Отговори
# 30
  • Мнения: 481
Моя корем е така от 8-9 седмица,ама аз и 3-4 кг съм качила,направо наддавам супер бързо,а не ям повече от преди,даже наблягам на плодове и зеленчуци и пак дебелея и се надувам  Grinning

# 31
  • Мнения: 82
Здравейте, момичета! Излязоха ми изследванията, всичко си е супер. Допълвам- вит Д е ниско, но в норма. А Б12 е под нормата! Макар да пия 1000мгр… 🤦🏻♀ Чак не мога да повярвам какво желязо избоцах, чак мисля, да не е грешка🤣

За клинове- лидл и синсей. На синсей има за 5.90 или 6.90 беше- супер удобен.

За протокола-  термин 03.02.2024, пол… ще почакаме 🤣

Последна редакция: пт, 28 юли 2023, 13:39 от vesiM

# 32
  • Мнения: X
Здравей , аз съм в 11 седмица и изобщо не ми личи ,нямам никакъв корем. При моя лекар идват момичета ,на които им личи още в 8 седмица !!!
Ох! Сигурно ви отегчих с мене, но...
Това нормално ли е?
Скрит текст:

Това съм аз вчера, след тренировка. Ужасно подута! Така съм по цял ден! Утре влизам в трети месец и това едва ли е матката или бебето. Нямам газове, може би само лек запек (съжалявам...за подробностите). Не знам какво да правя. От една страна хем не е приятно, от друга едвам крия вече.

А и това, което е още по фрапиращо, че буквално дни преди забременяването, бях с доста хубава и видима коремна преса и сега.. балон. 😀

# 33
  • Мнения: 110
Аз също съм в търсене на удобни панталонки, защото вече не ми става нито един! Представям си какво ще е като напредне бременността, сега съм в 10г.с. +5 . Мале мале Grinning

# 34
  • Мнения: X
аз ползвам предимно рокли на този етап да ви кажа иначе някой безшевен клин да пробвате ?

# 35
  • Мнения: 1 005
Аз имам дни в които съм ужасно издута, все едно съм глътнала балон, но откакто наближих десета седмица, подуването ми сякаш се пооправи и сега просто си имам съвсем лек корем. Не бих казала, че е забележим.

# 36
  • Мнения: 334
Много ви завиждам така като си говорите, колко сте напреднали. Аз съм с термин в края на месеца и утре ще съм точно 10 г.с., доста по-напред сте всички от мен. Коремът ми е.доста издут, също като Бочинка при няколко бременности и с този прогестерон, просто няма начин да е друго. Хич не ми се иска да се раздува, че съм бременна, но не знам вече какво да обличам, за да не личи.

# 37
  • Мнения: 1 323
Аз също съм на прогестерон 2х2 и явно това е причината , освен вече променената фигура от миналия път.

# 38
  • Мнения: 727
В Shein има maternity секция. Може би от там ще поръчам някои неща, изглеждат симпатични.

# 39
  • Мнения: X
БТВ исках да ви кажа че ще почнете да си виждате пулс на корема 😀да не ви учудва това е заради увеличаването на кръвта. И още нещо може корема да ви стане бая космат 🤣поне с предната бременност ми беше яко космат. А и зърната ще почна. да оформят едни като пъпки , които са нормални те са за омазняването на гърдите Simple Smile Съжалявам ако не сте ме питали просто ми дойде на ум да споделя

# 40
  • Мнения: 188
Завиждам ви за коремчетата, аз раста предимно на задник, или може би съм толкова диспропорционална, че коремът просто не си личи от толкуз много гъз :/ не ми трябват дрехи за бременни, а за дебели.

Вижън тест излезе днес точно за седмица, без тризомии, анеуплоиди, микроделеции и др. И казаха момчета, въпреки доста уверените мнения на АГтата за момичета. Та се връщаме на Кирил и Методий. А ММ тъкмо пък бил свикнал, сега “разочарован”, преди пак беше “разочарован”, няма угодия Joy първата ФМ мина добре, вече си избрах ЖК и се финализират полека-лека нещата Simple Smile смело напред към втори триместър на всички Heart аз почвам повече да се мажа с разни мазнотии уж против стрии и вече повече мога да тренирам най-сетне. Пък дано се размърда малко таз мас.

# 41
  • Мнения: 514
Момичета, аз се замислям за този персонален доплер. Това, което ме притеснява е, че доколкото се познавам ще искам всеки ден да слушам пулса, а недай си Боже нещо да не го уцеля ще тичаме към спешен център. От друга страна, всеки път ми е супер притеснено преди преглед дали всичко е наред. Мислих, че вече като вляза във втори триместър ще ми е по-спокойно, ама тц. На вас какво ви е мнението за тези устройства и мислите ли, че са безопасни?

# 42
  • Мнения: 481
Аз го ползвам всеки ден по няколко пъти Simple Smile

# 43
  • Мнения: 336
Здравейте мами 🥰 Аз минавам да се похваля, минах първата ФМ. Всичко е наред при нас, няма аномалии, има си всички органи и крайници 😅 Голямо гонене се гониха с докторката за да го измери. Върви със седмица напред. Изчислиха нов термин 07.02.2024г. пък дали ще го коригират и в документите не знам, не ми дойде на акъла да попитам. Имаме предположение за момче 💙 докторката каза че си запазва правото на промени, ама и аз от това което видях съм сигурна, че е момче, пък и все такова го сънувам 😅 успех на всички мами на които тепърва предстои ФМ 🥰

# 44
  • Мнения: 353
Аз четох ,че в ограничено време е безопасно. Ако можете през ден и за по пет минути. Влезнах да прочета след като прекарах сигурно над час да се мъча да го намеря и ръката чак ме заболя. Но на мен нали ми е трето пък и е малко трудно преди 14-16 седмица,много са мънички още. Та съм свикнала с мисълта,че не всеки път ще го откривам. А след време като започнат да мърдат,ще си имат схема на мърдане по-активни,по-паспаливи ,тогава усещането на движения става по-добър знак,че всичко е наред и съответно ,когато се забележи промяна в движенията ,може да отскочите и за преглед. Това дори тук в Англия с малкото прегледи го вземат насериозно. Аз към 37ма седмица на един извънреден ехограф се оказа ,че нещо е променило скоростта на растеж,вървеше много бързо голямо и тогава пък започнало да изостава уж и ми казаха това може да е знак ,че не му е ок вътре на бебчето ,а съчетано с по-малко движения ,за които споделих ме посъветваха да я вадим ,защото можело да е оплетена пъпна връв или пък друго. Беше си наред слава Богу,роди се в 37ма 3кг.
Казват,че може да намерите своя пулс и наистина него откривам доста по-лесно и да се объркате,че е бебето. Или пък да ,да се панирате ,ако не го откриете. Но ако се настроите като мен,че може да не се намери,да се е скрило просто. Аз ще го ползвам докато започна да усещам движения. После се обезмисля. После Една чаша студена вода и се раздвижва. На мен ми помогнаха и видеа в ютуб да разгранича собствения пулс, плацентата ,която и тя има пулс явно и бебето. Те показват къде точно търсят около 10-11-12 седмица ,с какви движения и как като намерят плацентата ,бебето е някъде наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт