Как се "борите" с комарите и мухите на двора?

  • 8 142
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 091
Здравейте!
Може ли изпитани идеи за борба с комарите в градината/двора?
Четох какво ли не из нета, но ще се радвам на лично споделяне и изпитано средство.
Става дума за двор на село, до който има засадена люцерна, т.е. няма начин да се поддържа ниска трева.
Използвам мястото за няколко седмици през лятото само.
През деня има досадни мухи, а вечер комари.
Имаме такава ултравиолетова лампа, но е вътре в къщата.
Какво да поставя вън?
Да посея лавандула, лимонена трева или разни други не става, защото не се обитава постоянно.
Четох за пръскане с препарати, но не ми се иска, защото не зная колко ще се справя; за палене на огън, за палене на утайка от кафе (това ще го пробвам), друго какво да предприема?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 134
Скафандър. Друго спасение - няма. Трябва още април/май да почне да се пръска активно и масово от общините срещу комарите иначе спасение няма.

# 2
  • Мнения: 1 091
Lunna_sonata Laughing
За сега не съм купила, имам само разни мазила за лична защита Flowers Hibiscus
От Общината за онова място, което е някъде в дивотията, без обществен транспорт едва ли ще се трогнат заради мен, на другите вероятно не им пречат и са свикнали Sad

# 3
  • Мнения: 18 503
Мажете се, когато времето позволява слагайте тънки дрехи с дълги ръкави и крачоли, и това е. Няма да преборите мухите и комарите.

# 4
  • Мнения: 3 190
Има и външни ув лампи срещу насекоми, виждала съм по заведения.
Или такива за забиване в земята:



Вижте по разните магазини с градински центрове тип Икеа, Бриколаж, Практикер...

# 5
  • Мнения: 2 215
Нищо не върши работа, за открито трябва периодично пръскане с препарат. В агроаптеките предлагат, разреждат се, пръска се и някакво време не трябва да се стои там (имаше и за два часа). Никакви ултразвуци и лавандули не помагат на открито.

# 6
  • Мнения: 12 780
Ние пък на село имаме пчелин в двора. Пръскането се изключва...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 134
Тънките дрехи с дълъг ръкав не помагат - хапят през тях, особено ако сте покрай Дунава, където като кацне комар на дувара и кучето почва да го лае..

# 8
  • Мнения: 2 215
Ние пък на село имаме пчелин в двора. Пръскането се изключва...
Аз останах с впечатлението че има насочени към конкретни насекоми препарати. Пчелите задължително трябва да са изключени.

# 9
  • Мнения: 1 915
Ооо някакъв ад е . Стане ли 20 : 00 ч . не се седи на вън . Ползвайте спирали или печка за насекоми. Пръскане ако няма пчели иначе не става . Особено ако има и животни е страшен ужас . Всяка година тия скапани мухи разраняват ушите на кучето .

# 10
  • Мнения: 1 091
Друго, за което съм чула и ползвала е запалването на тамян. Вярно докато гореше и вечеряхме навън някак липсваха твари, но след това отново си летяха и си ни дупчеха Neutral Face

# 11
  • Мнения: 2 215
С нещо горящо става в определен диапазон, но са ми много миризливи и задушливи повечето.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 499
Ние имаме:
Две УВ лампи на верандата
Всяка вечер горим по една спирала
Спрей с натурални масла
И един одеколон, аз си го плескам на краката за облекчаване на получени вече ухапвания

# 13
  • Мнения: 5 790
Спирали на Райд против комарите. Два три броя около масата за хранене. Държат далеч дори дунавските изтребители. Срещу мухите нищо не помага. Донякъде пръскане с препарат от агроаптеката на частите, които са циментирани. Но е с много кратко действие.

# 14
  • Мнения: 478
Преди време пръсках целия двор с Айкън. Почти нямаше комари и мухи. Сега имам кучета. Едното постоянно на двора в свободно движение, другото домашен фърфалак , който през деня е навън. Страх ме е да пръскам, защото ги виждам как си гризат от време на време тревички. Ако нямате куче , което е дворно, може да пръскате. Или , ако кучето ви е на верига / моето не знае какво е това / и не го пускате поне 12 часа свободно , за да поеме препарата, също може да пръскате.

Общи условия

Активация на акаунт