Отговори
# 15
  • Мнения: 475
Аз съм така главно вечер, вече няколко човека ме разпознаха .. обаче корема ми някак си е по-надолу, предишната ми бременност започваше от под гърдите до долу, сега започва от па надолу 🤷♀

# 16
  • София
  • Мнения: 853
Завидях благородно, че тренирате. Не знам дали е нормално. Задържаш ли течности? Качила ли си кг от началото на бременността? Зависи и как се храниш. Вчера като ходих за БхС в Майчин дом имаше една дама след мен, убийствено слаба, но вече имаше коремче, което нямаше как да скрие. Може би ген, може би при много слабите е по-видимо.
Аз събирам течности през деня. Сутрин като се събудя съм дъска.

# 17
  • Мнения: 3 640
Пия около 2л вода и не съм качила нито грам. С преса бях 52кг и сега също съм си толкова... А храненето - дори е по-малко от преди заради гаденето.. повечко въглехидрати хапвам обаче, но от яйца и месо ми се гади. Хапвам и кисело мляко, плодове, зеленчуци..достатъчно фибри с две думи.

А за тренировките - силово тренирам от почти 10г. И двете ми АГ бяха категорични да не спирам, защото И психически имам нужда от това, НО да внимавам - леки тежести и без да се задъхвам и потя прекалено. ✨️🍀🌞🙏

# 18
  • Мнения: 1 323
Момичета и аз съм така и то от 2-3 седмици вече. Втора бременност, коремът ми е като плондер от под гърдите. Качила съм 1.5кг и съм в 10+4 вече. Вече не мога да се крия за съжаление, а ми се искаше. Като се видя с някой познат го виждам как докато говорим, гледа ме ту в очите, ту в корема.

# 19
  • София
  • Мнения: 853
Пия около 2л вода и не съм качила нито грам. С преса бях 52кг и сега също съм си толкова... А храненето - дори е по-малко от преди заради гаденето.. повечко въглехидрати хапвам обаче, но от яйца и месо ми се гади. Хапвам и кисело мляко, плодове, зеленчуци..достатъчно фибри с две думи.

А за тренировките - силово тренирам от почти 10г. И двете ми АГ бяха категорични да не спирам, защото И психически имам нужда от това, НО да внимавам - леки тежести и без да се задъхвам и потя прекалено. ✨🍀🌞🙏
Предвид правилния начин на живот според мен задържаш течности или е от проблемите с изхождането.
Аз се подувам през деня, но съм като преяла. Не съм качила килограми 13гс съм почти. И аз не ям месо, яйца, сладко.
Момичета бебека по УЗИ върви с 2 дни напред. Ще започвам да намалявам по схема прогестероните от 13гс и се чудя как да броя по УЗИ или както е по термин. Терминът не беше променен.
Прилагам резултата. Малко съм притеснена, АГ каза, че хормоните са високи иначе е ок резултатът.

Последна редакция: пт, 28 юли 2023, 09:50 от Iv4EnCeTO

# 20
  • Мнения: 2 242
И аз не съм качила повече от 0,500-  0,800 гр. но коремчето щръкна. Гърдите ми не са мръднали (в началото се притеснявах, но сега се радвам). Не съм повръщала и имам апетит повече за здравословни неща. Много ми се хапват готвени неща - зеленчуци, месо, яйца, яхнийка и салати, плодове. Не ми се яде пържено 🤢, шоколад или някакви тестени, захаросани неща, чипсове и тн. Онзи ден хапнах бургер който по принцип харесвам, защото седнахме с приятели на място където основно това се предлагаше. Поръчах си с нежелание и съжалявах после. Не тренирам, защото и преди не съм. Най-големите проблеми съм си навличала като съм решавала да “вляза във форма” . Работя понякога на крак и искам малко повече разходка, но не и в тези жеги. Това на този етап ще ми е достатъчно. Може да вкарам и много лек стречинг.

За по-опитните: могат ли в момента да се правят Кегелс упражнения?

# 21
  • Мнения: X
Момичеиа подуването на корема е нормално това е заради прогестенора ( не е нужно да си слагате ) той се увеличава много по време на бременност и раздува червата , запек , газове също допринасят да корема но все пак сме и в 3 месец повечето горе долу , моя корем е по голям от твоя Анастасия защото ми е 5 та бременност и нямам никаква коремна преса. Реално тия плоските са с много стегната коремна преса за да няма корем като джулиана гани до 6 ти месец.Така че не го мислете Simple Smile Аз не мога да си го глътна , а буквално преди да забременея свали 4 кила на диета и в момента в който почнах прогестероновите препарати той се изду ( в случая и да не слагате просто самата бременност увеличава той хормон и се нарича Прогестерон Блоудинг )

# 22
  • Мнения: 34
Здравейте Simple Smile
Аз съм в 11г.с. и моят корем е същия, и също си мисля че хората каро говорят с мен ту ме гледат в очите, ту в корема. Даже сега гледам да си взема някои по меки клинове, тъй като клиновете които нося ми стягат и притискат.
Иначе всъщност мисля че съм отслабнала в краката и лицето, но на кг съм същата.
Имате ли препоръки за удобни клинове? По принцип нося sweaty Betty но те са ми тясни в корема. Трябва и да са 7/8 тъй като съм по ниска. Единствените които намирам са на adidas, но не съм фен на марката 😁

Анастасия, на теб това първа бременност ли ти е? На мен е първа и за това ми е странно, защото нали уж ако е първа коремът не личи първите месеци.

# 23
  • Мнения: 3 640
Първа бременност, да.
Препоръки за удобни НЕпрозиращи клинове за бременни и аз бих прочела. 🌞🙏

# 24
  • Мнения: 17
С предната бременност ми бяха най-удобни на Лидл клиновете за бременни. Аз съм от хората, които ги дразни всеки ръб около корема. Бяха пуснали и мега готини пижами за бременни. Но това беше при по-голямо коремче.
Аз също съм подута и като вас забелязвам, че ме гледат в корема познатите, но за сега не питат нищо.

Въпрос към инвитро момичетата - кога ви спряха лекарствата?

# 25
  • Мнения: 122
И аз съм в очакване на препоръки. Иначе понеже нищо вече не можех да търпя заради стягането си взех два рипсени клина с висока талия до над коляното. Разтягат се доста и са ми удобни, но ми се иска още нещо сякаш.

# 26
  • София
  • Мнения: 853
С предната бременност ми бяха най-удобни на Лидл клиновете за бременни. Аз съм от хората, които ги дразни всеки ръб около корема. Бяха пуснали и мега готини пижами за бременни. Но това беше при по-голямо коремче.
Аз също съм подута и като вас забелязвам, че ме гледат в корема познатите, но за сега не питат нищо.

Въпрос към инвитро момичетата - кога ви спряха лекарствата?
От 13гс започвам да ги спирам. Т.е аз реших от днес, за ден не смятам, че е драма. Все пак питайте репродуктивния.

# 27
  • Мнения: X
аз спрях инжекциите в 9 та седмица , а вагиналните още ги слагам но на 2 съм на поеглед в 11 седмица и ще му кажа на Аг то да ги спира че ми писна вече 😀

# 28
  • Мнения: 353
Кегелс могат по всяко време ,винаги когато се сетите. И след раждане също е добре. Това са единствените упражнения,които правя,защото и преди не съм 😁
Не знам защо не ми работят съобщенията. Бях ги поизтрила да не се е пренапъшнила кутията,но явно не това е проблемът. Нещо е блокирано. Ами както искате,може и като коментар ,ще ги запиша и ще направим списък.

# 29
  • Мнения: 514
Моето коремче също си расте още от самото начало и само се чудя с какви дрехи вече да го прикрия. Понякога се чувствам много плоска, понякога имам чувството, че страшно много се подувам. Иначе днес влизам в 13 с.   и съм 2 кг нагоре, но пък изобщо не ми се е гадило и имам зверски апетит.

Аз чакам момче. 🩵

Общи условия

Активация на акаунт