Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 430
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 289
И моите гърди са големи с големи ареоли и плоски зърна. Въпреки това малката успя да засуче и след храненето с биберон в родилното. Пробвайте с протектори за зърна - при нас така станаха нещата и после ги махнах (след 2-3 дни). Имаше протест, но един ден ги забравих вкъщи като излизахме и малката от зор накрая захапа гърдата Grinning От тогава без протектори. Има дни много ме болят гърдите, в момента имам и рагади на едната, но се надявам с времето да става по-лесно. Да кажа за протекторите - избират се според диаметъра на зърното (не на ареолата). При мен за 20 мм пасват много добре на канпол размер Л. Консултанта по кърмене ми препоръча нук и авент пак размер Л. Споменавам го като ориентация на който му предстои да си купува такива. Иначе за заспиващите бебета на гърда - препоръча ми поза футболна топка с леко притискане на гърдата, за да се източи по-бързо млякото. Благодарение на тази поза успяхме да преборим най-поспаливите дни, когато беше с жълтеница.

От рано сутринта и при моята щерка почнаха едни тръшканици, напъваници. Спи неспокойно и иска повече гушкане. Слагам я по корем върху мен и малко се поуспокоява.

# 47
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Поредна вечер си кисна от 12:30, не заспива… какво ли не пробваме, ту плаче и не иска, ту е супер спокоен и ококорен все едно е 12 на обяд. Направо не знам как ще се оцелява, аз не мога да функционирам с толкова малко сън и съм супер неадекватна и раздразнителна през деня. Sad

# 48
  • Мнения: 3 902
Зорлем се оцелява, банално.. ама спи като той спи. Ако ще да е ден. С мъжът ти се редувате по наглеждане. Моят с каката ходеше в хола. Аз се затварях в спалнята и да дремна час.. два. И така за няколко месеца ще стане по-Ок. Смени препарата за колики, може да помогне. И ние сега бодърстваме, тоест той. Бибата я плюе на няколко минути, люлее се в шезлонга, аз припадам и главата ще ми се пръсне. Чакам да стане 6 и да го метна на баща му. Пробвай денем да го държиш будно детето. Тоест на 3ч да яде и да е будно, да е шумно. Нощем тъмно и тихо. За да схване разликата между ден и нощ..

Кучето пак се продриска. Не знам дали съм ви разправяла.. та цял ден бяхме по лекари и не успях за 10мин да дремна
.

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 22:19 от ^SunLight^

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 251
При нас също е екшън. Сутрин и до обяд е спокоен, след обяд като стане и се мята отгоре ми и с часове не заспива, а иска на гърда. Съответно гърдите на 6тата смяна и трети час вече не пускат както му се иска и се нерви. Принуждавам се отвреме навреме да давам АМ колкото и да не ми се иска. Но след 5-6 часа НОН СТОП на гърда, изяжда 50мл и даже може още. Снощи към 2:30 пак му дадох, след като беше на гърда от 12, изпи ги и не заспа, метна се пак на гърда и така заспа. Сложих го в кошарата, на петата минута се размрънка и накрая пак спа отгоре ми за поредна нощ, че иначе се очертаваше пак изобщо да не спя. Спахме до 7. Нахраних го пак от двете гърди и станах да оправя баткото за зелено училище. Съответно пак се събуди след 15мин и сега пак сме на гърда. Тъй чееее не ми говорете за недоспиване, че аз с часове от леглото не мога да стана да се изпикая с него 😀

# 50
  • Мнения: 29
Мен ме предупредиха в болницата че много плачела вечерно време..не видях такова нещо тази вечер 😀 буквално си се събужда на 3 часа 3 часа и нещо нахранвам я и заспива.Може където имаше жълтеница да влияе още не знам 🤷♀

# 51
  • София
  • Мнения: 324
Нещата явно при повечето са еднакви .. аз даже с цялата си наглост 3 вечери си позволявам по някоя бира да изпия и до 2ч нощес плачеше бебето много, сериозни колики с две думи Sad
А на всичкото отгоре да ви кажа сме тръгнали към Велинград, дано да е било това дране от бирата, защото ще ни изгонят от хотела .
Ще пиша да кажа как мина пътуването , в случай че някой се навие да тръгне, аз лично едвам се навих, но от декември не сме ходили никъде и вече мъжа каза "тръгваме"

# 52
  • Мнения: 214
И нашия герой прекарва целия ден на гърда, евентуално до 14-15ч може да направи 1-2 дремки в леглото си. Вечер поне се буди на 2ч, но заспива лесно. Утре сме на консултант по кърмене заради продължителните и чести кърмения. Мисля че има 'къса юздичка' и от там идва неефективното сучене.

# 53
  • Мнения: 2 692
Нали казват, че бирата стимулира кърмата 🤔 Ако кърмиш, де…
При нас засега нещата са спокойни (пу-пу). Взех Абоколикен за колики (с каката го ползвах) и ще го започвам, защото знам, че е с натрупване.
Жълтеницата успива, да. Голямата ми дъщеря имаше случаи на 4-5 часа непрекъснат сън от нея. И после зверски глад и плач съответно.

Момичета, как се грижите за пъпчетата на бебетата?

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 13:06 от Sladkishi

# 54
  • София
  • Мнения: 324
Нали казват, че бирата стимулира кърмата 🤔 Ако кърмиш, де…
При нас засега нещата са спокойни (пу-пу). Взех Абоколикен за колики (с каката го ползвах) и ще го започвам, защото знам, че е с натрупване.
Жълтеницата успива, да. Голямата ми дъщеря имаше случаи на 4-5 часа непрекъснат сън от нея. И после зверски глад и плач съответно.
Ич не ме стимулира, с каката нямаше проблеми, тази явно я дразни.
Бебето спа през целия път, пред хотела се събуди, геройче!

# 55
  • Мнения: 239
Как разбрахте, че децата ви са с колики?
Ние сме едва на 8 дни, а след нахранване първоначално е спокойна, а след това се почва едно гърчене, мрънкане и понякога плач. Понякога се успокоява от самосебе си, друг път я слагам върху мен по коремче и й масажирам гръбчето, докато спре да се гърчи.
Днес ни е много странен ден - закуската ни беше АМ, че се събудихме зверски гладни и без никакво търпение да почакаме кърмата да потече. По късно се изцедих и й го дадох за обяд, но оттогава се събужда в 14 h и след това отново в 15 h, търсеща отново гърда - помуцка 20тина минути и заспива. Естествено не за дълго, защото няколко минути по-късно почва да се гъне като червейче, да извива глава назад и да рита с крачета мрънкайки. Нямам представа какво й е и дали това са колики, но й снощи между 12 и 3 имаше много такива епизоди, таткото ни нищо не е в състояние да го събуди, а аз вече едвам стоя будна. Сега тя спи и ми се иска да дремна, но трябва да изцедя другата гърда, че от нея грам не суче, а не ми се иска да я пресуша - впрочем от нея млякото тече много трудно, на малки порции и не знам дали е, защото беба не я стимулира достатъчно, защото помпата не върши същата работа като едно бебе или просто това са й възможностите.

# 56
  • Мнения: 1 741
Ох, и при нас е така.
Сън засега мечта, спане отгоре ми (и аз се стискам, до WC не мога да отида) , иначе няма да спи никой у дома. Опитвам се да я преместя в кошарата - вой до небесата. Хайде, пак отгоре ми..
Сутрин сме спокойни, към 14-16ч започва обаче едно превиване, гърчене. Шезлонг по 1 час след всяко хранене заради рефлукса.
Колики - сменихме Колийф с Абоколикен, но не виждам особена промяна.
Гладна ли е - рев като лъв. Памперс не може да смениш дори.
Отделно сме в серия и с хълцанията..

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 18:13 от bubastet

# 57
  • Мнения: 413
И нашето момче днес особено по време на хранене започва едно превиване напъване почервеняване, но не пуска шишето с млякото и съотвено на два пъти повърна част от него. Не си го и изпива цялото и съответно огладнява по-рано. Не иска в креватчето, плаче, гърчи се ( на 14 дни е) та и аз се чудя колики ли започват, да не говорим и че днес хич не му се спи. Серията с хълцанията почти не е спирала.

# 58
  • София
  • Мнения: 324
А на какви шезлонги сте се спрели ? Иска ми се електрически или там както се казва , но ако може да не е мама ру 4 мама и т.н. за една торба с пари, приемам предложения ?!

# 59
  • Мнения: 4 842
ddd29, за хулцането при деца и възрастни съм се убедила, че обикновено се случва, когато им е леко хладно. Малката като се разхълца я завивам и я гушкам. Бързо спира. Аз също намятам нещо при хълцане и спира веднага като се стопля. Пробвай.

Иначе и вкъщи коликите са на дневен ред. За щастие няма истерии и рев, но си мрънка, свива се, зачервява се цялата. Гушкаме се много, нося я в слинг и сън навън в количката. През денят е по-тежко при нас Confused Но се успокоявам, че сега му е времето за гушкане и е само период Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт