Важен ли ви е джинсът при избор на партньор?

  • 19 632
  • 533
  •   1
Отговори
# 30
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 944
Всъщност не са точно тези от селото.
Социалистическият морал е този на малоимотните и бедни селяни.
Имотните си остават такива до края на 1959, когато завършва колективизацията на земята. Ако преди това не са обмити от Народния съд.
Всъщност възпитанието зависи от семейството и ценностите. Няма как богатото семейство да си смени ценностите, напротив запазили са ги, така 3 поколения.

# 31
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 451
Джинсът ми е важен определено. И не става въпрос за аристократизъм или имане, а за семейна история, възпитание, среда, ако щеш интереси. Не, че всичко трябва да е идеално, но е добре човек да се събира поне донякъде със себеподобни.

# 32
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 967
Не ми се е налагало да се замислям над този въпрос, нещата са се нагласили на ниво среда и не се е налагало да филтрирам. Ако се беше появил някой Джак Спароу не бих се замислила, но в други случаи може би 😁

# 33
  • Мнения: 910
За мен джинсът е изключително важен.
Не бих се чувствала на място в семейство на богаташи, начетени, надути  и надменни, да те е страх да седнеш на скъпоценния им диван или да си премисляш всяка дума преди да я кажеш.
Не знам защо за някой жени е толкова важно да се набутат в такова семейство, после защо родителите му не я одобрявали!
Нито бих се принизила по-надоло, колкото и да съм хлътнала съм си давала сметка, че няма нищо хубаво да доведе връзка с човек, чийто мироглед и начин на живот не приемам и не смятам за адекватен.
Винаги съм търсила да е от "моята черга".

# 34
  • Мнения: 165
А не бе. Много ми е важен и джинсът и средата даже.

# 35
  • Мнения: 46
Да, когато бях на 20-22 не обръщах внимание, но на 31г вече гледам какво е и семейството и роднините, ако е сериозна връзка - възпитание, връзките по между им, има ли алкохолици, постоянно искащи пари роднини, история на заболяванията в семейството. Като бях малка се смеех на родителите ми, че сватовете са се 'проучвали' (от едно село са), но след 10г връзка с чужденец и без да знам нищо за него в такива лъжи се бяха оплели той и родителите му, че вече не ми е смешно. Вече ще си отварям очите на 4. 

# 36
  • София
  • Мнения: 39 145
Ами от опит - много е важен. Особено дали прякото му семейство е стабилно - майка, баща. Дали има симпатични роднини, вижда ли се с тях. Това влияе първо и много на емоционалното здраве на мъжа. И ако нещата са зле, избива на ревност! Моя си логика, но е така.

# 37
  • Мнения: 5 383
Вярвам, че семейната среда, в която е израсъл човек, оказва значително влияние върху формирането на личността (възпитание, семеен модел). Така че, да, смятам, че е важно да се обърне внимание на това, когато избираш партньор за сериозно обвързване.

# 38
  • Мнения: 18 891
Всичко има значение.

Семейство, среда, приятели - всичко оказва влияние и оставя отпечатък върху човека.

# 39
  • Мнения: 25 899
Важен е джинса, но то ако си силно обзет от рационални мисли като се жениш не са много на добре нещата Simple Smile

Така е, но пък не пречи да вкараш малко рационални мисли, когато се влюбваш. Колкото и силно да те привлича сексуално един партньор, ако животът му, възпитанието му, ,средата му, възгледите му, принципите му, та дори и джинсът му се различават коренно от твоите, нямаш работа с него/нея.

Например да се влюбиш в затворник с многобройни присъди, роден и израснал в такава среда – колкото и да е секси, колкото и да ти летят пеперудите и да ти се подкосяват краката – стисваш си хормоните здраво в юмрука и бягаш. Краен пример, колкото да илюстрирам какво говоря. Може да замените „затворник“ с насилник, манипулатор, зависим от хазарт или разни субстанции, измамник, женкар и др.

Иначе съм съгласна, че всеки род си има своята черна овца, както и че сред торището може да проблесне самороден бисер, но да се разчита на крайните изключения е глупаво. Рано или късно, след една определена възраст особено, фабричните настройки избиват под лустрото и взимат превес.

# 40
  • Мнения: 5 383
Разбира се, че може да се влюбиш във всякакъв човек. Обаче е напълно възможно (и необходимо) да вложиш мисъл, когато нещата опрат до сериозно обвързване. И самата тема всъщност е точно за това, а не за мимолетно познанство.

# 41
  • Мнения: 2 928
Разбира се, че е важно. Аз за какво не мога да повторя с партньор? Все на калпав мат'риал попадам. А на дъщеря си никога няма да простя, че вкара този Троянски кон, който ни разби семейството.

# 42
  • Мнения: 518
Важен е.
Когато се жениш за някой, не вземаш само него. Обикновено се обвързваш и с родата.  Обаче на 20 тези неща не ги гледаш. Тогава ти се струват детайли. Но тези подробности, могат да ти струват брака и собственото здраве – емоционално и физическо.

Един краен пример. Момчето българин. Момичето циганка. Запознали се в Лондон. Работещи млади хора. Да, ама нейното рождено семейство е с традиционни разбирания. И те държат на това да се откупува булката за определена сума, да се кани цялата циганка махала на сватбата и подобни семейни ценности.  Семейството на момчето отказват, защото булката не е добитък да се купува… и настават кавги и драми.
Джинса е важен, но не винаги сърцето слуша разума.

# 43
  • София
  • Мнения: 23 138
С мъжа ми бяхме на по 24 г. години, когато заживяхме заедно и честно казано изобщо не съм му гледала потеклото, а други неща. Grin 
Категорично обаче не бих си имала работа с мюсюлманин.

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 564
Абе хубаво би било да пеем в един хор.

Общи условия

Активация на акаунт