Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 429
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 902
Мишел, коликите ги разбирам като мрънка или плаче и нищо друго не го успокоява, пръцка, свива коремче, ръчички и крачета и се зачервява. И като нищо не го успокои.. По твое напомняне сложих линк към видеото при Опра на Присила за езикът на бебетата в първия пост. Мен също много ми помага, но като и това не помогне...

Диди, честита сбъдната мечта и тук, добавих те в списъка.

Магента, кърменето ви звучи като мечта. Моите дори, ако имаха надежда да са така щях да се боря... Ама представи си колко са били зле, че да е по-лесно да цедиш..

Аз прибързано казах, че сме долу горе добре от към колики, два дни вече ни разказва играта. Тъпото е, че всички препарати са за изпръцкване, а той си пръцка и ака супер. Тъпотия.

Ако се сетите още нещо за първия пост, казвайте Simple Smile Ако не - да спите спокойно и без колики Grinning

# 16
  • Мнения: 214
Бяхме на педиатър днес и съм много доволна. Малкия е кило отгоре спрямо рожденото и +3см.
Според нея няма колики щом успявам така бързо да го успокоя като заплаче.
Иначе прави точно това, което SunLight e описала като движения и зачервяване. Дано не разбираме какво би било ако не може да се успокои...
Супер си за видеото, много е полезно според мен. Изгледах го поне 20 пъти.

Намерих блог и с техниките за успокояване на д-р Харви Карп, ако на някои му е интересно

Magneta_, час и половина - два от начало до начало ли ги броиш?

# 17
  • Мнения: 164
И Борил е изцяло на кърма, още от болницата. Колибите и при него са на лице. Давам Био гая и му правя масажчета - помагат. Още няма месец и е качил 730гр. Вече бяхме на две консултации и педиатърката каза,че върви много добре. Дано и занапред е така.

Вие как се справяте с жегите вкъщи?

# 18
  • София
  • Мнения: 324
Бяхме на педиатър днес и съм много доволна. Малкия е кило отгоре спрямо рожденото и +3см.
Според нея няма колики щом успявам така бързо да го успокоя като заплаче.
Иначе прави точно това, което SunLight e описала като движения и зачервяване. Дано не разбираме какво би било ако не може да се успокои...
Супер си за видеото, много е полезно според мен. Изгледах го поне 20 пъти.

Намерих блог и с техниките за успокояване на д-р Харви Карп, ако на някои му е интересно

Magneta_, час и половина - два от начало до начало ли ги броиш?
Да , час и половина 2 от началото на предното, като не суче повече от 10 минути, просто осмуква всичко.
Правеше и големи паузи предишните дни, но последните 3-4 дни е така . Макар че снощи последно яде в 1:30 през нощта и след бая плач и пръц заспа към 2:30 и се събуди чак в 7 ... Абе странна работа е още . (Преди това последно ядене в 1:30 от 23ч яде на пресекулки няколко пъти.
Определено обаче аз като я гушна и де успокоява и заспива, това е пореден следобед, има някакви спазми от време на време, но не е нещо уау може и да не са колики, знам ли ? Замислям се за слинг, макар че не съм фен на бебеносенето .
Вкъщи с жеги се справяме с термопомпа, на принципа на климатици, навън почти не излизаме Sad

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 15:39 от Magenta_

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 251
На моя човек му сложиха ваксината днес и се буди през 20мин. Иначе спа от 4:30 до почти 11 след шоуто снощи. Даже и още щеше да спи, но го събудиха за ваксина.

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 741
След 7 дни в болницата чак вкъщи започнах опити за кърмене. Мен ме изписаха с анемия и още избива само на капчици след стимулация. Малкият категорично отказва да пробва. Отгоре на всичко всякакви близки и далечни жени ми се включват да ме питат директно кърмя ли, да ми обясняват колко е важно и да ми дават акъл.
Много искам да се получи, правя каквото мога, но няма търсене - няма предлагане. Вече съм отчаяна, натовариха ме с приказки и въпроси и страшно се насилвам, насилвам и него… нищо.
Най-голяма ми е мъката нощно време, когато се буди гладен и не мога да реагирам веднага.
Просто въпреки  всичко бях крайно неподготвена колко ще е трудно..

# 21
  • Мнения: 3 902
Рапунцел, първо се обади на консултант. Ако наистина искаш да ти се получи. Второ, всеки трудно пускащи шишета за да му е зор на бебето.  Трето и най-важно, помисли дали наистина искаш ти или си даваш зор, заради околните. Това на човек, който изстрада брутално заради това с първото дете. Така ще ти го кажа с кърма или на АМ, накрая вее ближат пода и си пъхат боклуци. И е до дете ще боледува ли или не. Уж кърмата помага, ама една приятелка две от кърми боледуват три пъти повече от каката у нас, която Пи цедено до 6м и то от зор и натиск върху мен как това е най-доброто.

# 22
  • Мнения: 343
След 7 дни в болницата чак вкъщи започнах опити за кърмене. Мен ме изписаха с анемия и още избива само на капчици след стимулация. Малкият категорично отказва да пробва. Отгоре на всичко всякакви близки и далечни жени ми се включват да ме питат директно кърмя ли, да ми обясняват колко е важно и да ми дават акъл.
Много искам да се получи, правя каквото мога, но няма търсене - няма предлагане. Вече съм отчаяна, натовариха ме с приказки и въпроси и страшно се насилвам, насилвам и него… нищо.
Най-голяма ми е мъката нощно време, когато се буди гладен и не мога да реагирам веднага.
Просто въпреки  всичко бях крайно неподготвена колко ще е трудно..
Ооо, това ми е любимото, съветите и приказките. Ама сигурна ли си че ѝ стига кърмата? Виж как плаче?!
Не, аз съм сляпа и не виждам!
 Аз едно време давах мед, ти няма ли да даваш? Ами вода? Сигурно иска вода. Пак ли плаче? Нахрани ли я?
Ми не, малко на глад да постои.
Сигурно памперса е за смяна, смени ли го? И т.н., въпроси и съвети колкото искаш....все непоискани! В тази връзка, как сте с нервите? Мен страшно ме дразнят такива моменти и реагирам понякога доста остро.

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 11:41 от malinakupina

# 23
  • Мнения: 1 424
Докато чакам да се роди моето почнах да Ви чета тук и само ще кажа, ХИЧ ама хич да не ги слушате тези 'съвети' и тнт. И на мен се опитваха с първото - съвети за всичко, ама нали съм овен проклет и така ги отрязах  още в самото начало, че има хора още не смеят да си подадат носа край мен. Обидени са ми,че не им приех "полезните съвети", като непознатите по улиците дето ме спираха и те с акъл. Пълно отрязване и това е, иначе после на главата ще се качат. Тези "съвети" единствено може да развалят спокойствието на майката и от там бебето усеща и става раздразнително.

А и както са го казали по-горе и кърмено да е, и с АМ да е хранено,  пак ще ближе пода и ще яде падналата храна на земята и ще си пъха всичко в устата и тнт. Най-важното е  Вие да сте спокойна, пък дали с кърма или АМ важното е да е нахранено и здраво детето. Кърменето не трябва да е на всяка цена и/или за сметка на Вашето здраве (физическо и психическо) само защото еди кой си дал акъл. Ами те преди години мед са им давали преди 1г, хранели са ги и с кисело мляко разредено... Да не споменавам това 'осоляване' да не меришела потта и всички останали глупости.  Никой не знае какво е най-добро за Вашето бебе освен Вас.

# 24
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Бях на консултант, да ви призная, точно защото оставих тия коментари да стигнат до мен и ми повлияха психически. Дори консултанта отбеляза, че заради анемията е възможно да е по-малко и трябва много да работя, за да я стимулирам. С нервите на малкия, с коликите и малкото сън, това с кърменето тотално ме срива…
А, да ви кажа, преди да родя мисълта за кърменето изобщо не ме притесняваше, казвах си каквото, такова. Сега страшно ме товари…
Да си ви се оплача, мерси! 😃♥

# 25
  • Мнения: 1 741
Мами,
Вие давате ли водичка на Вашите бебоци? Много противоречиви са мненията на педиатрите, едни поддържат тезата да не се дава преди 6-месечна възраст, а други препоръчват да се дава по 30 мл. на ден.
Аз още не съм давала, на 1 месец и 6 дни сме.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 251
С баткото започнах да давам когато започнахме захранване. Обаче той беше на поискване. Ако се спазва строг режим, според мен трябва да се предлага.

# 27
  • Мнения: 1 324
Здравейте, мами ❤️
Исках да ви питам как стои въпроса с даването на витамин К на новородени, ако майката е с тромбофилия? Нещо казвали ли са ви вашите лекари? ( помня, че имаше мами с тромбофилия тук).

# 28
  • Мнения: 1 741
Привет,
Аз съм с наследствена тромбофилия, но въпросът за даване на витамин К на бебка не е обсъждан. Два пъти ѝ биха витамин К.
Не съм чела да има връзка между двете неща. Ти се притесняваш, че бебето може да има вродена (наследствена) тромбофилия ли?
Здравейте, мами ❤️
Исках да ви питам как стои въпроса с даването на витамин К на новородени, ако майката е с тромбофилия? Нещо казвали ли са ви вашите лекари? ( помня, че имаше мами с тромбофилия тук).

    # 29
    • Мнения: 1 324
    Привет,
    Аз съм с наследствена тромбофилия, но въпросът за даване на витамин К на бебка не е обсъждан. Два пъти ѝ биха витамин К.
    Не съм чела да има връзка между двете неща. Ти се притесняваш, че бебето може да има вродена (наследствена) тромбофилия ли?
    Здравейте, мами ❤️
    Исках да ви питам как стои въпроса с даването на витамин К на новородени, ако майката е с тромбофилия? Нещо казвали ли са ви вашите лекари? ( помня, че имаше мами с тромбофилия тук).

      В грапата във фейсбук за тромбофилията се разрази спор дали да се дава витамин К на новородени.. и се притесних да. Понеже някак не е ясно на никой. Не знам и дали изобщо лекарите вземат на предвид това, че майката има тромбофилия.

      Общи условия

      Активация на акаунт