Консултации с дерматологa д-р Иван Пеев: Проблемна кожа, подходящи процедури и грижи

  • 38 979
  • 589
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 279
Страхотна инициатива, браво! Много ме е яд, че не съм от София и няма да мога да се възползвам.
+1...

Докторе, какво мислите за турския препарат Акнелиз 0,1%?
Състават му е третиноин, който е подходящ за умерено акне или антиейдж. Това е доказано работеща съставка. Трябва да знаете че 0.1% е висока концентрация, особено ако е за кожа, която не е свикнала на ретиноид. Може да причини зачервяване, залющване и дразнене. По-добре е да се започне с по-ниска концентрация или да се маже само 1 път седмично в началото и да се зачестява постепенно и внимателно.

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 10:55 от Рaдост

# 91
  • Мнения: 1 715
Здравейте!
Температурите навън започнаха да падат и веднага се влоши кожата на ръцете ми-стана много суха,груба,сърби ме,боли ме,като се мия усещам парене,щипене и болка.Имам дори ранички,по сгъвките на пръстите от външна страна се появиха и дребни цепнатини ,които доста болят също.😔Всяка година е така,а още не е дошла зимата.
Моля,препоръчайте ми подходяща козметика,защото обикновените кремчета за ръце не ми помагат...
Благодаря!

# 92
  • Мнения: 20
Здравейте, Докторе!
Имам нужда от помощ.
От около година и половина ноктите на краката ми (по-точно само палците) са в ужасно състояние. 
Деформират се, напукват се и пожълтяват , тръгва да израства нов нокът под “разваления” и малко преди да израстне напъно пожълтява и се разваля.
Ето отново се получи за 2ри път, вижда се как излиза нов хубав нокът отдолу и когато израсте всичко се повтаря. На какво може да се дължи това, мазала съм какво ли не за гъбички по ноктите и няма никакво подобрение.
 Н

# 93
  • Мнения: 28
Здравейте др Пеев. Появиха ми се подкожни, болезнени и сърбящи пъпки на лицето.
Правя от 3 месеца пилинг, почистване и лазер срещу акне(зящото кожата ми е склонна) и разширени пори . Дерматолога ми изписа антиботик Ciprobay, но днес ми е 8 ден и няма никакво подобрение. Моля за мнение, защото съм адски отчаяна, с какво мога да ги третирам?

# 94
  • Мнения: 785
Здравейте, д-р Пеев!
Имам късмета да не съм боледувала често или тежко пред живота си, както и да нямам изявени алергии, което обаче ме остави до голяма степен неграмотна по отношение на евентуалните опасности от ползваната козметика. Тъй като планирам бременност въпросът кои съставки следва да се избягват като опасни или потенциално опасни дойде на дневен ред и за мен. Не отричам, че в интернет има много статии по въпроса, но аз не знам кой стои зад тях, а и в огромната си част те не са информативни, а рекламни. Действително ли продуктите с ретинол са толкова опасни? С какво могат да бъдат заменени?

# 95
  • Мнения: 663
Здравейте, д-р Пеев. Можете ли да препоръчате продукт за упорит пърхот при тийн? В момента ползва шампоан на Vichy - Dercos, намалял е, но не се е махнал напълно

# 96
  • Мнения: 3
Здравейте Др. Пенев, след колко време се вижда окончателно резултата от процедура направена с фраксел лазер и везможно ли е след направата на процедурата да има на места /места където преди това не е имало бдлези/ да останат като одрани с игла?
И как може да се коригира това?
Благодаря !

# 97
  • Мнения: 279
Здравейте!
Температурите навън започнаха да падат и веднага се влоши кожата на ръцете ми-стана много суха,груба,сърби ме,боли ме,като се мия усещам парене,щипене и болка.Имам дори ранички,по сгъвките на пръстите от външна страна се появиха и дребни цепнатини ,които доста болят също.😔Всяка година е така,а още не е дошла зимата.
Моля,препоръчайте ми подходяща козметика,защото обикновените кремчета за ръце не ми помагат...
Благодаря!
Здравейте,
Вероятно имате т нар. дисхидрозиформен дерматит, който се влошава през студените месеци. 80% от лечението е използването на правилна козметика и то редовно. Подходящи продукти за ръце са тези, които възстановяват кожната бариера. Такива например са Cicaplast, Cerave, Bariederm за ръце. За рагадите (цепките) много добре действа Bariederm крем за фисури. Не по-маловажно е да използвате специални измивни продукти, които не изсушават, като Cerave измивен хидратиращ крем. Съветвам моите пациенти да си носят един в чантата и да не използват сапуни, които има в обществените места (тоалетни в молове и тн.). Важно е да се нанася крема след всяко измиване и по възможност да се избягват препарати за чинии и пране. Ако няма промяна от тези мерки, направете консултация, понякога може да е необходимо лечение с кортикостероиди и да се направи алергологично тестуване.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:11 от Рaдост

# 98
  • Мнения: 279
Здравейте, Докторе!
Имам нужда от помощ.
От около година и половина ноктите на краката ми (по-точно само палците) са в ужасно състояние.  
Деформират се, напукват се и пожълтяват , тръгва да израства нов нокът под “разваления” и малко преди да израстне напъно пожълтява и се разваля.
Ето отново се получи за 2ри път, вижда се как излиза нов хубав нокът отдолу и когато израсте всичко се повтаря. На какво може да се дължи това, мазала съм какво ли не за гъбички по ноктите и няма никакво подобрение.
 Н
Здравейте,
Промяната в цвета и структурата на ноктите често, освен от гъбична инфекция, може да се дължи и на хронична травма (носене на неудобни обувки, спортове като бягане, танци, джогинг и др.), която може да наруши неговия растеж. И за да стане още по-сложно, може да е комбинация от двете. Съветът ми е първо да се изключи гъбична инфекция. Може да направите микологична посявка в Александровска болница в клиниката по микробиология. Спрямо резултата се предписва лечение или лазерни процедури, които помагат и в двата случая. Имайте предвид, че гъбичките са упорити и лечението, особено с мазила, трябва да продължи минимум 6-12 месеца, за да се види резултат.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:13 от Рaдост

# 99
  • Мнения: 279
Здравейте др Пеев. Появиха ми се подкожни, болезнени и сърбящи пъпки на лицето.
Правя от 3 месеца пилинг, почистване и лазер срещу акне(зящото кожата ми е склонна) и разширени пори . Дерматолога ми изписа антиботик Ciprobay, но днес ми е 8 ден и няма никакво подобрение. Моля за мнение, защото съм адски отчаяна, с какво мога да ги третирам?
Здравейте,
Трудно ми е да преценя от снимката, но прилича на акне. Ципробай определено не е антибиотик, който помага при акне. Значение има какъв пилинг правите. В това състояние на кожата единствено Nd:yag лазер може да окаже частично подобрение. Ако отскоро сте почнали лечение, изчакайте поне месец. Съветът ми е да обсъдете идеята на Ципробай с дерматолога.

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:15 от Рaдост

# 100
  • Мнения: 279
Здравейте, д-р Пеев!
Имам късмета да не съм боледувала често или тежко пред живота си, както и да нямам изявени алергии, което обаче ме остави до голяма степен неграмотна по отношение на евентуалните опасности от ползваната козметика. Тъй като планирам бременност въпросът кои съставки следва да се избягват като опасни или потенциално опасни дойде на дневен ред и за мен. Не отричам, че в интернет има много статии по въпроса, но аз не знам кой стои зад тях, а и в огромната си част те не са информативни, а рекламни. Действително ли продуктите с ретинол са толкова опасни? С какво могат да бъдат заменени?
Здравейте,

В действителност има доста информация, но не всичко е научно обосновано. Ако споделите какво ползвате, ще мога да бъда повече от полза. Действително ретинолът не е препоръчителен по време на бременност. Заместител е Бакухиол.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:15 от Рaдост

# 101
  • Мнения: 279
Здравейте, д-р Пеев. Можете ли да препоръчате продукт за упорит пърхот при тийн? В момента ползва шампоан на Vichy - Dercos, намалял е, но не се е махнал напълно
Здравейте,

Може да пробвате с по-активен шампоан като Низорал, Selsun blue или Kelual DS. Когато се успокои, може да продължите с Деркос. Той е подходящ за честа употреба.

Поздрави!

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:16 от Рaдост

# 102
  • Мнения: 279
Здравейте Др. Пенев, след колко време се вижда окончателно резултата от процедура направена с фраксел лазер и везможно ли е след направата на процедурата да има на места /места където преди това не е имало бдлези/ да останат като одрани с игла?
И как може да се коригира това?
Благодаря !
Здравейте,

Обикновено възстановяването след фракциониран лазер (фраксел в България поне аз не съм срещал) трае между 3 до 7 дни, в зависимост от типа лазер, дълбочината и настройките. Ако има белези като одрани от игла, най-вероятно трябва още малко време да се оправят. Ползвайте възстановяващите кремове, предполагам имате изписани такива. Ефектът на формиране на колаген започва от 2-ия месец, като видими промени се забелязват най-отчетливо между 4-6 месец.
Поздрави!

Последна редакция: вт, 24 окт 2023, 12:17 от Рaдост

# 103
  • Мнения: 28
Здравейте др Пеев. Появиха ми се подкожни, болезнени и сърбящи пъпки на лицето.
Правя от 3 месеца пилинг, почистване и лазер срещу акне(зящото кожата ми е склонна) и разширени пори . Дерматолога ми изписа антиботик Ciprobay, но днес ми е 8 ден и няма никакво подобрение. Моля за мнение, защото съм адски отчаяна, с какво мога да ги третирам?
Здравейте,
Трудно ми е да преценя от снимката, но прилича на акне. Ципробай определено не е антибиотик, който помага при акне. Значение има какъв пилинг правите. В това състояние на кожата единствено Nd:yag лазер може да окаже частично подобрение. Ако отскоро сте почнали лечение изчакайте поне месец. Съвета ми е да обсъдете идеята на Ципробай с дерматолога.
Здравейте, предписан ми е от дерматолог, Процедурите с лазера + пилинг започнах преди появата на въоросните подкожни пъпки.Мисля, че се появиха след пилинга, детматолога в клиниката, която посещавам ми изписа този антибиотик. Пих го, но нямаше никакъв ефект. Вие какво бихте ми препоръчали, да прекратя ли пилинга и лазера-Clear skin се казва.

# 104
  • Мнения: 1
Здравейте, д-р Пеев!
Аз имам себореен дерматит най- вече на скалпа. Много рядко се появава по лицето, най- често като ми се изсуши. На скалпа дерматитът тръгна от едно малко петно, а сега се е разпрострял по половината ми глава. Ходила съм на лекари много пъти, пробвала съм различни шампоани, лосиони, мазала съм се с кортикостероиди и нищо не ми помага. Последното, което чух, че помага е пилинг на скалпа. Може ли мнение, относно проблема ми?

Общи условия

Активация на акаунт