Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 428
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 902
На дъщеря ми съм давала, сега на малкия ще дам пак.

Рапунцел, кърма със стрес няма да докараш, ако не го усещаш твоето… просто спри. И аз се навивам в момента.

Травмирани са ми гърдите от помпата. Взех си двойна медела, сменях фунии, какво ли не правих, идва ми силна и на най-ниска степен. Двете гърди едновременно не мога да понеса болката. Дясната я цеди добре, ама после посинява зърното, напуква се и пулсира между цеденетата, лявата изобщо не успява да я цеди добре и нея цедя със старата си, обаче рефлекса на потичане се появява чак на 10та минута, преди това… няколко милилитра дава. Пробвам да го сложа малкото, ама то изобщо не ще да засуче, аз се изнервям и мисия провал. А насън изобщо не мога да му набутам, дойде ли време за ядене се буди освирепял и пак… ама пустия mom shaming ме преследва как кърменето е най-якото и велико нещо, как не си майка като си родила секцио и как като не кърмиш няма да стане човек. Хем знам, че не е вярно, хем се чувствам ужасно. Хем имахме бахти годината ужасна и пак намирам сили и за това да се напрегна.

Оплаках се. Извинявайте Sad

# 31
  • Мнения: 1 741
Лично аз смятам, че никой от лекарите не го взима под внимание.
Моята е тежка наследствена тромбофилия, но аз дори за миг не се замислих и не се поколебах на детето ми да бъде даден витамин К.
Освен това се питам, дали пък няма да доведе до по-тежки последствия, ако детето ти не получи полагаемата доза?!

Привет,
Аз съм с наследствена тромбофилия, но въпросът за даване на витамин К на бебка не е обсъждан. Два пъти ѝ биха витамин К.
Не съм чела да има връзка между двете неща. Ти се притесняваш, че бебето може да има вродена (наследствена) тромбофилия ли?
Здравейте, мами ❤️
Исках да ви питам как стои въпроса с даването на витамин К на новородени, ако майката е с тромбофилия? Нещо казвали ли са ви вашите лекари? ( помня, че имаше мами с тромбофилия тук).

    В грапата във фейсбук за тромбофилията се разрази спор дали да се дава витамин К на новородени.. и се притесних да. Понеже някак не е ясно на никой. Не знам и дали изобщо лекарите вземат на предвид това, че майката има тромбофилия.

    Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 18:06 от bubastet

    # 32
    • Мнения: 214
    Мен приятелка отдавна ме предупреди за mom shaming-a и аз за сега не му се поддавам. Всяко мое действие е обмислено и с цел бебето да получи най-доброто към конкретния момент. Пък и ние сме хора, това също трябва да го взимаме под внимание.

    Относно даването на вода, аз лично не виждам смисъл без значение дали е кърмено или на АМ. И в двете има достатъчно вода. Аз със захранването ще започна да му я предлагам.

    # 33
    • София
    • Мнения: 324
    Винаги ще има забележки, подмятания, съвети и изказвания,  макар че всеки казва че "майката знае най-добре"...
    Не се връзвайте и си повтаряйте, че когато майката е спокойна и бебето е спокойно и всички около тях.
    Вода предлагам, тя в началото се отвращаваше, ама сега пийва по някоя глъдка.

    # 34
    • Мнения: 4 842
    Моят единствен коментар на подхвърлянията е "Така съм преценила" или "Аз преценявам". Ако имам нужда от съвет, питам директно. Не се срамувам да потърся чуждото мнение, но фрази като "Не е ли много облечена?" ме дразнят изключително много. И да е, решението е мое или на мъжа ми.
    Вода не давам, но се разделих с блузите без копчета и всичко нееластично. Винаги трябва да съм на линия за кърмене. Особено сега в жегите. Ако беше на режим, сигурно щях да давам, но без захар и подобни.

    # 35
    • Мнения: 1 424
    За водата, на първото не съм давала докато не почна захранването и на следващото няма да давам. Изведох достатъчно статии как може буквално да го умори (под това разбирайте 2м под земята) и всякакви други ужасии. Не трябва вода в чист вид да се дава защото бъбреците още не са развити и наистина големи поразии. Дават кърма и/или адаптирано мляко до 6м възраст и вече чак след това вода.

    # 36
    • Мнения: 69
    И аз да се добавя в новата тема.
    Бебе Самуил се роди на 01.07 с планово секцио. Вече на 23 дни, до преди няколко дни беше бебе мечта, буквално спеше и ядеше. От скоро обаче го започнаха колики и нещата се промениха рязко 😄
    Давам Инфакол и Колийф, помагат до някъде, но си има кризи, плаче, свива се, пръцка.
    Инфакола имам чувството, че го запича и мисля да го разредя, да не го давам преди всяко ядене. Някой има ли подобни наблюдения?
    Колийфа мисля, че помага доста, драмата с него ми е, че малкия не всеки път си изпива цялото мляко (на АМ е) и реално не проема цялото количество. Пробвах да отдешям малко мляко с капките, да давам първо него после остатъка, но ми е много затормозяващо.
    Вие как смятате, проблем ли е, ако не изпива цялото мляко с капките?
    Другото, което ме мъчи е яденето. Изпива по около 70-80 мл, не иска повече. Но пък след 2,30 мин пак е гладен, едвам изкарва три часа, за по-голяма пауза и дума да не става. Пробвах да увелича дозата, за да издържа повече време, но просто не я изпива и хвърлям мляко. Яденетата му по тази схема са 8 за ден.

    # 37
    • Мнения: 413
    Относно АМ и ние сме в подобна ситуация. Моят младеж е на 12 дни, правя му 80мл мляко и почти винаги остават едни 10-20 мл. Заспива докато го храня и отказва да го изпие,понякога се буди след 20-30мин и си го допива, а от два дни забелязвам как като му стане часа за ядене или 30мин преди него е супер изгладнял даже нервен 😁. Много ми е любопитно как наддава, мисля да го кача утре с мен на кантара, защото до консултацията имаме още време. Има 8 хранения през 3 часа като в три от тях слагам в млякото Био Амика и в едно Био Гайа.

    # 38
    • Wonderland
    • Мнения: 741
    Старая се да давам вода, но.. не винаги. 🫠 Пропускам някои дни, но гледам поне 10 мл да давам на ден. Той плюе в 50% от случаите.

    За колики… нашият господин е леко запечен, много се напъва и плаче, оттам и коликите го мъчат. Личния му изписа Био гая и Био амика, аз добавих Санколик и редуваме на храненията с Амика. Направих му и чайче от копър и давам по няколко глътки. Имаме час за педиатър утре да го видим и дадат съвет…

    # 39
    • Мнения: 2 692
    Здравейте, момичета!
    Аз съм от групата на августинските мами, родих на 19 юли и се надявам да ме приемете и във вашата група. Малката ми принцеса се казва Станислава. Родих секцио. Второ детенце ми е, имам дъщеря на 3,5г
    Не ме впечатлява кой какво казва и какви съвети дава. С каката изживях голяма драма, мъка и зор с кърменето. Успях 40дни. Запушвания, мастит, лекари, антибиотици… не искам да си спомням. Заради всички бушуващи хормони и приказки имах усещането, че едва ли не, предавам детето си като мине на АМ. Но, спирането на този процес, за мен, бе най-доброто решение.
    Сега малката е изцяло на АМ. Чувствам се добре и най-важното спокойна.
    Искам да кажа, правете това, което усещате, че е най-добро за вас и вашите бебета! То ще е и най-правилно!

    # 40
    • Мнения: 239
    Здравейте, дами!
    Следя ви още от предната тема, но не се включих защото така и не се сблъсках с някакви предизвикателства през бременността. Цялата бременност изкарах в движение, активна до последния ден, без сутрешно гадене или киселини - направо се чувствах гузна като ви четях. Искаше ми се да родя естествено, но моят лекар се оказа във ваканция около моя термин и така на 17.07 в 9:23 се роди моята прекрасна дъщеричка Йорданка с тегло 3050 и ръст 49 см.
    Вече от два дни сме си вкъщи и още се напасваме, но като цяло е спокойно дете. Още в болницата ме учудваше как я оставяш в креватчето, тя си погледка наоколо и после си заспива сама. Естествено не винаги е такова съкровище и тя си има кисели моменти.
    Голяма драма ни е кърменето. И как да е иначе като кърмата ми дойде на 4-я ден, а до този момент се храни с АМ и то с възможно най-течащия биберон. Буквално за 5 мин. си изпиваше дажбата, която впоследствие почти си я връщаше. Сега се мъчим у дома да се кърмим и имаме известен напредък. Проблема е, че аз съм с големи, меки и виснали гърди и буквално я захлупвам. Опитвам се да и придържам гърдата максимално удобно, но не винаги засуква с желание. Още повече, че почти й е невъзможно да захапе лявото зърно - идва й голямо. Старая се през хранене да се кърмим, но само от дясната гърда не стига. Мислех си, че млякото ми е малко, но когато изцеждам лявата си се получава една нормална за възрастта й порция. Явно просто се уморява докато суче и по бързо се изнервя. Дохранвам я с АМ и то през възможно най- малкия биберон и вече й коства повече усилия за да го изпие - храни се за около 20 мин. и вече почти забравихме за върната храна.
    Голяма драма е това кърмене - не ми се иска да се отказвам и само се надявам като позаякне да започне да се храни изцяло на кърма. Толкова пъти ми повтаряха, че понеже съм с големи гърди няма да имам кърма, че се бях обезсърчила от преди да родя. Накупих куп книги и така и не седнах да ги прочета. Досега се изцеждах с ръчна помпа, защото не бях сигурна че въобще ще имам какво да цедя, но от ден на ден имам повече надежда количествата да растат и инвестирах в електронна. Надявам се да помогне да стимулирам лактацията и да не я прекъсвам докато малката ми лакомийка започне по активно да участва в процеса.
    Поста ми стана дълъг, но доста напрежение ми се беше насъбрало в болницата - много гадни навици им създават и майките се чувстват обезсърчени. Сега у дома съм малко по спокойна - ще намеря и време да си дочета книгите и да се усъвършенствам.
    Надявам се да си споделяме тревогите още дълго време и на всички пожелавам много здрави, ревящи и растящи бебчета,

    # 41
    • Мнения: 343
    Здравейте, дами!
    Следя ви още от предната тема, но не се включих защото така и не се сблъсках с някакви предизвикателства през бременността. Цялата бременност изкарах в движение, активна до последния ден, без сутрешно гадене или киселини - направо се чувствах гузна като ви четях. Искаше ми се да родя естествено, но моят лекар се оказа във ваканция около моя термин и така на 17.07 в 9:23 се роди моята прекрасна дъщеричка Йорданка с тегло 3050 и ръст 49 см.
    Вече от два дни сме си вкъщи и още се напасваме, но като цяло е спокойно дете. Още в болницата ме учудваше как я оставяш в креватчето, тя си погледка наоколо и после си заспива сама. Естествено не винаги е такова съкровище и тя си има кисели моменти.
    Голяма драма ни е кърменето. И как да е иначе като кърмата ми дойде на 4-я ден, а до този момент се храни с АМ и то с възможно най-течащия биберон. Буквално за 5 мин. си изпиваше дажбата, която впоследствие почти си я връщаше. Сега се мъчим у дома да се кърмим и имаме известен напредък. Проблема е, че аз съм с големи, меки и виснали гърди и буквално я захлупвам. Опитвам се да и придържам гърдата максимално удобно, но не винаги засуква с желание. Още повече, че почти й е невъзможно да захапе лявото зърно - идва й голямо. Старая се през хранене да се кърмим, но само от дясната гърда не стига. Мислех си, че млякото ми е малко, но когато изцеждам лявата си се получава една нормална за възрастта й порция. Явно просто се уморява докато суче и по бързо се изнервя. Дохранвам я с АМ и то през възможно най- малкия биберон и вече й коства повече усилия за да го изпие - храни се за около 20 мин. и вече почти забравихме за върната храна.
    Голяма драма е това кърмене - не ми се иска да се отказвам и само се надявам като позаякне да започне да се храни изцяло на кърма. Толкова пъти ми повтаряха, че понеже съм с големи гърди няма да имам кърма, че се бях обезсърчила от преди да родя. Накупих куп книги и така и не седнах да ги прочета. Досега се изцеждах с ръчна помпа, защото не бях сигурна че въобще ще имам какво да цедя, но от ден на ден имам повече надежда количествата да растат и инвестирах в електронна. Надявам се да помогне да стимулирам лактацията и да не я прекъсвам докато малката ми лакомийка започне по активно да участва в процеса.
    Поста ми стана дълъг, но доста напрежение ми се беше насъбрало в болницата - много гадни навици им създават и майките се чувстват обезсърчени. Сега у дома съм малко по спокойна - ще намеря и време да си дочета книгите и да се усъвършенствам.
    Надявам се да си споделяме тревогите още дълго време и на всички пожелавам много здрави, ревящи и растящи бебчета,
    Здравейте, и моята бебка я храних в болницата с АМ, защото още не ми беше слязла кърмата, но ползвах мои шишета и дупката беше най-малката, въпреки това бързо го пресушаваше. Слагах я на гърдите, но освен разраняването нямаше друг ефект, а моите гърди са точно като Вашите - големи, увиснали и ареолата ми е също голяма и няма как да я налапа цялата, абсурд просто, та бях на едни гадни смучки, доста болеше и като че ли от това и зърната ми се прибраха, та и зърна нямах. Като се прибрахме вкъщи чак тогава ми тръгна кърмата и успях и зърната да си оправя, мажех ги с кокосово масло. Сложна работа си е кърменето и в момента, но успяваме да се нагласим, като отвори устата гледам да ѝ набутам колкото мога от зърното с ареолата и така, с едната ръка държа въпросната гърда и стискам и насочвам. Аз сядам на един фотьойл и се барикадирам с възглавници и съм си намерила позиция на кърмене която ми е удобна, а също става и в леглото, легнала настрани, а и аз не се изморявам толкова. Явно си е изтощително сукането, защото понякога я слагам на гърдата и след пет минути е заспала, но просто по-често се храним и това е. Изцяло сме на кърма, така че нещата се получават, не се отказвайте просто, има надежда! Grinning

    # 42
    • Мнения: 29
    Днеска ни изписват 🥳 вече няма жълтеница добре да стойностите..нямам търпение да си взема детенцето ❤ До сега се цедях,замръзявах кърма и носих в болницата от както се е родила е хранена с шише и не знам как ще стане да я науча на гърда 😕 че те и моите зърна са плоски,купих си изкуствени ще видим как ще стават нещата,ако имате съвети споделяйте 😌 иначе докато беше в болницата са започнали коликите.От Германия ни донесоха Лефакс и мисля с него да пробвам и за пробиотик педиатъракта преписа биогая.Може би пробиотика ще го давам с лъжичка и във вода..и аз не знам всичко ми е непознато,така че ако пак имате съвети съм насреща 😀

    # 43
    • Мнения: 1 324
    Здравейте, а Лефакс има ли го в България?

    # 44
    • Мнения: 29
    Мисля че го няма

    Общи условия

    Активация на акаунт