Отслабване

  • 5 049
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте!
Имам проблеми с наднорменото тегло вече 6-7 години и проблема се задълбочи последните 3-4 години. Доста пъти съм се опитвала да ограничат храната и т.н и се получи за 2 месеца тази година. Майка ми от своя страна не спира да ми натяква килограмите и това,че се тъпча с боклуци (което донякъде е вярно) .
Напоследък видях,че гледа и чете всякакви неща свързани с наднорменото тегло.
Дали тя има проблем с темата за наднорменото тегло???
ПС: аз мога да отслабна ако не ми натяква,че не съм дебела🤷

# 1
  • Мнения: 31 793
Неприятно е.
Но зависи и как ти го казва.
Ей дебело свиньо или ти казва - моля те, отслабни, не е хубаво да имаш толкова кила, гледай да ядеш здравословно.
Била съм 30 години с наднормено тегло. Като последните 4 години стигнах 115 кг. Последните 7 години  съм вече слаба. С куп хормонални проблеми бях, някой все още влача, но до живот ще внимавам с храната.
И сега нещата се обърнаха. Сега аз и мрънкам, щото изследванията не са и добре.

Виж темата за ИР и си пусни правилните изследвания и си оправи храненето - до живот. Не за пет дни.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1575061
В първия пост има доста инфо.

# 2
  • Мнения: 8 266
Здравейте!
Имам проблеми с наднорменото тегло вече 6-7 години и проблема се задълбочи последните 3-4 години. Доста пъти съм се опитвала да ограничат храната и т.н и се получи за 2 месеца тази година. Майка ми от своя страна не спира да ми натяква килограмите и това,че се тъпча с боклуци (което донякъде е вярно) .
Напоследък видях,че гледа и чете всякакви неща свързани с наднорменото тегло.
Дали тя има проблем с темата за наднорменото тегло???
ПС: аз мога да отслабна ако не ми натяква,че не съм дебела🤷
Ако си можела да отслабнеш, това вече щеше да е факт.
Явно не можеш и имаш нужда от помощ, но пък майка ти не знае как да ти я даде.
Явно се притеснява за теб, за твоето здраве, за твоята визия затова натяква.
Счита че така ще те амбицира и подкрепи.

За съжаление без подкрепа на тази възраст трудно би се справила. Поискай от майка ти да отидете при ендокринолог. В София има такъв за деца.

# 3
  • Мнения: 10
Здравейте!
Имам проблеми с наднорменото тегло вече 6-7 години и проблема се задълбочи последните 3-4 години. Доста пъти съм се опитвала да ограничат храната и т.н и се получи за 2 месеца тази година. Майка ми от своя страна не спира да ми натяква килограмите и това,че се тъпча с боклуци (което донякъде е вярно) .
Напоследък видях,че гледа и чете всякакви неща свързани с наднорменото тегло.
Дали тя има проблем с темата за наднорменото тегло???
ПС: аз мога да отслабна ако не ми натяква,че не съм дебела🤷
Ако си можела да отслабнеш, това вече щеше да е факт.
Явно не можеш и имаш нужда от помощ, но пък майка ти не знае как да ти я даде.
Явно се притеснява за теб, за твоето здраве, за твоята визия затова натяква.
Счита че така ще те амбицира и подкрепи.

За съжаление без подкрепа на тази възраст трудно би се справила. Поискай от майка ти да отидете при ендокринолог. В София има такъв за деца.

Аз вече ходих при детски диетолог и нямам усложнения и нищо засега не ме спира.
Проблема ми е психически,че не мога да тръгна докато някой го натяква

# 4
  • Мнения: 1 547
Според мен просто си търсиш оправдание, защото те мързи.

# 5
  • Мнения: 1 813
Не мислете за майка си ,а за себе си.наднорменото тегло може да доведе до куп болести и проблеми.Да не говорим за външния вид.
Не можете да живеете в някаква стерилна капсула и никой с нищо да не ви дразни и тогава да предприемете някакви стъпки.
Следвайте съветите на диетолога и не  си измисляйте извинения.

# 6
  • Мнения: 10
Според мен просто си търсиш оправдание, защото те мързи.

И как точно реши,че ме мързи?
Ако ме мързеше нямаше да тренирам 2 спорта и да се занимавам с 5 извънкласни дейности 🫤

# 7
  • Мнения: 9 724
На колко години си?

# 8
  • Мнения: 1 109
А защо не отслабнеш като толкова тренираш и можеш, че да не ти натяква и дразни с мрънкане?
Най-лесно е някой друг да ти е виновен....

# 9
  • София
  • Мнения: 35 136
Детска цупня.
Майка ти иска да се запознае с материята, да разбере на какво и защо се дължи, бърка ли някъде, знанието е сила.
Ти си седнала да правиш напук.
За теб си е, нали знаеш.

# 10
  • Мнения: 2 114
Според мен просто си търсиш оправдание, защото те мързи.

Това е масова и сериозна заблуда.
Именно постоянното натрапване  е една от  причините, човек да иска да се защити от нападките и да се "облече" несъзнавано с мантия от килограми.

Няма човек, който да иска да е дебел, с произтичащите от това тежки последствия и трудности при поддържане на хигиената, обличане, придвижване и пр.

# 11
  • Мнения: 9 724
Не съм съгласна с последната част. Социалните мрежи са пълни с бодипозитивни, които са окей с телата си и изкарват пари от това.

# 12
  • Мнения: 1 125
А с какво е виновна майка ти?
Водила те е на диетолог. Ти не спазваш режима. Тъпчеш се с боклуци и тя ти го казва. Явно не си на възраст, на която да ти забрани да ядеш това или онова. Всичко зависи от теб.

# 13
  • Мнения: 3 207
"Мамо, като ми натякваш, че трябва да отслабна и да не ям боклуци, още повече ми се дояжда. Може ли да опитаме няколко месеца да не се говори за отслабване, а аз ще се постарая да не ям толкова боклуци и да се движа повече".

Моята майка пък ме беше занемарила в това отношение и цял живот имам и ще имам проблеми с теглото. Каквото и да прави майката, все е зле. Въпросът е ти какво искаш...

# 14
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 167
Ръст и килограми колко са?

Общи условия

Активация на акаунт