Игра на топло и студено

  • 14 805
  • 295
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 553
Мен често ме питат къде/ в какво жилище живея, каква кола карам и т.н. Има ясни поне минимални критерии...

Това е изключително неприятно. Един скоро ми вика, ми аз карам 3 пъти по- евтина кола от теб, живея в обикновен квартал, ми то ....хъката,  мъката
Страшна простотия да те преценяват по такива критерии. И както в другата тема обсъждат, жената трябва да се снижи ли? Да няма критерии? Или да я е срам от това, което е постигнала?

# 241
  • Мнения: 2 224
има едно нещо в богатите мъже, което не харесвам, и то е , че имат прекалено завишено самочувствие,
Мен това адски ме дразни.
Също така и обикновено забелязвам едно снизхождение към жените.

Така че бих предпочела нормално състоятелен, не надут мъж

Може би това е само мой опит, не казвам, че всички богати са надути.

# 242
  • Мнения: X
Скрит текст:
То хубаво петелът да иска да го погонят, но той самият дали си стува гоненето се пита в задачата?!
Работата е малко внимавай какво си пожелаваш, че обиграят ли се веднъж кокошките...

Ела в темата Сам/а на 40+ да ти обяснят как жените не трябвало да имат критерии и тези с многото критерии си стояли сами. Т.е жената трябва да е готова да готви, чисти и прислужва и да не гледа много-много нито на петела атрибутите, нито имотното му състояние.
Абе, заповядайте всички там да се посмеете.

Попадала съм тук-там на размислите и щенията на патриархално настроения мъж-традиционалист и мога да си представя за какво става въпрос Simple Smile, но благодаря все пак за предложението.

Аз винаги съм си мислела, че ако имаш определени очаквания и изисквания (било то за активност от страна на жените, или за каквото и да е) първо трябва да погледнеш себе си, ти какво предлагаш като качества/ отношение/ настроение и т.н., за което и намекнах по-горе. Не за друго ами защото ако има голямо разминаване, работата става повече от мъчна. В биологично-еволюционен план винаги жената е тази, която избира кой партньор е подходащ и надежден за създаване на семейство, не обратното. Вместо жените да трябва да си снижаваме "претенциите", защо мъжете да не пробват да поработят върху себе си?

# 243
  • Мнения: 3 806
Не искат, Лизи, защото е по-лесно. Тъжното е, че има достатъчно много жени, които за мъж са готови на всякакви компромиси. От кал да е - мъж да е. И им се струва смешно и префърцунено, че вместо да грабнем първия срещнат и да го завлечем в пещерата, някои имаме претенции и критерии.

# 244
  • Мнения: 2 224
Реално, ако мъжът прекалено много не отговаря на критериите ни, тази връзка ще ни удоволетворява ли?
Аз си мисля, че не.И най-вероятно точно тези жени се стараят да променят мъжете.

А също и в началото не са себе си, а за да се харесат се нагаждат по идеята на мъжа , какви трябва да бъдат.
И после не става с толкова мъка в дългосрочен план.

# 245
  • Мнения: X
Не искат, Лизи, защото е по-лесно.

Точно.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 19:32 от Анонимен

# 246
  • Мнения: 33
Според мен го прави нарочно, за да клъвнеш повече. Забелязал съм че работи, жените по-бързо губят интерес към мъже които им търчат по задниците. Изчакай, но определено не му пиши.

# 247
  • Мнения: 162

И защото за съжаление твърде много жени ще приемат кажи-речи който и да е, стига да им показва минимален интерес. За какво им е тогава да работят върху себе си.
(Същото се отнася и за немалко мъже предполагам)

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 22:15 от Новачка

# 248
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Скрит текст:
То хубаво петелът да иска да го погонят, но той самият дали си стува гоненето се пита в задачата?!
Работата е малко внимавай какво си пожелаваш, че обиграят ли се веднъж кокошките...

Ела в темата Сам/а на 40+ да ти обяснят как жените не трябвало да имат критерии и тези с многото критерии си стояли сами. Т.е жената трябва да е готова да готви, чисти и прислужва и да не гледа много-много нито на петела атрибутите, нито имотното му състояние.
Абе, заповядайте всички там да се посмеете.

Попадала съм тук-там на размислите и щенията на патриархално настроения мъж-традиционалист и мога да си представя за какво става въпрос Simple Smile, но благодаря все пак за предложението.

Аз винаги съм си мислела, че ако имаш определени очаквания и изисквания (било то за активност от страна на жените, или за каквото и да е) първо трябва да погледнеш себе си, ти какво предлагаш като качества/ отношение/ настроение и т.н., за което и намекнах по-горе. Не за друго ами защото ако има голямо разминаване, работата става повече от мъчна. В биологично-еволюционен план винаги жената е тази, която избира кой партньор е подходащ и надежден за създаване на семейство, не обратното. Вместо жените да трябва да си снижаваме "претенциите", защо мъжете да не пробват да поработят върху себе си?
И ако една жена си остава сама това какво означава? Sunglasses
 

И защото за съжаление твърде много жени ще приемат кажи-речи който и да е, стига да им показва минимален интерес. За какво им е тогава да работят върху себе си.
(Същото се отнася и за немалко мъже предполагам)
Ами може би защото въпросните жени са наясно, че не са перфектни (както и въпросните мъже) и са се насочили към това, което могат да получат вместо да стоят сами и да се озлобяват от това (и не това не са мои думи, цитирам жени, които като имат някоя и друга самотна от дълго време приятелка са ми казвали, че много се озлобявала и почвала да не се трае, ама може и да лъжат де, де да знам Simple Smile ).

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 23:59 от jerami

# 249
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
Ами може би защото въпросните жени са наясно, че не са перфектни
По-скоро са наясно, че никой не е перфектен, както и това че да си перфектен и да си щастлив са различни неща 👈(゚ヮ゚👈)

# 250
  • Мнения: 8 033
тези, които се насочват към това което могат да получат и то се разминава с това, което искат или което те самите предлагат обиновено са..
отчаяни, със занижена самооценка и дефицити, друг да им прави пълноценен живота..

казват за тези, които са временно или постоянно сами, че са озлобени от завист, че си отстояват интереса за разлика от тях..

# 251
  • Мнения: 2 224
тези, които се насочват към това което могат да получат и то се разминава с това, което искат или което те самите предлагат обиновено са..
отчаяни, със занижена самооценка и дефицити, друг да им прави пълноценен живота..

казват за тези, които са временно или постоянно сами, че са озлобени от завист, че си отстояват интереса за разлика от тях..

когато си със занижена самооценка и живота ти не е пълноценен си намираш по-скоро хора под твоето ниво.
Обикновено предлагаш много, а получаваш малко отсреща и се мъчиш да се убедиш, че е много.

От личен опит говоря.
Хората с ниско самочувствие нямат хич завишени критерии.


Не че това помага на връзката, защото попадаш все на хора, които не те удоволетворяват


За хората които са сами след 40 има 2варианта:
1.Ако искат да са сами и не им е лошо, да си продължават със същите критерии
2.Ако им е лошо и виждат, че с тези критерии не става да ги преосмислят.Има си причини хората да са сами и аз наистина мисля, че често са завишени критерии.
Може и да си страхотен човек, но да търсиш идеални партньори.
Но ако предпочиташ да си сам, всичко е наред.

# 252
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 865
О, да търсиш е различно от това да намираш 😁

# 253
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 245
Пренесохте темата за самотните 40+годишни тук ли?

# 254
  • Мнения: 8 033
и аз не рабрах каква е връзката...

Общи условия

Активация на акаунт