Частни училища - информативно-дискусионна тема -60

  • 47 011
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 12 310
Как със сертификат по английски? Нали получават  IGCSE и GCE A Level?

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 19:53 от sanaka

# 751
  • Мнения: 1 824
Как със сертификат по английски? Нали получават  IGCSE и GCE A Level?
Няколко пъти забелязвам вече, че има много неточна информация за това училище от този потребител.
Разбира се, че не е сертификатче, а международно призната диплома.

# 752
  • Мнения: 506
Ами тези такси показват проблемите в целия бизнес на собствениците. Някой трябва да плаща кредитите.
По-евтино ще е в топ бординг в UK.

Сейнт Джордж нали е свързано със собственика на Еврохолд и Електрохолд (бивш ЧЕЗ)? Вярно, че Асен Христов взе външно финансиране за покупката на бизнеса на ЧЕЗ, но надали ползва приходи от училището за погасяване на горния кредит.

# 753
  • Мнения: 5 951
Ами тези такси показват проблемите в целия бизнес на собствениците. Някой трябва да плаща кредитите.
По-евтино ще е в топ бординг в UK.

Сейнт Джордж нали е свързано със собственика на Еврохолд и Електрохолд (бивш ЧЕЗ)? Вярно, че Асен Христов взе външно финансиране за покупката на бизнеса на ЧЕЗ, но надали ползва приходи от училището за погасяване на горния кредит.

Не говорим за кредита за ЧЕЗ. Построяването на училището също е с кредит. Както и всеки друг от бизнесите им. Преливат се пари от един в друг и това, че ти мислиш, че надали...съвсем не значи, че не се финансират други неща, чрез космически такси.


https://bglobal.bg/93738-%D0%94%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D … D0%B5%D1%82%D0%B0

https://www.capital.bg/biznes/imoti/2015/01/27/2461241_zapochna_ … telen_kompleks_v/

заем, по програма JESSICA

А на този линк може да се види, че освен заемът по програмата, изграждането на комплексът е осъществено и с облигационен заем в размер на 7 млн. лв., чийто падеж е на 14.06.2032 г.  Не ми се рови да видя дали се обслужва редовно до тук.

https://download.bse-sofia.bg/prospekt/ED6A-Educational%20and%20 … OSK_Reg%20Doc.pdf

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 10:13 от Fancy

# 754
  • софия
  • Мнения: 5 001
Здравейте
Времето напредва, а ние имаме нужда от финална помощ. Спрели сме се на Британика парк скул и Свети Георги. И двете предлагат различни дипломи освен българската. В Британика имат IB а в Свети Георги са по Cambridge A level. Вероятно много от вас са запознати. Детето (5клас) беше на обследване и прието и на двете места. Трудно ни е да вземем решение понеже не сме живяли в София и нямаме реални отзиви.
За Британика по наши проучвания в класациите, виждаме че държат повече на матурите и българската програма, докато в Свети Георги наблягат със сигурност повече на английската им програма. В Британика парк скул само някои предмети са на английски език, докато в СГ се учи изцяло на английски език.
Като база Сг е по-добра със сигурност.
Британика ни е с една идея по-удобна като локация, но говорим за съвсем малка разлика така че това не е водещо.
Имаме усещането, че всички деца завършили СГ се ориентират в чужбина към САЩ или Великобритания, но за нас конкретно САЩ никога не е било желание. Докато в Британика, считайки че е по желание IB, май повече наблягат на българската академичност и възможностите за продължаващо обучение в България.
Ще се радвам на вашата помощ.
За дете в пети клас изборът не е толкова съдбоносен. Все пак после имате вариант в седми клас за прехвърляне в ново училище. Едва ли и двете училища биха ви отказали ако ги потърсите отново в седми клас, та даже и след това.

И бих внимавала кого слушам. Определено хора с деца под класа на моето, тоест по- назад в опита от мен едва ли 8мат много изчерпателни наблюдения. Пинки хубаво дава мнение, но докато я четях се чудех откъде тази сигурност….

Запишете онова, което ви харесва повече. В седми клас ще имате повече инфо, дори ако щете за характера, изборите и посоките на детето и ако не сте доволни ще направите нови сърч.

Това, че някои училища продължавали масово към определена страна не е много вярно. И за АК така говореха, но категорично не е вярно. За чужбина като цяло - да. Но за мен е по-правилно да си конкурентен на силни училища в света отколкото да си конкурентен на силни училища в бг. Първото ти отваря вратите и за второто.

# 755
  • Мнения: 9 856
Може ли разяснение кое от двете училища е конкурентно да силни училища в света?

# 756
  • Мнения: 5 951
Въпросът е дали наистина се конкурираш(независимо дали с някой навън или вътре). И освен това не съм съгласна, че е по-добре да учиш в посредствен местен конкурент на топ чужди училища. Това изобщо конкуренция ли е? Какви врати биха отворили посредствени знания и подготовка от посредствено училище с международна диплома?

И изобщо много легенди чуваме да се разпространяват и за двете училища. И за това, че СГ подготвят децата за USA и UK. И за Британика, че наблягат на местната диплома.

Освен това подготовката за университет след един момент е съвсем осъзнат избор и целенасочени усилия на конкретния индивид, а не на училището. Поради това в топ унита има приети от много и различни средни училища.

# 757
  • софия
  • Мнения: 5 001
Даже не знам защо така съм го написала. Имах предвид унита. Нали били казали на потребителя, че подготвяли добре за чужбина, но не и за бг (аз така разбрах)

# 758
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
Как със сертификат по английски? Нали получават  IGCSE и GCE A Level?
Няколко пъти забелязвам вече, че има много неточна информация за това училище от този потребител.
Разбира се, че не е сертификатче, а международно призната диплома.
IGCSE stands for the International General Certificate of Secondary Education.

Ето ти и снимка на децата със сертификатите. Да децата са от Златарски, но и на другите места получават такива.


Надявам се да имаш дете в СГ, иначе информацията ти е нерелевантна.

# 759
  • София
  • Мнения: 12 310
Значи, според теб,  IGCSE и GCE A Level са сертификати по английски? Сериозно? Аз пък си мислех, че диплома за завършено средно образование и езиков сертификат /като това на снимката/ са две съвсем различни неща.

# 760
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
Да де диплома българска за завършено образование, плюс сертификат. Който не учи български получава само сертификата.

# 761
  • София
  • Мнения: 12 310
А A Level какво е? Сертификат за английски? Joy Certificate of Secondary Education как си го превеждаш?

# 762
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 915
А A Level какво е? Сертификат за английски? Joy Certificate of Secondary Education как си го превеждаш?
Погледнала ли си какво искат университетите за кандидатстване? Явно не си.
Искат диплома за завършено образование +  документ за всички квалификационни изпити взети по време на  secondary school (for example: IGCSE final certificates)
Това последното от сайта на Бостънския университет.
Можеш да им обясниш, че това не е сертификат. И как си го превеждаш.

# 763
  • София
  • Мнения: 12 310
Ми, знам ли? Cambridg University примерно иска предимно A Level. https://www.undergraduate.study.cam.ac.uk/apply/before/accepted- … ns#qualifications Титина, прочети малко повече и спри да се излагаш. Явно думичката Certificate те обърква. Joy

# 764
  • София
  • Мнения: 5 054
Както и да се нарича документа, той има роля на диплома за завършено средно образование.

Общи условия

Активация на акаунт