Консултации с дерматологa д-р Иван Пеев: Проблемна кожа, подходящи процедури и грижи

  • 35 003
  • 541
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 124
Здравейте доктор Пеев,
Спиролактона може ли да повлияе на хормоналното акне и безопасно ли е да се пие дълго време.  При него очаква ли се “ пърджинг” ефект?

# 76
  • Мнения: 50


Здравейте,д-р Пеев.
Прикачам снимка от моя проблемен скалп.
Ходих на дерматолог ,които диагностицира това с Фоликулит и ми изписа антибиотик Миноциклин и Акне Аут Лосион.
Имаше известен ефект един месец само и отново започнаха да се появяват тези петна и белези придружени и с лека форма на пърхот. Ще се радвам да чуя и вашето мнение какво е.
Благодаря и Поздрави! Simple Smile

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 40 872
Здравейте!
При сина ми лекуваме безуспешно почти акне...от около 3г. Пробвхме и с козметик, и с дерматолог, и с клиника такава и няма оправяне. Какво ли не пи и маза и само кратковременно Confused

В началото имаше ефект от Епи дуо гел, сега никаква.
Имам гел и на SVR себиаклеър, и на Ефаклар и някакъв био а билки. Пил е рибено масло, бирена мая, колаген, пробиотици.
Страх ме е само за белези.
Какво можем да предприемем? Лазер ли пак?

# 78
  • Мнения: 24
здравейте доктор Иван Пеев, какво бихте препоръчали като козметика освен слънцезащитен крем с висок фактор за пигментации по лицето ?

# 79
  • Мнения: 256
Здравейте доктор Пеев,
Спиролактона може ли да повлияе на хормоналното акне и безопасно ли е да се пие дълго време.  При него очаква ли се “ пърджинг” ефект?
Здравейте, Krasi235,

Да, спиронолактона е едно от средствата за лечение на хормонално акне, което напоследък стана популярно. Имайте предвид, че опитът му в лечението на акне е все още ограничен. Препоръчвам консултация с ендокринолог, преди да се почне лечение. Ако под пърджинг ефект имате предвид влошаване на акнето в началните фази от лечение, такъв не се наблюдава. За момента го дават като безопасно средство за продължително лечение, но все още данните са оскъдни.

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 10:08 от Рaдост

# 80
  • Мнения: 256


Здравейте,д-р Пеев.
Прикачам снимка от моя проблемен скалп.
Ходих на дерматолог ,които диагностицира това с Фоликулит и ми изписа антибиотик Миноциклин и Акне Аут Лосион.
Имаше известен ефект един месец само и отново започнаха да се появяват тези петна и белези придружени и с лека форма на пърхот. Ще се радвам да чуя и вашето мнение какво е.
Благодаря и Поздрави! Simple Smile
Здравейте, Марио Филипов,

Трудно ми е да кажа от снимката какво е, но е възможно да бъде форма на акне по скалпа или фоликулит. Принципно лечението, което е изписано, е правилно за диагнозата. Антибиотикът се приема дълго време, поне 3 месеца, защото често тези фоликулити са много упорити. Това е състояние, което трябва да се лекува и проследява от дерматолог.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 10:08 от Рaдост

# 81
  • Мнения: 256
Здравейте!
При сина ми лекуваме безуспешно почти акне...от около 3г. Пробвхме и с козметик, и с дерматолог, и с клиника такава и няма оправяне. Какво ли не пи и маза и само кратковременно Confused

В началото имаше ефект от Епи дуо гел, сега никаква.
Имам гел и на SVR себиаклеър, и на Ефаклар и някакъв био а билки. Пил е рибено масло, бирена мая, колаген, пробиотици.
Страх ме е само за белези.
Какво можем да предприемем? Лазер ли пак?
Здравейте, mystic woman,

Ако акнето е активно, категорично няма причина да давате парите си за лазер. За съжаление, с оскъдна информация и по описание на проблема трудно мога да дам адекватни съвети и по-скоро бих се въздържал. Със сигурност има решение, понякога нещата изглеждат по-страшни, отколкото са в действителност. Билките и колагена не са нещо, което би оказало драстичен ефект при упорито акне. Има и системна терапия, която помага. За да няма белези, е много важно да не се стискат пъпките и да не се допускат дълбоки възпаления. Мога да Ви препоръчам да дойдете и да го видя.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 10:09 от Рaдост

# 82
  • Мнения: 256
здравейте доктор Иван Пеев, какво бихте препоръчали като козметика освен слънцезащитен крем с висок фактор за пигментации по лицето ?
Здравейте, Iskra943,

Много зависи от вида пигментация. Някои видове пигментации се отстраняват с 2 импулса на лазера. Други пигментации налагат по-комплексен подход, понякога пилингите вършат чудесна работа. Най-ефективното за момента средство за  мазане е на база хидрохинон. То се изписва с рецепта и лечението се контролира от дерматолог. Аналог на хидрохинона е ресвератрол. Козметика, която помага за хиперпигментации, съдържа още ферулова киселина, гликолова киселина, азелаинова киселина, ниацинамид, коджикова киселина. Ретинолът също е подходящ, защото помага за премахване на повърхностния пигмент.

Поздрави!

Последна редакция: вт, 10 окт 2023, 10:10 от Рaдост

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 40 872
Благодаря докторе! Ако бяхте в Пловдив с удоволствие...
Знаех си за лазера Angry Няма да кажа колко такива процедури ни правиха...уж точно да няма белези. Пари на вятъра...
Може ли на ЛС да ви пратя снимка как изглежда лицето му в момента?

# 84
  • Мнения: 241
Здравейте, др Пеев..
Диагностицираха ме със себореен дерматит, имам зачервяване около бузите със бели налепи, и люпене на кожата със едни бели като пърхут седи по лицето, леко между веждите, и на самите вежди имам пърхут по малко, под ушите и очертанията на долната челюст по малко. И преди съм имал нещо такова, но си е минавало от само себе си...

Изписаха ми Дактакорт крем за 7 дена, не повече! по веднъж само на ден, и крем Bioderma Sensibio DS crème - също по 1,до 2 пъти дневно
Това което ме притеснява, е че в Дактакорт има кортикостероид и някаде пишеше да не се използва върху лицето!
1.Дали имам правилни опасения за този продукт Дактакорт?
2. Има ли значение кой продукт ще слагам сутрин и кой вечер

Бъдете здрав,
Здравейте, pavlin_76,

Не се притеснявайте за крема Дактакорт, дерматолозите често го изписваме, когато себорейният дерматит е по-обострен. Той е от най-слабия клас кортикостероиди и може да се ползва за лицето, а срокът от 7 дни не е дълъг. Кое ще прилагате сутрин и кое вечер, зависи изцяло от Вашия комфорт. Мисля, че Дактакорт е по-мазен, така че него бих го прилагал вечер.
Поздрави и успех с лечението!
Благодаря за отговора, както и за полезните съвети!
Бъдете здрав др. Пеев 🍀

# 85
  • Мнения: 26
Здравейте ,Доктор Пеев.Имам проблем ,който е от 3 години.тогава си сложих мост на зъбите и оттогава имам бели налепи по бузите.Ходила съм при няколко лицево челюстни хирурзи и ми казаха лихен.Според вас може ли тов а да е от моста и с какво се лекува този лихен ?Досега не ми е изписано някакво лечение освен индекстол,но няма резултат.Благодаря

# 86
  • Мнения: 256
Здравейте ,Доктор Пеев.Имам проблем ,който е от 3 години.тогава си сложих мост на зъбите и оттогава имам бели налепи по бузите.Ходила съм при няколко лицево челюстни хирурзи и ми казаха лихен.Според вас може ли тов а да е от моста и с какво се лекува този лихен ?Досега не ми е изписано някакво лечение освен индекстол,но няма резултат.Благодаря
Здравейте, Елена Павлова,

Белезникави налепи по бузите може да се получат от хронично триене и дразнене, не е изключено да бъде и от алергична реакция към материала, от който е изграден мостът. Лихен планус има много характерен изглед, забелязва се като белезникави, много тънки нишки, като мрежа. Причината за появата му все още не е изяснена, но е вид автоимунно заболяване на кожата/лигавицата. (Да се прави разлика от автоимунно системно: като Хашимото, Лупус и др.) Ако има лихен, той се лекува с локални кортикостероиди. Ако диагнозата не е много ясна, може да направите тест за алергии към материала от моста (би трябвало да правят такива в стоматологичните клиники) или в краен случай биопсия, за да се установи диагнозата.
Поздрави!

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 10:53 от Рaдост

# 87
  • Мнения: 256
Здравейте на всички отново!
Най-честото оплакване на пациентите след края на летния сезон е влошаване на хиперпигментациите, поява на нови хиперпигментации или поява на нови бенчици.

За това ние от клиника Aestheline решихме да направим отворени дни за безплатна консултация за хиперпигментации в областта на лицето и шията. Прегледите ще се извършват на 24 октомври /вторник/ при д-р Иван Пеев - от 14:00 до 17:30 часа и при д-р Тодор Стоев - от 14:00 до 17:30 часа. На 25 октомври прегледи ще извършва д-р Айлин Кафелова от 15:00 до 18:00 часа.
Можете да резервирате час онлайн тук (https://reservation.aestheline.com/reservations/start?site=2) или да се обадите на 02 405 8000. Адресът на клиниката е Студентски град, ул. Йордан Йосифов 1A, ет.3.
Прегледът включва:
✅Анализ на кожата с апарат Visia
✅Изготвяне на план за справяне с хиперпигментациите
✅ Препоръка за козметика за домашна грижа

Може да прочетете и новата ни статията по темата в блога - https://www.aestheline.com/bg/hiperpigmentatsiya-vidove-lechenie/

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 10:54 от Рaдост

# 88
  • Мнения: 39 566
Страхотна инициатива, браво! Много ме е яд, че не съм от София и няма да мога да се възползвам.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 40 872
Страхотна инициатива, браво! Много ме е яд, че не съм от София и няма да мога да се възползвам.
+1...

Докторе, какво мислите за турския препарат Акнелиз 0,1%?

Общи условия

Активация на акаунт