перфектни по мое мнение, даже май толкова нисък инсулин не съм виждала.

Гранофурин различни видове ли има? Аз имам някакъв вкъщи, но е с различен състав. Ще трябва да му проверявам съставките една по една - коя какво е.


Ендокриноложката пусна изследванията . Не знам защо не е добавила и това . Видя инсулина на гладно и не го е пуснала сега . Ще я попитам другия път . Всичко спазих. Над 12 часа глад .
Личен лекар днес също не засегна това за инсулина . Видя този от предните дни и каза добре е инсулина и  да мина на строга диета . Означава ли сега това ,че обременяването с глюкоза днес беше напълно пропиляно? Хайде ново 20 ... 😪
Как кето ще стопира Овулация??? Кето по Узунов може да стопира, иначе кетото си влияе екстра на жените с ИР.

Мики съгласна с 2402, липсва инсулина, но и кръвната захар говори че отивате към диабет. Как са кг? Спазено ли е вечерта преди изследването без храна след 20:00? Без тежки въглехидрати?

Всичко беше спазено . Килограмите ми са 45 в момента.  Слаба съм . Личен лекар днес каза ,че не може да се говори за диабет и че с диета и достатъчно движение всичко може да влезе в норми .
Все още не съм посетила ендокринолог.  Очаквам да ми пише за час ... не си намирам място .

Обадете се веднага ако могат със същата кръв да пуснат и инсулин. Аз така направих

Общи условия

Активация на акаунт