Отслабване

  • 5 051
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 153
Родителят да не дава джобни на детето си ли(за храна, вода, кино), щото детето ще се напука с чипс? Моят син също е леко с наднормено, но спортува много и сваля. Разчитам на неговата съвест. Знае, че не е ок да се наяде с чипс и газирано, когато е на екскурзия и лагер(примерно).

Сваляла съм 10кг. за две години без глад и без активен спорт. Разделно хранене, никакво тесто и ходех много пеша.

# 46
  • Мнения: 2 207
Аз свалям от стрес, генетично е , Майка ми също е така.
И имам обратния проблем - постоянно съм на ръба на болно кльощава, защото все съм под стрес Grinning Което също не е красиво

Някои хора казват, че дори не си слагат захар в кафето и чая, защото напълняват.

# 47
  • Мнения: 2 114
Когато едно от децата ми беше с явно наднормено тегло започнах рязко да предлагам привлекателни, нискокалорични, приготвени от мен ястия.
Трудоемко, скъпо, ангажира мисленето, постоянно трябва нещо да измисляш, но имаше ефект.
Постоянно имаше и измити и нарязани зеленчуци, аранжирани и пр. на масата в трапезарията.
Носех и и на бюрото разни неща за похапване. Похапване ще има, ясно е, но съвсем различно е ако е чипс от зеленчуци и плодове, домашен, а не снаксове от магазина.
Зареждах и и кутии за училище.
Това е пътят.

# 48
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Който знае начин за сваляне на тегло без редуциране на дневния прием на калории или някакво интервално гладуване, моля, да сподели. Много ще ми бъде интересно!!

Аз. Един ден калориите се увеличават, дори двойно. В същото време се спортува, по 5 минути HIIT на час и 10 часа бавно ходене, примерно. 10 часа бавно (нормално) ходене изгарят  около 2000 калории. HIIT вдига метаболизма. Яденето на повече калории вдига разхода на калории и за следващия ден. На следващия ден се яде колкото обикновено (калориите, на които не отслабваме и не качваме тегло).

# 49
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Сваляла съм 10кг. за две години без глад и без активен спорт. Разделно хранене, никакво тесто и ходех много пеша.
Ходенето пеша Е активен спорт.

# 50
  • Мнения: 1 153
Сваляла съм 10кг. за две години без глад и без активен спорт. Разделно хранене, никакво тесто и ходех много пеша.
Ходенето пеша Е активен спорт.
Не съм го приемала като спорт. Работех на крак, нямах книжка тогава и кола и обичах да се разхождам. 🙂

# 51
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Пак стигаме до разликата между поети и изразходвани калории, но някои методи са по-незабележими от други.

# 52
  • Мнения: 14 956
Да, ама като няма сваляне, а дудненето продължава, значи проблемът не е в избора на метод... поне не и в този смисъл Wink

# 53
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Разбира се, проблемът е в родителския подход като се почне още от бебешкото захранване. 

# 54
  • Мнения: 148
Не се изразих правилно дори не е нужно да броите калории просто намалете храната и то основно от въглехидрати съответно ще стане бавно за два месеца няма да стане отнема време. До сега сте приемали 1000 калории, постепенно ще ги намалите до 750 калории, не е драстично. Ще публикувам част от една статия, няма да оставя линк заради спам.

Повечето бодибилдъри - месоядни и не-месоядни - разделят сезона си на две фази: сезон за натрупване и сезон за рязане. По време на фазата на обем диетата на спортиста е с високо съдържание на калории и протеини и те тренират интензивно, за да натрупат възможно най-много мускулна маса. След това, по време на фазата на намаляване, спортистите се стремят да намалят общите си телесни мазнини, обикновено чрез постепенно намаляване на калориите и приема на мазнини.

И двете фази изискват правилното количество калории и правилния баланс на трите ключови макронутриента : протеини, въглехидрати и мазнини. „Нашите тела се нуждаят от необходимите калории и гориво под формата на протеини, въглехидрати и здравословни мазнини, за да се възстановят, да станат по-силни и да отслабнат“, казва Балдузи

Разберете колко калории имате нужда
Въпреки че броенето на калории е спорна тема, за която някои ( включително диетолози !) твърдят, че е по-добре да се откажете от нея, броенето на калории е основна част от храненето за бодибилдинг. „Когато се опитвате да натрупате мускулна маса, тялото ви се нуждае от гориво, за да изгради и увеличи размера на нашите мускулни влакна“, обяснява Балдуци. По същия начин, когато намалите броя на калориите, които приемате, това може да доведе до загуба на мазнини, което всъщност може да ви накара да изглеждате по-мускулести и „изрязани“ – дори ако не натрупвате непременно нова мускулна тъкан, обяснява той.

# 55
  • Мнения: 632
Най-вероятно майката е ангажирана с приготвянето на храната на дъщеря си и с пазаруването, а малката прави напук и се бунтува, защото е пубер. Тя самата ако не желае, майка й няма как да се намеси, колкото и да й реже салати, и купува плодове.

# 56
  • Мнения: 2 207
1000 калории е ужасно малко, да не говорим за 750
Правилния начин за отслабване, не е драстична диета, а намаляването на храната постепенно, но За Винаги,
Така няма йо-йо ефект

# 57
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
1000 калории е ужасно малко, да не говорим за 750
Правилния начин за отслабване, не е драстична диета, а намаляването на храната постепенно, но За Винаги,
Така няма йо-йо ефект

Зависи. Ако има омазняване на вътрешни органи, но намаляване на общо тегло е нежелателно, драстична диета с 1/3 от обичайните калории максимум е по-ефективна. При обезитет нещата не са като при нормалните хора. Отслабнах рязко с 15 кила за 2 месеца преди 9 години. Оттогава няма връщане (освен желано с 4-5 кила). Ако бях ударила с глад, даже нямаше да има нужда да махам 15 кила и 5 или 10 можеха да се окажат достатъчно.

# 58
  • Мнения: X
Който знае начин за сваляне на тегло без редуциране на дневния прием на калории или някакво интервално гладуване, моля, да сподели. Много ще ми бъде интересно!!
Много е лесно, просто тренирай нещо много интензивно, вдигай тежести, тичай по 5-6км на ден, играй по един футболен или тенис мач, може и скуош, баскетбол, ходи до Черни връх пеша, плувай по 2ч дневно, много възможности има.

Ходила съм по +10км пеша на ден (това съм изчислявала, че са около -400 kcal с калкулатор) или съм бягала около час през ден (приблизително същите калории). Повече време нямам в дневната си програма за спорт. Така около месец. Не ставаше!  На 26 години съм, без хормонални проблеми, около идеалното тегло бях, като отслабвах (3-4 кг отгоре). Нямаха сваляне тези килограми, докато не ограничих приеманите килокалории на 1200-1400 дневно (при нормални за мен 2400 kcal) за две седмици. Не се взимам за еталон, свалянето на килограми е индивидуално при всеки, но моят опит показва, че само комбинацията намаляване на калориите плюс спорт (сериозен калориен дефицит) дава някакъв ефект. Треньори във фитнес зали същото са ми казвали, че без да се намалят калориите няма да се постигне желания ефект. Та затова питам. Ако някой знае какво работи без да се пази диета .

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 14 143
Писах какво работи без ограничаване на калории, но пак не е за всеки. Спорт + ограничаване на калории за повече от ден сваля трайно метаболизма и той повече никога не се качва. Това е защитна реакция. Глад и лежане не дават такъв ефект.

Общи условия

Активация на акаунт