Отслабване

  • 5 061
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Майка ти е загрижена за зравето ти най-вече и за външния вид във важни години (предполагам пуберитета). Дори и да го показва по грешен начин с натякване и дотягане, на твое място бих оценила грижата. Има майки, за съжаление, които нехаят болни ли са децата им, как са. Помоли я да спре да натяква или просто спри да й обръщаш внимание и работи за свалянето на килограмите. Конкретно, като съвет, бих предложила да поограничиш junk и калоричната храна и да се движиш/ спортуваш повече, постоянство и ще стане работата.

# 16
  • Мнения: 8 321
Здравейте!
Имам проблеми с наднорменото тегло вече 6-7 години и проблема се задълбочи последните 3-4 години. Доста пъти съм се опитвала да ограничат храната и т.н и се получи за 2 месеца тази година. Майка ми от своя страна не спира да ми натяква килограмите и това,че се тъпча с боклуци (което донякъде е вярно) .
Напоследък видях,че гледа и чете всякакви неща свързани с наднорменото тегло.
Дали тя има проблем с темата за наднорменото тегло???
ПС: аз мога да отслабна ако не ми натяква,че не съм дебела🤷
Ако си можела да отслабнеш, това вече щеше да е факт.
Явно не можеш и имаш нужда от помощ, но пък майка ти не знае как да ти я даде.
Явно се притеснява за теб, за твоето здраве, за твоята визия затова натяква.
Счита че така ще те амбицира и подкрепи.

За съжаление без подкрепа на тази възраст трудно би се справила. Поискай от майка ти да отидете при ендокринолог. В София има такъв за деца.

Аз вече ходих при детски диетолог и нямам усложнения и нищо засега не ме спира.
Проблема ми е психически,че не мога да тръгна докато някой го натяква
Не търси извинението в някой друг. Диетолог и ендо са две различни неща. Ни щом са ре водили и твърдят, че нямаш здравословен проблем, помоли за психолог.  Явно имаш нужда от психическа подкрепа за да се справиш.
Най -веротна храната ни носи успокоение. Но също така най-вероятно килограмите са наистина много и майка ти я е страх за теб.

# 17
  • Paris, France
  • Мнения: 14 274
Според мен просто си търсиш оправдание, защото те мързи.

И как точно реши,че ме мързи?
Ако ме мързеше нямаше да тренирам 2 спорта и да се занимавам с 5 извънкласни дейности 🫤

Мисля, че имаш проблем и с някои хормони щом тренирайки два спорта и с диета, изготвена от лекар не можеш да отслабнеш. Другото е реално да нямаш излишно тегло. 

Добре е да си изследваш нивата на витамин Д3, Б12 и фолат.

За майка ти - говори с нея и я помоли да не споменава наднормено тегло и диети в идните 2 години, примерно! Обясни и, че това те притеснява и тревожи и ти пречи да си спокойна и да ядеш по- малко?

А наднорменото тегло къде е разположено и сланина ли е? Да не би да тежиш повечко, защото си направила мускули? Кое не ти харесва в начина, по който изглеждаш? Имаш ли корем?

# 18
  • Мнения: X
В началото на пуберитета често този, който е склонен да качва килограми, си наддава. Може и до +10 кг и нагоре да стигне. Диабетологът пуска ли хормонални изследвания по принцип?

Има го и това емоционално ядене иначе при някои хора; хапват за успокоение сладко или каквото и да е.

Да допълня, че със спорт само, колкото и интензивен, няма да отслабнеш, ако приемаш много килокалории. Пак си тренирай за здраве, но е голям мит, че само със спорт се отслабва.

Последна редакция: нд, 30 юли 2023, 17:12 от Анонимен

# 19
  • Мнения: 7 437
Какво да направи майка ти повече? Завела те е на диетолог, платила е, мотивира те да се храниш правилно. Сърди се на себе си, ако не успяваш.

# 20
  • Мнения: 1 853
Спазвай си диетата от диетолога, тренирай си спортовете и се грижи за себе си. Отслабвай докато си в тиин възраст после става малко по-сложно.
 Майката е притеснена-ама ти защо ми се меси?!
Ако не и пукаше-щеше да има "ама тя що ся тъй не и дреме за мен?!"ю
Всичко зависи от теб, не от друг..

# 21
  • Мнения: 2 114
Започва се с ендокринолог.
Диетолози всякакви след това.

Ако не сте прегледана и консултирана от ендокринолог след пълни изследвания, помолете майка си, да ви заведе.

# 22
  • Мнения: X
Пише момичето в отговор на споменаване на изследвания, че е водена на детски диабетолог и "нямам усложнения". Както и, че като ограничи джънк храната за два месеца, отслабва. Значи надали са хормоните, по-скоро й липсва мотивация и постоянство. Но, да, ако не е тествана от диабетолога, да се тества.

# 23
  • Мнения: 781
Браво! Да, правилно усещате, че майка ви има проблем със себе си, иначе не би ви говорила по този начин. Първо си осигурете време и спокойствие. Грешно е да сте разкъсана между много извънкласни занимания и спортове. Първо това. После достатъчно много ходене пеша, движението е страшно важно. После достатъчно сън, докато спим отслабваме, пълноценният сън е, може би, най- важният фактор от всички. С храната е психическа битка - нямате нужда от боклуците по рафтовете в един милион различни вкусове. Имате нужда от вода, фрешчета, бобови растения, хубави рибни филета, заешко, телешко, салатки, трябва да изчистите организма. Дори само една ябълка и едно бананче днес, за десерт, са супер. Лабораторните боклуци не ви трябват, а ако много ви се яде сладко, бонбони, шоколад, торта - сушени плодове от витрините на тяхно място. Сушена папая, кокос, помело, манго, ананас… И в никакъв случай не гладувайте; енергията от храната ви е необходима. Всичко зависи от вас, а майка ви трябва вместо да е изнервена от ситуацията, да ви подкрепя безусловно през цяло време. Тя е вътрешно неудовлетворена от себе си, не от вашето наднормено тегло.

Последна редакция: нд, 30 юли 2023, 19:20 от Rumi11111

# 24
  • Мнения: 9 855
Oткъде става ясно, че майката не я подкрепя и  е изнервена, защото аз оставам с точно обратното впечатление от поста на авторката?

# 25
  • Мнения: 2 218
ако имаш проблеми точно със спазването на диетата, може би просто ядеш от нерви/стрес/депресия.
Това при много хора е така

Трябва да опиташ да разбереш кога си гладна и кога просто искаш да се утешиш (ако това е случая) и да избягваш ядене без да си гладна.

Принципно би трябвало с малко дисциплина да се оправят нещата, ако наистина нямаш хормонални проблеми.
Особено с два спорта

# 26
  • Мнения: 781
Oткъде става ясно, че майката не я подкрепя и  е изнервена, защото аз оставам с точно обратното впечатление от поста на авторката?

Съществуването на темата тук и начинът, по който е написан поста. Логично е. Има думички в поста, които са психологически маркери.

# 27
  • Мнения: 1 605
Аз предлагам на авторката да вземе да отслабне, за да затвори устата на майка си и да си има коз до живот срещу нея, ако пак вземе да ѝ мърмори за нещо.

# 28
  • Мнения: 12 888
Остави я майка си, гледай себе си. Направи си твой план и го следвай.  Решавай какво е добре за теб: да правиш на инат на майка си или да си оправиш килограмите.
Важно е да се чувстваш красива и също е важно да си здрава. Нито едно от двете не минава през ядене на джънк храни. Така че действай в посоката, която е правилна за теб.

И ако случайно тя е същата, за която те съветва майка ти, не виждам какво точно е лошото, освен един нерационален дух на противоречие.

# 29
  • Мнения: 1 053
Това с петте извънкласни дейности ме озадачи.
Или беше защитна реакция - първият дошъл ти наум аргумент срещу обвинението в мързел?
Че и два спорта!
Ок, приемаме, че е истина.
Всичко по свое желание ли го правиш или се доказваш на майка си? При такъв ритъм е много лесно да се поддържаш с неподходяща храна.

Общи условия

Активация на акаунт