Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема № 12

  • 50 682
  • 620
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 683
Аз съм взела два бамбукови в различен цвят, уж да деля прането, но единия настаних в селската къща. Миризма също не усещам, пере се всеки ден и няма от какво да дойде.
Бих предпочела обаче вграден в шкафа кош, съответно с вентилация на вратата, но в градската баня нямаше място за такова нещо. В селската може и да се получи, ама да не се окаже в някой друг живот, че както се мотам с ремонта...

# 391
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 207

И не разбирам: 1) защо всички кошове за пране са на дупки?! На мен ми мирише на застоели дрехи така

въпрос на жлези с вътрешна секреция. ако мн мирише може човек да има проблеми с хормоните. да си пусне изследвания.

 моя кош няма дупки и не мирише, хем не съм от тези дето перат всеки ден.

# 392
  • Мнения: 10 745
Имам двама тийна, които през ден танцуват по 3 часа... и мъж с работни дрехи. Кош на дупки, перални всеки ден. Нищо не мирише.
За краката - уротропин- https://apteka.framar.bg/30003819/%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%82%D1%80 … -100-%D0%B3%D1%80

# 393
  • Мнения: 7 241
Потните дрехи оставам на въздух да изсъхнат, после прибирам при прането. Не ми се е случвало да ми миришат чаак толкова зле, а пера само в почивните дни, през седмицата нямам време и желание да се разправям с пранета.

# 394
  • София
  • Мнения: 17 919
На "закрито" ли си съхранявате козметиката, която не е грим - визирам лосиони, кремове, пяна за коса, лак, бои за коса и т.н.?
Няма как да наредя всичкото отгоре и прибрах нещата за коса в една голяма висока (заради пяната и лака) кутия, другото в една голяма и невисока. Досега всичко беше по малко навсякъде. Малко в банята, малко в спалнята, малко в хола, малко в коридора, схващате картинката, но изключително объркващо и не успявах да ги ползвам пълноценно. Сега пък затворени... Не ми се вадят, че да тежки и имам опасения, че няма да ги ползвам достатъчно отново.

# 395
  • Мнения: 4 619
Аз имам малко козметика на тоалетката в спалнята - кремове за лице, почистващи продукти за лице, лосиони за тяло и останалото ми е в банята, която е към спалнята. Там държа продуктите за коса, четки, преси и т.н. Общо взето всяко нещо е там, където го ползвам. Grinning По принцип много ми харесва всичко да е прибрано, обаче специално за козметиката и  аз мисля като теб, че няма да я ползвам пълноценно, ако не я виждам.

# 396
  • Мнения: 7 241
Всичко държа в банята в една кутия. Хем събрано на едно място, хем ми е пред очите и готово за ползване. В спалнята на нощното шкафче държа само един крем за ръце.

# 397
  • Мнения: 3 683
Всичко държа в банята в една кутия. Хем събрано на едно място, хем ми е пред очите и готово за ползване. В спалнята на нощното шкафче държа само един крем за ръце.
Чета последните постове и се опитвам да се сетя къде е моята козметика. Ами, оказа се, че почти нямам Simple Smile
Никога не съм ползвала много и от всеки вид, сега с възрастта - съвсем. Например никога не съм ползвала крем за лице, само навремето, когато бях млада, бях взела някакъв хидратиращ прозрачен гел - шведски, после спряха да го внасят.
Спрях да ползвам грим (при направо комични обстоятелства), а с това и почистващи грима средства и в крайна сметка ползвам лосион за тяло, крем за ръце и това е. Кремове за ръце има в чекмедже в коридора и в чекмедже на нощното шкафче и толкова.
И сега, за да не дразня любопитството за комичните обстоятелства, ще ги кажа - преди 20-тина години синът ми един ден казва: "Мамо, ти си била много хубава без грим, даже по-хубава така!", питам го "Защо не ми каза по-рано?!", а той - "Ами как да ти кажа, като не съм те виждал без грим" Simple Smile По онова време съм била на 37 г.

# 398
  • Мнения: 830
Цялата козметика държа в банята. Лакове за коса, всякакви шишета,, кремове, тоници, грумове и т.н. Висчоките шишета са в голяма кутия, по-ниските са в ниска кутия. Една голяма кутия за сешоари, маши и четки. Вси

# 399
  • София
  • Мнения: 10 627
Аз имам много малко козметика.
В банята държа серум и крем за лице, както и измивен гел за лице.
В коридора държа мицеларна вода, която ползвам най-много веднъж месечно. Имам 1 палитра грим, 2 спирали, 2 молива, които ползвам около 4 пъти годишно. Изхвърлям всяка година, купувам нови и така.
На нощното шкафче държа кремове за ръце.

# 400
  • Мнения: 830
Цялата козметика държа в банята. Лакове за коса, всякакви шишета, кремове, тоници, гримове (които използвам по повод само, иначе спиралата, молив за очи и червило са ми в чантата) и т.н. Високите шишета и туби са в голяма кутия, по-ниските са в ниска кутия. Една голяма кутия за сешоари, маши и четки. Всичко е в шкаф в банята. На плота са само еждневните неща - дневен, нощен крем и за очи, продукти за измиване на лице, крем п/в слънце и т.н., парфюм... В едни таблички съм ги сложила, да не разхвърлено и сега е супер. Не ми харесва отрупан плот с неща. Преди да си сложа голям шкаф беше лудница отгоре на стария плот (отдолу бяха отворени рафтове). Нито е красиво, нито е практично (не можеш да почистиш плота като хората). Шампоани и маски за коса, други измивни продукти - до душа.

# 401
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
Всичката козметика държа в шкафове в коридора, които направих именно с тази цел - височината на едното рафтче е съобразена именно с лака за коса, който ползвам от години Joy
В шкафа в банята са единствено маските за лице, кремът за лице, който ползвам ежедневно и мицеларната вода.

Козметиката за баня си е на полици в душ-пространството.

# 402
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 927
Основната ми козметика е в банята. Имам си шкаф за това. сешоара си има специална поставка на стената. Лаковете в кутия за целта.
Козметиката на мъжа ми си е в негов шкаф в банята също. Тази на сина ми в неговата баня. Четките за коса са на плота на един шкаф. Те са в една много красива купа/ваза ( нарочно търсех такава с много широк отвор, за да може да ги побира.
Различни козмерични уреди- светлини, тримери за коса и подобни са в един шкаф.
Парфюмите са на рафтове в гардеробното.
Гривните са на специални стендове.
Виж с колиета и гердани имам проблеми. Сложени са в няколко фруктиери по скринове в спалнята, но не ми харесва този вариант и търся как да съм хем видими, хем да са подредени. И за очилата и слънчевите очила търся варианти.
Кремове за ръце имам на всяка мивка. Кожата на ръцете ми реагира на сих въздух и студ, та ми е навик да използвам много кремове

# 403
  • Мнения: 830
Има някакви стойки за колиета и гердани, и аз се заглеждам по такива, защото моите са повечето в една кутия и като извдя едно, другите стават на кълбо. Е, имам някои в отделни кутийки, но не много. Обаче до сега не съм виждала готина стойка, която да побира и дъги, и къси герданчета...и са едни такива, за три-четири броя. Аз имам доста...и нищо не ми е хванало окото. Ако някой има такива, може да сподели снимки, ако е удобно.

# 404
  • Мнения: 3 683
Има някакви стойки за колиета и гердани, и аз се заглеждам по такива, защото моите са повечето в една кутия и като извдя едно, другите стават на кълбо. Е, имам някои в отделни кутийки, но не много. Обаче до сега не съм виждала готина стойка, която да побира и дъги, и къси герданчета...и са едни такива, за три-четири броя. Аз имам доста...и нищо не ми е хванало окото. Ако някой има такива, може да сподели снимки, ако е удобно.
Аз бижутата ги разделих по комплекти (някои са самостоятелни, но повечето са в комплект) и всеки комплект сложих в малка текстилна прозрачна торбичка с връзки. Всички торбички стоят в обща кутия и така хем са прибрани, хем не се смесват, хем не заемат много място - иначе трябва като в бижутерски магазин да им мисля стелажи и витрини, за което в градския апартамент място нямам, пък и в селската къща ми се вижда безсмислено.
Лаковете направо ги бях забравила, ама ми бяха проблем, когато имах над 400. Сега са само малко над 100 и са лесни - стоят на групи (по цветове и сезони) в несесери в чекмедже. Има и по-добър начин за организирането им със сигурност, но засега този ме устройва и не ги намирам трудно.

Общи условия

Активация на акаунт