Отслабване

  • 5 067
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 348
Хора, да давате съвет за ограничване на храна и калории на подрастващ е доста опасно и вредно.

Доколко спортува, само тя си знае. Очевидно е, че момичето е амбициозно, но не понася критика. След първите негативни коментари, реагира остро и се покри.
Ами или ще се научи да приема критика или цял живот ще има драми заради егото си.
Разбира се е важно и подхода на майката.
Ама след 5 години като почне работа и шефа и нареди - направи това и онова за два часа.
Тя какво ще каже. Аааа, шефе, моля те, ако ми даваш срок и ми нареждаш, аз не мога да работя и да си свърша работата Grinning

# 61
  • Мнения: 2 114
Съвети за 750 калории на ден за подрастващ организъм (и то женски, който утре трябва и да е фертилен) си е направо престъпление.

Aristarkhos Balducci не го бях чувала. Проверих и се оказа, че може би е  минал по улица, където има медицински университет. За друга връзка не пише Simple Smile.

# 62
  • Мнения: 3 251
Тяло, което се движи за собствено удоволствие води до усещане за радост, смисленост.
Занимаваш ли се със спорт за себе си след около месец започваш да се замислял дали си струва да изядеш един пакет чипс или искаш повече мляко, месо, плод. Но това става постепенно.
Какви са тези 750 калории? Аз съм възрастен човек и пак ще ходя зашеметена цял ден, вие за дете???
И джънка не е края на света, но не всеки ден, не по цял ден, а понякога.

# 63
  • Мнения: 1 854
Тя е 15-16 г според старите и писания, и има тоя проблем от няколко години т.е 10-11 годишна...какви химии за "дете" .

# 64
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 679
Ходила съм по +10км пеша на ден (това съм изчислявала, че са около -400 kcal с калкулатор) или съм бягала около час през ден (приблизително същите калории).
Нищо не е. 400 калории са нищо, заличаваш ги с една кола и две бисквитки. Ако искаш да си папкаш безпроблемно трябва да изразходваш допълнително не 400, а 2400.

# 65
  • Мнения: X
Именно. Нищо не е. Много спорт/ време, а ефектът върху калорийния баланс почти никакъв.

Относно бисквитките, аз не съм авторката. Единственият джънк, който си позволявам, е чипс веднъж на новолуние, както се казва. Винаги съм се хранила здравословно и чисто, без процесирана храна и винаги съм спортувала. И все пак не успявах да сваля онези 4кг без диета с минус калории.

# 66
  • Мнения: 3 251
И от калория до калория има разлика.
Калория от чипс ме успива, ставам ленива, измарям се бързо.
Калория от месец със салатка може и да ми дойде в повече, но искам да работя, искам да се движа, ей така нещо са правя.

# 67
  • Мнения: X
Писах какво работи без ограничаване на калории, но пак не е за всеки. Спорт + ограничаване на калории за повече от ден сваля трайно метаболизма и той повече никога не се качва. Това е защитна реакция. Глад и лежане не дават такъв ефект.

Извинявам се, пропуснала съм поста от телефона. Това наистина не е за всеки. 10 часа бавно ходене, като на всеки час по няколко минути HIIT и това през ден не е изпълнимо за мен. Вярно, много обичам да вървя пеш, но 10 часа просто не мога. Но е интересно като идея.

Не съм забелязала метаболизмът ми да е паднал след диетата, оттогава просто внимавам с калориите и не прекалявам с храната. По-лесно поддържам тегло, отколкото да свалям, явно.

# 68
  • Мнения: 9 882
Nevena, ако реша да го пробвам ще ти дойда на гости 🤣😂🤣

# 69
  • Paris, France
  • Мнения: 14 332
Nevena, ако реша да го пробвам ще ти дойда на гости 🤣😂🤣

Добре дошла си 💐 винаги. Можем да ходим да плуваме вместо да ходим. Студената вода качва метаболизма. Имаме хладни водоеми наоколо, особено сега, в дъждовете и ураганите.

# 70
  • Мнения: X
Последно относно казуса на авторката, не в нужно според мен като подрастваща менструираща жена да редуцира значително килокалории, но все пак трябва да редуцира. 20-30% например от дневния прием плюс спорт. Диетологът не е случайно, че е консултиран. Лично аз отслабнах накрая с приложение 😁 - my fitness pal, което ми беше изчислило колко килокалории на ден трябва да приемам и колко килокалории трябва да губя от спорт/ ходене, за да отслабвам с 2 кг на седмица. Авторката може да го изпробва да си записва какво яде и да следи успех, така допълнително ще се мотивира.

Последна редакция: вт, 01 авг 2023, 00:10 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 3 251
Два килограма на седмица е много добро постижение.
Но за колко време?
При подрастващ организъм, особено женски, прекомерната амбиция е клопка.
И така и не разбрахме колко са тези излишни килограми?
(Че чак за трудно завързване на обувките се заговори.) ,😱

# 72
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 679
Ако приема по 4000 калори дневно много лесно ще ги редуцира. Въпросът е, че не знаем дори на колко години е, както и някои други дребни подробности като настоящо тегло и височина. Защото ако в момента е 25кг и си мисли че е дебела, няма да изпишем вежди.

# 73
  • Мнения: X
За две-три седмици с диета на -50% от нормалните калории плюс спорт. Но моят метаболизъм е бърз все още.

След това няколко седмици също приемах редуцирани килокалории към 2000 някъде,  за да задържа теглото.

Ще стане и при авторката. Просто ще отнеме повече време, дисциплина и постоянство. Два-три, шест месеца. Ако килограмите са в повече, трябва да се отслабва бавно, за да се избегнат стрии.

Два килограма на седмица е много добро постижение.
Но за колко време?
При подрастващ организъм, особено женски, прекомерната амбиция е клопка.
И така и не разбрахме колко са тези излишни килограми?
(Че чак за трудно завързване на обувките се заговори.) ,😱

# 74
  • Мнения: 18 383
На сайта на Макдоналдс има посочени хранителни стойности на продуктите. Интересно е.

Това ми е любимият сандвич. Relaxed
Картофки:

Ей така стоят нещата в цифри.

Общи условия

Активация на акаунт