Бременни и майки от проблемното 2007

  • 40 834
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 329
КайРен, добре дошла вече с мъничето във форума! Да ти е жив и здрав, много е сладък!

Ая, гледай да почиваш повече, стига с тая работа!

Какич, много хубаво име сте измислили, браво!

Греендайун, пожелавам ти успех с нашия доктор. Сигурна съм, че скоро резултата ще е 2 черти.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Добре дошла на първата мама тук
дано всяка жена от този подфорум мине като мама през него

# 17
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Греендайун, пожелавам ти успех с нашия доктор. Сигурна съм, че скоро резултата ще е 2 черти.

Ами на green_down май вече й идва ред да ражда Wink

дано всяка жена от този подфорум мине като мама през него
Това е и моето пожелание - момичетата не трябва да униват и да губят надежда.

# 18
  • Мнения: 81
KeyRenn, да ти е жив и здрав юнака, да расте здрав и весел, на теб бързо възстановяване.
Аз бях за четири дни в Майчин дом, защото в понеделник получих кръвоизлив, отлепила се едната плацента, но слава богу засега и двете бебета са наред. Защо се получи така, като напоследък най-вече лежа и докога ще продължават тези контракции знае ли някой. От самото начало  ползвах утрогестан, пия но-шпа 3*2, а сега ми го увеличиха на 4*2, което е над максималната доза написана на опаковката. В понеделник ще ходя на преглед, дано всичко е ок.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
KeyRenn, да ти е жив и здрав юнака, да расте здрав и весел, на теб бързо възстановяване.
Аз бях за четири дни в Майчин дом, защото в понеделник получих кръвоизлив, отлепила се едната плацента, но слава богу засега и двете бебета са наред. Защо се получи така, като напоследък най-вече лежа и докога ще продължават тези контракции знае ли някой. От самото начало  ползвах утрогестан, пия но-шпа 3*2, а сега ми го увеличиха на 4*2, което е над максималната доза написана на опаковката. В понеделник ще ходя на преглед, дано всичко е ок.
съжалявам, но мисля си, че ако лекарите знаеха какво предизвиква с  точност контракциите - щяха да се преборят с тях
дано всичко бъде наред с теб и бебетата

# 20
  • Мнения: 1 419
Анна, лежи и ги пази много двете сладурчета. След още 1-2 седмици трябва да минеш на Магнезиеви хапове - поне моя лекар ми каза, че при по-големи плодове НоШпа не е толкова ефикасно против контракции вече и се преминава към по-тежка артилерия. Момиче е с контракции от самото начало и съм сигурна, че тя може да ти каже нещо по-конкретно и успокоително от мен. Но наистина почивай много и се опитай да си максимално спокойна  Hug.

А ние бяхме на преглед в четвъртък и вече говорихме по-сериозно за раждането  Heart Eyes. Бебчовците са си там, все още са си с пишки и двете  Crazy. Едното е вече 1,85кг, а другото - 1,62кг. Притиснали са ме много вече и се е получило леко скъсяване на шийката вече  Rolling Eyes. Док каза да лежа колкото мога повече и да преустановя каквито мога движения  Confused. Имам още три работни дни и се спирам в къщи и започвам да лежа  Peace. Иначе говорим за секцио около 10 март  Mr. Green.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Здравейте момичета  Hug
Тук дъжда спря и се е ококорило едно слънце, - чудно  Nature Sun With Face, направо ми стопя душичката след 3 дена дъжд.
КайРен, добре дошла  bouquet. Да ви е жив и здрав юнака и много да ви радва. Надявам се че вече си добре и можете да се гушкате с Оги.
Анна, пази леглото, и дано бързо да се оправите.
Ая, какви са тези юнаци - направо "големи мъже" станали - браво на теб. Като каза за секцио, кажи ми моля те къде ще го правите, че и ние говорим за секцио, пък аз доколкото знам в клиниката няма родилно отделение.
Момичета да ви питам - някоя от вас имала ли е силно главоболие по време на бременността. Питам, защото една моя приятелка е бременна в 7 или 8 г.с  и се оплаква от много силно главоболие. Чуди се дали не е от  НоШпа - то, но то нали е болкоуспокояващо newsm78. Ако някоя има опит с "преборване" на главоболието, ще съм й благодарна ако сподели .
Иначе ние сме добре. Бебка ме подритва периодично - което, се успокоявам, че е добър признак  Laughing
Какич, много хубаво име сте избрали за малкия. Ние си мислим за Боряна, даже почти съм убедена че това ще бъде, и таткото го харесва, но още не смея да се обръщам към беба с него - а може наистина да е добре да свиква Laughing Какво да правиш - "Радини вълнения"
Желая ви хубави почивни дни. Изпращам ви слънце от Бургас (докато още го има  newsm08)
  bouquet

# 22
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
tini7, това с главоболието е нормална бременна "екстра", която пропуска някои от нас. За съжаление няма начин за преборването му Sad. И мен по едно време ми се появи и е много неприятно ...
Иначе аз вече излекувах херпеса и мога да си гушкам дундето. Нямам търпение да дойде 05.02 за да идем да го видим колко е порастнал. Все се притеснявам, че не се храни добре, въпреки че редовно пълни памперса.

# 23
  • Мнения: 1 329

Греендайун, пожелавам ти успех с нашия доктор. Сигурна съм, че скоро резултата ще е 2 черти.

Ами на green_down май вече й идва ред да ражда Wink

Уф, и аз съм един заплес. Ставаше въпрос за Вери4. Crazy

# 24
  • Мнения: 1 419
Тини, ще раждам в 1во АГ "Света София", живот и здраве. Нашия док там изражда. Но аз съм и записана на ЖК там, така че ти си провери как ще станат нещата при теб  Peace.

За главоболието, аз почти не съм имала - но категорично не е от НоШпа-то, а от екстрите  Wink. И т.к. се нях уплашила, че ще имам перманентно главоболие след няколкокодневни силни боли, питах и док ми каза, че мога да пия Аулин на прах. Веднага ще допълня, че бях в ранни седмици  отчитам факта, че твоята приятелка е съвсем в началото. Но нали знаеш какво е най-добре - да се консултира с лекаря си  Grinning.

КайРен, тамън щях да питам не си ли е у вас, че ще ходиш да го глеадш и загрях, че говориш за консултация  ooooh!. Представям си ако бях блондинка какви въпроси щях да задавам, след като сега като брюнетка имам наистина страхотни проблясъци от време на време  Crazy

# 25
  • Мнения: 81
Ауа, проблясъци всеки има - кой повече, кой по-малко  Laughing, всъщност  много авторитетно звучиш  и си много права за магнезия, казаха ми точно това което и ти пишеш - от 10ти февруари (след 2 седмици) го започвам - с медицинско образование ли си или паметта ти е много услужлива не знам, но ще ти имам доверие за всякакви съвети   bouquet

# 26
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
anna_m, тук в "Проблемно ..." всички сме на "ти" с леченията и медикаментите Wink за ужас на моя доктор Wink

# 27
  • Мнения: 1 419
Анна, благодаря ти за комплимента, но съм последния човек, който е медицински компетентен  Crazy - по-зле с природните науки от мен почти не познавам  Laughing. А нещата ги знам поради причината, която КайРен ти каза  Wink. Надявам се на теб да не ти се налага да ги научаваш многото неща  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 7 242
Нали ниското кръвно налягане не е опасно за бебето? Док. иска да си го следя стриктно /предполагам защото съм с наднормено тегло и по тази линия ми е забранил и всичко тестено и сладко Embarassed/. Кръвното ми обаче е около 50:70.
Aya, предполагам ще си със секцио в Св. София. Тъй като и аз ще раждам със секцио там /живот и здраве/, се интересувам дали има възможност във ВИП стаите бебето да е с майката /когато е родено със секцио/? И насърчават ли кърменето по някакъв начин? Там, където родих дъщеря си, ми я донесоха за първи път чак на другия ден следобяд, доволно нахранена и заспала. И продължиха да ми я носят все така - нахранена. Никой не пожела да ми покаже и обясни човешки как се кърми... "Поощриха ме", че млякото ми е малко и бебето трябва да се дохранва. 3 месеца се мъчехме с кърмене и дохранване, но нищо не се получи. Сега обаче държа да кърмя и вярвам, че ако имам подкрепа от страна на персонала, ще се получи.

# 29
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Лекси, от януарките, които раждаха в Св. София научих, че като си във ВИП стая, можеш постоянно да си с бебчо. Поощряват кърменето и дори показват как се прави. След секцио обаче бебчето се дава на майката едва на следващия ден след раждането, тъй като тя е в реанимация и я наливат здраво с химии Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт